Mart 28, 2024, 12:44:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: masina za sedece veslanje - pomoc  (Pročitano 10832 puta)

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
masina za sedece veslanje - pomoc
« poslato: Mart 14, 2012, 02:22:48 pre podne »
Da li neko zna na koji nacin se "pravi" uokvireni deo na ovoj masini koji omogucava rotaciju? Ili mozda ako zna gde ima da se kupe ti "zglobovi" za ovakve masine? Bilo kakva pomoc bi dobro dosla...masina kosta oko 300e da se kupi...ja imam majstore koji bi mogli da mi je naprave, ali me buni ovaj deo...ne verujem da bi obican klin pomogao oko rotacije?


Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2012, 01:51:29 posle podne »
uf brate... mozda mogu da skarabudze nesto, ali da pogode sve uglove, ne mogu sigurno...
The training is nothing, will is everything.

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2012, 02:18:49 posle podne »
ma uglovi su manje bitni, to cu da prekopiram od ortaka, jer ima istu spravu, ali ne mogu da trazim da je razvali da vidim sta ima unutra, u ovom delu sto je uokviren...cuo sam da se neka plastika stavlja izmedju metala koja omogucava lakse trenje...mlaticu glavu izgleda dugo dok provalim :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2012, 03:05:59 posle podne »
Citat
ma uglovi su manje bitni,

uglovi su JAKO BITNI i spravu mozes da popisas ako uglpvi nisu kako treba
ali dobro..nauciti ces

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2012, 04:43:11 posle podne »
ne kazem da nisu bitni Pedja sto se tice konstrukcije,naravno da jesu, nego njih mogu da izmerim (nisu mi nepoznanica), jer znam kod koga da pogledam spravu, skinem mere...ali niko nece da dozvoli da se sprava razmontira i vidi koji je sistem za ovo rotiranje :D




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2012, 05:52:13 posle podne »
ne kazem da nisu bitni Pedja sto se tice konstrukcije,naravno da jesu, nego njih mogu da izmerim (nisu mi nepoznanica), jer znam kod koga da pogledam spravu, skinem mere...ali niko nece da dozvoli da se sprava razmontira i vidi koji je sistem za ovo rotiranje :D





nemam pojma
iskreno se nadam da vise nikada u zivotu necu morato da vezbam na pravljenim spravama
jer je to doprinelo 30ak % mojim povredama sigurno tj rad na SPRAVAMA TIPA-MOGU DA KPORAM UGAO i sl..

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2012, 07:32:47 posle podne »
Slazem se Pedja...ja sam trenutno u malom mestu od 7000 ljudi, a teretane - njih 2 su ocaj zivi...Jedna je podrum, sa vlagom i budjom, gde je svaka sprava kriva...kriv je napr, tapacirani oslonac za kosi bendz pa kad se vezba osecas vise desnu stranu grudi...sprava za propadanje je kriva takodje na desnu stranu, skotova klupa na levu...na spravu za ramena je tapacirani  oslonac za ramena previse napred, tako da ne mozes sam da otkacis sipku,a da ramena ne iscasis, a sediste na kome sedis se klati....i sve je staro 50 godina i rasklimano...lat masine imaju neverovatno trenje, tako da napr, potisak kratkom sipkicom za triceps mozes maximalno da radis sa 20kg...a na ovim profi spravama radim sa 50kg...jednom recju MUKA, a neko mi trazi za to 1000din mesecno   :o 

Druga je isto nikakva, zao mi dece koja dolaze tamo, jer je lik koji drzi tu teretanu neznalica na kvadrat...i sve mi prekipelo.

Sa druge strane, dva kucna prijatelja imaju privatne firme koje se prave obradom metala, imaju strucne varioce, koji ce odraditi posao za dzabe...plastificirace mi sprave takodje free...

Iskreno ova sprava mi je jedna od poslednjih koju nameravam da ubacim i to ako saznam da li je moguce da se napravi u custom izdanju...pare cu dati za legg press, lat masinu, te slozenije koje nema sanse da se naprave ...a bendzevi, stalci i ostale proste sprave ce se izvariti, nasao sam seme na internetu....

Nadam se da shvatas o cemu pricam. Nije ovo moj hir, vec realna potreba, jer takodje mladji burazer od strica zeli da krene da vezba..u ovim "teretanama" bi se samo deformisao i kao sto kazes povredio 100 posto....

kako kazes zdravlje na prvom mestu !

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2012, 10:42:15 posle podne »
A gde ima za 300e?

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2012, 11:13:56 posle podne »
ne znam da li smem da dam reklamu, ali imas na



« Poslednja izmena: Mart 16, 2012, 06:56:28 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2012, 11:35:53 posle podne »
ako mislis na ovog lika iz pukovca koji pravi i prodaje sprave,nikome ne bih preporucio da kupi od njega.

ja sam kupio 7 sprava i veoma sam razocaran sto se tice nekih sprava.. znaci nista od dogovora nije ispostovao

Van mreže MladjaGangster

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #10 poslato: Mart 15, 2012, 11:55:35 posle podne »
ovo sam slucajno nasao dok sam trazio po netu sprave i tegove....ne znam kakav je majstor, ali je sprava za domacu izradu preskupa..mislim - 300e za sta?...kao sto sam rekao i gore u postovima nije frka da se izvare bendz klupe, stalci, sprave za propadanja, vratila, one osnovne i proste...ali  slozenije sprave tipa smit-masina, legg press i ostale moraju biti profi, sa tim nema igre..

Cime nisi konkretno bio zadovoljan sa tim narucenim spravama ako nije tajna?

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2012, 12:20:12 pre podne »
prva stvar je ta da uopste nije ispostovao nista od dogovora. na primer za stalak smo se dogovorili koliko da bude sirok,on uradio po njegovim merama. a sve je pisao na papiru kada sam bio kod njega a dao mu kaparu.

na nekim spravama losi uglovi. na presi za noge onaj osigurac koji drzi celu tezinu iskrivio se vec na nekih 150 kg kada sam namestio sve sprave i isprobavao ih. posle morao majstor kod mene da prepravlja.

kasnio sa isporukom sprava.

sve sprave su lose ofarbane,ne znam koji je bio problem sto sam zeleo sprave u beloj boji. dan pre nego sto sam trebao da idem za sprave zove me i javlja da ne primaju belu boju kao mora 3-4puta da ih farba. naravno nisam zeleo da promenim boju sprava,rekao sam mu da farba koliko treba. i na kraju nista nije ni uradio,uzasno ofarbane.

zato nikome ne preporucujem da kupuje sprave od njega. pozdrav

Van mreže m.o.p

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
  • Nema se vremena sine.
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2012, 04:20:06 posle podne »
Ove mi se dvije sprave svidzaju i a nije ih puno komplikovano napraviti

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2012, 07:23:32 posle podne »
kod ovih propadanja mozda treba staviti i drzac za noge kao kod lata...
a ovaj lat,koliko kapitam ne vuces pravolinijski po vertikali,nego ce biti neka blago kriva putanja...

Van mreže m.o.p

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
  • Nema se vremena sine.
Odg: masina za sedece veslanje - pomoc
« Odgovor #14 poslato: Mart 16, 2012, 08:10:36 posle podne »
kod ovih propadanja mozda treba staviti i drzac za noge kao kod lata...
a ovaj lat,koliko kapitam ne vuces pravolinijski po vertikali,nego ce biti neka blago kriva putanja...
Da,slicno kao na vratilu.