April 26, 2024, 01:51:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vise sala manje misica (skidanje mase)  (Pročitano 4666 puta)

Van mreže Bucko

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Vise sala manje misica (skidanje mase)
« poslato: Jun 01, 2012, 11:17:09 posle podne »
Pozdrav svima,

Naletoh preko googla pre koji dan na ovaj forum, malo sam citao po temama, uvdeo sam da ima jako iskusnih ljudi sa dosta saveta a i vidim da su ljudi voljni da podele svoje znanje, te sam odlucio da se registrujem i priupitam za pomoc, konretno oko kardija i ishrane.
Nego da pocnem oko svoje gradje,  195cm 133 kg, dosta imam u grudima i ramenima, tj gornjem delu tela, na rukama i nogama po samoproceni nemam veliku kolicinu sala ali zato stomak i ledja razbijaju.
Posle duze pauze od godinu dana kreno sam pre oko 3 meseca opet sa treninzima i pravilnom ishranom (barem ja tako mislim a molio bih da me ispravite ako gresim). Tokom te pauze ne treniranja i lose ishrane nabacio sam nekih 20 -25 kila, ne znam sta mi bi, posao, i nedisciplina. Pre pauze sam iso nekih god - god i po dana u teretanu, i u tom periodu sam sa 120 kg spustio masu na nekih 100tinak. Iskreno da vam kazem mislim da sam u tom periodu vecinu stvari radio pogresno, u velikoj meri sam sprzio koliko toliku malu misicnu masu, naravno i salo al sve je to izgledalo ruzno (male ruke, slauf oko stomaka) a i osecao sam se slabasno.
Dosta sam citao po netu razne forume i clankove i mislim da sam sada korigovao ishranu u pravcu da smanjim intenzitet gubljenja misica u odnosu na salo, svakako mi je potrebno jos usmerenja, zato i pisem ovde.
Kad vec pricam o ishrani na brzinu cu da nabrojim sta i kada jedem u toku dana, znam da je kardio sekcija foruma al ako mogu da dobijem savet i za kardio i ishranu bilo bi super.

1. Protein, ovsene pahuljice i neka vocka (blender style)
2. Voce (u maloj meri 1 komad jabuka pomorandza i sl.)
3. Piletina i povrce (paradayz/brokuli/neka mesavna i sl)
4. Vocka, ponekad protein (cesto preskacem ovaj obrok nemam mesta u stomaku i ako je poprilicno prostran)
5. Protein (after trejning)
6. Tunjevina/jaja/mladi sir, ponekad uz neko povrce
(Whey uvek mutim sa vodom)

E sad da se vratimo na trening i kardio u teretani radim split 3x Nedeljno, broj ponavljanja 10, 8 i 6 (piramida od manjih tezina ka vecim). Sto se tice kardia u teretani  ubacio sam 15m trake posle trening sa tezinama (brzo hodanje uzbrdo ili dzog). Zanima me da li je ovo pametno i dal mi je bolje da hodam ili da trcim da li treba da ubacim jos nesto . Cist kardio trening radim 1x do 2x nedelno (cilj mi je 3x samo treba pojacati volju zelju i disciplini, idem ka tome nadam se). Obicno radim nesto izmedju kombinacije HIITa i dzogiranja.
Krenem sa dzogiranjem pa istrcim nekoliko sprinteva u intervalima sa dzogiranjem,  ubacivanje tih sprinteva mi drasticno smanji duzinu koju mogu da pretrcim (samo dzog oko 5 km, minut hladjenja na oko 2.5 km dok ako ubacim tih 10-15 sprinteva jedva izdrzim 2,5 km. Zanima me sta je tu pametnije da izbacim dzog i da radim cist HIIT (naravno podrazumeva se nekih 1km zagrevanja) ili da batalim to i samo da radim lagano. Velike ne doumice imam oko vremena kardio treninga dal ujutru na prazan stomak pre posla ili uvece (dosta podeljenih misljinja sam na internetu procitao oko jutarnjeg kardia), svakako mi vise odgovara uvece zbog posla, al ako mora ujutru moze i to) i da u teretanu idem samo uvece oko 20h (ne stizem pre zbog posla) ponekad odem vikendom ujutru al obicno sam u teretani izmedju ponedelka i petka.
Znaci cilj mi je da korigujem odnos gubljenja sala i misica (sto je moguce manje misica a vise sala), svaki savet bi mi znacio.

Unapred zahvalan,

Debeli

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vise sala manje misica (skidanje mase)
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2012, 07:59:57 pre podne »
Bucko
pre svega dobro dosao
neznam gde si i sta si citao ali u principu ima dobrih stvari ali je dosta i losih
da krenem od treninga
neko ko ima 130+ kg bez ozbira na visinu od skoro 2 m i nakon dosta vremena provedrnih u "zapustenosti" sigurno paznju treba da posveti pre svega da se resi VISKA SALA a zanjda stvar na koju bi trebalo da misli je gubitak misica
kako vidim ,tebi je neko preprucio trening gde imas broj pon i za definciju i za masu (10-6)
dakle,steta sto nisi duze citao malo ovaj forum jer bi uvdideo da je to NOTORONA BUDLASTINA
tvoj trening u teretani treba da se sastoji od vezbanja CELOG TELA (za pocetak) ,4-5 treninga takvih nedljeno sa kroz 3 vezbe i da svaku vezbu uradis sa 12-15 pon
carido trening
uffff..trcanje tj HIT sa 130 kg jedino sto moze da ti donese je potencijalna povreda ili nekontrolisana hipetrenzija jer tvoje telo je dalekoooooooooooo od tela koje moze da izdrzava takve napore
jutranji carido je IDELAN ZA tebe isto kao i 20-o minutni cardio posle trneinga sa tegovima
ali
taj cardio treba da se svodi na maximalno brzo hodanje a nikakve sprinteve niti bilo sta
i tako..
ishrana
problem br 2
da je rec o nekom takmicaru ili nekome ko ima da skine 3-4 kg onda ovakva ishrana jos bi uz korekcije naravno i mogla da prodje
ali kod tebe
drugar
ti ces sa ovom sihranom do te mere da zaustavis BAZALNI METABOLIZAM da je to strasno ako ga vec nisti urnisao jer kako mi se cini da si negde gore rekao da si bio dosao do 100 kg i pretpostljvam da je isrhrana bila slicna ovoj ili jos gora tipa kupus dijeta ili nesto slicno
dakle
LOSE DO BOLA (bar u tvom slucaju)
ono sto ti treba da radis su ROTACIJE SA UH na nedljenom nivou u narednih 6-8 nedelja
posle toga
kada se vide reuzlatati sta si uradio i kako si uradio
mozda neki low carb ili nesto slicno
tj prevedrno,na osnovnu reuzlatata se pravi i vrsta dijete.
i za kraj
ti sa svojih 30+ kg viska NEMA POTREBE i NEMOZES cak da si iprof da vodis racuna o gubitku misicne mase za koju u stvari i NEZNAS kolika je jer TELESNA TEZINA i MISICNA MASA su dva razlicita pojma

Van mreže Bucko

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Vise sala manje misica (skidanje mase)
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2012, 01:21:43 posle podne »
Ok sto se tice treninga sa tezinama sam odprilike skapirao, celo telo pon-petak, nije mi jasno da li si mislio 3 vezbe po grupi misica ili 3 vezbe po treningu? Ubacicu jos malo trake posle treninga da bi povecao broj kalorija koje iskoristim.
Jutarnji kardio na prazan stomak ? Moze lagani dzog ? (dozogiranje do 4-5 km podnosim sasvim ok)
Sto se tice ishrane nije mi jasno zasto kazes da je ona losa za bazalni metabolizam, kada unosim dovoljan broj UH i proteina i nepravim neki nenormalni kalorijski deficit? (da prosli put je bio fazon kupus dijete, bilo je uzasno)
Nedeljne rotacije sa UH se odnose na dane u nedelji ili celu nedelju ?
Oko 25% sala u telu kaze da imam onaj elektricni aparat za merenje (sad ne znam kolko je on precizan)...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vise sala manje misica (skidanje mase)
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2012, 01:32:04 posle podne »
ok
redom
1.mislio sam tri vezbe po misicu
2.jutarnji carido tj dzoging -odlicno
3.jel mozes da mi navedes izvore UH u tvojoj gore navedenoj ishrani?
4.znao sam da je prosli put bila kupus dijeta i od tuda jo-jo efketak koji si doziveo,ali to je druga tema
5.procitaj temu o ROTACIJAMA sa UH (1.2.3 trbusnjaci za letu su tu)
6.taj elektricni aparat je bulja jer to nema veze sa stvarnim stanjem stvari i to se ne radi tako..

Van mreže Bucko

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Vise sala manje misica (skidanje mase)
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2012, 03:05:28 posle podne »
1. Ok
Pon - Biceps (15, 14, 13/12, moze piramida?), nekoliko kombina trbusnjaka, traka 20 min
Uto - Triceps  ~=~
Sre - Ledja  ~=~
Cet - Ramena & Noge ~=~
Pet - Grudi & Podlaktica ~=~
Jel su li ok iskombinovani dani?

2.Ok
Subota i Nedelja prazan stomak ujutru  4-5 km

3.
Po obrocima :
1.
Whey 2x 36gr - 10gr UH
Ovsene pahuljice 150gr - 100gr UH
= 110 grUH
2.
Jabuka  -25gr UH
3.
Grasak 500 gr - 40gr UH
4.
Jabuka x2  - 50gr UH
5.
Whey 2x 36gr - 10gr UH
6.
Brokoli 400 gr - 27 gr Uh

=262gr UH
Treba li mi jos ?
Naravno ne jedem svaki dan isto, al prinicp je isti ako ujutru ne stignem ovas da jedem, popijem protein uzmem posle 300 gr pirinca kod kineza, ili pojedem tuna salatu (tunjevina + testenina), isto vazi za ostale obroke.

4. Upravo tako, nikad vise u zivotu, osecao sam se ko da sam smrtno bolestan dok sam drzao tu dijetu, a i neko vreme posle dok se nisam oporavio.

5. Procitao krecem sa rotacijom od Ponedeljka

6. Predpostavio sam

Sem korigovanje ishrane na principu rotacije UH jel bi to trebalo da bude to za postepeno skidanje mase n sala ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vise sala manje misica (skidanje mase)
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2012, 03:19:04 posle podne »
tako sam i mislio da ces to da napises ali sam pustio
dakle

redom
1.nema potrebe ni za kakvim PRIMADIMA -ne postoji trneing za masu i trening za definciju,postoji samo HRANA za masu i HRANA  za definciju.dakle.treniraj kako bog zapovedca i nemoj da si komplikujes zivot.objasnio sam i kako

2. tj 3
drugar
kazes da si citao ovaj forum a sada si sam sebe demantovao i vidi se da nisi
sve uh koje si nabrojao jedino sto bi se djene-djene moglo racunati je ti Uh iz ovsenih ali s obzirom da one imaju jako nizak GI index i da se konzumiraju u jutarnjim casovima tj j p..n dim.
rezime*uh iz povrca se ne racunaju
voce je uglavnom smece i ti uh koji dolaze iz voca su PROSTI UH a ne komplexni ali to opet vodi u neku drugu temu
dakle
zaustavljenje stope bazalnog metabolzima-ZAGARANTOVANO!!!

kada budes sastavljao plan,molim te da olaksas i sebi i nama pa da procitas temu koju sam ti rekao i da uradis rotaicje sa KOMPLEXNIM UH jer ti na svojih 130 kg da racunas UH iz 50 gr brokolija...aman..7
ali-ko ti je to rekao? mene sada to vise zanima?

4 -uffffffffffffff..rec OSECAO nije potrebna vec je to bilo CINJENICNO stanje cije psoledice vuces verovanto i danas-na zalost