April 20, 2024, 01:40:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3079017 puta)

Van mreže blacklabel

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #645 poslato: Avgust 04, 2012, 05:19:48 posle podne »
po zavrsetku dijete kako idete sa UH? konstatan unos svaki dan ili neko rotiranje bez nule? 

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #646 poslato: Avgust 04, 2012, 05:47:14 posle podne »

Van mreže blacklabel

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #647 poslato: Avgust 04, 2012, 06:13:27 posle podne »
thx

ps search dugme je cudo, jos kad covek zna da ga koristi  ::)

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #648 poslato: Avgust 04, 2012, 07:51:48 posle podne »
da li moze sa ovakvom ishranom da se smrsa 10 kg kroz 3-4-5 meseci
1.Ovas 50g +whey+2 jaja
2. 200g piletina +100 g pirinac(u dilemi sam 50 ili 100)
3. 200 g piletina
4. 150 g piletina
5.  whey
(visina 192 tezina 95)

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #649 poslato: Avgust 05, 2012, 12:06:17 pre podne »
@ mark kerr

Jelovnik ti je jeste u kalorijskom deficitu (>BMR) ali je lose sastavljen, whey na kraju dana bvz , vidim da pokusavas neku "low carb" dijetu.
Da li si nekad bio na rotaciji uh ?
Zasto bi smrsao na 10 kg na 192 cm  ?
Mislis i da vezbas ili samo bi da drzis dijetu ? Kardio (koliko puta i koji tip) ?
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #650 poslato: Avgust 05, 2012, 03:17:04 posle podne »
Bio sam na rotacijama i nisu mi dale zeljene rezultate. Bio sam i na keto dijeti ona radi super ali je problem sto bi ona trebala da se drzi max 6 nedelja i kad bi samo nju uradio ostala bi mi jos 4-5 kg viska. Trening sa tegovima 3 x nedeljno danima kad ne treniram umereni kardio 30 minuta. Ovaj whey ne znam ni sam sto sam ubacio ubacicu ella sir umesto njega. Ovo u vezi 10 kg tako sam ja procenio ali naravno cim postignem zeljenu kilazu bi prestao sa dijetom :)

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #651 poslato: Avgust 06, 2012, 12:14:07 pre podne »
Whey ne moze da bude obrok, njega ubaci poslije treninga samo i uz dorucak. Sve ostalo je bacanje.....
Izmjeri endgdje koliki ti je bf procenat pa vidi da li ti uopste treba dijeta. Ako vec ides na dijetu probaj sa rotacijama ugljiko hidrata. Da budes konstantno budes na istoj kolicin uh neces uraditi dobar posao.
Train hard or die trying

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #652 poslato: Avgust 06, 2012, 09:30:46 pre podne »
Whey ne moze da bude obrok, njega ubaci poslije treninga samo i uz dorucak. Sve ostalo je bacanje.....
na sta konkretno mislis kad kazes da je sve ostalo bacanje ?
danima kad ne treniram uzimam mericu amino hydro whey-a uz ovsene ujutru,ali kada ih ne jedem obicno ih uzmem u toku dana,izmedju 2 obroka,jel to neka greska ?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #653 poslato: Avgust 06, 2012, 09:47:32 pre podne »
Pa greska ti je ako ga uzimas u toku dana,buduci da fakticki projuri kroz telo,tako da nema neke logike.
Jer,on ti je najpotrebniji ujutru,kada ti treba brzoapsorbujuci protein,koji buduci da nisi jeo 7,8...sati treba telo
da izvuce iz katabolizma,i posle treninga kada ce najbrze telu dopremiti gradivne materije.
Postoje mnogo bolje opcije za u toku dana od wheya-pilece belo,junetina,oslic...

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #654 poslato: Avgust 06, 2012, 10:03:31 pre podne »
aha ... ma ne koristim ga ja kao obrok,imam sredjenu ishranu i znam njegov uticaj u pwm i ostalo nego mi je problem sto kada ga ujutru popijem odmah nakon sto ustanem onda ne mogu lepo da doruckujem bar 1h nakon toga jer mi je tesko u stomaku ... (ujutru je prvo sto popijem kafa,pa kad preko toga roknem whey a nakon toga recimo jaja onda mozes misliti kako mi je u stomaku :) )
da li je onda bolja opcija da ga pijem pre spavanja(znam da tad treba sporoapsorbujuci casein) ali cisto da pitam ...

malo smaram sa pitanjima ali u cemu je problem kad kazes da on samo projuri kroz telo,on se brzo vari,ja dobijem 28gr proteina koje ubacim u svoj dnevni unos ...
kazem,osnovni problem je kad ne jedem ovsene uz dorucak pa ne mogu da ga ubacim u isti ...

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #655 poslato: Avgust 06, 2012, 09:43:35 posle podne »
Da li bi dve merice myofusiona  mogle da poremete ketozu ili da sprece da se u nju dodje?

I da li moze paradjiz na keto?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #656 poslato: Avgust 06, 2012, 10:09:11 posle podne »
Nece mi MF ni paradajz, no opet zavisi od tvoje racunice.

Koliko vidim MF ima 2gr secera po merici, a paradajz je 3gr na 100.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #657 poslato: Avgust 06, 2012, 10:45:35 posle podne »
kako mislis zavisi od moje racunice?
ne uzimam ni elu, od salate, krastavac, kupus i brokoli i karfiol.

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #658 poslato: Avgust 07, 2012, 09:08:45 pre podne »
jel moze neko da mi odgovori ovo oko uzimanja wheya izmedju obroka :) zasto nije dobro i kako da ga koristim kad ga ne uzimam uz ovsene danima kad ne treniram ...

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #659 poslato: Avgust 07, 2012, 09:35:20 pre podne »
A sto ga nebi uzimao i danima kada ne treniras ujutru sa ovsenim pahuljicama?
U off danima ga uzimaj samo u prvom obroku.Uvece niposto nemoj whey,jer ti je tada potreban sporoapsorbujuci protein(posni sir,eventualno casein),koji ce telu omoguciti priliv vaznih hranljivih materija tokom noci.
Ako bi whey uzimao u zadnjem obroku, on bi se svario za veoma kratak vremenski period,i tako bi ti telo lisio prehrane,a to automatski vodi ka katabolizmu.Ti bi i tada mogao da ga malo usporis sa mastima,ali to opet nije to.
U toku dana,ukoliko nije pwm,nemoj da uzimas whey iz istih razloga koji su gore navedeni,tj.brzo ce se svariti i neces imati konstantan priliv hranljivih materija.U tim slucajevima je bolje da se odlucis za izvore proteina koji se sporije vare(pilece belo meso,junetina,oslic...)
Tako da...njegovo uzimanje ce imati svrhu ujutru i posle treninga.U ostalim slucajevima je bacanje para.