Mart 28, 2024, 12:53:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Blic pitanja!  (Pročitano 3057196 puta)

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13020 poslato: Januar 20, 2021, 12:33:14 posle podne »
Da li je ok da posle pauze od dva meseca pocnem sa splitom? Ili je bolja solucija da idem na full body neki period?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13021 poslato: Januar 20, 2021, 12:40:37 posle podne »
zavisi u kakvom si stanju bio pre te pauze i zbog cega si pravio pauzu, ako jednostavno nisi trenirao bez posebnog razloga, ili nisi imao pristup recimo teretani sta vec... onda mozes jednu nedelju full body pa splitaj

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13022 poslato: Januar 20, 2021, 12:45:47 posle podne »
Bio sam bolestan, sada sam se potpuno oporavio i pucam od snage. Pre pauze sam bio u odlicnoj formi, dug kontinuitet treninga, ali sam proveo mesec ipo lezeci u krevetu i unosio sam puno junk-a....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13023 poslato: Januar 20, 2021, 12:48:04 posle podne »
full body 3 nedelje pa onda idi na neki split

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13024 poslato: Januar 20, 2021, 12:49:04 posle podne »
Hvala lepo :)

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13025 poslato: Januar 21, 2021, 11:59:54 pre podne »
Jel ovo ok full body sistem treninga za povratak u formu pre nego sto krenem split?
Cucanj 3 x 10-12
Dedlift 3 x 10-12
Rameni potisak 3 x 10-12
Lat  3 x 10-12
Benc 3 x 10
Biceps preacher curls jednorucno 3 x12
Triceps ekstenzija sajlom 3 x 12
Lezeci tbusnjaci 3 x 20



Van mreže boža

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13026 poslato: Januar 21, 2021, 03:24:18 posle podne »
Ja bi ti licni savetovao da posto radis 3 puta nedeljno napravis za svaki trening drugaciji plan jer ti nece biti jednolicno a i vise misica ces uspeti da pogodis sa vise raznovrsnih vezbi

Van mreže pedjacx

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13027 poslato: Januar 22, 2021, 01:57:57 posle podne »
Da li je bitno uzimati k2 i magnezijum uz vitamin d3?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13028 poslato: Januar 22, 2021, 02:16:34 posle podne »
Da li je bitno uzimati k2 i magnezijum uz vitamin d3?

nije

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13029 poslato: Januar 22, 2021, 02:34:41 posle podne »
pa mg se obicno uzima u kombinaciji zbog probave, hoce Dvit da zatvori...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13030 poslato: Januar 22, 2021, 03:16:06 posle podne »
pa mg se obicno uzima u kombinaciji zbog probave, hoce Dvit da zatvori...

Pa dobro
ovisno koje doze D vit, a Mg bi trebalo da je u obliku citrata. Ostali bi bas mogli da problem zatvora, ucine problemom nezaustavljvog otvora hahahahahah

Ma to je sada neka pomama, u vezi s K vit i D tj apsropcijom.Da K vitamin ubraza, ili stabilizuje abos D.
Fora je u tome sto se ubacivanjem jefitnog K vitamina u mix, umanjuje doza D vitamina, i na trzistu imas preparat koji kosta skuplje samo zbog tog K vit. razlog ubacivanja K vit je Vitamin K2-MK7 je neophodan za sintezu Matriksnog Gla Proteina (MGP), koja se odvija u glatkim misicnim, celijama krvnih sudova i hrskavici. Smatra se da je ovaj protein snazan inhibitor kalcifikacije krvnih sudova.

Deficit vitamina K2-MK7, povećava nivo nekarboksiliranog MGP, koji nije funkcionalan, so dovodi do povecanog talozenja kalcijuma u krvnim sudovima.

vitamin K2, jer pored osteokalcina on aktivira i vaskularni GMP, protein koji sprecava talozenje kalcijuma u mekim tkivima. E sad..

D vitamin spada u grupu liposolubilnih vitamina iako je zapravo hormon po mnogim karakteristikama kao sto su hemijska struktura, sinteza u organizmu, regulacija sinteze, postojanje receptora, plejotponi efekti...... Spada u grupu kao i polni hormoni, mineralokortikoidi i glikokortikoidi. Poput drugih hormona sintetise se iz ovog prekursora provitamina D3, prolazi kroz jetru i bubreg gde se metabolise do aktivnog oblika.

Vezuje se za svoje specificne receptore i na taj nacin ispoljava dejstvo u organizmu......

istrazvanja usmeravaju i u odnosu na povezanost siroko rasprostranjenog hronicnim muskuloskeletnim bolom i deficijencijom D vitamina, i to sa velikim interesovanjem za razjacnjenje nastanka deficijencije D vitamina, kao i kakve su mogucnosti terapijskog upliva na smanjenje hronicnog muskuloskeletnog bola....ja mislim da je tu nedje nastao bag oko toga.

Retko mozes da nadjes da imas npr vit d od 2000 iu i vise + K vit.

Generalno, i moze i ne mora- po meni. Kalcifikacija krvnih sudova je po meni...ono....ajde da kazem. uslovljena sa mnogo drugih stvari, da bi se postavljalo u dirketnu kolteraciju sa Vit D.

Moje misljenje. Licno svaki dan uzimam 5000 iu D vit.Bez K

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13031 poslato: Januar 22, 2021, 04:30:09 posle podne »
kako je to uopste u procesu reguliano pri pravljenju suplemenata? ko je kljucan za definisanje formule?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13032 poslato: Januar 22, 2021, 04:35:42 posle podne »
kako je to uopste u procesu reguliano pri pravljenju suplemenata? ko je kljucan za definisanje formule?

Tehnolozi u kompanijama
Ma nije to problem. Mislim, da ce stvoriti problem ukoliko neko pomessa Vit K i D ili cink i C vit ili D vit i C itd. Nema tu hem reakcija koji mogu da izazovau bilo kakve nus pojave ili kontraindikacije. Stvar je samo u mastovitosti ili vlasnika koji osmisli, a ukoliko se razume ili stvar tehnologa koji daje predlog vlasniku, a ovaj odoborenje.
Naravno, sve u skladu sa zakonima iz oblasti (bilo da je nutraceutika, dijetetetika, dodaci ishrani....) zemlje u kojoj se nalazi kompanija.

Kod nas, je npr nemoguce registovati vita D veci od 400 iu kao suplement, ali se moze reigstrovati kao dodatak ishrani sa vecim kolicnima aktivne supstance.NISTA ME NE PITAJ!

A da ti ne govorim o drugim pravnim regulativama kod nas
Tipa, ja ne mogu da reg ArthroMine od Yamamoto posto ima veci sadrzaj nekih supstanci nego sto je kod nas RDA :D :D

Ono......

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13033 poslato: Januar 22, 2021, 04:44:29 posle podne »
Mozda predlozis da arthromine registrujes kao dodatak sa vecim  kolicinama aktivnih supstanci... ako ti to dalje ne pravi ogranicenja neka jedino.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #13034 poslato: Januar 22, 2021, 06:00:14 posle podne »
Mozda predlozis da arthromine registrujes kao dodatak sa vecim  kolicinama aktivnih supstanci... ako ti to dalje ne pravi ogranicenja neka jedino.

na zalost ne....nema ta ni opcija ni mogucnost.
kamo srece