April 28, 2024, 09:39:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Casein , BCAA , Glutamin  (Pročitano 9386 puta)

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #15 poslato: Maj 19, 2012, 07:24:51 posle podne »
Glutamin na masi tu i tamo,uglavnom nije beskoristan daleko od toga dok je na definiciji bas pozeljan.

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #16 poslato: Maj 19, 2012, 07:33:48 posle podne »
ishrana mi je odavno sredjena ,malo sam se zapustio nakon povrede ali sada je ok... jedino znam koliko proteina unosim to racunam ovo ostalo ne... 6 dana 1 pauza
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #17 poslato: Maj 19, 2012, 07:40:42 posle podne »
Kao sto rece @Kv4dric3pz ishrana ti je NO1.

Ja licno vise volim uzeti Blend jer ima vise izvora proteina (whey isol,konc, casein egg....) i predstavlja kompleti obrok (kao prvi obrok sa ovsenim ili u toku dana sa nekim dobrim mastima). Moja preporika Syntha 6, MyoFusion
Dok kazein ti je jedna vrsta proteina.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #18 poslato: Maj 19, 2012, 07:41:29 posle podne »
ishrana mi je odavno sredjena ,malo sam se zapustio nakon povrede ali sada je ok... jedino znam koliko proteina unosim to racunam ovo ostalo ne... 6 dana 1 pauza

Koliko unosis kalorija je isto toliko bitno, ako ne i vise. Protein jeste bitan, ali ako uneses nedovoljno kalorija neces dobiti ni gram telesne tezine...

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #19 poslato: Maj 19, 2012, 07:44:42 posle podne »
Pre nego sto uzmes brdo praha u kutijama, da li si siguran da si ishranu u potpunosti sredio? Znas li dnevnu potrebu za kalorijama? Koliko proteina uneses? Kakav ti je plan treniranja ? To su primarne stvari, a suplementi dolaze posle...

EDIT: Sto se tice glutamina, uspeo sam naci 2 istrazivanja, oba su na engleskom doduse, ali pokazuju isto... da glutamin unet oralnim putem nema efekta.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11834123
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11822473

Ovo nisam procitao al cu procitati.
Ima i istrazianja koja govore da je pola litre pive poslije treninga dobro itd.
Mislim da je najbolje sam licno isprobati neke stvari.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #20 poslato: Maj 19, 2012, 07:48:27 posle podne »
Milion je raznih teorija o svemu i svacemu i svako naravno ima pravo da vjerujem u sta hoce.Da je beskoristan,nit bi se proizvodio niti bi ga iko kupovao,pocev od rekreativaca pocetnika do ozbliljnijih vjezbaca.Sigurno je tacno da ga nema smisla uzimati u dozama koje obicno preporucuje proizvodjac tipa 5,10 gr poslje treninga i slicno,neki minimum je 20 gr a ja licno ne idem ispod 25..Zato se brzo potrosi pa ga koristim samo na definiciji jer je tad potrebniji mnogo i to na malo rigoroznijoj dijeti(low ili keto)..Skoro je i Pedja pisao o znacaju glutamina na keto dijeti..

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #21 poslato: Maj 19, 2012, 07:59:13 posle podne »
Hvala ti uzecu suntha , vec sam razmisljao o tome...

@Kv4dric3pz

Normalno.. mada jedem dosta 5 belanca 1 celo + povrce ( krastavac i tako to ) + ovsene uz cokoladnog mleka drugacije ne mogu to svaki dan ujutru...  oko 400 gr mesa to podelim po 200 gr. uvek uz salaticu + krompir , pirican kako kad , oslic, ponekad pasulj , posle treninga whey , uvece obicno tuna... Odavno mi je sredjena ishrana jos kad sam bio u MMA samo sto sam sada mozda i malo napredovao od kad sam poceo sa BB dosta sam citao izbacio voce sem pomorandzu, izbacio sokove i tako to...
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #22 poslato: Maj 19, 2012, 08:03:09 posle podne »
Citaj ti ovdje na forumu jos o ishrani!
Ovsne uzimaj zajedno sa blendom i izbaci to coko mlijrko.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #23 poslato: Maj 19, 2012, 08:15:18 posle podne »
@newbody
 kad uzmem ovaj blend pokusacu tako...  sta cu kad ne mogu drugacije da jedem to, dosta je sto jedem sve kuvano vec 4 mes. razmisljao sam sve to da rostiljam :D

@Kv4dric3pz

hvala ti na savetu onda cu i to da racinam !
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže Aleksandar87

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #24 poslato: Maj 19, 2012, 08:30:47 posle podne »
Bolje uzmi neke druge bcaa,ultimate kod nas ko da je od zlata sad 5300 za 400g bcaa,prostar 8200,strasno...Osim ako nisi iz Srbije,onda ok,ovde su ga preterali.

Van mreže ALPINA

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #25 poslato: Maj 19, 2012, 08:50:24 posle podne »
Bolje uzmi neke druge bcaa,ultimate kod nas ko da je od zlata sad 5300 za 400g bcaa,prostar 8200,strasno...Osim ako nisi iz Srbije,onda ok,ovde su ga preterali.

Gledao bas skupo ne znam u cemu je fora.. A sta da uzmem ? ovaj je kao jeftiniji :
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30026

Ne bih voleo da uzmem neko sranje pa da ne znam ni sta uzimam jos je prasak ne znas ni sta pijes ...
Дисциплина, до краја ће на ногама да стоји
Суштина: да истраже се лимити своји !

Van mreže Aleksandar87

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #26 poslato: Maj 19, 2012, 09:11:03 posle podne »
Evo ove npr. za 300 dindzi vise imas 600g http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29886
Sto se tice tih,neko ce reci da je sve isto bitno da se pije,drugi ce reci nije sve isto,na tebi je :D.
« Poslednja izmena: Maj 19, 2012, 09:13:46 posle podne Aleksandar87 »

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #27 poslato: Maj 19, 2012, 09:11:54 posle podne »
Hvala ti uzecu suntha , vec sam razmisljao o tome...


jeste ovo ti je odlican blend ali sam si bio napisao da planiras da ga uzimas pre spavanja, a sta ti je cilj dali si sklon gojenju itd.. on ti ima oko 15 grama ugljenih hidrata, dali su ti oni potrebni pre nego ces u krevet? sam odluci

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #28 poslato: Maj 19, 2012, 09:54:18 posle podne »
Bolje uzmi neke druge bcaa,ultimate kod nas ko da je od zlata sad 5300 za 400g bcaa,prostar 8200,strasno...Osim ako nisi iz Srbije,onda ok,ovde su ga preterali.

Gledao bas skupo ne znam u cemu je fora.. A sta da uzmem ? ovaj je kao jeftiniji :
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30026

Ne bih voleo da uzmem neko sranje pa da ne znam ni sta uzimam jos je prasak ne znas ni sta pijes ...

Uzmi THE bcaa, bas taj koji si linkovao.

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Casein , BCAA , Glutamin
« Odgovor #29 poslato: Maj 19, 2012, 10:04:53 posle podne »
Hvala ti uzecu suntha , vec sam razmisljao o tome...


jeste ovo ti je odlican blend ali sam si bio napisao da planiras da ga uzimas pre spavanja, a sta ti je cilj dali si sklon gojenju itd.. on ti ima oko 15 grama ugljenih hidrata, dali su ti oni potrebni pre nego ces u krevet? sam odluci

Izvini, ali o kakvom gojenju ti pricas ?