Mart 28, 2024, 09:09:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Analize hormona  (Pročitano 2298 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Analize hormona
« poslato: April 18, 2012, 10:31:40 posle podne »
Ok ovo nema direktno veze sa steroidima ali mi se ucinilo kao najbolje mesto za postavljanje teme posto ima veze sa hormonima.

Naime, dobio sam ginekomastiju u 20toj godini iz cista mira, bf% mi je nizak i nisam koristio AAS. To se meni ucinilo malo sumnjivo pa sam odlucio da uradim analize hormona (inace doktorima to nije bilo sumnjivo uopste  ::), jedino su mi dali da proverim AST i ALT koji su mi u granicama). Osim toga vec neko vreme slabo napredujem u teretani uz, ja bi rekao, vrlo dobru ishranu, trening i odmor, pa sam posumnjao na eventualni niski nivo testosterona. Ovo su rezultati:

Test  5.2 ng/ml    ref   3.5-8.6 ng/ml
Free test 59.9 pmol/l (sto dodje 17.27 pg/ml)  ref  14.7-105.4 pmol/l
Estradiol 17.0 pg/ml   ref 15-60  pg/ml


E sad 2 stvari.

Prvo ovo sa estrogenom mi je skroz nejasno. Vrednost mi je na donjoj granici a imam ginekomastiju? Inace, prvo su mi se pojavile grudvice ispod bradavica i krenulo je da me boli na dodir. Sada su i bol i grudvice nestali, ali bradavice su mi postale osetljive do tacke da me nekad iritira odeca kad setam, takodje me cesto svrbe. Inace sama ginekomastija nije toliko izrazena, verovatno i jer imam nizak bf%, ali opet meni smeta.


Drugo, u vezi testosterona. Istina je da su mi vrednosti u granicama, ali ja sam malo trazio po internetu i slika je malo drugacija. Jeste da razlicite laboratorije imaju razlicite referentne vrednosti, ali koliko sam ja cito u inostranstvu se recimo sve vrednosti testosterona ispod 4 smatraju poprilicno niskim, kako opada prema 3 se vec preporucuje hormonska terapija. Osim toga, zar ne bi trebao neko sa 20 godina, ko ide u teretanu 4 godine, pravilno se hrani , odmara i inace zivi zdravo da ima vrednosti malo vise od u najbolju ruku "prosecnih"?

Kod lekara ne vredi da idem, cim vidi da su mi vrednosti u granicama ce me isterati napolje a mogu misliti reakciju na "slabo napredujem u teretani" :P Ali iskreno je pocelo dosta da me izludjuje, nisam toliko daleko od svog cilja ali se jednostavno osecam kao da bacam vreme u teretani vec neko vreme...

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Analize hormona
« Odgovor #1 poslato: April 18, 2012, 10:49:38 posle podne »
Ja sam operisao ginekomastiju sa svim rezultatima u granicama normale.
Znaci, ni gore ni dole, neka sredina.
Ti ako imas gino, ne trebaju ti nikakvi rezultati da to dokazes.
Javi sta planiras da uradis, posto mi se cini da smo u istom problemu.