General Bodybuilding Discussion > Nutrition

Blic pitanja!

<< < (28/2807) > >>

Pedja_Petrovic:

--- Citat: DJAVO  April 03, 2012, 04:31:01 posle podne ---imam pitanje : :- - >

smršao sam 10 kg. pošto mi je cilj da i dalje kilaža opadne još nekih 5-7kg, da li trebam da dodatno smanjim unos kalorija jer već nedelju dana stojim na istoj brojci? da li se menjaju potrebe organizma za kalorijama posle mršavljenja, tj. smanjuju? ako da, pretpostavljam da bi trebao smanjiti unos UH ili masti, dok bi br. proteina ostao isti?

--- Kraj citata ---

a na kojoj si dijeti??
zar nisi citao nista bas o ovoj i slicnim temama?>

DJAVO:
Iskreno, čitao sam to na nekom drugom, "neproverenom" forumu, ali da proverim i ovde.
Što se tiče dijete, povećao sam broj proteina u odnosu na pre, i smanjio sam UH, čiji se svakodnevni unos kreće između 50 i 100 gr. ne znam koliko je pogrešno, ali je "radilo" do sada
 

Pedja_Petrovic:

--- Citat: DJAVO  April 03, 2012, 05:45:35 posle podne ---Iskreno, čitao sam to na nekom drugom, "neproverenom" forumu, ali da proverim i ovde.
Što se tiče dijete, povećao sam broj proteina u odnosu na pre, i smanjio sam UH, čiji se svakodnevni unos kreće između 50 i 100 gr. ne znam koliko je pogrešno, ali je "radilo" do sada
 

--- Kraj citata ---

pa veoma je pogresno
a naravno da je radilo jer je to prirodan proces kada telu uskratis energetsku materiju da energiju izvalic i zaliha tj masnih depoa
ali na zalsost to sa sobom nosi i velike probleme
kao sto je zaustvlanje stope bazalnog metabozilma
prevedeno
ako je tebi dnevno bilo potrebno 3000 cal za funkconisnje gde niti dobijas niti gubis tezinu,trebalo je da upradis REDUKCIJU ISHRANE gde ces smece hranu zameniti sa zdravom hranu a broj kalorija vecinom iz UH ces da rotiras tako da ne dodje do adaptacije ametablizma na neki br kalor
ti si uradio da si npr sa te 3000 cal redukovao na 2000 STO ZA TEBE SIGURNO NIJE NORMALNA SISTUACIJA
telo se preilagodilo tako da je izvalico energiju iz masnih depoa itd itd itd i sada je ta PRICA STALA
da bi krenula napred ti bi sada trebalo jos vise da stegnes kais tj da sa te 2000 odes na 1500
reuzltati ce biti (naravno minimalni jer nemoze u nedolged da ide prica oko energije iz masnih depoa)
ali to je manje bitno
bitno je da ces ti telo tj da si telo navikao na smesan br cal DA BI PREZIVELO
i sutra,prekustra,za 3 meseca TJ KAD TAD morati ces da se hranis kao svaki normlani svet (ne smece vec koliko toliko zdravo) ali racunaj da SVAKA cal OD PREKO 1500 KOJE SI TI DRESIARO SVOJE TELO CE DA SE PRETVARA U SALO

a koliko je to malo hrane ti sam izrunacj..

nadam se da si shvatio

kure_ss:
Bravo generale.

@Djavole ovo što ti je general rekao je surova istina, evo na ovoj stranici možeš pogledati Milošev video http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25498.msg315560.html#msg315560 gde je on bukvalno nacrtao čitav taj proces "zdravog" gubljena masti u popularnim dijetama koje preporučuju mršavljenje konstantnim rezanjem kalorijskog unosa (to objašnjenje počinje oko 1:09:00). Ako ti posle čitanja objašnjenja iz Peđinog posta i gledanja ovog videa ne bude jasno gde si pogrešio, i šta i kako ubuduće trebaš da radiš da bi na zdrav način gubio suvišne kilograme, onda ti spasa nema.

P.S. pogledaj ceo video, nemoj da te mrzi, jer čovek je sve vrhunski objasnio.

DJAVO:

--- Citat: Pedja_Petrovic  April 04, 2012, 10:14:45 pre podne ---
--- Citat: DJAVO  April 03, 2012, 05:45:35 posle podne ---Iskreno, čitao sam to na nekom drugom, "neproverenom" forumu, ali da proverim i ovde.
Što se tiče dijete, povećao sam broj proteina u odnosu na pre, i smanjio sam UH, čiji se svakodnevni unos kreće između 50 i 100 gr. ne znam koliko je pogrešno, ali je "radilo" do sada
 

--- Kraj citata ---

pa veoma je pogresno
a naravno da je radilo jer je to prirodan proces kada telu uskratis energetsku materiju da energiju izvalic i zaliha tj masnih depoa
ali na zalsost to sa sobom nosi i velike probleme
kao sto je zaustvlanje stope bazalnog metabozilma
prevedeno
ako je tebi dnevno bilo potrebno 3000 cal za funkconisnje gde niti dobijas niti gubis tezinu,trebalo je da upradis REDUKCIJU ISHRANE gde ces smece hranu zameniti sa zdravom hranu a broj kalorija vecinom iz UH ces da rotiras tako da ne dodje do adaptacije ametablizma na neki br kalor
ti si uradio da si npr sa te 3000 cal redukovao na 2000 STO ZA TEBE SIGURNO NIJE NORMALNA SISTUACIJA
telo se preilagodilo tako da je izvalico energiju iz masnih depoa itd itd itd i sada je ta PRICA STALA
da bi krenula napred ti bi sada trebalo jos vise da stegnes kais tj da sa te 2000 odes na 1500
reuzltati ce biti (naravno minimalni jer nemoze u nedolged da ide prica oko energije iz masnih depoa)
ali to je manje bitno
bitno je da ces ti telo tj da si telo navikao na smesan br cal DA BI PREZIVELO
i sutra,prekustra,za 3 meseca TJ KAD TAD morati ces da se hranis kao svaki normlani svet (ne smece vec koliko toliko zdravo) ali racunaj da SVAKA cal OD PREKO 1500 KOJE SI TI DRESIARO SVOJE TELO CE DA SE PRETVARA U SALO

a koliko je to malo hrane ti sam izrunacj..

nadam se da si shvatio

--- Kraj citata ---
razumeo sam otprilike.
ja i jesam skoro u potpunosti izbacio smeće(recimo 90-95%), ali nisam rotirao dnevni unos UH(prostudiraću temu o rotacijama).
šta bi me posavetovao da uradim? nadam se da mogu da sredim situaciju, da kada budem hteo da održim kilažu i malo pojačam hranu(ne junk) da neću nenormalno krenuti da se gojim



@kure
bih ja, ali sam slab sa engleskim

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju