April 25, 2024, 02:51:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trazim savete !!!  (Pročitano 15784 puta)

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Trazim savete !!!
« poslato: April 28, 2012, 12:42:56 posle podne »
E ovako, posto sam nov na forumu , da se predstavim, moje ime je Stefan, imam 18 godina, isao sam u teretanu oko godinu dana, sada treniram kod kuce, imam odredjene sprave i tegove...

Nakon sto sam prestao ici u teretanu poprilicno sam se zapustio , masa mi je opala i slicno, odlucio sam da opet pocnem trenirati, ali ovog puta od kuce, pijem NANOX PURE CREATINE vec 3 sedmice i mogu vam reci da ima rezultata , dobio sam na snazi, apetit mi se znatno povecao, ali nisam primetio razliku u misicnoj masi (nisam se znatno udebljao, 1 kg za 3 sedmice) , odlucio sam da uzmem takodje NANOX-ov prozivod EXUM MASS XXL® 2000 gr GAINER .
http://www.amino.ba/index.php?dispatch=products.view&product_id=29782

Dakle, zanima me da li je zdravo mesati kreatin sa mass gainerom, ima li iko iskustva sa tim ?
Kakvi su rezultati, ima li efekta ?
Kako konzumirati mass gainer?


Pozdrav !  :)

« Poslednja izmena: April 28, 2012, 12:44:39 posle podne Stefke-X »

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2012, 01:23:29 posle podne »
Nije ni zdravo ni ne zdravo mesati gainer i kreatin, vec je dobro mesati gainer i kreatin. Ako razumes sta hocu da kazem.
Pijes odma nakon treninga i jedno i drugo.

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #2 poslato: April 28, 2012, 01:38:42 posle podne »
Pa da, na slican nacin sam i ja razmisljao, tako cu i da radim...  A sto se tice gainera, na njemu ne pise uputstvo kako da se koristi, nacuo sam price, kao 4 puta dnevno, ali ne znam ni koliko grama , niti ostale detalje ?

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #3 poslato: April 28, 2012, 02:10:21 posle podne »
Druze batali taj gainer , imas taj kreatin i uzmi whey protein.To je osnova,jedi pravu hranu..i bice rezultata.
Ne znam odnos km i rsd,ali verujem da za te pare mozes naci whey + dextrozu za posle treninga i vise ti nije potrebno.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #4 poslato: April 28, 2012, 02:59:57 posle podne »
Mozda ne bi bilo lose da procitas o kalorijskom suficitu napravljenom na pravi nacin, jer je to ono sto ce ti doneti kg (pa makar to bio i neki kvalitetniji gainer)...

baci pogled ovde - slican problem..  ;)

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25619.0.html

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2012, 03:17:06 posle podne »
Pa da, na slican nacin sam i ja razmisljao, tako cu i da radim...  A sto se tice gainera, na njemu ne pise uputstvo kako da se koristi, nacuo sam price, kao 4 puta dnevno, ali ne znam ni koliko grama , niti ostale detalje ?

Ti sto piju gainer 4 put dnevno samo mogu da se uvepre od njega i nista vise.
Gainer i nije neka dobra opcija, pije se u nekim slucajevima, jedan od slucajeva je kad da dobijes na poklon.
Posto jos nisi kupio bolja opcija je whey, dex+ malto i kreatin.

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #6 poslato: April 28, 2012, 03:25:39 posle podne »
@Sljivko
Hmm, koristio sam whey protein prije godinu dana , imao je efekta, ali po meni to nije dovoljno, inace moj drug pije mass gainer i dobio je poprilicno na masi, zato planiram i ja da ga uzmem.

@Milos

Radi se o visokokaloricnom gaineru, koji bi naravno koristio uz pravilnu prehranu, kao sa tog linka sto si naveo.

@Igor
"uvepre" haha, sigurno nista ne rade, btw kao sto rekoh nisam bio zadovoljan proteinima, zelim vecu masu za brze vrijeme, mom prijatelju je to uspjelu uz pomoc ovog Nanoxovog gainera.


Ipak nije mi jos niko odgovorio kako da konzumiram gainer, u kom periodu i u kojim kolicinama, takodje me zanima koliko dugo moze da traje 2kg (neki kazu samo 10 dana, lol? ) .

Hvala !

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #7 poslato: April 28, 2012, 03:33:10 posle podne »
Ja znam jednog koji je toliko napredovao od gainera da je poceo da dobija stije :)

Mislim da si jos uvek "zelen", tj. ne shvatas poentu koriscenje proteina, kreatina, gainera itd, uostalom kao i vecina nas kada smo bili na pocetku... ali ako si resio da to promenis i da naucis dosta na pravom si mestu ;)

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #8 poslato: April 28, 2012, 03:33:53 posle podne »
Druze osnova ovog sporta lezi u ishrani i treningu.Posle toga dolaze suplementi,a osnova suplementacije je Whey protein.Njega treba uzimati od sada pa dok se budes trenirao,naravno ukoliko finansije dozvole.Ali opet ni svi uspsi sveta ne pomazu ako hrana i trening nisu na odredjenom nivou.
 Znaci whey uzmaj stalno,+ dex,onda dodaj taj kreatin,bcaa.....vremenom ces korigovati sta i kako.
   Taj drug je dobio na masi ali koliko je to misicne mase ?Ja ti savetujem ,a verujem da ce ti i iskusniji ljudi reci da zaobidjes gainere.Nema to veze dal je visoko kalorican..... Meso ,jaja,riba.Pirinac,krompir,pasta...to su jedine prave kalorije koje ti trebaju.

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #9 poslato: April 28, 2012, 03:38:54 posle podne »
Hmm okej, ipak uzecu gainer pa cu da vidim (ucicu na greskama) , ali i poslusacu vas, pa cu nakon gainera da pijem WHEY + dex , za to uvjek ima para  :D


Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #10 poslato: April 28, 2012, 04:36:54 posle podne »
Hehe dobar si.
Ok kupi taj gajner i pij ga posle treninga zajedno sa kreatinom, a ako ga budes pio tako kako si nacuo ta ti kutija nece trajati ni 10 dana...
Posle oderdjenog vremena ces verovatno shvatiti o cemu smo pricali ovds.

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #11 poslato: April 28, 2012, 04:42:26 posle podne »
Ma razumijem ja vas sve, i vjerujem vam, ali nervira me sto sam opao u ovom vremenskom periodu dok nisam nista radio, bolje mi je i da nabijem masti, da me utegnu stare majice, nego da visi sa mene, ako nista docekacu whey znatno jaci  :D (i koristicu ga sigurno, jer je neophodan)

Van mreže freak1

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #12 poslato: Maj 03, 2012, 04:52:51 posle podne »
@Stefke-X
Probaj sa gainerom,ali opet nedobija se masa za mjesec ili dva(mislim cista naravno).Prvenstveno bi ti preporucio da se skoncentrises na sto kvalitetniju ishranu i to dobro isplaniranu,bar ovde na forumu imas milion jelovnika pa nadji neki pa postavi pa da se koriguje ako nesto nebude valjalo.Whey je osnova svega.Najbitnije je da neslusas druge nego svoje tijelo,jer npr neko moze dobiti 5 kg za mjesec(ali cega,misica nema sanse).Dok neko muci muku da se pomjeri kilogram mjesecno.Samo treniraj,hrani se pravilno,koristi whey,creatin i dex i nemas brige masa ce doci sa vremenom.

Pozdrav

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #13 poslato: Maj 03, 2012, 08:51:04 posle podne »
Doso si sa ptanjem o gainerom, i momci su ti rekli sta misle o tome,
ali si ti ipak odlucio da uzmes gainer. Ok.
Ja bi ti jos samo preporucio da uz taj gainer uzmes i whey protein pa zajedno koristis.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Trazim savete !!!
« Odgovor #14 poslato: Maj 04, 2012, 01:03:27 pre podne »
uh za te pare se moze kombinovati svasta,samo taj gainer zaobidji ;)