April 29, 2024, 02:26:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta za cure  (Pročitano 42464 puta)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #45 poslato: Avgust 12, 2013, 05:20:44 posle podne »
Gledaj, ti praskovi su porez na budale (mislim na HL i slicne praskove gdje te oderu do gole koze, a dobijes najgore moguce smece od suplemenata), ako zelis da uzimas zamjenu za obrok imas recimo Pedjin shop ogistra gdje mozes naruciti neki proteinski blend ili slicno, ali shvati da nisi smrsala zbog praska vec zbog manjka kalorija.

Ja da sam na tvom mjestu bih sredio ishranu, izbacio sav junk i krenuo prvo na rotacije jedno 8 sedmica i onda na keto, naravno sve po zelji i potrebi...

A ako zelis na keto onda tu nema nikakvog formiranja jelovnika, zna se sta je ketoza i sta se na njoj treba jesti, nema nikakvih hidrata sem vlaknastim, sa njima proteini, za tebe oko 20-25 grama proteina po obroku, 5 obroka i to je to, naravno zdrave masti se podrzumjevaju...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #46 poslato: Avgust 12, 2013, 06:01:07 posle podne »
iskreno
dosta tesko shvatam sta pises
pretpstvljam da ti nisi iz Srbije?
moj predlog ti je da uradis neke ROTACIJE pre ketogene dijete

Van mreže mamamia

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #47 poslato: Avgust 12, 2013, 06:12:39 posle podne »
Da li bi ste bili od volje prokomentarisat plan ishrane,par postova iznad, postavljen prije par dana..
bole je vec sugerisao da je pretjeran unos proteina, pa sam izbacila jednu mjericu wheya i podjelila zadnji obrok na dva manja...
zanima me da li sam na dobrom putu? ???...

Van mreže wikic

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #48 poslato: Avgust 12, 2013, 06:40:45 posle podne »
Iz Srbije sam, ali verovatno ne pricam vasim strucnim jezikom, nisam body builder i i verovatno ne znam kako strucno da se izrazim.
Kako me je tenssa razumeo sta zeli da kazem. :)
Koj deo nisi razumeo ja cu ponovo objasniti .... :)

Samo sam zelela da mi kazete koje namirnice u kojim kolicinama da uzimam na dnevnom nivou da bi smrsala i zadrzala ketozu, da je ne prekinem kad pocnem.
Poenta je u tome da sam imala kesice firme "protekal" koje su mi oni odredjivali da jedem i koje sam kupovala kod njih. Sad kad ne mogu sebi da priustim da platim 500e za mesec dana njihove hrane ja vas pitam da mi pomognete i napisete sta mogu da jedem i u kojoj kolicini (koje namirnice) a da ne ispadnem iz ketoze.
Pritom bi kupila i neki sejk, protein ili kako god vi to zovete koji moze da mi zameni 2 - obroka a da ostala 2 obroka imam meso i salatu?

Da li sam bar malo sad bila konkretnija i razumnija?  :'(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #49 poslato: Avgust 12, 2013, 07:03:12 posle podne »
Iz Srbije sam, ali verovatno ne pricam vasim strucnim jezikom, nisam body builder i i verovatno ne znam kako strucno da se izrazim.
Kako me je tenssa razumeo sta zeli da kazem. :)
Koj deo nisi razumeo ja cu ponovo objasniti .... :)

Samo sam zelela da mi kazete koje namirnice u kojim kolicinama da uzimam na dnevnom nivou da bi smrsala i zadrzala ketozu, da je ne prekinem kad pocnem.
Poenta je u tome da sam imala kesice firme "protekal" koje su mi oni odredjivali da jedem i koje sam kupovala kod njih. Sad kad ne mogu sebi da priustim da platim 500e za mesec dana njihove hrane ja vas pitam da mi pomognete i napisete sta mogu da jedem i u kojoj kolicini (koje namirnice) a da ne ispadnem iz ketoze.
Pritom bi kupila i neki sejk, protein ili kako god vi to zovete koji moze da mi zameni 2 - obroka a da ostala 2 obroka imam meso i salatu?

Da li sam bar malo sad bila konkretnija i razumnija?  :'(

da
samo ja ne mogu da verujem da je neko nekome uzimao 500 eu za NESTO sto nema blage veze ni sa cim
ja ih zamolio ,posto vidim da mnogo toga ovde nije jasno da Vi pokusate jod jednom da procitate KAKO i NA CEMU SE TEMELJI KETOGENA DIJETA
dakle
ketogena dijeta jesete vise nego super dijeta
ali meni nije jasno kako i na koji nacin Vi mislite da NE IZLAZITE IZ KETOZE a da pri tome ostanete zdravi?
iz ketoze se MORA IZACI na svakih 6-7 dana i to je jedini nacin da se ne narusi zdravlje..pod br 1
pod br 2
niste rekli KOJIH TACNO PROBLEMA ZDRAVSTVENIH sa hormonima imate i koju med terpaiju uzimate u ovom trenutku
i niste rekli kakva Vam je ishrana bila na toj "ketogenoj: dijeti gde ste placali preaprate 500 eu?
niste rekli iz kog razloga smatrate i ne zelite da komentrasite nas predlog da NE IDETE na ketogenu dijetu itd?

Van mreže kale5

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 26, 2013, 10:59:31 pre podne »
Dobro jutro/dan dobri ljudi...  :D
ja sam nova na ovom forumu, nisam profesionalac, i imam mnogooo pitanja vezana za keto, htela bi da pocnem sa njom, ali ne znam vise da li je to pametno. Iscitala sam sve moguce tekstove, ukljucujuci i ove na forumu. Vrlo sam disciplinovana, i znam da bi je izdrzala, ali dosta njih se ne slaze (videla sam i ovde) da treba poceti sa njom ako imas viseee kg za skidanje.

Visoka sam 168cm, imam trenutno 74kg, ne znam koliki mi je % masti u telu, ali predpostavljam izmedju 20-25%, volela bi da dodjem makar na 13% i neku kilazu od 53, 54kg.
pre srednje skole sam imala mali problem sa kilazom, ali tokom srednje sam to sredila, trenirala sam aktivno u teretani, malo tegovi, malo grupni treninzi, i dospela sam do kraja trece godine na neku kilazu od 55kg i bila sam super zadovoljna. E onda sam imala problem sa ciklusom i morala sam da pocnem da pijem kontracepciju, dogurala do 70kg, posle 6 meseci prestala, ali sad ne mogu da smrsam. Cak sam u medjuvremenu dobila jos 5kg.

Znam da brzi rezultati nisu dugorocni, ali neka budu makar srednje brzi...  ;D
Potrebni saveti, jer sve sto sam pre radila ne pomaze. Pomozite...

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 26, 2013, 11:10:38 pre podne »
Hoces li mi verovati?, ako ti kazem da ti keto trenutno ne treba ni u najludjim snovima.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže kale5

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 26, 2013, 11:12:09 pre podne »
naravno...  :)
Zato sam i ovde...sto mi vise obljasnite i kazete, to bolje...

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 26, 2013, 11:24:40 pre podne »
Lepo, bar napredujemo u pravom smeru.

U vezi keto, dijeta kao dijeta je odlicna, problem je sto ljudi ulaze u istu prevremeno i sto je retko ko izvuce po PS-u.
Cak i da je odradis ljudski, sta ces posle nje?, a ostace ti jos za skidanje(i to ne malo)..

Zato prvo ides sa rotacijama UH, posle toga i u zavisnosti kako si to odradila moze low carb, ili odmah keto ako ti ostane malo posle rotacija.

Da ne bih sad pisao sto je napisano vec milion puta, u pod forumu nutrition ili ti ishrana imas sve napisano sto tebe interesuje.

Do sada nista nije davalo rezultate zbog:

1. Jela si lose
2. Jela si premalo

Smesno mozda zvuci, ali ako ova dva gore stoje, onda ti dzaba svi suplemetni, treninzi i fanatizam.
Telo moras nadmudriti, a ne ici protiv njega.

Procitaj malo forum, otvori svoju temu i tamo cemo da pratimo(da te usmerimo) tvoj progres.
Samo pls gledaj da pre teme procitas, shvatis, kreiras svoj plan na osnovu svih potrebnih informacija koje su ti dostupne, a ne da je otvoris i da kazes ja imam volju a vi mi nacrtajte kako ;)

Da me neshvatis pogresno, nije napisati toliki problem i radi se to ovde maltene svakodnevno, ali dzaba nas trud ako ti sama ne shvatis poentu 'price'.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže kale5

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 26, 2013, 11:36:13 pre podne »
hvala ti punooo...  :D

Krecem sa citanjem, pokusacu da sastavim plan ishrane, i ostalo sto mislim da treba, otvoricu temu, obrazlozicu, a ti i ostali me ispravite gde sam pogresila...

Iiiii nije da se pravdam, ali ovo da sam "voljna" se odnosilo na keto...  :) tj, da sam disciplinovana i voljna da se pridrzavam ako stvarno pomaze...

Van mreže marina82

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 28, 2013, 10:20:09 posle podne »
iz ketoze se MORA IZACI na svakih 6-7 dana i to je jedini nacin da se ne narusi zdravlje..

hm...a sta je sa LCHF? samo da napomenem kako se ne davim u slanini,cvarcima i slicnim zivotinjskim mastima ili nekim glupostima..

jedem iskljucivo jaja,ribu,meso ponekad,povrce,salate,sireve,avokado,mleveni lan,bademovo mleko,puuuuno kokosovog ulja,cesto losos,maslinovo ulje,domaci maslac,kikiriki puter,kockica cokolade od 90% kakao ponekad,orasastog dosta i uglavnom moj high fat dolazi iz zdravijih izvora masti ali UH je bas na minimum tj. mozda bude max 30 ili 40gr dnevno..   :-\  i od suplemenata whey,omega 3

usla sam u 3 nedelju ovakvog nacina ishrane i osecam se super tj. nemam cravings!! visoka sam 172 i imam 72kg ali po mojoj proceni mi treba max 7kg manje da bi izgledala savrseno jer sam bas dosta vezbala u zadnje 2god i jako zdravo se hranila sa naravno UH pa i nema tu previse kila za skinuti..noge su mi kao kamen tvrde,stomak cak i ovako nije los..najvise imam na guzici i bokovi naravno..

jel bi bolje bilo da radim rotacije tj. da bar 1 nedeljom unesem po 100-150gr UH?
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2013, 10:34:04 posle podne marina82 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 29, 2013, 06:02:02 pre podne »
Citat
jaja,ribu,meso ponekad,povrce,salate,sireve,avokado,mleveni lan,bademovo mleko,puuuuno kokosovog ulja,cesto losos,maslinovo ulje,domaci maslac,kikiriki puter,kockica cokolade od 90% kakao ponekad,orasastog dosta

jel moze nedeljnu ishranu da napises?

Citat
.a sta je sa LCHF

nista
s obizrom da ti ocigledno nisi u ketozu nikada ni usla,ali cekam da napises ishranu pa da vidimo..

Citat
nemam cravings

mnogo ti citas neke strane sajtove jel da?


Van mreže marina82

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 29, 2013, 02:27:29 posle podne »
sorry pedja..zivim u engleskoj pa mi ovo cravings izaslo samo od sebe..ne znam kako bih se izrazila na nasem  ;D
mislim da jesam u ketozi..ok nisam probala sa trakicama ali ima onaj metalni ukus u ustima i malaksavost je bila + evo prekjuce sam se prehladila pa mi je bas bilo lose.. evo sta jedem..primer jednog dana

dorucak - 2 cela jaja,komad sira bez laktoze nekig 30gr,solja bademovog nezasladjenog mleka sa kasiku ipo mlevenog lana,2 kasicice kokos ulja

medjuobrok - palacinka od whey-a koju naparavim od jednog belanceta,2 kasike mekinja (onij bas sto jedu svinje i nemaju skoro nista UH) merica whey-a i malo vode to ispecem na malo kokosovog ulja i premazem kikiriki puterom

rucak - komad piletine,brokoli i maslinovo ulje izmesam sve

2 medjuobrok - komad domaceg maslaca istopim i pomesam sa 50gr mlevenog ili badema ili oraha i to ostavim u frizider pa kad se stvrdne bude fino za papati i opet solja bademovog sa mlevenim lanom

vecera - salata i losos sa maslinovim

pred spavanje jedem orasasto..mozda saku ili dve..

ovako bude otprilike..ne znam jel whey gubi to svoje vredno kade je na visokoj temperaturi i koliko meni znaci to sto ga jedem u obliku palacinke ali neki kazu da to nema veze a neki kako se ustvari sve izgubi.. i takodje,mozda ja ustvari jedem potpuno pogresno tj. previse proteina ili orasastog.. nemam blage veze..  :'(

rekoh da sam visoka 172cm i imam 72kg pa evo da vidite na sta to lici..

http://de.tinypic.com/view.php?pic=144cj5u&s=5#.Um-3V_ldlTM

najvise sala imam u rukama,guzici i butinama.. misica imam dosta ispod toga i ima devojaka sto imaju 10kg manje od mene a vise su skinny fat nego ja.. fora kod mene je isto to sto nazalost trenutno nisam u mogucnosti da jedem bas onako kako zelim i pri tome vezbam koliko hocu.. ali nadam se promenice se to uskoro...i to je jedini razlog sto sam onda pocela ovaj neki fazon LCHF ili kako vec da nazovem jer ja ne jedem neku mast na tone niti slanine i slicno..


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 29, 2013, 03:43:43 posle podne »
izivnjavam se ja tebi,jer nisam znao da zivis u engleskoj pa samim tim i da koristis njihov "sleng" kod opisivanja nekih stanja itd..-nije ni bitno
u svkaom slucaju
pa generalno jelovnik i nije bas nesto
mnogo je tu masnoca koje telo sigurno nemoze i nece prepoznati kao (eng-healthy :D) i postoji velika mogucnost da ga talozi kao visak
a drugo sto je bitno je,pitanje da li tebi u opste i treba toliko masnoca (pod uslovom i da su sve healthy fats.
Licnog sam misljenja da si trebala da sebi orgnizujes neke rotacije sa Uh kroz nekih 4 ned i da sa tim pripremis telo sa keto dijetu ( NE PALEO o kojoj ti govris) je jer je paleo dijeta nevidjena glupost i sigurno se kilogrmai nece skinuti na taj nacin da jedes slannu,kobiscie,salame itd,i samo ne jedi UH i sve ce biti ok.

Dakle
neki oblik rotacija,zasnovan prema tvojim paramterima provucen korz nedljne dane sa npr dve nule je skroz ok opcija da se telo pripremi sa keti dijetu
ali onda i samu keto dijetu orgnizovati na boljem principu
niako mekinje,nikako taj maslac (sta god on da nosio predznak "domaci" itd
Od masti
bademi,lesnici,maslinovo,laneno,omega-za tebe vise nego ok
belancevine
jaja (omega 3 sigurno imaju u UK),riba,neki komad belog piliceg..

raditi loading jednom nedljeno sa po (gledavski tvoju kilazu) oko 280-300 gr UH)

Van mreže marina82

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 11
Odg: Ketogena dijeta za cure
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 29, 2013, 09:36:46 posle podne »
pedja,srce si  :-* divim ti se sto si uvek tu da das dobar savet iako sigurno nemas vremena za bacanje..

ja sam definitivno u ketozi  ali verujem da si u pravu..uglavnom poslusacu te i necu koristiti taj maslac vise niti preterivati sa mastima..nema uopste potrebe..i takodje radicu punjenje jednom u 7 dana (iako se toga plasim jer ja mislim da meni treba cak po 5 dana da uopste udjem u ketozu).. mozda onda bolje punjenje jednom u 10 dana i slusacu svoj organizam.. steta bi bilo da ne iskoristim svoj potencijal i svoje misice jer za zenu ih imam stvarno dovoljno.. cak i na ledjima,ramena sve mi je super ali ima i salca za maknuti..

omegu 3 uzimam svaki dan po 4 kapsule ali uzimacu ih i vise..  :)