Mart 28, 2024, 01:50:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Igor92  (Pročitano 5923 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Igor92
« poslato: Decembar 01, 2011, 04:25:13 posle podne »
Pozdrav svima, ja sam Igor i imam 19 godina.

Neka pozadina: prvi put sam u teretanu usao pre oko 4 godine, i to na silu :). Roditelji su me u sustini naterali da nesto treniram posto sam bio toliko mrsav i zakrzljao da nisam mogao da drzim pravo kicmu duze od minut, pa sam ja izabrao teretanu jer je to bio jedini trening gde sam mogao da idem kad sam ja hteo :D. Prve 2 godine je to bilo totalno neozbiljno, pauze, nepravilno treniranje, nisam imao ni pojma da ishrana ima neke veze s tim, niti me je interesovalo, a takav je bio i napredak. Tek pre oko 2 godine sam se zapravo zainteresovao za ovaj sport, pronasao ovaj forum i krenuo  da ga citam i ucim, sto do dan danas radim svaki dan samo sto ne pisem nista.

Inace sam izraziti ektomorf, visok, mrsav (kad sam krenuo da treniram imao sam 65 kg, ali sam naravno bio i nizi), duge ruke i noge (kad sam bio mali zvali su me komarac posto su mi ruke visile do ispod kolena :D), uzasno brz metabolizam zbog cega mi je tesko da se ugojim :(

Trening nista posebno, trudim se da bude 5 puta nedeljno, jedna grupa misica po treningu. Trudim se da radim sto vise osnovnih vezbi, sa najvecom mogucom tezinom za 8 ponavljanja pri pravilnoj formi. 3-4 serije po vezbi, od 3 vezbe za biceps do 6 za ledja i noge.

Ishrana mi se popravljala tokom vremena kako sam ucio o njoj. Jedem 5 puta dnevno cvrsto (i jednom prasak) malo vece kolicine, jer necu jos vise da ubrzavam metabolizam sa 6-7 obroka.

1. 5 jaja + 100gr ovsene
2. 150 gr mesa (piletina, junetina, riba) + 100 gr pirinac
3. Isto
4. Isto
5. Konzerva tune, par saka kikirikija i badema, ella,( mada u zavinosti koliko mi traje dan, nekad jedem ellu kao 6. obrok). I u zavinosti koliko sam gladan, nekad i uz ovaj obrok jedem UH bez problema.

Nisam pisao voce i povrce, a i nadje se oko litra jogurta dnevno. Takodje, ovo je samo "bilderska" hrana u toku dana, jer se moze reci da jedem poprilicno necisto po nekim standardima. U smislu da jedem slatko i po 2-3 puta dnevno, kad odem u grad redovno uzmem picu ili nesto slicno itd. Tako da to zapravo ispadne dosta vise kalorija od ovog sto je gore napisano, ali s obzirom na moj metabolizam nije me uopste briga :D

Sto se tice suplementa, probao sam sve i svasta ranije, ali nazalost zbog finansija samo Whey 50gr posle treninga, dex i Multivitamin su redovni. Takodje imam i Gainer koji popijem ponekad kada sam sprecen da jedem cvrsto zbog ovog ili onog razloga.

Cilj, jedna rec: Vendetha :D


Evo i slike, visina 187 cm, tezina 88-89 kg (inace nemam pojma da poziram :D)







Noge nisam uopste znao kako da slikam, ali moze se reci da su mi nekako masnije u odnosu na gornji deo.




Inace, ako se neko mozda i seca od ovo malo sto sam do sad pisao, kuburim s rukama od pocetka treniranja :(. Nema sta nisam pokusao, vezbe, serije, ponavljanja, radio sam bic+tric zajedno, s drugim partijama, super serije...ali jednostavno nece da rastu, mislim da je jednostavno zbog genetike. Mozda i ne izgleda toliko izrazeno na slikama, ali mislim da bi vizuelno izgledao mnogo bolje i vece da su mi "normalne" ruke, pogotovo jer su mi ramena verovatno najbolja partija.

Sto se tice daljih planova, planiram da nastavim ovako negde do maja i nadam se napokon predjem 90 kg, pa bi posle toga verovatno isao na neku dijetu (prvu u zivotu :D) u vidu rotacija da vidim na sta bi to licilo. Iskreno, sa mojom visinom, metabolizmom i genetikom, i kada vidim koliko sporo nabacujem masu, sumnjam da bi mogao dostici neki Vendetha nivo natural. Jos kad na to dodamo, moze se slobodno reci, kompleks u vezi ruku...ali otom potom, sigurno ne razmisljam nista u tom pravcu bar jedno godinu dana.

Ok verovatno sam pisao i vise nego sto sam trebao, ali ako i dalje imate neka pitanja, slobodno pitajte :D






Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Igor92
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2011, 06:03:56 posle podne »
Super izgleda samo sto su ti i UH i prot nisko i zbog toga ne ides gore. Ubaci jos jedan uh i prot obrok slobodno. Digni proteine jos malo posto kako vidim ti si na ispod 150 gr prot dnevno bez praska i oko 300 uh dnevno. Dizi to polako i nabacices masu. Posto imas tako brz metabolizam dizi polako uh do 400-450 gr i proteine digni bar na 250 gr i da vidis cuda :) I naravno izbaci slatkise i junk ako dizes uh i prot.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Igor92
« Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2011, 06:05:30 posle podne »
Vendeta idol mladih,hahaha. Igore stavi i neke slike od ranije cisto zbog poredjenja. Za tvoje godine rekao boh dosta dobar plaza izgled.Samo tako nastavi
Men sana in corpore sano !

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Igor92
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2011, 09:17:27 pre podne »
Hvala obojici :D

@Dominikanac: Verovatno si u pravu, problem je samo sto ne znam sta bi bilo kad bi rekao kevi da kupuje jos vise belog :D A i ja sam se nesto vodio time da iz ovih obroka ima 150gr +50gr Whey + iz jogurta pa se nakupi xD. ALi videcu da nesto uradim po tom pitanju, ako nista bar UH da dignem.

@Vlada Joj jel mi verujes da mislim da nemam nijednu sliku bez majice od tu negde pre pocetka treniranja. Ali videcu da nadjem neku od ranije, posto sam iovako samo rastao u visinu :)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Igor92
« Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2012, 08:56:54 posle podne »
Evo mali update od mene:

Poslusao Dominikanca, ubacio jos 1 obrok kad god sam mogao, dogurao do 95 kg i onda krenuo na rotacije :D

Trenutno sam na samom kraju druge nedelje, u prvoj sam se spustio na 89,6 (izgleda da sam drzao jaaaako mnogo vode, a i merio sam se skroz prazan, jutro posle dana sa 0 UH tako da...), sutra se merim opet pa cu videti.

Trenutno nemam neki odredjeni plan sto se tice trajanja i menjanja dijete, videcu sve u zavisnosti od rezultata.


Evo trenutnog stanja (danas je 0gr UH tako da isto prazan)


Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: Igor92
« Odgovor #5 poslato: Mart 15, 2012, 09:02:10 posle podne »
Smanji malo te multivitamine nesto taj desni gino buja ;) inace fina forma :)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Igor92
« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2012, 10:34:15 posle podne »
Smanji malo te multivitamine nesto taj desni gino buja ;) inace fina forma :)


Zapravo sutra imam zakazan ultrazvuk da se dokaze, mada sam i ja siguran da je gino.

Ne znam sta moze biti uzrok, ne verujem da mi bujaju hormoni u 19toj, AAS nisam uzimao (kao sto si ti suptilno nagovestio :D). Doktorka je rekla da i jetra moze da luci estrogen sto nisam znao, a ja imam Zilberov sindrom, tj povisene bilirubine, ne znam da li to moze imati ikakve veze. U svakom slucaju verovatno ce me posle ultrazvuka uputiti na endokrinologa pa cu videti.

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: Igor92
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2012, 11:06:11 posle podne »
Salim se ja za hemiju ali sad je moderno biti natural pa ;)... kako god treba da prekontrolises to kako si rekao... samo napred u nove pobede:)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Igor92
« Odgovor #8 poslato: Mart 16, 2012, 03:52:50 pre podne »
Smanji malo te multivitamine nesto taj desni gino buja ;) inace fina forma :)


Zapravo sutra imam zakazan ultrazvuk da se dokaze, mada sam i ja siguran da je gino.

Ne znam sta moze biti uzrok, ne verujem da mi bujaju hormoni u 19toj, AAS nisam uzimao (kao sto si ti suptilno nagovestio :D). Doktorka je rekla da i jetra moze da luci estrogen sto nisam znao, a ja imam Zilberov sindrom, tj povisene bilirubine, ne znam da li to moze imati ikakve veze. U svakom slucaju verovatno ce me posle ultrazvuka uputiti na endokrinologa pa cu videti.

Ja sam imao bilirubin povisen kada sam operisao ginekomastiju. Javi sta si uradio.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Igor92
« Odgovor #9 poslato: Mart 16, 2012, 06:59:25 pre podne »
Citat
Doktorka je rekla da i jetra moze da luci estrogen

ma koja je ovo doktroka rekla ziv mi bio???
ma neee
ovo vec nema smisla

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Igor92
« Odgovor #10 poslato: Mart 16, 2012, 11:18:53 pre podne »
Citat
Doktorka je rekla da i jetra moze da luci estrogen

ma koja je ovo doktroka rekla ziv mi bio???
ma neee
ovo vec nema smisla

Haha pogresno su mi preneli :D, doktorka je rekla da ostecenja jetre mogu dovesti do povisenog estrogena, ne da ga ona luci. Inace u pitanju je sefica radiologije u NS.

Obavio sam ultrazvuk sad, prvo pitanje je naravno bilo A JEL PIJES TI STEROIDE a drugo JESI SIGURAN? Uglavnom rekla je da se tek nesto vidi, nisu se stvorile jos nikakve mase ili sta vec. Dala mi je da uradim analize jetre za svaki slucaj ali misli da ce se povuci samo od sebe u roku od par meseci. I onda naravno moja mama nije mogla da ne primeti da "on jede samo piletinu i pirinac" pa je ova dodala da moze biti od svakakvih hormona kojima sad kljukaju pilice :D

Sve u svemu nista posebno i sto bi Pedja rekao idemo dalje :P

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Igor92
« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2012, 12:41:33 posle podne »
Citat
doktorka je rekla da ostecenja jetre mogu dovesti do povisenog estrogena,

ajde pitaj na koji nacin ?
mene ovo bas zanima i ako nemoze da ti objasni,da ti kaze neki sajt ili neke reference gde moze to da se pogleda?

a jesi siguran da ne pijes ti proteine/sterojide?

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Igor92
« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2012, 01:27:35 posle podne »
Kontrola za 6 meseci tako da cu se nacekati za odgovor :P

Ma svejedno ne moze da skodi, uradicu te testove taman da proverim i kako su mi bilirubini.

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Igor92
« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2012, 09:51:11 posle podne »
 "doktorka je rekla da ostecenja jetre mogu dovesti do povisenog estrogena"

A pa jetra i estrogen su kao prst i nokat ::). Mislim stvarno, pa ovo nije humano. Ne znam za tvoje hormone, ali za njene je lijek dobra k.rcina 8)