Mart 28, 2024, 09:08:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Zdrave '88  (Pročitano 11494 puta)

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Zdrave '88
« poslato: Maj 12, 2012, 12:13:00 pre podne »
Prvo, pozdravljam sve clanove ovog foruma. Velika zahvalnost ljudima-takmicarima a i ostalim rekreativnim vezbacima, koji su svima nama dosta priblizili ovu dijetu i otkrili mozda i neke tajne. Posebno pozdravljam Pedju Petrovica, koga veoma cenim i postujem njegov rad.

Da kazem nesto o sebi, pa cu tek onda postaviti pitanje koje imam..

Treniram tacno tri godina i osam meseci. Uskoro punim 24 godina, visok sam 172cm, tezak (trenutno) 79kg. Kazem trenutno jer sam na ovoj dijeti jos malo pa tri nedelje. Tezina pocetkom ove godine mi je bila 89kg. Volim ozbiljno da vezbam i da se hranim sto kvalitetnije, ali tek sam sa ovom dijetom usao u "srz" kvalitetne ishrane. Zalosno je mozda to sto sam tri i po godina trenirao 'na suvo', mislim bez suplemenata, a hemija naravno nije dolazila u obzir. I onda sam shvatio da nije bas tako. Ne racunam to sto sam otprilike pre 2-2.5god. uzeo kreatin i glutamin, jedno za drugim, jer kako sam to pio o tome necu ni da pricam (najvise se to odnosi na glutamin). :)

Dve-tri nedelje pre pocetka ove dijete dosta sam sredio ishranu, maltene kao za rotaciju UH (da bih video da li ja to mogu da izdrzim), ali bez suplemenata. I tu sam se malo presao, jer sam i dalje radio treninge maksimalno a misice nisam imao cime da zastitim. Sve u svemu otkako sam poceo dijetu nedeljno gubim po 1kg na tezini (pre dijete nisam bio mnogo masan, imao sam zavidnu formu, a i "priprema" za dijetu koju sam malocas spomenuo je odradila stvar donekle).  A sada je forma sve bolja i bolja i veoma sam zadovoljan dosadasnjim napretkom.

Od suplemenata sam uzeo:
ON 100% whey gold standard (4.5kg), THE BCAA (1kg), THE GLUTAMINE (1kg), THE VITAMIN STRONG (60t.), THE OMEGA 3 (200k.). Uzeo sam ih na Ogistri jer su jako povoljni, a verovatno cu i ubuduce.

Suplemente koristim pravilno i ishrana mi je sredjena kompletno, kako bi trebala da bude. Unos proteina i UH-a je kao sa prve strane ove teme, naravno s tim sto su mi dani izrotirani i nisu u redosledu kao na prvoj strani. Svake nedelje pravim novi raspored za sledecu nedelju, da bih konstantno menjao i 'zbunjivao' organizam, kao sto se o tome govorilo.

Kao sto sam rekao veoma sam zadovoljan dosadasnjim rezultatima, ali ima tu jedna kvaka.  8) Zelim da uzmem clenbuterol, tj. ne da zelim, nego cu ga uzeti sigurno, jer hocu da napravim formu kakvu do sada nisam imao (mada i ovu trenutnu formu nikad do sada nisam imao :) ). Odnosno zelim bas da se izrezem, jer imam volju da sebe vidim isklesanog i da kazem da sam uradio sve sto je u mojoj moci da to i postignem. Meni su se recimo trbusnjaci fino izdefinisali (gornja dva reda) do sada, vene su pocele na stomaku, itd.. Poenta je da hocu da skinem ono sto se najteze skida. Razmisljao sam, procitao dosta i odlucio se za clenbuterol. Imam program, tj. cikluse sa kojima cu da idem, pa cemo da vidimo kako ce da radi.

Posto sam do sad uzimao proteine kao sto je Pedja Petrovic govorio na prvoj strani, odnosno kad je unos UH 3gr/kg tt, unos proteina je 1gr/kg tt. Kad je unos UH 100-150gr recimo (srednji unos), unos proteina je 1.5gr/kg tt, a kad su dani bez UH, tada je unos proteina 2gr/kg tt.

Stigosmo do mog pitanja:

Da li treba da u toku kure sa clenom podignem unos proteina i ako treba - za koliko?? Pri tom sam i dalje na rotaciji UH. Zaboravio sam da kazem da je i kardio ispostovan maksimalno, 3 umerena i 2 HIIT-a , koji se svake nedelje pojacavaju (ujutru na prazan stomak, pre toga BCAA i glutamin naravno).

Strah me je da ne izgorim misice i ako koristim gore navedene suplemente, jer dajem svoj maksimum. I znam da je Pedja Petrovic vise puta govorio da ako si NATURAL ne mozes da iskoristis recimo 3gr proteina po kg tt. A ja sad nisam siguran da li ovaj clen menja tu situaciju? Da li mi je potrebno vise proteina ili da ih drzim na istom nivou kao i do sada?

Posle 6 nedelja rotacije planirao sam jos jedno 2 nedelje keto, ali otom-potom, da vidim prvo kako cu da budem zadovoljan krajnjim ishodom ove dijete. A siguran sam da cu biti jako zadovoljan, samo je pitanje da li cu hteti jos. :)

Zao mi je ako sam otisao "MALO" u off i "ako" sam preterao sa duzinom prvog posta. Ali citajuci celu ovu temu za dijetu, tj. rotaciju UH, kao i neke druge teme video sam da clanovi foruma traze da se napise sve o sebi (sto je po meni ispravno), sto se tice: visine, kilograma, ishrane, suplemenata, treninga i svega onoga sto bi moglo da pomogne pri resavanju problema. Nisam hteo da zalazim u to sta jedem i koliko i kad uzimam suplemente jer smatram da je to maksimalno sredjeno i da ispravno to radim (dosta se toga pisalo o tome, a i reuzltate sredjene ishrane i suplemenata vidim na sebi).

Unapred sam zahvalan Pedji Petrovicu na odgovoru, kao i ostalim clanovima foruma koji imaju iskustva sa ovom situacijom koju sam izlozio.
« Poslednja izmena: Maj 15, 2012, 11:59:56 pre podne Vladar »

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2012, 01:55:02 posle podne »
Ne bi bilo lose da otvoris svoju temu sa cijelom ovom svojom pricicom.
Napises tacan jelovnik sta kako i kada, i postavis koju sliku (to bi bilo najbolje).
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Spartak

  • Gost
Odg: Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2012, 07:50:18 posle podne »
sta ce ti klen ako i dalje gubis mast ? uzmi ga na kraju kao finish, kad malo zastane fatburn, cuvaj ga kao joker

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2012, 08:33:14 posle podne »
Zato sto ne planiram da radim rotaciju jos 2 meseca, nego jos tri nedelje. Eventualno jos dve nedelje keto, ali ne znam da li ce ona biti potrebna. Ali u svakom slucaju hvala na savetu.

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Zdrave '88
« Odgovor #4 poslato: Maj 14, 2012, 03:41:27 posle podne »
Otvorio sam svoju temu na zahtev Pedje Petrovica da bi poruka sa pitanjem koje sam postavio bila prebacena u ovu temu. Izbacicu kasnije i neku sliku pre pocetka treniranja i neku sadasnju..

Van mreže Stefke-X

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
  • Ruthless.
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #5 poslato: Maj 15, 2012, 06:10:58 posle podne »
Neka slika bi bila dobrodosla, ipak je ovo dio predvidjen za postavljanje slika  :)

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2012, 08:35:36 posle podne »
da da, za koji dan izbacujem, posto nemam fotoaparat.. Mogu samo telefonom da slikam.

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2012, 11:27:17 posle podne »
jun 2008.
2-3 meseca pre nego sto sam poceo da treniram.

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #8 poslato: Maj 20, 2012, 11:38:28 posle podne »
31.7.2008.
Vece posle prvog treninga. :D hhahahaaa.. kako sam nazvao ovaj folder. :DDD

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #9 poslato: Maj 21, 2012, 12:04:58 pre podne »
avgust 2008.
« Poslednja izmena: Maj 21, 2012, 12:12:27 pre podne Zdravko Marković »

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #10 poslato: Maj 21, 2012, 12:22:19 pre podne »
februar 2009.
« Poslednja izmena: Maj 21, 2012, 01:13:48 pre podne Zdravko Marković »

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #11 poslato: Maj 21, 2012, 12:28:12 pre podne »
jul 2009.

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #12 poslato: Maj 21, 2012, 12:29:37 pre podne »
februar 2010.

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #13 poslato: Maj 21, 2012, 12:50:42 pre podne »
Susenje leta gospodnjeg 7.2010.  :P

Van mreže Niko Niko

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Zdrave '88
« Odgovor #14 poslato: Maj 21, 2012, 12:53:25 pre podne »
takodje.