Mart 29, 2024, 09:33:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Transformacija za 4 mjeseca  (Pročitano 10005 puta)

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Transformacija za 4 mjeseca
« poslato: Jun 12, 2012, 01:59:08 posle podne »
Visina 188cm, pocetna tezina 89 (+-2)kg, trenutna oko 81kg. Cisto da postavim nesto, da bih imao svoj topik koji bi me podsticao na daljni rad i disciplinu. Usput ako bih nekog motivisao da krene na dijetu bio bi mi pun pogodak. Kad sam ja mogao da izgubim 7-8kg, mislim da moze svako. Mislim da se slicni, ako ne i bolji rezultati mogu postici i za kraci vremenski period od 4 mjeseca, ali eto ja sam uzeo malo duze vremena da ne pregorim nabrzaka i da se sacuvam nezeljenih povreda. Imao sam problema sa koljenom, pa su mi noge slabija partija, ali hvala Bogu to je iza mene sada, i vec pocinjem da popravljam i tu skupinu. Poz!

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2012, 02:15:16 posle podne »
Vidi se da je odradjen poso dobro. Sad pakovanje fine mase..Napisi kako si se hranio ako te ne mrzi  i jelovnik okvirno kao smernica za ne upucene,sta si uzimao u toku dijete od suplemenata?
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže spavac

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2012, 02:16:48 posle podne »
Svaka čast!
Napiši što više o ishrani i treningu...

Van mreže MirkoPG

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #3 poslato: Jun 12, 2012, 02:25:53 posle podne »
svaka cast, stvarno odlicna transformacija, napisi kako si se hranio, kako si trenirao
...idemo treninzi ko nekad...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2012, 03:15:13 posle podne »
Bravo.
Men sana in corpore sano !

Spartak

  • Gost
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2012, 03:51:19 posle podne »
super, sad je pravo vrijeme za nabacivanje kvalitetnih snicli.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2012, 03:51:41 posle podne »
vise nego sjajno

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2012, 04:45:39 posle podne »
Ovako se to radi,a ne daj da roknemo nesto u dupe pred ljeto..
Svaka cast,mislim da je najbolje da sad to malo preko ljeto drzis pa onda negdje od Avgusta u pohod na masu.  ;)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2012, 05:09:17 posle podne »
ODLIČNO ALI STVARNO ODLIČNO!
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže freak1

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2012, 06:11:16 posle podne »
Svaka cast,svakako da se mnogi mozemo ugledati na tebe . Sad napakuju kvalitetne mase  i jos jednom respect kralju

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2012, 06:42:53 posle podne »
bravo!

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2012, 07:33:02 posle podne »
Bravo ;)

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2012, 10:51:34 posle podne »
 Za svaku pohvalu  :)
toliko te ishvalismo(itekako sa razlogom), daj baci nam malko vise info  :)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2012, 01:47:22 pre podne »
Ocigledno je da sam pocetnik u ovom sportu, i mislim da sam u ova 4 mjeseca dosta grijesio, tako da su se vjerovatno mogli i bolji rezultati postici, mozda i za krace vrijeme. Ja cu napisati svoja iskustva, a ovi sa malo vecim stazem neka slobodno upute kritike i ukazu na greske koje sam cinio, cisto da ostali pocetnici ne naprave iste greske i ne trose uzaludno vrijeme. Po mom misljenju na dijeti je ishrana na prvom mjestu, pa onda trening, i tek onda suplementacija, pa cu da i napisem ponesto tim redom.

Prvih par sedmica mi je bio cilj samo da regulisem ishranu, da izbacim sve nepotrebne stvari (slatkisi, sokovi, peciva itd.) i da se hranim redovnije sa kvalitetnim namjernicama (standardno slatki krompir, crna riza, bijelo meso, riba i sto vise povrca [brokoli, asparagus, svakakve salate itd], i da pijem puno vode). Kad sam usao u rutinu, kupio sam malu digitalnu vagu (do 2kg) i poceo sam da mjerim koliko cega jedem, i tajmirao kada uzimam UH, dorucak (ovsene), pred trening (riza ili krompir) poslije treninga isto tako, samo u vecoj kolicini. Vec u ovom vremenu poslije 4-6 sedmica sam osjetio vece promjene u ogledalu, neke vene iskocile, poceli misici da se prepoznaju, struk se smanjio i vec tad sam bio spreman za drugu brzinu. Ovdje sam odlucio da krenem sa rotacijama 50-100-150-200-0-100-200, i ovo mi je bas prijalo. Lako mi je bilo da se disciplinujem, vec sam zaboravio i kakav ukus imaju slatkisi. Najbolji dio dana mi je bio kad poslije treninga popijem PWM sa ukusom jagode, pa to mi je bilo kao cevapi, burek i tiramisu sve u jednom. Bas sam izgubio pozudu za bilo kakvim junkom, a svaki pogled u ogledalo me je tjerao na sto veci rad, jer su rezultati bili tu ispred mene. Ovako sam se gulio dobrih 6 sedmica, i bio sam prezadovoljan. U ovom trenutku mi je bilo najteze u dijeti, poceo sam da gubim na strpljenju, bio sam u iskusenju da batalim dijetu i krenem opet sa nekom masom (izgovorom da jedem sve i svasta), ali prelomio sam i krenuo sam na Keto, i mogu reci da je bila prava odluka. Keto je najlaksa dijeta za pracenje i jednostavno te tjera da budes disciplinovan. Meni kao endomorfu, P+M obroci gode, i nekako sam psihicki bio pripreljen da cu izgubiti malo na snazi, i da tako treba da bude. Ostao sam na Keto jos 4 sedmice, i kad je vaga pokazala ispod 80kg (potpuno prazan) bio mi je to neki znak za kraj dijete.

Sto se tice treninga, na pocetku pun elana i snage sam odlucio da idem 5x sedmicno da treniram i radio sam Prsa-Ledja-Ramena-Pauza-Noge-Ruke-Pauza, onako po Pedjinom programu (koji je vjerovatno pretezak za pocetnika) sa puno supersetova. Koristio sam dizanje tegova kao HIT program, bez puno odmaranja, sa malo laksim tezinama i meni je bilo ok. Bojao sam se pretreniranja, ali jbga couch potato vise nisam htio da budem, pa sam se gurao mozda i previse. Pomalo sam ubacivao kardio ujutro na prazan stomak (biciklo 30-45mins) i osjetio sam da mi prija, nekako sam imao vise energije tokom dana, bio razbudjeniji, aktivniji. Vremenom sam i zaboravio na povredu koljena, pa sam poceo da trckaram i poslije treninga sa tegovima. Od dragosti sto vise ne osjecam bol u koljenu sam mozda malo i pretjerao sa kardijom, ubacio sam i kosarku 2x sedmicno na svo ovo biciklo i tegove. Ovo je izgleda sve individualno i ja izgleda dobro funkcionisem na puno aktivnosti, sve do zadnjih par sedmica, da li zbog Keto ili previse aktivnosti, ili kombinacije ovo dvoje, tijelo mi je slalo signale da ne moze vise, umarao sam se brzo na tegovima (preko 8 ponavljanja nisam bio u stanju da guram), gubio sam apetit, grcevi su bili cesti (mozda i slaba suplementacija). Napravio sam split Prsa/Ramena/Tric - Noge/Ledja/Biceps - Kardio - Kardio - Full Body - Pauza - Kardio. Ovo mi je bilo dobro, osjecao sam se bolje, ali stajao sam u mjestu sa rezultatima.

Suplementacija - najvise sam trosio Glutamin & BCAA, pa Whey protein & Vitargo, i Omega3 kapsule. Pio sam nekad i Casein (posto nemam posnog sira) pred spavanje, Multivitamine, C vitamine, Laneno Ulje. Pred kraj dijete sam ubacio i sagorjevac.

Eto to bi bilo to. Ako je neko zainteresovan mogu i detaljnije da prilozim dijetu u excel formatu, ali to je sve bukvalno isto kao i na topiku o rotacijama i ketu, nista novo i revolucionarno. Uglavnom sve je ovdje na forumu, sve smjernice i ideje, samo malo volje i rezultati su tu garantovano.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Transformacija za 4 mjeseca
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2012, 10:09:51 pre podne »
Bravo majstore...Fino si ti ovo odradio ;)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!