Mart 29, 2024, 08:23:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3058509 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #135 poslato: April 03, 2012, 04:35:37 posle podne »
imam pitanje : :- - >

smršao sam 10 kg. pošto mi je cilj da i dalje kilaža opadne još nekih 5-7kg, da li trebam da dodatno smanjim unos kalorija jer već nedelju dana stojim na istoj brojci? da li se menjaju potrebe organizma za kalorijama posle mršavljenja, tj. smanjuju? ako da, pretpostavljam da bi trebao smanjiti unos UH ili masti, dok bi br. proteina ostao isti?

a na kojoj si dijeti??
zar nisi citao nista bas o ovoj i slicnim temama?>

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #136 poslato: April 03, 2012, 05:45:35 posle podne »
Iskreno, čitao sam to na nekom drugom, "neproverenom" forumu, ali da proverim i ovde.
Što se tiče dijete, povećao sam broj proteina u odnosu na pre, i smanjio sam UH, čiji se svakodnevni unos kreće između 50 i 100 gr. ne znam koliko je pogrešno, ali je "radilo" do sada
 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #137 poslato: April 04, 2012, 10:14:45 pre podne »
Iskreno, čitao sam to na nekom drugom, "neproverenom" forumu, ali da proverim i ovde.
Što se tiče dijete, povećao sam broj proteina u odnosu na pre, i smanjio sam UH, čiji se svakodnevni unos kreće između 50 i 100 gr. ne znam koliko je pogrešno, ali je "radilo" do sada
 

pa veoma je pogresno
a naravno da je radilo jer je to prirodan proces kada telu uskratis energetsku materiju da energiju izvalic i zaliha tj masnih depoa
ali na zalsost to sa sobom nosi i velike probleme
kao sto je zaustvlanje stope bazalnog metabozilma
prevedeno
ako je tebi dnevno bilo potrebno 3000 cal za funkconisnje gde niti dobijas niti gubis tezinu,trebalo je da upradis REDUKCIJU ISHRANE gde ces smece hranu zameniti sa zdravom hranu a broj kalorija vecinom iz UH ces da rotiras tako da ne dodje do adaptacije ametablizma na neki br kalor
ti si uradio da si npr sa te 3000 cal redukovao na 2000 STO ZA TEBE SIGURNO NIJE NORMALNA SISTUACIJA
telo se preilagodilo tako da je izvalico energiju iz masnih depoa itd itd itd i sada je ta PRICA STALA
da bi krenula napred ti bi sada trebalo jos vise da stegnes kais tj da sa te 2000 odes na 1500
reuzltati ce biti (naravno minimalni jer nemoze u nedolged da ide prica oko energije iz masnih depoa)
ali to je manje bitno
bitno je da ces ti telo tj da si telo navikao na smesan br cal DA BI PREZIVELO
i sutra,prekustra,za 3 meseca TJ KAD TAD morati ces da se hranis kao svaki normlani svet (ne smece vec koliko toliko zdravo) ali racunaj da SVAKA cal OD PREKO 1500 KOJE SI TI DRESIARO SVOJE TELO CE DA SE PRETVARA U SALO

a koliko je to malo hrane ti sam izrunacj..

nadam se da si shvatio

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #138 poslato: April 04, 2012, 10:25:26 pre podne »
Bravo generale.

@Djavole ovo što ti je general rekao je surova istina, evo na ovoj stranici možeš pogledati Milošev video http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25498.msg315560.html#msg315560 gde je on bukvalno nacrtao čitav taj proces "zdravog" gubljena masti u popularnim dijetama koje preporučuju mršavljenje konstantnim rezanjem kalorijskog unosa (to objašnjenje počinje oko 1:09:00). Ako ti posle čitanja objašnjenja iz Peđinog posta i gledanja ovog videa ne bude jasno gde si pogrešio, i šta i kako ubuduće trebaš da radiš da bi na zdrav način gubio suvišne kilograme, onda ti spasa nema.

P.S. pogledaj ceo video, nemoj da te mrzi, jer čovek je sve vrhunski objasnio.
« Poslednja izmena: April 04, 2012, 10:31:18 pre podne kure_ss »

Van mreže DJAVO

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #139 poslato: April 04, 2012, 03:02:18 posle podne »
Iskreno, čitao sam to na nekom drugom, "neproverenom" forumu, ali da proverim i ovde.
Što se tiče dijete, povećao sam broj proteina u odnosu na pre, i smanjio sam UH, čiji se svakodnevni unos kreće između 50 i 100 gr. ne znam koliko je pogrešno, ali je "radilo" do sada
 

pa veoma je pogresno
a naravno da je radilo jer je to prirodan proces kada telu uskratis energetsku materiju da energiju izvalic i zaliha tj masnih depoa
ali na zalsost to sa sobom nosi i velike probleme
kao sto je zaustvlanje stope bazalnog metabozilma
prevedeno
ako je tebi dnevno bilo potrebno 3000 cal za funkconisnje gde niti dobijas niti gubis tezinu,trebalo je da upradis REDUKCIJU ISHRANE gde ces smece hranu zameniti sa zdravom hranu a broj kalorija vecinom iz UH ces da rotiras tako da ne dodje do adaptacije ametablizma na neki br kalor
ti si uradio da si npr sa te 3000 cal redukovao na 2000 STO ZA TEBE SIGURNO NIJE NORMALNA SISTUACIJA
telo se preilagodilo tako da je izvalico energiju iz masnih depoa itd itd itd i sada je ta PRICA STALA
da bi krenula napred ti bi sada trebalo jos vise da stegnes kais tj da sa te 2000 odes na 1500
reuzltati ce biti (naravno minimalni jer nemoze u nedolged da ide prica oko energije iz masnih depoa)
ali to je manje bitno
bitno je da ces ti telo tj da si telo navikao na smesan br cal DA BI PREZIVELO
i sutra,prekustra,za 3 meseca TJ KAD TAD morati ces da se hranis kao svaki normlani svet (ne smece vec koliko toliko zdravo) ali racunaj da SVAKA cal OD PREKO 1500 KOJE SI TI DRESIARO SVOJE TELO CE DA SE PRETVARA U SALO

a koliko je to malo hrane ti sam izrunacj..

nadam se da si shvatio
razumeo sam otprilike.
ja i jesam skoro u potpunosti izbacio smeće(recimo 90-95%), ali nisam rotirao dnevni unos UH(prostudiraću temu o rotacijama).
šta bi me posavetovao da uradim? nadam se da mogu da sredim situaciju, da kada budem hteo da održim kilažu i malo pojačam hranu(ne junk) da neću nenormalno krenuti da se gojim



@kure
bih ja, ali sam slab sa engleskim

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #140 poslato: April 05, 2012, 05:59:48 pre podne »
pa za pocetak kao i sto si sam rekao
prouci neke od tema
kreni sa rotacjima da stablizujes metabolzam na neki prihvatljiv cal nivo

Van mreže B3nj0

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #141 poslato: April 05, 2012, 06:30:44 pre podne »
Pozzz.
E vako.. vec zadnjih mjeseci glad mi ne da spavati ili se budim uvjek gladan. Sinoc sam jeo pola sata prije spavanja u 12 i probudio sam se u 6h gladan.  Prestao sam trenirati pa sam malo smanjio ishranu, ali mislim da ipak jedem uvjek toliko dovoljno da mi se ovo ne bi trebalo dešavati. Da li iko ima ikakav savjet ili nešto pošto ovo ovako više ne moze.  :o

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #142 poslato: April 05, 2012, 06:52:44 pre podne »
Od ponedeljka krecem na roticije,a u petak imam neki sistematski za voznju,nece mozda biti nekih problema na sistematskom,pretpostvaljam da nema razloga da sve ne bude ok ?
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže kure_ss

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #143 poslato: April 05, 2012, 08:45:53 pre podne »
Od ponedeljka krecem na roticije,a u petak imam neki sistematski za voznju,nece mozda biti nekih problema na sistematskom,pretpostvaljam da nema razloga da sve ne bude ok ?
Kakvih problema može da bude? Pa to ti je sistematski za vožnju, a ne psiho-fizički test za Legiju stranaca. ;D Koliko se ja sećam sve se svodi na pregled kod oftalmologa i psihologa, oni te kao nešto pregledaju i pitaju, a kroz ovo ostalo bukvalno protrčiš niko te i ne pogleda. 8) Ja lično znam dečka koji je usled udarca lopte u oko izgubio 90% vida na to oko, pa je svejedno glat prošao taj sistematski za vožački. :o To ti govori koliko je taj sistematski ustvari detaljan, sve se svodi na to da uredno platiš naknadu za sistematski pregled, a za ostalo ne brini...


@kure
bih ja, ali sam slab sa engleskim

@Djavole toliko slab sa engleskim nisi, Miloš priča engleski sa balkansko-brđanskim naglaskom tako da ga je lako razumeti, nema tu onog londonskog rastezanja, ili teksaškog gutanja slogova, skoro k'o po Vuku :P.
« Poslednja izmena: April 05, 2012, 08:48:52 pre podne kure_ss »

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #144 poslato: April 05, 2012, 01:15:51 posle podne »
Od ponedeljka krecem na roticije,a u petak imam neki sistematski za voznju,nece mozda biti nekih problema na sistematskom,pretpostvaljam da nema razloga da sve ne bude ok ?
Kakvih problema može da bude? Pa to ti je sistematski za vožnju, a ne psiho-fizički test za Legiju stranaca. ;D Koliko se ja sećam sve se svodi na pregled kod oftalmologa i psihologa, oni te kao nešto pregledaju i pitaju, a kroz ovo ostalo bukvalno protrčiš niko te i ne pogleda. 8) Ja lično znam dečka koji je usled udarca lopte u oko izgubio 90% vida na to oko, pa je svejedno glat prošao taj sistematski za vožački. :o To ti govori koliko je taj sistematski ustvari detaljan, sve se svodi na to da uredno platiš naknadu za sistematski pregled, a za ostalo ne brini...
 
Ma trebam da dajem jos neke dodatne analize ujedno i zbog nekog problema sa okom,ne znam tacno  krv,stitna zlezda i jos nesto..I ja sam tako mislio da ne moze biti nista drugacije nego i inace :)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #145 poslato: April 05, 2012, 04:00:25 posle podne »
Pozzz.
E vako.. vec zadnjih mjeseci glad mi ne da spavati ili se budim uvjek gladan. Sinoc sam jeo pola sata prije spavanja u 12 i probudio sam se u 6h gladan.  Prestao sam trenirati pa sam malo smanjio ishranu, ali mislim da ipak jedem uvjek toliko dovoljno da mi se ovo ne bi trebalo dešavati. Da li iko ima ikakav savjet ili nešto pošto ovo ovako više ne moze.  :o

Zasto bi ti bio problem sto ti se trazi hrana. Mozes ti da jedes 1min pred spavanje.
Mozes cak da se i budis u toku noci pa da jedes.
SAMO JE BITNO STA CES U TIM TRENUCIMA DA POJEDES.   ;D
Zasto prestade trenirati?  :'(
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže B3nj0

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #146 poslato: April 05, 2012, 08:09:31 posle podne »
Pozzz.
E vako.. vec zadnjih mjeseci glad mi ne da spavati ili se budim uvjek gladan. Sinoc sam jeo pola sata prije spavanja u 12 i probudio sam se u 6h gladan.  Prestao sam trenirati pa sam malo smanjio ishranu, ali mislim da ipak jedem uvjek toliko dovoljno da mi se ovo ne bi trebalo dešavati. Da li iko ima ikakav savjet ili nešto pošto ovo ovako više ne moze.  :o

Zasto bi ti bio problem sto ti se trazi hrana. Mozes ti da jedes 1min pred spavanje.
Mozes cak da se i budis u toku noci pa da jedes.
SAMO JE BITNO STA CES U TIM TRENUCIMA DA POJEDES.   ;D
Zasto prestade trenirati?  :'(
Prestao zbog škole, pocinjem za kraci period ugl. nebitno. Nije lijepo kad ti glad ne da zaspati a nekad sam znao jesti više puta u noci pa 3-4 sata nisam mogao zaspati od bolova u stomaku  . J*beno

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #147 poslato: April 05, 2012, 08:27:43 posle podne »
Pa trebao bi onda otici kod dr. i vijeti u cemu je problem.
Jel ista takva situacija i u toku dana?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže B3nj0

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #148 poslato: April 05, 2012, 08:35:07 posle podne »
U jutarnjim satima, danas nisam u školu išao zbog bolova  8)

Van mreže BDAT

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #149 poslato: April 06, 2012, 04:13:18 posle podne »
Imamo jedno blic pitanjce za vas, Govedina da ili ne? i zasto naravno  8)