April 29, 2024, 06:45:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Gde ja to gresim?  (Pročitano 12734 puta)

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #30 poslato: Maj 03, 2012, 09:18:33 posle podne »
Maaa znaaam. Samo mi je problem sta bih mogla da jedem u skoli.
Hocu da krenem sa rotacijom UH..neki decko mi je preporucio: 50, 50, 50,150, 0, 200, 200.
Malo se gubim i oko racunanja, evo npr. za ovo danas(za sta sam mislila da su proteini preovladavali) ispalo je, po nekoj mojoj racunici da sam otisla do 100 uh, a mng manje proteina. O, Boze, kako je sve komplikovano!!!
Najbolje da meni neko napise jelovnik, da ne prelazi 1500 kcal(BMR=1462.8) i da se ja toga lepo pridrzavam, kad sam vec smotana da se sama sredim.

Van mreže DuleS

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #31 poslato: Maj 03, 2012, 10:45:00 posle podne »
Ako se i neko pomuci da napise, ti ces reci ja ne mogu to da ispostujem jer sam u skoli isl... Realno nije komplikovano da napravis jelovnik, ovde imas milion tema o tome.

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #32 poslato: Maj 03, 2012, 10:54:09 posle podne »
Pogledacu ja te vase jelovnike pa cu da smislim nesto...znaci drzimo se uglavnom:
 jaja(belanca), mesa(belog najvise-to moze, to imam po zamrzivacu koliko hoces), tunjevina(sardine, ribe, sve zivo sto pliva u vodi), sir(moze valjda onaj domaci, svez, kravlji, mladi, verovatno sa puno masnoce, imam baku na selu i puno krava, btw  :D), orasasti plodovi, povrce...i u sustini to je to.
Onda kad se punim uh onda samo zamenim neke proteine sa pirincem, krompirom, mozda voce, ovsene...msm da mogu da se nosim s tim. Jedini problem mi je sto se plasim da ne pogodim dobre mere, npr. tamo pise treba 100 gr uh ili npr. 2 gr/kg proteina....sta ako ne unesem bas te cifre. Sta mislis hoce li biti rezultata ako to bude neko merenje "od oka", samo da se postuje tempo...3 dana smanjim uh, pa se onda napunim, pa onda 0, pa punjenje...i tako u krug?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #33 poslato: Maj 04, 2012, 12:44:11 posle podne »
I reci mi sta sad znas? ;)

Nemas potrebe za tolikom komplikacijom, ne treba ti rotacija, samo malo pripazi na hidrate i to je sve.

Dakle u kratkim crtama:

Za pocetak 4-5 obroka na dan, posle gledaj da imas 5-6., ili ti na svakih 3 sata.

Jaja mozes cela slobodno, svakako su ona dobar izvor uglavnom samo za prvi obrok.

Voda, pa gledaj da je uvek imas pored sebe.S'obzirom na sadasnje temperature gledaj da to bude barem 10-tak casa na dan. Naravno kada treniras taj unos ce biti veci jer bi litra bila neki minimum za trening.
Ovde bih stavio akcenat na to da bude sto hladnija, jer kako telo ne moze da je obradjuje dok je ne digne na telesnu temperaturu, mora doci do termogeneze.

Dakle rekli smo kontrolisan unos hidrata(skrobastih)a proste gledaj da nemas, ili ako ti vec telo trazi da to ne bude u kasnim popdnevnim casovima(ne daj boze uvece 8) ). Po ovome sto ja vidim na slikama a i po jelovniku nema potrebe da to bude low carb, ~100+ na OFF dane i 150-200gr na ON dane ce biti OK.

U OFF danima ih ubacujes u prva tri obroka,a u ON danima u prvom i u obroku pre i posle treninga
Ti obroci bi trebalo da budu najmanje 2 sata pre treninga i 1-1.5h posle.

Zadnja dva obroka treba da sadrze samo masti i proteine, i to predzadnji protein i neki zelenis a zadnji protein i masti. Tako neces njakati insulin i kad legnes imaces optimalno lucenje hormona rasta.

Odmor je takodje bitan i tu gledaj da  imas bar 6 sati konstantnog sna(7-8h optimalno).

U skolu mozes da nosis sendvic od belog mesa i integralnog hleba, ili u slucaju da nema protina uzmes bademe/lesnike/kikiriki.

Bilo bi dobro kada bi mogla da uzmes omega 3 suplement, medjutim nije smak sveta ako ne mozes,onda malo pojacas ribu(EPA&DHA) i u normalnim kolicinama gore pobrojane biljne izvore masti koji sadrze ALA-u, jer te tri(EPA+DHA+ALA) cine kompletan lanac esencijalnih masnih kiselina, koje su itekako bitne u mnogo vise sfera osim pukog lipotickog pohoda.

Izvori makronutrijenata:

Proteini:
Sve vrste bezmasnog mesa, naravno ne treba sad da se slogiras ako uzmes svinjetinu, znaci idealno bi bilo belo meso, govedje, konjsko, divljac, ali kao sto sam rekao i ostalo je u redu samo moras da skines i poslednji trag "belog" sa njih.
"Zivinska kozica" je no-no ;D
Dalje: jaja, mladi sirevi, riba( izbegavaj tovljene sarane,somove i sardinu)(oslic, skusa,losos,tuna,keciga,pastrmka..)

UH:
U globalu skrobasti ili ti oni koji se racunaju: Ovsene,razene pahuljice, makarone, pirinac i krompir
Vlaknasti: Zelena salata, kopriva, spanac, brokoli, kelj, blitva, cvekla, asparagus, kupus.

Masti:
Maslinovo, laneno ulje, lan, beli luk, orasi, bademi, lesnici, kikiriki.

Priprema hrane: Gledaj da nema przenja, ako vec to radis(prim. jaja) stavljas ulje u tiganj i posle zagrevanja odlivas sav visak, inace hranu kuvas i peces(plotna/rerna).

Teretana:
Recimo da bih ti ja savetovao da ides full body i to na principu:

Ponedeljak: Gornji deo
Sreda        : Donji deo
Petak        : Gornji deo
Ponedeljak: Donji deo
..................................... stices sliku kako treba da izgleda ;) ,

Sve ovo vazi dok traje skola, pa kad se zavrsi i ako dotle ne budes zadovoljna, promenucemo ovaj pristup.

PS: Sta bi bilo da je u duzim crtama ;)
« Poslednja izmena: Maj 04, 2012, 12:48:53 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #34 poslato: Maj 04, 2012, 09:13:35 posle podne »
Divnooo, divnooo, hvalaaaa <3
Danas sam mng bolja nego juce..evo ovako, ispostovala sam sledece: imala sam 5 obroka(do sada), unela sam preko 2 l vode(koju inace mng pijem jer sokove prezirem, sem limunadice sugarfree, ofc :D), bila sam previse aktivna(opisacu kasnije detaljno), skoro svi obroci bili su mi proteinski, sem ovog poslednjeg koji mi je inace obrok posle treninga, tako da nije strasno.
Evo ga jelovnik( i opis aktivnosti):
10 min. trbusnjaka i 10 min. trcanje/pentranje uz stepenice(na prazan stomak)
Dorucak: 8, 00 h = jedno celo kuvano jaje, jedno belance
Uzina: 10, 00 h = oko 100(mozda koji gr. vise) oraha
Rucak: 13, 00 h = oko 150-200(nisam merila) gr. pileceg belog mesa
PESACENJE DO SKOLE(po ovoj vrucini-umiranje od 30 min.)
Uzina 2: 16, 00 h = fit jogurt 250 ml
TRENING TERETANA(oko sat vremena)
Vecera oko 21 h(mozda je kasno, ali sam hungryyyyy): neka mamina muckalica sa pirincem i mlevenim mesom(svinjetina  >:()

Nzm da li da uzmem jos nesto pre spavanja...cini mi se da sam bas puno jela, nemam pojma koliko je sve ovo kalorija, ali deluje poprilicno, sigurno preko mog BMR...ali sta je tu je :DD

Msm da je fino ovo, a? Sta kazete?  8)  8)  8)

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #35 poslato: Maj 04, 2012, 09:41:01 posle podne »
Mislim da treba jos dosta da citas, jer i pored dobre volje ovo nece izaci na dobro ovako...  ;)

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #36 poslato: Maj 04, 2012, 09:46:22 posle podne »
Upropasti me bre :) Ajde sta ne valjda? hahaha...dala sam ti povod da ispises jedno 300 km dugo obrazlozenje...

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #37 poslato: Maj 04, 2012, 09:52:50 posle podne »
Aj ga ebi 8), a da ti nisam sazvakao....

Gledaj nema jela bez proteina....., moram napolje da zapalim da se smirim ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #38 poslato: Maj 04, 2012, 09:54:40 posle podne »
Dijeta - na skali od 1 do 10 je 3ka, a takvi ce biti i rezultati - 3ka...

Izaberes - low carb, rotacije ili keto dijetu, i prema tome napravis jelovnik (u gornjem desnom uglu monitora imas search)...

Ishmerish ti je dao neke smernice (kapiram da je odlepio posle onolikog pisanja  ;D), pa baci pogled i na to... isto u zenskom delu foruma, jos neka clanica je skoro pisala dijetu za sebe, pa i tu mozes naci neke smernice...

Ovako, nista se nisi odmakla od prve strane, a evo ti odgovor na naslov teme - gresis u dijeti...  ;)


Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #39 poslato: Maj 04, 2012, 10:20:26 posle podne »
Leleee bre...kad bi znali kako se ovi moji u kuci hrane ili drustvo iz odeljenja ::)...ma ja sam be odlicna...TESI SE MILJANA, TESIIII...NE VALJA TO NISTA... >:(  >:(  >:(
Ali mng mi je tesko da svaki obrok nesto "izvodim" i napinjem svoje da mi spremaju posebno. Znam da bez odricanja nema nista, ali ljudiiiiii...ne mogu bre po ceo dan mesiste, sta, svaki obrok mora da ima proteine? UH nikako uvece? Samo proteini i masti :D
Mng je lakse dok ja citam, ali kad se sprovodi u deloo, eeee, ne ide to bas tako lako...probacu ponovo, jer Sutra je novi daaaan :DD

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #40 poslato: Maj 04, 2012, 10:29:17 posle podne »
No vidi u tvom slucaju mozes ovo gore ili nov decko, rezultati ce biti priblizno isti ;)

A sad ozbiljno, nije to tesko kao sto se na prvi mah cini,samo malo citaj forum i gledaj da ti plazme,jogurti i voce ne budu zamene za obrok.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #41 poslato: Maj 05, 2012, 09:18:26 pre podne »
Imaš kod mene u temi jelovnik, prilagodi malo sebi i cepaj,mislim da će biti ok. A što se tiče spremanja hrane, možeš i sama sebi da spremaš, nije komplikovano  ;) Ja npr. spremim sebi uveče pred spavanje sve za sledeći dan i to je to, ne treba ti više od sat vremena.  8)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #42 poslato: Maj 05, 2012, 01:36:00 posle podne »
Macholina, pa ja se tebi divim.... ;D
Odusevljena sam ovom tvojom temom "ishrana i trening-savet please"....ti si, zeno, SAMPION!!!!
Svidja mi se i tvoj jelovnik...ono sa rotacijom od po 30, 50, 70 i 110...msm da cu i ja tako nesto..ali sa malo vise UH za pocetak...lako mogu da smanjim kasnije...nesto ovako: da imam jedan dan sa nulom, dva sa 50, dva sa 100 i dva sa 150...

Danas mi jelovnik izgleda ovako: (za sad je sve ispostovano)

Dorucak: 4 kuvna belanca
Uzina: srednja konzerva neke tunjevine(skroz iscedjene iz ulja)
Rucak: 150 gr. belog mesa + salata
Uzina 2: isto kao rucak
Trening
Vecera: ella sir + salata
Pred spavanje: ella sir

Sad sam zavrsila sa ruckom...trebalo bi da sve ispostujem i do kraja dana...jos nisam kupila ovaj sir, nema u Tempu..ali obicicu sve mlekare i radnje posle treninga i ne vracam se kuci dok ga ne kupim. A i sta cu kuci kad nemam sta da jedem...:D :D  :D

Van mreže Mikica:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #43 poslato: Maj 05, 2012, 01:43:28 posle podne »
Eh da...zaboravih da pitam...sta mislite da li neko moze da postigne skromno zadovoljavajuce rezultate, a da ne uzima nista od suplemenata, pogotovu devojka sa manjkom testosterona...zivot je surov!  >:(
Meni moji nikad ne bi dali dinara za dodatne proteine, a kamoli da me podrze u tome da tako nesto unosim u sebe. Sta cete, totalno staromodni, neimformisani, zastareli i neupuceni starciiiii....jedva sam iskukala bre i u teretanu da krenem. Zive u svetu gde se od par meseci vezbanja pretvaras u Svarcenegera, uzmes li tegic-gotov si, ides u sirinu, postajes kockica, gubis obline, ne rastes!!! wtf bre?  :o o.O

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Gde ja to gresim?
« Odgovor #44 poslato: Maj 05, 2012, 01:53:21 posle podne »
 ;D  ;D  ;D  Pa hvala ti draga, sad se osećam baš bitno, rastem ko kvasac xaxaxaxxa  :-* Kao što vidiš i ja se mučim i patim,al ne odustajem  8)
Te rotacije od 30,50,70 i 110 sam upražnjavala neko vreme posle ketogene, sad sam i ja podigla unos UH s obzirom na to kako treniram, maximalni unos UH mi je  trenutno 200. Potpuno se slažem sa tobom da i ti kreneš sa malo većim unosom pa da smanjuješ ako treba.
Što se tiče tvog današnjeg jelovnika, ovo je već mnogo bolje, ubaci malo masti, znači maslinovo, orah, badem, lešnik...Možeš slobodno za doručak jedno celo jaje + 3 belanca. Ako ne nađeš sir danas može za večeru i neka riba.  ;)
Ti u principu ne moraš da uzimaš Whey, možeš da uneseš iz hrane dovoljnu količninu proteina ( meso, jaja, sir ), ja npr. unosim 2gr/kg...malo matematike i izračunaš koliko ti treba.  :-*
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T