April 29, 2024, 05:07:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3087975 puta)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6585 poslato: Mart 23, 2015, 11:28:52 posle podne »
^
vidjeh ovo na fb,neko izbacio sliku..
jesi siguran da ovog ima kod nas?

edit:
sad vidim,angelov reklamira,btv evo pogledaj sastav :)



ocu da grickam proteJine xD
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6586 poslato: Mart 25, 2015, 04:29:28 posle podne »
Svaki put nakon mrtvog dizanja dobijem jaku upalu zadnje loze koja traje 2-3 dana. Ne treniram bb pa da mogu da radim druge misicne grupe a odmaram noge dok traje upala, tako da sam redovno nakon mrtvog dva dana polu sposoban ili nesposoban za treninge. Nebitno da li radim keceve, piramidu, trojke, veci broj ponavljaja... jaka upala je uvek tu. Od suplemenata koristim whey, glutamin, bcaa, arginin, beta alanin, minerale... takodje i masiram misice, istezem, mazem konjsku mast... ali upale su i dalje jake.
Interesuje me na koji nacin mogu da smanjim tu upalu da bih bio sposoban za naredni trening. Mislim da nije pametno konstantno 2 puta nedeljno piti andole ili tako neke lekove? Ali takodje ne ide da skoro svake nedelje 2 dana nakon mrtvog radim lagane i modifikovane treninge zbog upale zadnje loze (a po nekad i propustim trening zbog toga).
Mozda bi pomoglo i ubacivanje nekih dodatnih vezbi za zadnju lozu, posto mi je ocigledno to slaba karika?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6587 poslato: Mart 25, 2015, 04:31:19 posle podne »
Svaki put nakon mrtvog dizanja dobijem jaku upalu zadnje loze koja traje 2-3 dana. Ne treniram bb pa da mogu da radim druge misicne grupe a odmaram noge dok traje upala, tako da sam redovno nakon mrtvog dva dana polu sposoban ili nesposoban za treninge. Nebitno da li radim keceve, piramidu, trojke, veci broj ponavljaja... jaka upala je uvek tu. Od suplemenata koristim whey, glutamin, bcaa, arginin, beta alanin, minerale... takodje i masiram misice, istezem, mazem konjsku mast... ali upale su i dalje jake.
Interesuje me na koji nacin mogu da smanjim tu upalu da bih bio sposoban za naredni trening. Mislim da nije pametno konstantno 2 puta nedeljno piti andole ili tako neke lekove? Ali takodje ne ide da skoro svake nedelje 2 dana nakon mrtvog radim lagane i modifikovane treninge zbog upale zadnje loze (a po nekad i propustim trening zbog toga).
Mozda bi pomoglo i ubacivanje nekih dodatnih vezbi za zadnju lozu, posto mi je ocigledno to slaba karika?

a koji sport je u pitanju ako ne treniras BB (a s obzirom ako si ovo ti na avataru? )

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6588 poslato: Mart 25, 2015, 04:41:20 posle podne »
Treniram crossfit 8 meseci, od skoro takmicarski. Trenirao sam ranije neke druge stvari, teretana mi je vec godinama sastavni deo treninga, s tim da sam radio na snazi, a ne po bodibilding principima. Trenutno mi trenini izgledaju tako sto radim 3-4 puta nedeljno vezbe snage, weightlifting i powerlifting vezbe, a nakon toga na kraju treninga kruzne crossfit treninge koji su uglavnom kombinacija vezbi sa sopstvenom tezinom i da ih tako nazovem kondicionih vezbi (vijaca, skokovi, burpees i sl). Pored toga radim 3 puta nedeljno kondicione treninge koji se sastoje od trcanja i nakon toga malo vijace i sl vezbi.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6589 poslato: Mart 25, 2015, 06:06:21 posle podne »
okaci neki snimak verovatno je tehnika problem
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6590 poslato: Mart 26, 2015, 06:09:03 pre podne »
Treniram crossfit 8 meseci, od skoro takmicarski. Trenirao sam ranije neke druge stvari, teretana mi je vec godinama sastavni deo treninga, s tim da sam radio na snazi, a ne po bodibilding principima. Trenutno mi trenini izgledaju tako sto radim 3-4 puta nedeljno vezbe snage, weightlifting i powerlifting vezbe, a nakon toga na kraju treninga kruzne crossfit treninge koji su uglavnom kombinacija vezbi sa sopstvenom tezinom i da ih tako nazovem kondicionih vezbi (vijaca, skokovi, burpees i sl). Pored toga radim 3 puta nedeljno kondicione treninge koji se sastoje od trcanja i nakon toga malo vijace i sl vezbi.

citajuci ovo sve,licno mi aposlutno nije jasno uz ovakvak i ovoliki obim trening da je u opste MOGUCE da dodje do upala bilo koga misica,osim konstatne i hronicne pretreniranosti
uzrok tome onda moze biti da apsolutno ne pogadjas misice koje vezbeas ,i kada dodju na red noge,ostecenja budu ogomrna
ali opet,sa druge strane mi nije jasno sve i da nisi trnierao noge 5 ned i da ih odradis zivotinjski,tek u tom slucaju bi za polseidcu mogle da budu upale od kojih nemozes da hodas-ovako...uz toliki obim treninga ti da dobijes upale nogu da nemozes da hodas? nesto tu u treningnu debeloooooo ne stima

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6591 poslato: Mart 26, 2015, 06:16:17 posle podne »
Nije u pitanju pretreniranost. Trening je kompleksan pa kad se objasnava deluje preobiman ali se sastoji od svega 2 vezbe snage u uglavnom 5 serija i to traje oko 40 minuta (ne racunajuci zagrevanje) i nakon toga kruznog crossfit treninga koji se uglavnom sastoji od 2-4 vezbe i traje najcesce 5-20 min. Treninzi su svega 3-4 puta nedeljno i uz to jos 3 puta nedeljno trcanje od 20-40 min, nakon koga ponekad idu vijaca, skokovi i sl u trajanju od jos 5-10 min.

Jedini problem koji se javlja jeste upala zadnje loze nakon svakog treninga mrtvog dizanja. Upala nije tolika da ne moze da se hoda, vec ne moze da se trci pod njom i ne moze da se izvuce maksimum na nekim drugim vezbama koje ne gadjaju primarno zadnju lozu ali je ukljucena prilikom izvodjenja istih. Pa me interesuje kako je moguce smanjiti te upale kako bih mogao normalno da odradim naredne treninge. Razlog upale ne znam, moguce da mi je zadnja loza najslabija karika...

Nemam snimak kako radim mrtvo, jedino imam ovo u sklopu crossfit treninga sa izuzetno malom tezinom, pa je verovatno i tehnika slabija posto je mala tezina u pitanju, a radi se brzo, pa je opterecenje nedovoljno sto omogucava "varanje" na tehnici https://www.youtube.com/watch?v=8LvQHrvlS9o (na 1:25 je mrtvo).

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6592 poslato: Mart 26, 2015, 06:55:42 posle podne »
momak,

Citat
a 2 vezbe snage u uglavnom 5 serija i to traje oko 40 minuta

Citat
crossfit treninga koji se uglavnom sastoji od 2-4 vezbe i traje najcesce 5-20 min.

ovo ti je razlog UPALA
a to sam i rekao.
Da li je zadnja loza "slaba karika" ili ne,je u ovom slucaju irelevatno jer je ocigledno da je slaba karika trening,jer kada uradis trening u kojem se primarno,kao ti kazes  :D,gadja zadnja loza,dolazi do izrazaja upravo to-neadekvatan trening
Jel upala je moguca,logicna i normalna pojava,ali da se utreniranom coveku desi upala ,trening za trening,a u toj meri da ga ogranicava u izvodjneju PRIMARNOG treninga (ma sta on ovde bio jer ne vidim neki smisao narocit) e onda je to problem.

Ali ono sto ti zelis da cujes je,kako da to i sa cim da sprecis
Na zalost,ne postoji nista efikasno sto moze smanjiti stvaranje mlecne kisleine,koja je u tvom slucaju ocigledno i u eneromnim kolicnima

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6593 poslato: Mart 27, 2015, 01:07:49 pre podne »
ne znam koliko cesto radis mrtvo ali cini mi se da je Pedja u pravu... nakon treninga velikog volumena je normalna pojava... tehnika je manje vise k odnosno ne verujem da je to razlog
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pulss

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
  • Sky's the limit.
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6594 poslato: Mart 27, 2015, 01:34:21 pre podne »
Sumece tablete, vit c, magnezij, cink, zeljezo ?
Jel ovo dobar izvor ili bolje ne ?


adult image hosting

Ne nuzno bas ovaj brand  :D
The ones who say ''you can't'' and ''you won't'' are probably the ones scared that ''you will''.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6595 poslato: Mart 27, 2015, 02:41:44 pre podne »
bolje ti je da uzmes sa ogistre u kapsulama vece doze manje para... taj sumeci je jako skup...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6596 poslato: Mart 27, 2015, 12:10:25 posle podne »
Koliko bih sirovog kikirikija smeo da jedem dnevno dok sam na rotacijama uh? Kapiram da je 50ak grama dosta?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6597 poslato: Mart 27, 2015, 12:11:04 posle podne »
Nemoj sirov, a kolicina zavisi od dosta stvari.

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6598 poslato: Mart 27, 2015, 12:15:21 posle podne »
A je l' mi bolje da ga sam pecem ili da kupujem suvo peceni?
Ja sam poceo da ga grickam tokom dana sa visokim UH, ali posto je zaraza sad kad god prodjem pored kuhinje uzmem po koji :( Doduse, 200g grickam vec 3 dana, mislim da nije mnogo, ali ono..

Van mreže Pulss

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
  • Sky's the limit.
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6599 poslato: Mart 27, 2015, 07:56:06 posle podne »
bolje ti je da uzmes sa ogistre u kapsulama vece doze manje para... taj sumeci je jako skup...
Tako san i mislia  :)

Bia maloprije u marketu, ima nekih od 1 eura, isto vit c i slicni ? Prepostavljam losije kvalitete ili slabije doze ?
The ones who say ''you can't'' and ''you won't'' are probably the ones scared that ''you will''.