April 27, 2024, 12:36:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Moj problem  (Pročitano 5531 puta)

Van mreže DzoniRS

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Moj problem
« poslato: Jun 13, 2012, 05:42:27 posle podne »
Pozdrav svima novi sam na forumu.Moj problem je iskljucivo oko kilaze,imam 16 godina,visok sam oko 190 cm i tezak 68,5 kg i iskljucivo zelim da dobijem misicnu masu ali koliko god da jedem i treniram rezultat mi je ponovo isti.Znaci idem u teretanu 4 puta nedeljno vec 6 mijeseci,dobio sam onako solidnu definiciju ali mase nema.Moja prehrana ovako izgleda :                6.00- 80 gr ovsenih zitarica i malo plazma keksa
                                        9.30- posto sam u skoli pojedem sendvic sa tunom
                                        13.00-6 jaja (samo belanjak ) i 4 kasikice kikiriki putera,ponekad i pojedem koji plazma keks.                                Od 14 : 30 pa do 16.00 sam u teretani.
                                         17.00- 280 gr tune + neko meso (piletina,junetina itd ) +povrce + kasikica kikiriki putera
                                          20.00- 6 kuvanih jaja ponekad uz tunu. I tako bi izgledala moja prehrana.E sad iskljucivo moj cilj je da se udebljam i da dobijem malo misicne mase ali vec mijesecima stojim na istom i to me polako frustira  :-\ Molim vas za pomoc. Pozdrav !

Van mreže Milic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Moj problem
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2012, 06:24:58 posle podne »
                6.00- 80 gr ovsenih zitarica i malo plazma keksa
                                       

malo je, ubaci 100-150gr i mozes mleko uz to


                                   
                                        13.00-6 jaja (samo belanjak ) i 4 kasikice kikiriki putera,ponekad i pojedem koji plazma keks.                                Od 14 : 30 pa do 16.00 sam u teretani.
                 

ovde moras meso da ubacis pre treninga...
ne moras toliko tunjevine moras vise mesa
pozdrav

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Moj problem
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2012, 08:09:02 posle podne »
Pa nije ni cudo,sto ne napredujes.Gotovo I da nemas kvalitetnih uh.
U prvom obroku,digni ovsene na 150g,i ubaci protein(jaja),koga nemas ni gram.I gledaj da izbacis to sranje od plazme,ne treba ti toliki secer.
Ja bih iz drugog obroka izbacio tu kiflu,i ubacio pirinac+belo meso.
U obroku pred trening,mozes isto kompleksni uh+protein(junetina,belo meso,oslic).
Posle treninga,ukoliko nemas whey,gledaj da jedes cim stignes.Odaberi jedan izvor proteina,jer ti je mnogo i tuna i meso.Ukoliko imas mogucnosti,gledaj da to bude pre meso,nego konzerva,jer vecina tih po ceni pristupacnijih,ima sumnjiv kvalitet.
U zadnji obrok ubaci posni sir,sa nekim zdravim mastima poput badema,lesnika,maslinovog,lanenog ulja,koji ti trebaju,kako bi dodatno usporilo apsorpciju proteina iz sira,koji u toku noci treba da ti telo snabdeva amino kiselinama.
Mozda bi eventualno mogao da ubacis jos jedan obrok u toku dana,mada I ovo je za pocetak ok.
Ovo je samo neki okvir kako bi obroci trebalo da izgledaju.E sad,ja bih za pocetak krenuo_sa 2,5g/kg proteina_i 5g/kg uh,pa bi se_zatim ukoliko nema napretka_nesto moglo korigovati.

Van mreže DzoniRS

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Moj problem
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2012, 09:05:04 posle podne »
Okej,hvala vam na odgovorima krenucu sa takvim rezimom ishrane pa cemo da vidimo rezultate.Sto se tice drugog obroka tu nemam mnogo izbora zato sto sam u skoli pa kontam da bolje da uzmem sendvic sa tunom nego sendvic sa salamom.Sto se tice plazme o njoj sam ovisan znaci ne jedem niti jedan drugi slatkis i nista od junka samo plazmu ali gledacu da je izbacim ako je tako stetna.Pozdrav !

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Moj problem
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2012, 09:28:39 posle podne »
Pa ako bas mora taj sendvic,onda gledaj da taj hleb bude sto kvalitetniji.Najbolje ako bi kuci pekao svoj od npr.razanog,heljdinog brasna.

Spartak

  • Gost
Odg: Moj problem
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2012, 09:29:23 posle podne »
Okej,hvala vam na odgovorima krenucu sa takvim rezimom ishrane pa cemo da vidimo rezultate.Sto se tice drugog obroka tu nemam mnogo izbora zato sto sam u skoli pa kontam da bolje da uzmem sendvic sa tunom nego sendvic sa salamom.Sto se tice plazme o njoj sam ovisan znaci ne jedem niti jedan drugi slatkis i nista od junka samo plazmu ali gledacu da je izbacim ako je tako stetna.Pozdrav !

mozes da je pojedes jednom sedmicno kada ti je npr cheat meal na redu. Napravi npr neki mix cisto da dobijes psihicki boost :)

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Moj problem
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2012, 09:36:35 posle podne »
Kreni da brojis kalorije, idi na 3 hiljade ili vise, da vidis kako kilaza dolazi...
A "jedem puno" kazu svi, kada pogledaju koliko stravno kalorija unesu vide i razlog zasto ne dobijaju tezinu.

Isprobaj sam, idi 3 hiljade kalorija dnevno, ako dobijes kilazu prebrzo smanji, ako i dalje ne dobijas povecaj na 3500.

Van mreže Filip92

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Moj problem
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2012, 09:53:03 posle podne »
Kolko ga vi cepidlacite... najbolje kada bi sam mleo psenicu i pravio brasno pa sam da uzmes da umesis to i ispeces .... pa pobogu decko nema 70 kg na 190 cm ,sigurno da mu te dve kriske obicnog hleba koji jedu smrtnici kada prave sendvice nece doneti nista lose... Ako kvalitetno treniras i ne spremas se za takmicenje , ne zamaraj se previse onime sto jedes nego jedi koliko mozes ( bar dok ne popravis stanje na vagi ) a onda dolaze belanca , pirinac i ovsene na vodi i ostale "zdrave namirnice"

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj problem
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2012, 10:03:59 posle podne »
Zasto da gomila nepotrebno salo ako ne mora?

Van mreže Filip92

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Moj problem
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2012, 10:17:25 posle podne »
Ma ne verujem u ovo sto pisete . Koje crno gomilanje sala pobogu. Decko ima 16 godina i 68 kg na 190 cm a vi samo sto ga ne razapnete sto pojede po koju plazmu dnevno ... Sa kvalitetnim treningom ne bi trebao mnogo da brine o ishrani jer ako uz 10 kg misica on dobije i koji gram sala nije strasno jer on ipak ima 16 godina i resice to bez vecih problema.

Spartak

  • Gost
Odg: Moj problem
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2012, 10:27:10 posle podne »
Zasto da gomila nepotrebno salo ako ne mora?

realno dobijati cistu masu natural je nemoguce bez cak i malog dobitka na tjelesnim masnocama.
ja garantujem da 99% naturalaca ne moze da izdrzi visemjesecnu 100% clean dijetu, cak ni takmicari a kamoli rekreativci.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj problem
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2012, 10:52:42 posle podne »
Da Spartak, slazem se...ja licno ne znam nikoga da je cisto jeo na masi duze od par mjeseci...

Ja sam mislio na onaj dio gdje ovaj decko govori "ne zamaraj se previse onime sto jedes nego jedi koliko mozes ( bar dok ne popravis stanje na vagi )"...

Van mreže DzoniRS

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Moj problem
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2012, 11:40:42 posle podne »
Uglavnom hvala svima na odgovorima.Sad ima jos vise da pojacam ishranu na nacin koji ste mi rekli,cilj mi je barem 78 kg.Vidjecemo rezultate. ;)

Spartak

  • Gost
Odg: Moj problem
« Odgovor #13 poslato: Jun 14, 2012, 02:31:23 posle podne »
Da Spartak, slazem se...ja licno ne znam nikoga da je cisto jeo na masi duze od par mjeseci...


iskreno, ni na defki :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Moj problem
« Odgovor #14 poslato: Jun 14, 2012, 04:05:49 posle podne »
Upravo tako. :)