Mart 29, 2024, 02:26:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"  (Pročitano 19641 puta)

Van mreže *Robert*

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
    • Pansport
Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« poslato: Maj 04, 2012, 11:33:00 pre podne »
Prvi seminar Pansporta i Antidoping agencije Srbije održan je 22.aprila kao svojevrsna promocija antidopinga i sportskog duha. Na seminaru su govorili dr Nenad Dikić, predsednik antidoping agencije, dr Marija Anđelković, samostalni savetnik za RTG i TUE, Geza Kurai, direktor Pansporta i Marko Dimitrijević, profesionalni bodibilder. Misija ovog, i sličnih seminara koji će biti održani u budućnosti, je da se napravi jasna granica između suplemenata i doping sredstava i čuje mišljenje i interesovanja korisnika suplemenata.


Prvo predavanje održao je dr Dikić, koji je uputio prisutne u novine po pitanju doping sredstava, odnosno izbegavanja istih, kod nas i u svetu. Pored toga, ukazao je na opasnost od korišćenja doping sredstava, i njihovu nepotrebnost i u profesionalnom sportu, a, pogotovo, kod rekreativaca. Tokom interaktivnog predavanja koje je dr Dikić pripremio, prisutni su uz zabavu usvojili nove, i utvrdili informacije koje su ranije znali.
 
Dr Marija Anđelković tokom svog predavanja osvrnula se na čestu upotrebu dva veoma popularna doping sredstva – Klenbuterola i Efedrina. Edukovala je polaznike seminara o njihovoj šttnosti, odnosno štetnim posledicama njihovog uzimanja na organizam, navodeći primere sportista koji su koristili ova nedozvoljena sredstva. U razgovoru sa prisutnim vežbačima i trenerima, došli smo do informacije da priča o ovim nedozvoljenim sredstvima u teretanama više nije tabu tema, i da veliki broj rekreativaca poseže za njima, bez obzira na to što su im potpuno nepotrebni.

Geza Kurai, direktor Pansporta je objasnio prisutnima sa kakvim se problemima sreću uvoznici dodataka ishrani, zbog primene novog Pravilnika o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih dodataka, kao i šta je to što utiče na krajnju cenu suplemenata. Cena je često tema mnogih rasprava, a na nju, kako je rekao direktor Pansporta, utiče skup više obaveza koje uvoznici moraju da ispune pre plasiranja proizvoda – za upis u bazu, propisan pravilnikom,  zahteva dodatne analize, mišljenja, prevode i slično. Pored toga, na krajnju cenu utiču i dodatni troškovi na carini, tempiranje pravilnika, suženje asortimana, i još mnogo toga.


Prvi seminar Pansporta i Antidoping agencije Srbije svojim predavanjem zatvorio je Marko Dimitrijević, profesionalni bodibilder, koji je i sam još oko mesec dana, pod kaznom Antidoping agencije, zbog korišćenja nedozvoljenih sredstava o kojima je bilo reči u predavanju dr Anđelković. Baš zbog toga što je i sam koristio nedozvoljena sredstva, Marko je bio idealan sagovornik prisutnim rekreativcima. Marko je na praktičnim primerima pokazivao prisutnima da mogu imati zavidnu formu i bez upotrebe dopinga.

Ovo popodne, posle 25.Beogradskog maratona, zaokružili smo druženjem i degustacijom proteina 100% Whey professional i Isostar izotoničnog napitka, uz razmenu iskustva između polaznika seminara i predavača. Sledeći seminar zakazan je za 26. maj 2012. Tačne informacije biće objavljene uskoro na sajtu Pansporta.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2012, 12:21:40 posle podne »
Bravo za inicijativu!

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #2 poslato: Maj 04, 2012, 12:28:11 posle podne »
neka me neko ispravi ako grešim, zar tribulus nije bio zabranjen, nekoliko nedelja pre nego što se u prodaji pojavio Vulkan?
rekao bih da je "jasna granica" odavno postavljena i da je svi znaju. ovo mi zvuči kao kada bi se RRA bavila promocijom prodaje TV-a, i želela da se postavi "jasna granica" između elektronike široke potrošnje i opreme za šprijuniranje.

mislim, podržavam promociju suplemenata kao takvih, da me neko ne shvati pogrešno. samo mi je malo nakaradno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2012, 12:33:02 posle podne »
Citat
pre nego što se u prodaji pojavio Vulkan

a vulkan je??

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2012, 12:38:59 posle podne »
sorry. ceo beograd je izlepenjen, pa previdim...

http://www.vulkan.eu.com/potencija.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2012, 12:41:09 posle podne »
sorry. ceo beograd je izlepenjen, pa previdim...

http://www.vulkan.eu.com/potencija.html

a jasno
nisam ovo video ali sam pre neki dan na zalost video ui slusao o kineskim vitaminima kao jedinim za koje je dokazano da daleuju :'( :'( :'(

a inace,uvoz vit/min je stopiran
u pravu si..

Van mreže spec.zandarmerija

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #6 poslato: Maj 04, 2012, 03:09:02 posle podne »
     Svaka cast na trudu da se nesto promeni i edukuje. E sad to je kao da ste doveli Hitlera da vam prica kako ne treba ratovati i ubijati jevreje, kako je ideja o beloj rasi glupa i slicno. Isto je poredjenj za Marka Dimitrijevica i seminar.

     Znaci ne nagadjam, ne prenosim narodne umotvorine sa kolena na koleno, ali opste je poznato da Marko ide od teretane do teretane i prodaje AAS. Ja sam do danas pansport smatrao nekom firmom, valjda je svrha svega da se promovise nesto zdravo ? To sto je on kao takmicar online ili ne ja ne ulazim u to, ali za prodaju je kaznjivo a ovamo predavac.

     Nisam lazan profil, nemam nista licno protiv Marka i Pansporta ali je ovo licemerje veliko. Neko ko klincima uvaljuje AAS umesto da ih usmeri da bi zaradio 40-50 eura za mene ne moze da bude primer ostalima i da vrsi edukacije.

Ponovaljam nemam nista protiv pansporta, samo je glup izbor, imali ste Sarceva do pre 2-3 dana u Nemackoj, mogli ste da mu platite kartu i troskove  da odrzi to predavanje, covek bi sigurno dosao. 2h let avionom , plus bi mu bilo odlicno da promovise svoje suplemente a ima sta pametno da kaze.

  Nisam lazni profil, nije mi cilj da provociram, hebe mi se za interne zackoljice koje postoje i ako postoje izmedju nekih ljudi, imam par kolega ovde na forumu ukljucujuci i Bakica. Tako da ko misli da je ovo bilo iz tog  neka napise pm i razjasnicu. 

Pozdrav svima !

Van mreže Veljko1981

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Seminar "Razlikujte doping sredstva i suplemente"
« Odgovor #7 poslato: Maj 05, 2012, 01:20:46 posle podne »
i posle kažu da su panduri glupi. svaka čast za post
Bez čučnjeva u kavezu za biceps!