April 19, 2024, 11:29:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Kako prebroditi stagnaciju u gubljenju masti?  (Pročitano 3174 puta)

Van mreže prestigebd

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Kako prebroditi stagnaciju u gubljenju masti?
« poslato: Maj 11, 2012, 12:30:25 pre podne »
Aktivno treniram vec 3 meseca, mada sam i pre toga poceo ali nije bilo bas redovno.
Nisam totalno "nesportski" tip, aktivno sam se bavio sportom desetak godina (karate i rukomet) a od kada sam prestao imam problem sa viskom kilograma.

Sada imam 28 godina, visok 1,86m, trenutna tezina 95kg.
Pre 3-4 meseca sam imao 105kg i kondicija mi je bila katastrofalna, za primer dajem da nisam mogao da istrcim preko 2-3km laganim tempom, niti da uradim vise od 50 trbusnjaka ukupno tokom treninga.

Redukovao sam ishranu (pisacu i o tome), od pre mesec dana koristim sagorevac masti Animal Cut, i treniram redovno (u proseku 4 puta nedeljno) uglavnom kardio.

Uspeo sam da skinem 10kg (mada sam verovatno skinuo i koje kg vise posto mislim da sam znacajno dobio na snazi, posebno u nogama i trebusnjacima, pa sam mozda dobio koji kg na misicima) i sada imam 95kg a jedan od ciljeva mi je da odem ispod 90kg.

Sto se moje kondicije tice, odprilike na svakom treningu istrcim u proseku 6-8km tempom 9-10km/h, odradim 50 cucnjeva, nekoliko serija vezbe za listove, 150-200 kombinovanih trbusnjaka.... Ali odradjivao sam i tracanje 12km za 1:10h, voznja biciklom 42km za 2:20h po teskom brdovitom terenu.... Tako da odprilike mozete da stvorite sliku o mojoj kondiciji.

Sto se tice ishrane i navika. Lezem dosta kasno (oko 2-3h) a ustajem oko 9-10h. Cim se ustanem pijem jednu dozu Animal Cut i posle 10min doruckujem. Drugu dozu Animal Cut-a pijem popodne ali nemam striktno odredjen termin pa nekada to bude pre rucka, nekad posle rucka, nekad pre treninga... Trening obicno odradjujem 2h posle rucka.
Veceram oko 23h. Izmedju tri glavna obroka imam i dve lagane uzine (obicno neka vocka).
Sto se tice namernica koje konzumiram.
Za dorucak je to obicno: Ovsene pahuljice ili dijetalni musli sa malomasnim jogurtom, a redje 3 jaja.
Za rucak se hranim u restoranima ali se trudim da biram hranu: piletina sa kikirikijem, supa obavezno (navika), salata obavezno, kuvano povrce, biftek, sva kuvana jela ali biram meso koje se stavlja (pasulj, djuvec, grasak...), riba...
Vecera: tunjevina, nemasni jogurt, integalni dvopek, ella sir ili sir od surutke, povrce
Trudim se da pijem dosta vode.
Iz ishrane sam totalno izbacio: sve vrste sokova, voce u vecernjim satima, svinjsko meso, sve spremljeno na ulju ili pohovanjem, pomfrit, hleb, sve vrste slatkisa, kafu, od piletine smem samo belo meso, mlecne proizvode (osim nemasnog jogurta, ella sira i sira od surutke), picu i sva testa i svu brzu hranu, slane grickalice......

Na osnovu ovoga mozete stvoriti sliku u kojem stanju i fazi se nalazim. Zadovoljan sam dosadasnjim rezultatima i sto se tice kondicije i snage i izgubljenih masti i kako se osecam....
Ali problem je sto se vec duze vreme mucim na istoj tezini. Imao sam obicaj da se merim jednom nedeljno ujutru nakon jutarnjeg sredjivanja samo u vesu, i prvi put mi se desilo da nakon nedelju dana pridrzavanja svim pravilima imam cak blizu 1kg vise nego na proslom merenju. To me iznerviralo pa sam poceo da se merim svaki drugi dan (sto znam da nije dobro) i do sada je proslo skoro 2 nedelje a da nisam izgubio ni pola kg a strogo se pridrzavam svega.

Da li negde gresim?
Da li je to normalno?
Sta da ocekujem?
Sta da promenim?
Sta mislite o mom dosadasnjem "programu"?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Kako prebroditi stagnaciju u gubljenju masti?
« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2012, 04:27:53 posle podne »
Lepo i pohvalno je sto si poceo da se bavis ovim problemom.

Da li negde gresim? - da, treniras jako kratko - 3 meseca, dijeta moze da bude i bolje, krenuo si sa sagorevacem jako brzo, nemas trening sa opterecenjem..
Da li je to normalno? - po ovome sto si napisao - normalno je jer ti se telo prilagodilo na taj unos hrane, kalorija, potrosnje itd... savet - promeni dijetu, procitaj temu 1,2,3 trbusnjaci za leto su tu, ili keto dijeta...
Sta da ocekujem? - 500gr do 1kg nedeljno mrsavljenja je zdravo, preko toga, racunaj da gubis i nesto misica uz kg koji idu dole..
Sta da promenim? - nastavi da treniras, sredi dijetu, i ubaci neki trening sa opterecenjem (lakse ces da napravis cal. deficit)
Sta mislite o mom dosadasnjem "programu"? - od 1 do 10, 3ka...

Nastavi da citas forum, u delu nutrition imas zanimljivih clanaka koji ti mogu pomoci...  ;)

Van mreže prestigebd

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Kako prebroditi stagnaciju u gubljenju masti?
« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2012, 01:11:17 pre podne »
Hvala!
Vec sam dosta citao i nasao zanimljivih detalja upravo u temama koje si mi predlozio....