April 28, 2024, 08:06:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3086125 puta)

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13770 poslato: Jun 10, 2023, 06:38:12 posle podne »
Pa, kao i kod svake druge zavisnosti

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13771 poslato: Jun 10, 2023, 07:00:55 posle podne »
Nikotin izaziva jaku zavisnost ali se moze pobediti

Van mreže ljubogrk

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13772 poslato: Jun 14, 2023, 09:40:53 posle podne »
cottage sir, ali generalno ukus ne potice od masti nego od ugljenih hidrata i soli, tako da svi su oni bljutavi na svoj nacin...
Ne vidim taj sir u maksiju, ne znam na sta mislis, gledao i nema.

Ali sam zato video ovaj
19g proteina na 100g
https://www.maxi.rs/online/Mlechni-proizvodi-i-jaja/Sir/Sremski-sir-Maxi-500g/p/7337814

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13773 poslato: Jun 14, 2023, 11:56:35 posle podne »
Vero

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13774 poslato: Jun 28, 2023, 10:13:23 posle podne »
Imam jedno pitanje koje me jako zanima,bio sam slobodan da pitam ovde...
Naiso sam na neku diskusiju na netu oko posta bez hrane,pa mi je doslo jedno pitanje...
Naime par puta sam radio bas taj post bez hrane od po 48h i po 72h,I svaki put je bilo vrlo slicno,vec posle 15,16h ja vise nisam gladan, i dobijam nalet energije,bistrinu,probudjenost i ne osecam umor,tj veoma je odlozen,prolongiran kako da kazem.Inace radim fizicki posao i radio sam ga svaki put kad sam bio na ovim postovima.Zanima me odakle telu t akav nalet energije,takva budnost,bistrina,bukvalno am osecao da su mi oci sirom otvorene.Isto sam se budio ujutru mnogo lakse u tim danima bez hrane a uspavljivao se isto bez ikakvih problema.Zanima me koji se to mehanizmi u telu pokrenu da daju ovakve performanse? Mozda adrenalin,kortizol,mozda stabilan secer u krvi...Pozz

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13775 poslato: Jun 29, 2023, 05:57:35 pre podne »
Ketoni, jetra razlaze masne kis. Ciste se creva autofagijom odatle energija. I ne to ne treba da ti bude praksa jer isto tako krvna slika ide u kurac jer koji sat gore dole posto se glikogen vec ispraznio, telo najvise vuce energije iz katabolizma mis vlakana. DEHIDRATACIJA NASTUPA JER NEMA VEZUVANJA VODE. Rezultat  je posle rapidno vracanje sala uz smanjenu misicnu masu, u narodu poznato kao jo jo efekat

Hormoni raste kortizol, osobe sklone niskom testu odlaze u picku materinu, oni koji nisu mogu osetiti razdrazljivost, nervozu u sustini kao sto se desava na low uh, low masti itd hteli to ljudivsebi da priznaju ili ne... Test mora da padne makar malo
« Poslednja izmena: Jun 29, 2023, 06:02:24 pre podne pirat »

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13776 poslato: Jun 29, 2023, 06:58:25 pre podne »
Hvala na odgovoru..I pretpostavio sam da se dosta toga sjebava,kad dobijes takav boost tela nečim kasnije mora i da platiš za to..  ;D
Al dobar osecaj bas  ;D jbgg

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13777 poslato: Jun 29, 2023, 08:22:23 pre podne »
Pa ne platis odmah, ali to kako si naveo 72 h je previse, nit ima smisla... Nema potrebe stavljati telo u extremne situacije prezivljavanja.

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13778 poslato: Jun 29, 2023, 02:25:10 posle podne »
Pa nema smisla slazem se,jednom probao hteo da eksperimentisem,da vidim sta ce da se desi,svideo mi se osecaj pa sam probao jos par puta haha 😂 kao da opisujem neku drogicu 😂

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13779 poslato: Jun 29, 2023, 02:49:07 posle podne »
Sta te boli pisa, ono eksperimentisanje, sada je i leto pa i djenje djene (mada kakvo leto?) . Drkas malo imunitet, kortizol pici, leukociti variraju gore dole, ti se trosis i dalje fizicki, dehidriras.. i onda samo bam neka infekcija, stomacni virus i slicno... Onda ide garantovan post od nedelju dana... Useres zdravlje za jednu sedmicu ko sto ne mozes za godinu. Ono o malignitetima kojih sve vise ima medju mladima i koji mozda cuce i cekaju da imuni odgovor padne, da ne izvodim scenarije... Pametno u pm. Fastinguje se kada ti je kompromitovan digestivni trakt i tu svaka prica pocinje i staje. I to se ne radi nesto ekstremno nego tako da se telu nadoknade svi nutrutijenti posle za normalno funkc bez dodatnog trosenja.

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13780 poslato: Jul 11, 2023, 08:21:34 posle podne »
Ako moze jedno mozda glupo pitanje ali me neverevatno kopka...
Zasto posle 3h igranja basketa koji se kod mene svodi na konstantno trcanje i skakanje ko majmun,jer nista drugo ne znam imam vise energije nego posle sat vremena teretane gde radim neki banalan trening...Osim sto vise volim da igram basket,ne vereujem da je to toliko veliki razlog...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13781 poslato: Jul 12, 2023, 12:39:19 pre podne »
pa zato sto ne znas da igras basket ... a u teretani ne umes da doziras trening... to je simptomaticno  za takozvano drljanje... svi rekreativci da ih stavis na 3x po  24 sec presinga po celom terenu pali bi na dupe, ne daj  boze flaster u stavu, pluca bi izgorela posle 3,4 napada I svi bi mogli kuci lagano.  takodje kada pokazes coveku kako da pravilno dozira neki split vodjenim treningom, moze da trenira ceo zivot bez deloada ako se usvoje neki principi... kao sto iskusni vezbaci i rade.

Van mreže Biske123

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13782 poslato: Jul 12, 2023, 03:33:13 posle podne »
Pozdrav svima ljudi novi sam na forumu, zna li neko mozda gde je trenutno najjeftinije meso pošto svaki dan poskupljuje, kod mene na pijaci pileći file 680 dinara. Hvala unapred, inače iz Beograda sam.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13783 poslato: Jul 12, 2023, 06:20:01 posle podne »
to  je ta  cena,  koja pijaca ? kakav  je  ukus?

Van mreže boltthrower

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13784 poslato: Jul 13, 2023, 10:34:48 pre podne »
Može li uveče kazein umesto Elle? Dođe mi jeftinije po porciji ako uzmem kazein od THE Nutrition sa Ogistre sa 15% popusta. 200g Ella 150-160 din porcija, a kazein ovaj izađe ispod 100din po porciji plus nema laktozu u toj meri... a i Ella nije baš ukusna hahah