April 27, 2024, 04:46:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cardio, da li mi treba?  (Pročitano 4741 puta)

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Cardio, da li mi treba?
« poslato: Januar 04, 2013, 11:53:10 posle podne »
Idem nekih četiri meseca u teretanu, imam 17 god, 178 cm i sa 70kg došao sam na 76... Uglavnom sam obraćao pažnju na to da unos proteina bude odgovarajući i sve u svemu napretkom u izgledu ja sam zadovoljan. Nisam uopšte primećivao da nešto primetno dobijam salo, ali izgleda da su nove godine i preznici uzeli svoje  :-\ Tj. ljudi ni sad ne primećuju da sam se ugojio, ali obim butine mi je porastao za 2-3 cm a da pri tome uopste nisam radio noge! A nisam ih radio iz razloga što su mi one po prirodi nesrazmerno veće od ostatka tela, što me izuzetno nervira, i izgleda mi ko da mi svaki gram sala ide tu i malo na stomak...

Do sada nisam uzimao nikakve suplemente, sada ću moći nešto da uzmem pa sam odlučio da se malo više posvetim svemu... Čitajući ovu  i ostale teme, vidim da mi treba BCAA, whey i dekstroza. (sve ovo da koristim samo kad je neophodno, finansije su jos uvek ogranicene)
1)Još nisam siguran da li prvo treba da skidam ovo sala što imam uz neko održavanje, pa da se posvetim treninzima i masi, ili da nastavim samo sa tegovima a posle da ubacim cardio
2)Da bi mi to bilo jasnije, zanima me da li vi cardio radite redovno, neki blag i kada ste na masi ili samo kad nabacite malo sala?

Nadam se da nije ovo konfuzno napisano i da se može razumeti šta sam hteo da pitam, ako ne recite da preformulišem nešto. Videcu kasnije neke slike da postavim...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2013, 08:21:57 pre podne »
Stavi slike svakako da vidimo noge:-). Kardio uglavnom mrzi ljude da rade a 2 lagana kardia nedeljno po 45min su svakako blagotvorni za zdravlje u celini i mogu samo da ti koriste.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2013, 09:44:25 pre podne »
bravo vlad

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2013, 12:34:03 posle podne »
Pa ne znam zasto, ja sam imao utisak ako ubacim cardio da ne mogu da očekujem nikakav napredak, tj. da mogu da izgubim i ovo malo mišića što imam  :'( Ne mrzi me da ubacim 2-3 puta nedeljno tričanje (ako vreme to dozvoli, al meni je ovo sada ok) samo me zanima odgovor na to pitanje... I hoće li pomoći ako uzmem BCAA one u tabletama da pijem pre? I da li cardio treba da bude redovna aktivnost (u danima kada ne treniram) ili samo kad se malo više"zamastim" a ostalo može pravilnom ishranom...
Evo komplet slike da vidite, idem samo četiri meseca i ja sam zadovoljan napretkom, šteta što nemam od ranije...
http://img442.imageshack.us/img442/8613/camerazoom2013010420350.jpg http://img407.imageshack.us/img407/4906/camerazoom2013010420315.jpg http://imageshack.us/photo/my-images/12/camerazoom2013010511580.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/163/camerazoom2013010512015.jpg/ Ja mislim da se vidi što ne radim noge, al verovatno je tu i greška, to su najveći mišići i potrošači, a meni svo salo ide tu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #4 poslato: Januar 05, 2013, 05:48:32 posle podne »
da ne radis noge se vidi a mnoras i trebas
bcca ce ti spreciti da ne gubis misice ali tablete su neisplative jer ti treba npr 10 kom PRED SVAKI TRENING pa tako i cardio
poslusaj sta ti je napisao covek tj vlad i sve je jasno kao dan..

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #5 poslato: Januar 05, 2013, 07:22:09 posle podne »
nikakvo skidanje sala ti ovde nije potrebno, niti masa.Kreni polako vezbaj kako treba, jedi dobru klopu i doci ce sve na svoje mesto vremenom.

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2013, 11:39:43 posle podne »
Ok, hvala vam na dobroj volji :)
da ne radis noge se vidi a mnoras i trebas
bcca ce ti spreciti da ne gubis misice ali tablete su neisplative jer ti treba npr 10 kom PRED SVAKI TRENING pa tako i cardio
poslusaj sta ti je napisao covek tj vlad i sve je jasno kao dan..
Pa on je napisao 2 puta nedeljno nece da škodi, znači može i ne mora? Buni me jer piše "bcca ce ti spreciti da ne gubis misice", znači li to da mi je on i u tom slučaju obavezan? Dobro, to za tablete sam lupio, jer mi je izgledalo lakše za konzumaciju ali sad mi je i logično da su skuplje i neisplative, čim oni nešto pakuju...
Hvala na savetu, noge ću ubaciti...

Znači uredu je ovo, ja se utripovao malo čitajući forum gledajući ljude sa minimalnim bf  :P

edit:
I još jedna stvar, nevezano za sve ovo, još uvek nisam sasvim rasčistio, koja je situacija kada ljudi ubacuju cardio? (Ne neko ko ima 10kg viška, to je očigledno, nego vi koji redovno trenirate)
 Poštvo viđam ljude po teretani, mršave užasno i sa malo mišića, neki trčkaraju pre, neki posle....
« Poslednja izmena: Januar 06, 2013, 11:44:09 posle podne Qgla »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2013, 10:22:42 pre podne »
Citat
koja je situacija kada ljudi ubacuju cardio?

 :o

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2013, 09:15:31 posle podne »
Citat
koja je situacija kada ljudi ubacuju cardio?

 :o
Pa dobro zar od cele poruke za to da se uhvatiš... Napisao sam ispod, viđam u teretani ljude (koji rade sa trenerima) mršavije dosta od mene, kako rade kardio pre ili posle treninga sa tegovima...

Normalno da sam zbunjen kad čovek kaže da mogu a i ne moram da radim cardio par puta nedeljno, post posle toga ti napišeš da je to u redu...

A koliko sam ukapirao ne mogu da očekujem i gubljenje sala i rast mišićne mase... Nego cardio, možda neka dijeta i održavanje postojećeg kad je definicija u pitanju, a ovako kad je normalno stanje trening i kvalitetna ishrana...
Pa ne znam, meni to izgleda kontradiktorno, zašto da ne pitam?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cardio, da li mi treba?
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2013, 06:51:02 pre podne »
uhvatio sam se toga zato sto je cela stvar koju hoces da pitas konfuzna a pogtovo sa ovih nekoliko reci ,poslozenih u recenici daje apsolutni haos.
covek te jelepo savetovao i to sto ti vidjas u teretani zar mora da znaci da je ispravno?
to ti je isto kao kada ja vidim da covek koji ima 120 kg ide na trcanje po asfaltu da bi skinuo kg...jel to po defaultu znaci da je Ok?
skidai salo i dobijati misice u isto vreme NIJE MOGUCE
i mislim da je sada sve vise nego jasnije