April 27, 2024, 04:23:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomagajte-vijaca-da ili ne?  (Pročitano 14205 puta)

Van mreže NesaPop89

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« poslato: Maj 11, 2012, 10:45:42 pre podne »
Pozdrav svima. Pre par dana sam poceo da preskacem vijacu i radim jos poneke vezbe u kucnoj reziji(sklekove,trbusnjake,zgibove pomalo), naravno, zaradio sam upalu misica,al to me ne brine,klin se klinom izbija...medjutim, video sam na netu gomilu upozorenja da ako si krupan ili debeo, ne mozes da preskaces vijacu,da ti ne stradaju ledja ,skocni zglobovi,kolena...Ja sam visok i krupan, 186cm,97 kg, imam neku prirodnu snagu u sebi,jake ruke ,noge i prilicno masivne kosti,al ne i kondiciju...Za sad mogu da uradim oko 20 trbusnjaka,10 sklekova i oko 25 skokova preko vijace u jednoj seriji,i to najvise jos jednom ponovim,i vec sam crko i znojav skroz. Ove ostale vezbe sam radio i pre par godina,al mi nisu stetile, tako da mene zanima ono sto je novo za mene, dakle VIJACA. Da li ja sa mojim telesnim proporcijama mogu da preskacem vijacu, a da mi npr ne prsnu ligamenti,ne povredim kolena i td?

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2012, 11:07:20 pre podne »
Ma jok, nista ti neće biti. Samo kreni sa manje intenzivnijim treninzima pa postepeno pojacavaj tempo da ti ojačaju zglobovi.
Slobodno nastavi sa tim treninzima, neće ti ništa naškoditi...
Train hard or die trying

Van mreže NesaPop89

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2012, 11:18:36 pre podne »
E pa hvala na podrsci. A kazi mi, koliko puta nedeljno,dnevno, koliko skokova i koliko serija treba raditi vijacu,recimo na moju masu? Msm,sto se mene tice,ja za sada mogu svaki dan da radim i povecavam malo po malo,al opet, mozda treba neki odmor...al sa druge strane,ja ako krenem da odmaram,verovatno necu ni nastaviti posle...Za sad me crsto drzi volja jer svaki dan radim u po jedan trening od 30 min. E sad jos nesto. Ja ujutro ne mogu da radim,jer svako jutro vec u 8h imam obaveze, a oznojim se ko konj ,tako da ne mogu bas takav crven i znojav ici medj' ljude...tako da radim predvece taj jedan trening, oko18-19h. Ako negde gresim ispravi me.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2012, 02:44:55 posle podne »
A koji je cilj tvog treniranja, sta zelis postici?
Ja ti licno ne bi preporucio preskakvanje vijeace, a razloge si i sam naveo.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže NesaPop89

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2012, 07:31:37 posle podne »
Glavni razlog je pre svega zdravlje, poboljsavanje kvaliteta krvnih sudova,srca,a i skidanje koje kile,al pre svega zdravlje i nabijanje kondicije i telesne izdrzljivosti. Zivim u Vojvodini i ovde je narod dosta podlozan gojenju, sto zbog tradicionalne masne hrane,sto zbog gustine vazduha...a i u mojoj porodici dosta ljudi pati od kardio-vaskularnih bolesti, pa racunam da je bolje spreciti nego leciti. Na kraju krajeva,lekari na tv-u neprestano tupe o fiz. aktivnosti kako je zdrava i sve to. Znaci, ne zelim da se nesto definisem, da poplocavam stomak,jer nemam vremena za teretanu,a i ne volim razne hemikalije i dodatke ishrani sto koriste da bi dosli do definicije, znaci, samo sto moze prirodnim putem. Imam druga koji npr nije radio kardio,a isao u teretanu, koristio razne steroide,sagorevace i sl,pa umalo da mu strada srce,tako da se malo klonim teretane ,bar za sada...Nisam upoznat s ovim stvarima,al mi za sada najvise prijaju ove kucne vezbe

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2012, 07:54:15 posle podne »
Steoroide, kreatine:-). Svaka fizicka aktivnost ti je dobra, bocanje, setanje,trcanje, sklekovi, sve je bolje od lezanja kuci ali podjednako ti je vazno i da se zdravo hranis. Inace  teretana + kardio trening uz ishranu zasnovanu na ribi , nemasnom mesu,puno salata,zdravih masti, sto manje prostis secera i praznih kalorija  su ti siguran put u bolje sutra na duze staze...
Men sana in corpore sano !

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2012, 11:07:28 posle podne »
Ako bas imas volju ustanes sat ranije, odradis trening od 30 min. istusiras se i picis dalje. Tako ja radim. Samo ja ustanem 2h ranije, odem na trcanje vratim se kuci, tusiranje pa skola....
Kazem ti, nece ti naskoditi nista ti treninzi.Slobodno kombinuj jos neke kardio vjezbe.
Samo napred.
Train hard or die trying

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2012, 11:37:32 posle podne »
Od mene svaka preporuka za vijaču, pogotovo ako te interesuje zdravlje i kondicija...

Van mreže NesaPop89

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2012, 05:03:05 posle podne »
E onda definitivno nastavljam:) Hvala svima na savetima:)

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2012, 10:40:43 posle podne »
bolje ti je da krenes sa nekim setnjama brzim tempom, vijaca je dosta intenzivna da bi startovao njom.U svakom slucaju bilo sta da radis sklekove, zgibove il sta vec obavezno dobro zagrej zglobove.

Van mreže ficcoli

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Vijaca kao kardio trening
« Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2014, 11:48:02 posle podne »
Pozdrav svima, naime nov sam na forumu a i u bodibildingu relativno nov tj treniram oko godinu i jace s tim da sam u zadnje vreme poceo ozbiljnije trenirati, popravio ishranu kupio whey protein. E sad me interesuje da li ja kao pocetnik ovakve vrste u isto vreme mogu da skidam masti i nabacujem misicnu masu, s obzirom da sam pocetnik sto se tice ishrane totalni a i sto se tice nekog ozbiljnijeg treninga i to sam odskora poceo, jer sam se stvarno zarazio bodibildingom :)Da li je dobra vijaca ujutro na prazan stomak za skidanje sala, koliko cesto sedmicno, koliko dugo vremenski i kojim intenzitetom bi bilo najbolje. Hvala na odgovoru unapred.

Van mreže ficcoli

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vijaca kao kardio trening
« Odgovor #11 poslato: Jun 28, 2014, 09:33:34 posle podne »

Za skidanje sala ne jer ces sigurno preci anaerobni prag. Kao pocetnik ces lako gubiti masti i povecati misicnu masu. Jedi cistije i povecaj unos mesa, nista specijalno.

Ako sam te dobro razumeo a nadam se da jesam, u isto vreme mogu da gubim salo a da povecam misicnu masu? to bi bilo idealno, nadam se da si procitao sve sto sam napisao u prethodnom postu vezano za ishranu,trening i kardio trening...u svakom slucaju hvala na savetu

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #12 poslato: Jun 29, 2014, 01:00:42 pre podne »
Anaerobni prag?

To nece da biva, mrsavljenje i rast.
suck it up, buttercup

Van mreže rockie

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #13 poslato: Februar 18, 2015, 06:35:57 posle podne »
evo da ne pokrećem novu temu pisat ću ovdje.uglavnom trenutno sam u procesu gubljenja masnih naslaga te kardio radim sa vijačom.moje pitanje je jel dobro pola sata poslije treninga popiti šejk s proteinima te izbjegavati UH poslije treninga ili pak trebam izbjegavati UH kroz dan pa ih tek unjeti poslije treninga?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomagajte-vijaca-da ili ne?
« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2015, 06:50:40 pre podne »
Citat
u isto vreme mogu da gubim salo a da povecam misicnu masu?

NE-to nije moguce
isto bi bilo kao kada bi seo u KOLA,ubacio u prvi stepen prenosa i zeleo da krenes u RIKVERC
Da bi skidao salo,poterbno je da budes u DEFICITU, a da bi dobijao ili kilazu ili ciste snicle,potrebno je da budes u sufricitu
mislim da ZDRAVA logika i nromalno rasudjivanje svakoga,moze da zakljuci da to NIJE MOGUCE u isto vreme