April 26, 2024, 05:46:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: kreatin na definiciji?  (Pročitano 5608 puta)

Van mreže almin22

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
kreatin na definiciji?
« poslato: Maj 13, 2017, 10:43:13 pre podne »
Ovako,od nedavno krenuo sam u teretani,imam par kg skinuti pa sam na definiciji,da li bi mogao piti kreatin na definiciji,mislio sam za snagu

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2017, 11:08:28 pre podne »
Monohidrat ne
Krealkalin bi i mogao

Van mreže Smart-Alex

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 421
  • X3M
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2017, 11:43:59 pre podne »
Monohidrat ne
Krealkalin bi i mogao

x2
Shut the f*ck up and squat

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #3 poslato: Maj 18, 2017, 05:27:20 posle podne »
Pozdrav.

Prvo pa kreatin :-) Mislim da imaš mnogo boljih stvari.

Ali prvo.... definicija sa time što ti radiš nema veze, da bi definisao mišić prvo moraš da ga napraviš. Dalje, skidanje masti (što verovatno juriš ) ima prvenstveno veze sa ishranom i treningom, a posle sa preparatima. Dalje, snaga i kreatin  (osim "pametnih" kreatina koje ti kolege gore preporučiše ) nemaju baš mnogo veze. Čitaj ovaj forum, posebno deo nutrition, videćeš da i masti mogu da tope masti, samo ako se pametno koriste.

Da se vratim na pitanje. Meni je daleko pametnija varijanta Beta alanin i AAKG ( "pametni Arginin ) pre i posle treninga.

Pozdrav

“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #4 poslato: Maj 18, 2017, 05:29:13 posle podne »
Dalje, snaga i kreatin nemaju baš mnogo veze.

??

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #5 poslato: Maj 18, 2017, 05:36:17 posle podne »
Jednostavno, nikada nisam osetio povećanje snage od monohidrata...

Ali crealkalin sa beta alaninom i AAKG ( ne mešavina, posebna pakovanja ) su mi uvek prijala po više osnova.

Pozdrav veliki
“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #6 poslato: Maj 18, 2017, 05:44:19 posle podne »
Jednostavno, nikada nisam osetio povećanje snage od monohidrata...

Au druze...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #7 poslato: Maj 19, 2017, 05:38:30 pre podne »
Jednostavno, nikada nisam osetio povećanje snage od monohidrata...

Ali crealkalin sa beta alaninom i AAKG ( ne mešavina, posebna pakovanja ) su mi uvek prijala po više osnova.

Pozdrav veliki

i inace da ne mislis da postoji neka BITNA razlika izmedju arignina AAKG i obicnog arignina - naravno da NE POSTOJI osim u krupnoci granulata
znam,znam drugacije pise na internetu,ali ovo ti je iz prve ruke, i tvom, mom ili Perionom telu je aposlutno irelevantno da li je aakg ili free form. ali,kao u svemu, samo 3 ili 4 slova ispred necega mogu da dopirnisu povecanju prometa nekoj firmi ihaaaaaa ;)

Van mreže Direktor_svemira

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2017, 11:49:10 posle podne »
Pozdrav Pedja,

Dugo nisam bio na forumu pa nisam odgovorio.

Sve se slazemo, AAKG je samo forma koja je najdostupnija u kapsulama koje su najbolje resenje, smorio sam se sa prahom kada sak video da arginina ima occa 65%.

Generalno, arginin je, bar za mene, fantasticna supstanca, sa ogradom oko tolerancije ( na mnogim mestima se pominje maks. period uzimanja od 90 dana, zbog tolerancije ). Dodatno sam video kako dobro radi kada sam, po tvom savetu, povecao dnevni unos na 6g ( cetiri kapsule ).

Isto tako znam da su svu kreatini ista supstanca samo veznana za drugi transportni sistem, ali kod mene monohidrat nikads nije radio :-(.

Pozdrav veliki



“Have more than you show, speak less than you know.”   William Shakespeare

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kreatin na definiciji?
« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2017, 05:26:10 pre podne »
Pozdrav Pedja,

Dugo nisam bio na forumu pa nisam odgovorio.

Sve se slazemo, AAKG je samo forma koja je najdostupnija u kapsulama koje su najbolje resenje, smorio sam se sa prahom kada sak video da arginina ima occa 65%.

Generalno, arginin je, bar za mene, fantasticna supstanca, sa ogradom oko tolerancije ( na mnogim mestima se pominje maks. period uzimanja od 90 dana, zbog tolerancije ). Dodatno sam video kako dobro radi kada sam, po tvom savetu, povecao dnevni unos na 6g ( cetiri kapsule ).

Isto tako znam da su svu kreatini ista supstanca samo veznana za drugi transportni sistem, ali kod mene monohidrat nikads nije radio :-(.

Pozdrav veliki





Vrtis pricu druze i nisi u opste procitao sta sam ti rekao/napisao

dakle
ARGININ AAKG i L arginin SU skoro pa INDENTICNE stvari ostim stu su sup companije marketinski kao i u mnogo cemu isterale kao da je ovaj nesto drugo od ovoga.- to je samo marketing i nista vise.
e sada ja ne znam sta je tebe tacni smorilo, ali bi trebalo da uzmes u obzir cinjenicu kada je rec o smaranju da sve i jedna caps ima 1 gr ( 1000 mg) ,a da je efikansa doza na dnevnom nivou po servingu 7-10 gr tj 15-30 gr dnevno, pa bi trebalo da te smori cinjenica da ti je potrebno 15-30 caps NA DAN - to bi trebalo da te smara

-svaki praskasti oblik ti na 5 gr dozu ima u sebi 1 gr citric acida, da bi bio moguc za konzumiranje u prah obliku, jer je poprilicno ruzan, tako da ne znam od kuda tebi ti % i sta ti gledas kada kupujes, ali evo , cika Peki ti pomogne da shvatis malo bolje materiju, ako zelis ;)

ps
placebo je CUDO