April 28, 2024, 10:01:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Casein , BCAA , Glutamin  (Pročitano 9387 puta)

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Casein , BCAA , Glutamin
« poslato: Maj 19, 2012, 12:42:16 posle podne »
Pozdrav. Trebam uskoro kupiti Casein, BCAA i Glutamin pa me zanima sta bi mi preporucili ? Vec koristim whey gold standard i vrlo sam zadovoljan. Zanima me kvalitet, cena i nije toliko bitna. razmisljam u ovom pravcu :

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30188
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30282
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29889

neka preporuka ?
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2012, 01:17:25 posle podne »
u dobrom pravcu razmisljas ;-). sa ovim nema greske

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2012, 02:36:25 posle podne »
odlicno samo ti fali casein

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2012, 02:48:10 posle podne »
Dobar izbor  ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2012, 03:13:00 posle podne »
odlicno samo ti fali casein

Pa mislio sam Syntha pre spavanja ?
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #5 poslato: Maj 19, 2012, 03:31:33 posle podne »
Ne znam sta trenutno koristis, vecu korist bi imao od beta alanina i tirozina nego od glutamina, predpostavljam da vec krostis multi,kreatin, whey

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #6 poslato: Maj 19, 2012, 04:33:21 posle podne »
odlicno samo ti fali casein

Pa mislio sam Syntha pre spavanja ?
Syntha je odlicna ali je to blend a ima i UH  i mislim da je za pre spavanja (moje licno misljenje) je da je casein bolji

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #7 poslato: Maj 19, 2012, 05:48:32 posle podne »
Prvi put cujem da je glutamin bespotreban, moze neko obrazlozenje za tu  tvrdnju?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #8 poslato: Maj 19, 2012, 06:19:08 posle podne »
Glutamin jeste potrebna i korisna ne esencijalna amino kiselina, ali kao oralan suplement je... ne mozes se reci u potpunosti, ali prilicno beskoristan.  ~85% glutamina unetog oralnim putem nece stici do misica a ostalih ~15% imaju veliku verovatnocu da se pretvore u glukozu.
Postoji nekoliko istrazivanja koja pokazuju da nije nikakvog efekta imao na osobe koje su ga unosili. Ne zelim sad da vodim neku veliku polemiku o tome, oni koji ga piju duze vreme sigurno misle da im pomaze i funkcionise, ja verujem istrazivanjima i ne koristim ga licno.

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #9 poslato: Maj 19, 2012, 06:52:51 posle podne »
@Kv4dric3pz

kako se koristi beta alanin ? Ovo oko glutamina prvi put cujem..
@ cuturica

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30028
mozda ovaj ? mada sam nesto skeptican ?
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Spartak

  • Gost
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #10 poslato: Maj 19, 2012, 06:56:01 posle podne »
Glutamin jeste potrebna i korisna ne esencijalna amino kiselina, ali kao oralan suplement je... ne mozes se reci u potpunosti, ali prilicno beskoristan.  ~85% glutamina unetog oralnim putem nece stici do misica a ostalih ~15% imaju veliku verovatnocu da se pretvore u glukozu.
Postoji nekoliko istrazivanja koja pokazuju da nije nikakvog efekta imao na osobe koje su ga unosili. Ne zelim sad da vodim neku veliku polemiku o tome, oni koji ga piju duze vreme sigurno misle da im pomaze i funkcionise, ja verujem istrazivanjima i ne koristim ga licno.

ja koristim 40gr dnevno i recovery mi je mnogo mnogo bolji nego bez glutamina....doduse mozda zato jer vecinom dana koristim alkalnu vodu pa je kiselost organizma manja,stoga se vise i apsorbuje

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #11 poslato: Maj 19, 2012, 07:00:47 posle podne »
A sta je tebi cilj? Sta zelis postici?
Ako imas whey, onda mozes uzeti kazein i sam sebi radis kombinacije.
Npr. whey+casein za prvi obrok ili kao zamjena za obrok u toku dana, whey u PWM, a solo casein pred spavanje.
Ja bi ipak prije uzeo blend nego kazein.

A ovo za Glutamin,  :o
 JEL TI VJERUJES U SVA TA NAUCNA ISTRAZIVANJA STO CITAS?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #12 poslato: Maj 19, 2012, 07:10:31 posle podne »
Beta alanin se pije pre treninga, oko doziranja postoje rasprave, neki kazu 6 grama je optimalno a novija istrazivanja pokazuju da i sa 3 mozes da postignes maksimalni potencijal. Slobodno uzmes malo vise od 3 grama jer nije skup.
Imace isti efekat i ako pijes posle treninga ili u toku dana, nego beta alanin ima akutni nezeljeni efekat a to je neka vrsta svraba/peckanja koja ne traje dugo, ali je bolje (po meni) osetiti to u toku treninga nego dok si kuci/napolju. To je verovatno i razlog sto ga stavljaju u mnoge preworkout suplemente kao sto je Jack3d.

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #13 poslato: Maj 19, 2012, 07:13:06 posle podne »
A ovo za Glutamin,  :o
 JEL TI VJERUJES U SVA TA NAUCNA ISTRAZIVANJA STO CITAS?

Uglavnom, posebno ako se radi o vise razlicitih istrazivanja na istu temu koja se slazu u vecini stavki. Kao sto rekoh, nek veruje ko hoce, suplementacija glutaminom je bezopasna tako da ko god zeli nema razloga da ga ne koristi, ja licno ne zelim novac da trosim na to i to je moj licni stav.

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #14 poslato: Maj 19, 2012, 07:21:13 posle podne »
vidi ovako nakon 7 god MMA i povrede promenio sam sport :D sta zelim postici ? sportista sam od rodjenja uvek zelim najbolje. kad sam resio da se bavim BB ( rekreativno ) iako ne znam sta to znaci il si posvecen 110% i  treniras il se zajebavas 3 nema sve ostalo je gubljenje vremena! hocu to da ispratim i sa sups.. Trazio sam savete iskustva sta kupiti.... Whey pijem vec odavno hteo da ubacim bcaa, glut, casein ti savetujes da je bolji blend to hocu da cujem... koji blend ? preporuka ? zasto ?... da razresim dileme...

Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !