Mart 29, 2024, 04:18:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3059057 puta)

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #90 poslato: Mart 28, 2012, 12:42:56 pre podne »
Mene interesuje sledeće vezano za UH.

- U prvom obroku jedem ovsene.
- u drugom,koji dođe posle treninga jedem rižu.
 Interesuje me da li je kasno da u trećem obroku jedem ovsene pahuljice?Taj treći obrok bi bio oko 20:00h.Da li bi se mastio ako tada jedem ovsene?Interesuje me da li je to kasno s obzirom da u krevet idem tek 5-6 sati posle toga obroka?
Četvrti obrok oko 23:00h  je čisto proteinski (meso,piletina ili junetina),
i pred spavanje,recimo oko 01:00 popijem kazein.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #91 poslato: Mart 28, 2012, 07:05:22 pre podne »
Ako si na dijeti mozda je i kasno mada ako uklopis u dnevnu racunicu ne verujem da je veliki problem. Ako nisi na dijeti samo cepaj.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #92 poslato: Mart 28, 2012, 09:12:47 pre podne »
Kada mi se desi da uvece zbog ucenja ili nekog dr.razloga ostanem duze vreme budan,ja obicno dodam jos jedan dodatni obrok kako bi odrzao pozitivni azotni balans,I to najcesce budu ili 200g posnog ili neko meso.Mene zanima koja je vama najbolja opcija u tim situacijama?

crveno meso je mama... ;)

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #93 poslato: Mart 28, 2012, 10:49:24 pre podne »
Kada mi se desi da uvece zbog ucenja ili nekog dr.razloga ostanem duze vreme budan,ja obicno dodam jos jedan dodatni obrok kako bi odrzao pozitivni azotni balans,I to najcesce budu ili 200g posnog ili neko meso.Mene zanima koja je vama najbolja opcija u tim situacijama?

crveno meso je mama... ;)
Ma ja u poslednjem obroku uvek rokam posni ili kazein ako ga imam. Mada čuo sam da ni crveno meso nije loše jesti pred spavanje jer se AK iz njega sporo razgrađuju i apsorbuju, pa ti hrane organizam celu noć, baš kao i posni i kazein. Ja lično ne jedem crveno meso pred spavanje jer mi teže pada na želudac nego posni i kazein, pa ponekad pošto ga pojedem ne mogu da spavam. :)

Mene interesuje sledeće vezano za UH.

- U prvom obroku jedem ovsene.
- u drugom,koji dođe posle treninga jedem rižu.
 Interesuje me da li je kasno da u trećem obroku jedem ovsene pahuljice?Taj treći obrok bi bio oko 20:00h.Da li bi se mastio ako tada jedem ovsene?Interesuje me da li je to kasno s obzirom da u krevet idem tek 5-6 sati posle toga obroka?
Četvrti obrok oko 23:00h  je čisto proteinski (meso,piletina ili junetina),
i pred spavanje,recimo oko 01:00 popijem kazein.

Matori nešto mi se čini da imaš prevelik razmak između prvog i drugog obroka i ostalih obroka, s obzirom da ti je treći obrok u danu tek u 20.00 časova :o? Velik mi je to razmak s obzirom da npr. ja do 20.00 časova jedem pet puta, a u 21.00 i šesti put. ;D
Ajde napiši nam u koliko sati imaš prvi obrok, u koliko sati treniraš, i ukoliko sati imaš drugi obrok?
« Poslednja izmena: Mart 28, 2012, 10:58:23 pre podne kure_ss »

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #94 poslato: Mart 28, 2012, 12:26:37 posle podne »
Zaboravio sam da napišem da nisam na dijeti.Cilj mi je prije svega da se ne mastim a ako bi mogao da nabacim još malo mišića ne bi bilo loše mada i da ostanem na istoj mišićnoj masi nisam nezadovoljan.

S obzirom da kasno idem u krevet budim se oko 11:00 najkasnije 11:30.Dok spremim doručak (najčešće 7 bjelanaca,3 žumanca , 100 grama ovsenih,jedna jabuka,malo cimeta,3 tablete multivitamina,2 kapsule omega3),prvi obrok mi je otprilike oko 12:00.

Trening oko 14:00.Pred trening uzimam no reaktor.Posle treninga jedan dozer dekstroze + jedan i po dozer proteina i 5g kreatina.Pwm mi bude između 15:00 i 15:30,zavisi od treninga.

Drugi obrok mi je najčešće oko 16:30,a ako me sitost od pwm-a drži duže onda oko 17:00.Tu jedem 250g pilećeg filea i rižu.Rižu nisam mjerio,skuvam je dosta pa jedem koliko mogu,uglavnom pojedem na oko veliku količinu :),plus neka salata.

Treći obrok mi bude oko 20:00h,opet 250g pilećeg filea sa rižom ali ako mi nije skuvana riža onda bih jeo ovsene,upravo sam zbog toga postavio ono pitanje gore.Plus sa tim obrokom idu 3 tablete multivitamina (ultimate nutrition daily complete formula) i neka salata.

Četvrti obrok,oko 23:00,koji je najčešće tunjevina ili pileći file ili junetina,svaki dan različito.Pojedem oko 200g mesa ili konzervu i po tunjevine.

I pred spavanje,to mi dođe 01:30-02:00 popijem jedan dozer kazeina + 2 kapsule omega3.

To bi bilo to.Mislim da mi je dnevni unos proteina sasvim ok s obzirom da imam 83-84 kg,jedino ne znam da li mi je ok unos UH-a.

« Poslednja izmena: Mart 28, 2012, 12:29:35 posle podne kamenjar »

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #95 poslato: Mart 28, 2012, 02:09:14 posle podne »
Zaboravio sam da napišem da nisam na dijeti.Cilj mi je prije svega da se ne mastim a ako bi mogao da nabacim još malo mišića ne bi bilo loše mada i da ostanem na istoj mišićnoj masi nisam nezadovoljan.

S obzirom da kasno idem u krevet budim se oko 11:00 najkasnije 11:30.Dok spremim doručak (najčešće 7 bjelanaca,3 žumanca , 100 grama ovsenih,jedna jabuka,malo cimeta,3 tablete multivitamina,2 kapsule omega3),prvi obrok mi je otprilike oko 12:00.

Trening oko 14:00.Pred trening uzimam no reaktor.Posle treninga jedan dozer dekstroze + jedan i po dozer proteina i 5g kreatina.Pwm mi bude između 15:00 i 15:30,zavisi od treninga.

Drugi obrok mi je najčešće oko 16:30,a ako me sitost od pwm-a drži duže onda oko 17:00.Tu jedem 250g pilećeg filea i rižu.Rižu nisam mjerio,skuvam je dosta pa jedem koliko mogu,uglavnom pojedem na oko veliku količinu :),plus neka salata.

Treći obrok mi bude oko 20:00h,opet 250g pilećeg filea sa rižom ali ako mi nije skuvana riža onda bih jeo ovsene,upravo sam zbog toga postavio ono pitanje gore.Plus sa tim obrokom idu 3 tablete multivitamina (ultimate nutrition daily complete formula) i neka salata.

Četvrti obrok,oko 23:00,koji je najčešće tunjevina ili pileći file ili junetina,svaki dan različito.Pojedem oko 200g mesa ili konzervu i po tunjevine.

I pred spavanje,to mi dođe 01:30-02:00 popijem jedan dozer kazeina + 2 kapsule omega3.

To bi bilo to.Mislim da mi je dnevni unos proteina sasvim ok s obzirom da imam 83-84 kg,jedino ne znam da li mi je ok unos UH-a.


OK, sve si napisao. Kao prvo trebaš da upotpunosti odrediš koji ti je cilj: da li je to masa, održavanje ili definicija. Po tvom postu zaključujem da si u vezi cilja neodlučan, ali da si ipak najviše sklon da održavaš formu.
Što se tiče jelovnika ostajem pri onom što sam ti napisao, jer po meni, imaš prevelik razmak između završetka treninga (koji uzgred traje predugo) tj. PWMa (15.00 ili 15.30) i čvrstog obroka posle treninga (16.30, a nekad 17.00), pogotovo s obzirom da treba još najmanje 2 sata posle jela da se AK iz npr. pilećeg belog razlože i apsorbuju, pa ispada da se tvoj organizam posle 15.00 ili 15.30 "nahrani" tek u 19.00 u najboljem slučaju, a verovatno i kasnije.
Količine P koje unosiš mi deluju ok.
Ne znam zašto odokativno unosiš UH, kad si već tako pedantan sa unosom P, zar je toliki problem izmeriti 100g pirinča i sl?

Što se tiče količina UH, i uopšte ostalih nutrijenata (P i M) koje trebaš da unosiš tu ti niko ne može dati čarobnu formulu. Moraš sam da probaš. Počni sa nekim za tebe uobičajenim unosom UH, za početak izmeri tu "na oko veliku količinu" pirinča koju unosiš (pirinač meriš sirov, a ne posle kuvanja), pa neka ti to bude polazna tačka.  Ako dobijaš kvalitetne kile udri po toj tački, ako ne dobijaš kile pojačavaj UH, ako pak dobijaš na nekvalitetnoj masi smanji UH.
« Poslednja izmena: Mart 28, 2012, 02:11:56 posle podne kure_ss »

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #96 poslato: Mart 28, 2012, 02:49:59 posle podne »
duze vremena mi traje da zijevam na svakom treningu...treniram navece oko 8(prije nemogu zbog posla i obaveza)...jednostavno nemogu da provalim dali je to zijevanje zbog dnevnog umora ili zbog neceg drugog...Uvijek jedem sat do sat i po prije treninga cvrsti obrok tipa 200gr piletine 60-80gr rize,salata...15 min prije treninga popijem bcaa,glutamin i kreatin...Primjetio sam kad prije treninga popijem neki NO..nema zijevanja...Par dana sam eksperimentisao sa dekstrozom nekih 30gr uz bcaa,krea i glutamin i takodje sam primjetio nema zijevanja...Znam da se polemisalo oko tog prostog secera prije treninga da kako dadne tu energiju tako isto i zna da u toku treninga se desi nagli pad...ali evo vec 3-4 trening odradim kako treba...nema zijevanja a ja nesto i ne osjetim nagli pad energije u toku treninga...Inace ove proste secere osim u pwm skoro godinu dana ne unosim nikako drugacije,desi se nekad neki kolac da se pojede ali ovo prvenstveno mislim o svakodnevnom unosu prostih secera...E sad pitanje dali se ovo moze raditi ovako u tom smislu ako ovih 30gr nece nepraviti neku stetu....

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #97 poslato: Mart 28, 2012, 03:00:31 posle podne »
...E sad pitanje dali se ovo moze raditi ovako u tom smislu ako ovih 30gr nece nepraviti neku stetu....
Sve opisano (zevanje, bezvoljnostna treningu) sam doživeo lično u periodu neposredno po završetku dijete i prestankom konzumace kofeina. Mislim da je telo tako reagovalo jer više nema "stimulansa" na koje je naviklo. E sad, ne znam šta podrazumevaš pod "duže vreme", i da li bi konstantno unošenje prostog šećera pre svakog treninga negativno uticalo. Kad bi prestao sa tom praksom sigurno bi primetio razliku u "raspoloženju" za trening.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #98 poslato: Mart 28, 2012, 03:57:33 posle podne »
pa ako je samo rijec o raspolozenju onda ok....ja neznam zato i pitam... moze li taj secer napraviti kakve vece stete tipa da se sta od tog secera pretvori u masti ako se konstantno unosi npr mjesec dana ili vise nebitno....mada mislim da su ovo toliko male kolicine koje ce tijelo tako lako da sagori u toku treninga..

Van mreže kamenjar

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #99 poslato: Mart 28, 2012, 04:39:08 posle podne »

Zaboravio sam da napišem da nisam na dijeti.Cilj mi je prije svega da se ne mastim a ako bi mogao da nabacim još malo mišića ne bi bilo loše mada i da ostanem na istoj mišićnoj masi nisam nezadovoljan.

S obzirom da kasno idem u krevet budim se oko 11:00 najkasnije 11:30.Dok spremim doručak (najčešće 7 bjelanaca,3 žumanca , 100 grama ovsenih,jedna jabuka,malo cimeta,3 tablete multivitamina,2 kapsule omega3),prvi obrok mi je otprilike oko 12:00.

Trening oko 14:00.Pred trening uzimam no reaktor.Posle treninga jedan dozer dekstroze + jedan i po dozer proteina i 5g kreatina.Pwm mi bude između 15:00 i 15:30,zavisi od treninga.

Drugi obrok mi je najčešće oko 16:30,a ako me sitost od pwm-a drži duže onda oko 17:00.Tu jedem 250g pilećeg filea i rižu.Rižu nisam mjerio,skuvam je dosta pa jedem koliko mogu,uglavnom pojedem na oko veliku količinu :),plus neka salata.

Treći obrok mi bude oko 20:00h,opet 250g pilećeg filea sa rižom ali ako mi nije skuvana riža onda bih jeo ovsene,upravo sam zbog toga postavio ono pitanje gore.Plus sa tim obrokom idu 3 tablete multivitamina (ultimate nutrition daily complete formula) i neka salata.

Četvrti obrok,oko 23:00,koji je najčešće tunjevina ili pileći file ili junetina,svaki dan različito.Pojedem oko 200g mesa ili konzervu i po tunjevine.

I pred spavanje,to mi dođe 01:30-02:00 popijem jedan dozer kazeina + 2 kapsule omega3.

To bi bilo to.Mislim da mi je dnevni unos proteina sasvim ok s obzirom da imam 83-84 kg,jedino ne znam da li mi je ok unos UH-a.



Što se tiče jelovnika ostajem pri onom što sam ti napisao, jer po meni, imaš prevelik razmak između završetka treninga (koji uzgred traje predugo) tj. PWMa (15.00 ili 15.30) i čvrstog obroka posle treninga (16.30, a nekad 17.00), pogotovo s obzirom da treba još najmanje 2 sata posle jela da se AK iz npr. pilećeg belog razlože i apsorbuju, pa ispada da se tvoj organizam posle 15.00 ili 15.30 "nahrani" tek u 19.00 u najboljem slučaju, a verovatno i kasnije.


[/quote]
Trening mi ne traje predugo,dosta vremena mi prođe u zagrijavanju jer sam imao problema sa povredama pa sad mnogo pažnje posvetim zagrijavanju.Trening mi traje oko 45 minuta,u najgorem slučaju sat vremena.
Kao što sam napisao,ugljene hidrate uzimam u prva tri obroka a ako bi išao na povećanje mišićne mase ubacio bi ih i u četvrtom obroku (koji je veoma kasno,oko 23:00h pa ne znam da li je to prekasno za UH ako bi u krevet išao oko 3h posle tog obroka?)
Što se tiče tog predugog razmaka između obroka što si napisao,moj problem je što ja ne mogu da smanjim taj razmak iz prostog razloga što me sitost drži upravo toliko,ne osjećam nikakvu potrebu za hranom bez da jedem na silu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #100 poslato: Mart 28, 2012, 05:29:59 posle podne »
Citat
moze li taj secer napraviti kakve vece stete tipa da se sta od tog secera pretvori u masti ako se konstantno unosi npr mjesec dana ili vise nebitno

to ti je nejmanja briga koju bi trebalo da imas
a sta mislis kada si bio mali i kada u skoli pojedes par kockikca cokolade i ono se vrati koncnetracija?
sta misis zbog cega je to?
a ako znas odgovr
onda ti ide sl pitanje
iz kog razloga mi onda ne unosimo proste secere stalno?
koji ce nam bre q...c B i Uh i M kaa mozemo da macenmo neki secer (neko dex,neko malto,neko vitargo ) i ihaaaaaaaa
da te bog pogleda....
druze
pa o vome je bilo govora naovom forumu k zna koliko puta..

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #101 poslato: Mart 28, 2012, 06:32:10 posle podne »
duze vremena mi traje da zijevam na svakom treningu...

cepni jacu neskafu pred trening...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #102 poslato: Mart 28, 2012, 10:02:48 posle podne »
Da li crni luk mogu da konzumiram kao izvor vlaknastih uh?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #103 poslato: Mart 28, 2012, 11:29:10 posle podne »
Citat
moze li taj secer napraviti kakve vece stete tipa da se sta od tog secera pretvori u masti ako se konstantno unosi npr mjesec dana ili vise nebitno

to ti je nejmanja briga koju bi trebalo da imas
a sta mislis kada si bio mali i kada u skoli pojedes par kockikca cokolade i ono se vrati koncnetracija?
sta misis zbog cega je to?
a ako znas odgovr
onda ti ide sl pitanje
iz kog razloga mi onda ne unosimo proste secere stalno?
koji ce nam bre q...c B i Uh i M kaa mozemo da macenmo neki secer (neko dex,neko malto,neko vitargo ) i ihaaaaaaaa
da te bog pogleda....
druze
pa o vome je bilo govora naovom forumu k zna koliko puta..
jasno je meni potpuno sta mi govoris....i jasno mi je za sta taj secer sluzi....rekao sam vec nisam ga uzimao nikako vec dugo osim u pwm....i napisao sam da je bilo rasprave o tome i citao sam to...ali brate zijevam na treningu a neznam od cega ...i nisam od onih koji se oslanjaju na taj secer za vid energije na treningu..kazem uvijek ali uvijek obratim paznju na dobar cvrsti obrok prije treninga....ali zadnjih 10tak treninga zijevam jbg..i daj mi reci sta da uradim....osim da popijem neki stimulans

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #104 poslato: Mart 29, 2012, 06:11:47 pre podne »
Citat
.kazem uvijek ali uvijek obratim paznju na dobar cvrsti obrok prije treninga....ali zadnjih 10tak treninga zijevam jbg..i daj mi reci sta da uradim....osim da popijem neki stimulans
nisam ti ja ovo rekao zbog secera kao stimulansa ili slicno
vec zbog drndanja pankresa sa kojim ocigledno imas neki problem
jer to zevanje i nevoljnost je posleidca pada secera (pretpostvljam)
ajde ti probaj da izbenes te fore oko i sacvrstim obrocima koji FUCKING moraju da imaju UH zbog energije pred trening
pa onda vidi dali ces da zevas
a mzda samo previse o tome mislis
a mozda si pretreniran