April 23, 2024, 12:29:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: ZMA?????  (Pročitano 6296 puta)

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: ZMA?????
« Odgovor #15 poslato: Septembar 13, 2006, 10:42:00 posle podne »
Citat: remetik
Manimal ti je postavio link za taj text.


 :wink:

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: ZMA?????
« Odgovor #16 poslato: Septembar 14, 2006, 12:18:36 posle podne »
Pa ima istine. Prvo mora da sredi ishranu, pa da koristi whey, pa glutamin. Naravno redovno. Kada o sredi proci ce par godina, pa onda sto da ne i ZMA. :D

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: ZMA?????
« Odgovor #17 poslato: Septembar 15, 2006, 08:33:37 posle podne »
Citat: BoRa_TS
imam osecaj kada si tako napisao za ZMA kao da je rec o nekoj hemiji



Daj bre boro ne zezaj me. Kakva hemija. Pa nisam ja neko od juce, da ne znam sta je ZMA ili ZMA u kombinaciji sa tribulusom. Dobro tribulus vise ne deluje na mene, ali nema veze.  :wink:

Nigde nisam pomenuo da ce ZMA da negativno da utice na njega.
Nego sam rekao da mora prvo ove vaznije stvari da koristi.
Da ide nekim redom.
Preskacu vaznije stvari kao sto je ishrana, a kupe neki suplement (recimo kreatin) i ocekuju cudo.
On za njih i jeste cudo, ali ako imaju dobru ishranu i suplementaciju whey proteinima.

Razumes.

Moja preporuka je ova: (vec sam pisao, ali ajde)

1. KVALITETNA ISHRANA
2. Whey protein
3. L-Glutamin

Kada se ovo sredi i dovede u red, onda

Amino Acid, Creatin, Tribulus, ZMA, HMB, Riboza, i ostale mega ultra giga stvari sa sarenim kutijama. :D

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: ZMA?????
« Odgovor #18 poslato: Septembar 15, 2006, 08:44:21 posle podne »
Citat: BoRa_TS
Uostalom da napomenem ja nisam porekao da netreba prvo da uzme whey malo smo zalutali od teme , samo sam postavio pitanje ZASTO ZMA treba da uzme tek za par godina ?


Zato sto niko ne moze preko noci naterati sebe da jede svakog danba 600 grama junetine, 20-30 komada jaja, 1-2 tunjevine, posni sir. Za to cemu trebati bar 1 godina da se navikne na takav nacin ishrane i nacin zivota uopste. Moze i par meseci  kao sto ti kazes. A moze i par godina. Sve zavisi koliko je covek disciplinovan i uporan. Kada to sredi moze da uzima sta hoce.

Moze i bez toga, samo sto ce uzalud pacati pare, jer nece imati efekta.

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: ZMA?????
« Odgovor #19 poslato: Septembar 15, 2006, 08:52:03 posle podne »
ZMA mi stoji uvek pored kreveta i jedno veliko "ZA" ZMA, jer sredjuje neke bitne stvari gde nece pomoci ni kilogram piletine dnevno.
Vec sam o tome pisao vise puta tako da i vrabci znaju sta mislim o ZMA pa da se ne ponavljam .....
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: ZMA?????
« Odgovor #20 poslato: Septembar 15, 2006, 09:08:57 posle podne »
Da Veliki, tebi i meni stoji ispod kreveta i ZMA i Glutamin i Whey i Multivitamini i........

CCA 200-300 evra mesecno je moj SCORE.

Ali za mlade momke koji su na pocetku, nije toliko neophodan ni jedan suplement koliko im je neophodno da shvate koliko je vazna ishrana i kako se mladi ljudi hrane (brza hrana....)

A posto i za kvalitetnu ishranu treba novaca, a budzeti mladih ljudi od 18-20 godina su uglavnom veoma mali, mislim da im je vaznija ishrana nego bilo sta od preparata.

Inace ja pravim svoj ZMA od sumecih tableta i to pred spavanje i to mi je malo jeftinija varijanta nego suplement. Ali dobro ne moze da se uporedi sumeci oblik vitamina i minerala sa ovima u tabletama.