Mart 28, 2024, 01:42:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3057264 puta)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #555 poslato: Jul 23, 2012, 04:58:48 posle podne »
Sta cemu uvece laktoza iz jogurta.Jos decko hoce defku da radi.

Van mreže bokipop87

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #556 poslato: Jul 23, 2012, 05:30:05 posle podne »
Jedna molba za Pedju ili ostale moderatore.Ako mi mozete pomoci,a znam da mozete :) .Dakle za ova skoro 3meseca  bas sam izmenio rezim ishrane, trcanje/brz hod svaki dan  min.3km ,povremeno radim bendz da ne ispadnem iz forme itd. Izgubio sam oko 10kg, konfekcijski br sa 43 na 40 dosao. Zdravlje oktobra kad pocnu predavanja planiram da ozbiljno krenem s teretanom.(isao bi ja i sad u gym  ali ova lokalna je ful/losa, pa cekam na faks kad pocnem)
Ali ako mi mozete dati neki program da koristim do kraja ovog leta, dakle da iskoristim ovo sunce i lepo izgubim bar 1kg nedeljno bio bi prezadovoljan.Sad za sad uglavnom idem na trcanje oko pola7 predvece.kondicija se povecala na sta sam ponosan,ubacim i sprint povremeno.sta mi preporucujete da radim u medjuvremenu, jer ne zelim da gubim vreme ako ga vec imam.(sutra planiram da kupim bucice 10-15kg)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #557 poslato: Jul 23, 2012, 08:41:21 posle podne »
Kako se hranis ? To je glavno, nema srecnog programa bez toga. Koliko si visok i tezak ?
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Deni BG

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #558 poslato: Jul 23, 2012, 09:30:32 posle podne »
Znam sve o stetnosti alkohola i o njegovom uticaju na ovaj sport. Ali me zanima sta je najmanje stetno popiti u odredjenim prilikama kada ne moze da se izbegne,da li je to pivo,vino,vodka,viski??? Da li to treba gledati kroz kalorije,pa uzeti ono sto ih ima najmanje,ili zestoka pica drugacije deluju na organizam u odnosu na pivo i vino?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #559 poslato: Jul 23, 2012, 10:21:26 posle podne »
Vino bi kao bilo najbolji izbor...

Ali to da ne moze da se izbjegne je slab izgovor, jednostavno ne pijem alkohol i dovidjenja, ne moze me niko siliti da pijem...

Van mreže bokipop87

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #560 poslato: Jul 23, 2012, 11:20:00 posle podne »
Nenade....Ishrana uglavnom proteinska,ovsene, itd(JER TEK SAD VIDIM DA AKO HOCES MOZES BEZ RAAZNIH POROKA JUNKA ITD). Msm da sto se hrane tice da to je u fulu.Pijem redovno vodu. Samo nekako mi se cini da je malo to sto samo trcim...pa zato sam i mislio da pitam za neki program,jer msm da mi jos rano za neki sagorevac masti...jedina mi mana za  sad  sto ne mogu da pocnem sa kardio ujutru pre dorucka jer volim da spavam,a kasno lezem.
Visina 181 tezina 117kg... malo me visina izvlaci i retko ko veruje da imam oko 120...a imao sam i vise!!!
(e da probao sam danas HIT na stadionu i dobro mi islo,ali ko za zlo u punom sprintu ugazim u neku rupu i zamalo nogu da slomim jbt)

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #561 poslato: Jul 23, 2012, 11:26:07 posle podne »
Znam sve o stetnosti alkohola i o njegovom uticaju na ovaj sport. Ali me zanima sta je najmanje stetno popiti u odredjenim prilikama kada ne moze da se izbegne,da li je to pivo,vino,vodka,viski??? Da li to treba gledati kroz kalorije,pa uzeti ono sto ih ima najmanje,ili zestoka pica drugacije deluju na organizam u odnosu na pivo i vino?

sta je manje stetno povuci jednu liniju belog ili pola grama ? :) sve je to isto djubre bro ali ako vec pitas sta je manje stetno popiti a sta vise moj odgovr ti je sledeci ako bas moras da popijes u fazonu svi piju ajde i ja cu to obicno povuce sta god da pijes jos jednu i jos jednu i jos jednu...zavisi od karaktera coveka ali akoooo moras da popijes kao sto kazes popi neku travaricu tipa jagermeister ili pelinkovac cacisu dve -tri...ili pivo sa merom to je po meni ok ako pitas sta je manje stetno a stetno je sve kad covek izgubi pamet i popije ko smuk da alkohol komanduje njime,sve sa merom je ok to ti je pravi odgovor,ali travarica neka kao jagermeister koja casica je ako ne i najbolji izbor,znam na selu kod moje pokojne babe ljude koji su pili po 4-5 litara  crnog  vina dnevno i zive i dan danas plus 90 sve je to genetika...

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #562 poslato: Jul 23, 2012, 11:40:48 posle podne »
Nenade....Ishrana uglavnom proteinska,ovsene, itd(JER TEK SAD VIDIM DA AKO HOCES MOZES BEZ RAAZNIH POROKA JUNKA ITD). Msm da sto se hrane tice da to je u fulu.Pijem redovno vodu. Samo nekako mi se cini da je malo to sto samo trcim...pa zato sam i mislio da pitam za neki program,jer msm da mi jos rano za neki sagorevac masti...jedina mi mana za  sad  sto ne mogu da pocnem sa kardio ujutru pre dorucka jer volim da spavam,a kasno lezem.
Visina 181 tezina 117kg... malo me visina izvlaci i retko ko veruje da imam oko 120...a imao sam i vise!!!
(e da probao sam danas HIT na stadionu i dobro mi islo,ali ko za zlo u punom sprintu ugazim u neku rupu i zamalo nogu da slomim jbt)
Napisi jelovnik po obrocima i gramazama
Dzabe trcis recimo ako ti je jelovnik u suficitu sa kalorijama, znaci napravi se jelovnik gde si ti u deficitu i onda trcis. Ma da na tvoju tezinu ako vec trcis a jos 181 mora da bole zglobovi samo tako.
Kazes da kasno ustajes, znaci i da nemas nesto puno obroka..
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #563 poslato: Jul 23, 2012, 11:45:04 posle podne »
Jedna molba za Pedju ili ostale moderatore.Ako mi mozete pomoci,a znam da mozete :) .Dakle za ova skoro 3meseca  bas sam izmenio rezim ishrane, trcanje/brz hod svaki dan  min.3km ,povremeno radim bendz da ne ispadnem iz forme itd. Izgubio sam oko 10kg, konfekcijski br sa 43 na 40 dosao. Zdravlje oktobra kad pocnu predavanja planiram da ozbiljno krenem s teretanom.(isao bi ja i sad u gym  ali ova lokalna je ful/losa, pa cekam na faks kad pocnem)
Ali ako mi mozete dati neki program da koristim do kraja ovog leta, dakle da iskoristim ovo sunce i lepo izgubim bar 1kg nedeljno bio bi prezadovoljan.Sad za sad uglavnom idem na trcanje oko pola7 predvece.kondicija se povecala na sta sam ponosan,ubacim i sprint povremeno.sta mi preporucujete da radim u medjuvremenu, jer ne zelim da gubim vreme ako ga vec imam.(sutra planiram da kupim bucice 10-15kg)

Bro mogu ti ja napisati ishranu ako zelis garatnujem ti 101% da ces se istopiti kao puter na vreloj ringli ako ne smrsas sa mojom ishranom ja ti finansiram 3 meseca teretanu.... mozemo i da se opkladimo.....ako hoces

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #564 poslato: Jul 23, 2012, 11:50:03 posle podne »
@ Boris
Aj napisi ishranu cisto da i ja vidim kako bi to izgledalo :) i ako mozes dodaj kad bi bili potrebni kardio treninzi :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #565 poslato: Jul 24, 2012, 12:01:56 pre podne »
Stvarno,ajde bre vise stavi taj plan ishrane.Da vidimo svi na forumu kako izgleda.
Ovako,izgleda kao da vrdas,kad god ti neko postavi pitanje u vezi obroka.

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #566 poslato: Jul 24, 2012, 12:17:34 pre podne »
ovako uzmes lepo sledece:
1.braon pirinac
2.ovasne pahuljice
-to nek ti budu primarni izvori uh
zatim od proteina izvori mogu da ti budu sledeci
riba
pilece grudi
juneci but
konjsko
curece grudi
jaja(belance je cist protein 3g po belancetu proesek)
ella sir 52g proteina ima 450g kutija
ovo sve ostalo ima u preoseku od 21 do 24g proteina na 100g
i dobre masti umzes iz izovra kao sto su
kikiriki
badem
lesnici
u proseku kostastih plodova tih 50% je mast od toga,25% proteini i ostatak uh itd....nebitno...

napravis recimo za pocetak 4 obroka dnevno i raspodelis sve od kad ustanes dok nelegnes sa tim da ti je zadnji obrok samo protein ako moze ella idealno...i to cela kutija.

ides sledecemo racunicom 3g uh po kg sto bi znacili primer ako imas 100kg to je 300g uh (pirinac ti ima 75g uh na 100g sirov samo tako i racunas) 100g braon pirinca ti je 350 kcal sto bi znacilo da je 300g 1050 kcal
zatim 1.2g proteina po kg to bi bilo 120g = 480 kcal iz proteina kao sto sam ti gore naveo vidis koliko je to mesa ili ella sira i iz kostastih plodova ( ogromna tema......)
i masti 0.6g po kg dobre sve u glavnom to ti je 60g  sto bi bilo otprilike 120g kikirikija primer. = 540-650 kcal

povrce mozes uz svaki obrok po volji po malo
i uzmes obavezno neki multivitamin kompleks zbog nedostatka istih
znaci totalno bi dnevno unosio oko 2100-2300 kcal  ja sam racunao na 100kg telesne tezine, vremenom bi smanjivao uh i povecavao masti i preoteina i kasnije bi jos malo smanjio uh i ostavio p a povecao masti....komplikovano sad jbg pitaj sta te znaima pvt u poruci kad stignem objasnicu ti ne mogu knjigu posati ovde.

kardio moj savet ti je ovako najbolja kombinaicija cim ustanes....ako ne mozes tako onda probaj pre prvog obroka,ako moras da jedes onda sacekaj jedno 2 sata i idi da trcis polako 400 m pa ides 400m pa trcis polako 400m pa ides polako 400m i tako jedno 40 min svaki dan prvih mesec dana.

ishrana bi ti se vremenom rotirala a kad krens u teretanu to je opet onda totalno druga prica.....pazi ovo je jedan od nacina koji radi 100% a ima ih puno, ja imam kompletno drugaciju ishranu ali sa obzirom da bi me napao ceo forum da ti preporucim to moje ovo sam ti napisao kao ok kombinaciju.
od tecnosti naravno pijes samo vodu,cajeve prirodne ako hoces i ako moras skove bez kcal

Van mreže bokipop87

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #567 poslato: Jul 24, 2012, 12:44:50 pre podne »

Bro mogu ti ja napisati ishranu ako zelis garatnujem ti 101% da ces se istopiti kao puter na vreloj ringli ako ne smrsas sa mojom ishranom ja ti finansiram 3 meseca teretanu.... mozemo i da se opkladimo.....ako hoces
[/quote]

E brate ako te ne mrzi napisi mi  onako negde u 3-4 obroka(mada i ono sto si naveo je za pohvalu)...jer stvarno ne jedem mnogo,a i retko kad jedem u isto vreme.Ali ako treba korigovacu to.I sto je pitao drug Nenad 018 za jelovnik u gramima. Ne merim to brate,a evo primer danas sta sam jeo : " dor- ovsene sa jogurtom  kolicina otprilike velicine sake  , rucak- ribu iz konz. i salatu krastavce i malo jogurta , trening kardio 35min , vecera- tanjir pilece supe ''........
Znaci cisto neki raspored da imam   hrana/trening .. i kazem 1kg nedeljno je vrh ....jer 24god sam se tovio i sad ne ocekujem da se istopim odma....unapred zahvalan...
(dobro me nasmejase ovi sto te napali za plan ishrane)

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #568 poslato: Jul 24, 2012, 12:50:56 pre podne »
Napisacu ti bro opusti se samo i uzivaj pomocicu ti da smrsas i sve cu ti objasniti za dzaba zato sto sam ja sav u tome da sirim pozitivnu energiju i dobru volju :) a sta ces ovi gresnici sa foruma :D samo kartaju saha po ceo dan :) pisem ti detaljno kad uhvatim malo vise vremena ;) racunaj da ces smrsati 1000%

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #569 poslato: Jul 24, 2012, 08:56:30 pre podne »
oze li nesto drugo umesto ovsenih? Probao sam ih jednom i a jogurtom odvratne su mi uopste nemaju neki ukus pa mi se ne svidja jeo sam ih maltene u silu pa ako moze nesto umesto toga?
Uzeo sam tunjevinu da jedem al nigde nema u salamuru pa onda uzmem obicnu tunjevinu i iscedim onu mast iz nje jel moze tako?
I ovo jos da pitam :) mogu li neko voce da koristim kao uzinu ? :)