Mart 28, 2024, 10:38:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...  (Pročitano 12462 puta)

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« poslato: Jul 09, 2012, 10:35:45 pre podne »
Pozdrav svima clanovima...novi sam na forumu...podelio bih par slika... zanima me vase misljenje..znam da je sramota takve slike stavljati na forum..ali bih voleo da mi pomognete...zavrsavam dif...radim kao personalni trener ali sam mlad i dalje ucim o svemu tome..tako da zeleo bih vasa misljenja kritike pa nek bile i ismejavanje...ali da eto barem nesto naucim i promenim

Naime.. ektomorf sam...imao sam rupturu desnog pectoralis majora pre 5 godina...inace imam slabo okostalu hrskavicu kod grudnog kosa pa imam onaj retardiran izgled pektoralisa...kao da to promenim...kako da se ugojim i poboljsam celu figuru...

bmr mi je 1898 kcal... a radni mi je oko 2942 kcal....
trudim se da svaki dan unosim 200 g proteina  oko 300 do 400 uh...a od masti samo kasiku maslinovog ulja ujutru popijem ..nekad dve...

ishhranami je manje vise ista..nemam problem sa tim..ujutru 200 g ovsenih sa step sokom...a kad iam i mericom wheya...
posle 6 belanaca kuvanih... pa 100 g pirinca.. i to je to...onda treniram u 3 ili 4 sata...pa popijem mericu wheya ako imam sa bcaa glutaminom i 100 g maltodextrina ..pa posle jedem 400 500 g krompira sa 400 500 g pileceg belog..i  navece ellu celu pojedem i to je to..sto imam na zalost...

imam periode kada se uzelim mleka slatkog..pa napravim koh sa 2 l mleka..ili sutlijas sa mlekom..nekad palacinke sam pravim i tako.... izbegavam mleko tokom godine..ali eto nekad imam ispade .. hleb ne jedem..nekad kad mi se jede sam ga napravim..kupim heljdino ili ovseno brasno..i napravim malo..eto cisto da me mine zelja... moji mi donesu iz italije fine testenine pa eto i to nekad jedem..mada znam da se to lepi..da ne bih trebao..al eto ..kad nemas sta...jedem i zid realno...
znam da mi je problem kalorijski suficit.. ..da li da uzimam gejner...hocu li se umastiti previse od toga..mada izgledam smesno kako god da okrenemo..sitan nikakav...
treniram 5 dana nedeljno od pon do petka...klasika jedna misicna grupa svaki dan...4 vezbe po 4 serije recimo...od 8-10 ponavljanja i tako...

stavicu vam neke slike gde sam opusten...nema lazzi...to sam ja..a neke gde kao poziram iako to ne znam... pa vas apreporuka...za trening ishranu suplenemte i ako treba i aas...
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2012, 10:46:46 pre podne »
evo jos malo
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2012, 10:53:27 pre podne »
.
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2012, 02:17:18 posle podne »
?
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2012, 02:40:50 posle podne »
Bolje da si precutao da zavrsavas dif i da radis kao personalni trener.

Iskreno, zavidim ti na neki nacin sto pored tolikog neznanja, takve ishrane itd...ti uspevas da imas kol'ko tol'ko pristojno telo.
Nemoj da me shvatis pogresno, i da mislis da sam bezobrazan. Ali kao neko ko zavrsava fakultet vezan za ovu tematiku i pritom radi sa ljudima kao personalni trener ti si poslednja osoba koja treba da trazi ovakve pocetnicke savete po forumu. Ne znam tacno koliko i sta tamo ucite, ali poredjenja radi, zamisli da ja koji zavrsavam el.tehniku odem na neki forum da pitam kako da zavrnem sijalicu u sijalicno grlo, a pritom radim kao projektant el.instalacija.
Mada nije to sve tvoja krivica, nisi ti kriv sto vas tamo uce gomilu gluposti a najmanje ono sto stvarno treba da znate, ali da ne idemo previse u OFF.

ON
Ishrana ti je prilicno losa, moras prvo to da popravis...a posle i ostale stvari.

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2012, 03:14:15 posle podne »
znam ja..zato sam napomenuo sve gore...bas da bi se znalo..ne sramim se...na difu nema predmet bodybuilding i sve vezano za to...jbg nisam ja kriv za to...dif kao dif..jbg tu se sve svodi na sportiste..rad sa sportisitima..u smislu povecanja sposobnosti ne estetike...sve discipline sportske...tebi je mozda to smesno..ali ima ljudi koji padaju na gimnastici plesovima, borenjima i ostalim stvarima ...jbg zezaju nas ali sta ces..takva je zemlja..u USA su svi odjednom Phd...sve znaju...itd...nisam ja kriv...sve je manje vise resavska skola..prevedu knjigu od rusa ili amera i vrte u krug.. nemam cega da se sramim...nema tog trenera koji je poceo da radi a da je sve znao odmah za 2 godine ili krace..tako da ..ucim dok sam ziv...jbg tako je...svaki dan nesto novo..
ishrana je tajkva kakva je...radim..zavrsavam fax..sam se izdrazavam ..fax..stan..komunalije hrana..i jbg nije zanimljivo ali tako je kako je...i ovako jedva pravim ishranu..jer ne berem pare na drvetu..imam da izdvojim 200 evra na hranu i to je to...nekad imam pare za suplemente nekad ne..jbg sta cu..tako je...
nista lose nije pitati ako ne znas.. citam polako..sada imam malo vise vremena pa cu citati lagano clanke...ali evo ovo sam stavio..da bi mi reklei nesto..pa i nek me ismejavali... nemam srama..sta cu..tako je kako je...pomoc je dobro dosla
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2012, 03:15:40 posle podne »
200 eura za hranu je sasvim dovoljno...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2012, 03:17:47 posle podne »
zamisli da ja koji zavrsavam el.tehniku odem na neki forum da pitam kako da zavrnem sijalicu u sijalicno grlo, a pritom radim kao projektant el.instalacija.
OFF
Bilo bi
udar struje 380V hahhaah

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #8 poslato: Jul 09, 2012, 03:26:14 posle podne »
manje vise vrtim jedno te isto u krug..nemam veliki frizider niti zamrzivac...odem jednom nedeljno u maxi i kupim 10 ella, 10 komada pilecih grudi..vecito su 350 do 500 g kad ih skinem sa kostiju... pirinac je uvek tu i krompir... ovsene kupim dzak odmah od 5 kg.. i tunjevine..i tako..ja za vise nemam..to je to otprilike za ishranu... jedino da uzmem maltodekstrin pa da kidam 100 g pre i 100 g posle treninga pa da tako dizem uh...  sto se tice ovog sporta ja sam pocetnik ..iako treniram u teretani 5 godina... trenirah i hranis se pogresno... ima dana kad ne biram  ja sta cu jesti..nego novcanik... i onda katabolizam jbg...
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #9 poslato: Jul 09, 2012, 03:30:39 posle podne »
@Goran-Milic
Razumem ja sve to, i za pohvalu je sto ne dizes sebe u nebesa sa tom diplomom nego hoces da naucis i nesto van knjiga. Nije takvo stanje samo na tvom fakultetu, tako je svugde...ispiranje mozga sa glupostima, a prakticnog i primenjivog znanja nema nigde.
Ono sto ja ne mogu da razumem je kako to da radis kao personalni trener a da imas malo prakticnog znanja o celoj materiji, kako drugima dajes savete ako ne mozes ni sam sebi da pomognes oko nekih pocetnickih stvari.

Inace, 200e je vise nego dovoljno za hranu. Imas mnogo jelovnika na forumu, pogledaj pa ih prilagodi sebi i svojim ciljevima. Nemam ni ja veliki frizider, a nemam ni zamrzivac :D...ali to je najmanji problem da se hrani kako treba.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #10 poslato: Jul 09, 2012, 03:32:42 posle podne »
pa ste je cilj?
da ojacas i da nabacis masu?

ako je to nikakav problem, ostani na tih svoji 200gr proteina, koje raspodjelis na nekih 5-6 obroka
dizi kompleksne UH dokle god imas potrebe i prostora, pojacaj masti, ta kasika maslinovog je kao da je nisi ni uzeo
fokusiraj se na teske osnovne vjezbe, cucanj, bench i mrtvo i tako dok ne napravis sta si zasmislio.
Nema nikakve tajne, niti precice, osim istrajnosti na dug rok

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #11 poslato: Jul 09, 2012, 03:44:47 posle podne »
Mico :) pa od nule se krece..prvih godina radim i ucim u  isto vreme..zanimljivo je da sam u teretani radio manje vise sa sportistima..decom...radjene korekcije kisme itd..jbg eto vidih..ja njima radim..a sebi nisam popravio kifozu jer je to davno trebalo a nije imao ko jer je doktore boleo kurac...i sta sad...to sto sam ja trubadur ne znaci da ne mogu drugima pomoci..veruj mi..ne gleda se trener po tome...u ovom sportu da ali opet eto ti zokija obradovica...kolegu starijeg..bivseg muza bojane ...od nje je napravio svasta a i od drugih..pa covek izgelda ok...i sta cemo sa tim??? ima takvih jos...
.jer sam sa smera kondicije...celokupni prostor kondicije...nisam imao problem da povecam i snagu i brzinu koordinaciju agilnosta ili da redukujem tezinu ili da nabace ljudi masu..ali ja kao ja se jos pronalazim u svemu tome..gledam sta mi najvise odgovara...osim sto sam ektomorf ..sav sam alaktatan..100m trcim 11.5 svaki put bez ikakvog treninga.. delfin stotku isplivam lagano...poligone na gimnastici odradjujem ko od sale...i sve to..1500 m istrcim za 3:nek bude 80 90.. zgibovi..sklekovi..ekspolozivnost... ili ako hoces i ovo sad novo crossfit..to kidam...i tu nema bodybuildinga..tu je kondicija...sa tim nemam problema...
a ovo je za mene problem..jbg.. ucimm..

ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže G-M

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
  • JEDNOM SE ZIVI !!!
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #12 poslato: Jul 09, 2012, 03:51:14 posle podne »
veljo..zahvaljujem se...radim osnovne bas vezbe..nista sajle izolacije...... za sada cucanj mogu 3 puta da dizem 130..bench jednom 120.. mrtvo slabo..jer sam imao listezu l4ke prosle godine na gimnastici pa se ne zezam sa tim..tu radim 10ke sa 60 kg... dvorucni biceps i triceps radim sa 40 nekad i 50 kg ako sam svez ... to je to...
uh se trudim sto vise uneti..proteine skupim uvek..mogao bih i 3 elle jesti sa stepoom lagano... 3 tunjevine...piletina kazem kako se zahvati meso u maxiju... uvek trazim velike komade... nekad sam mogao za dorucak da srubim 350 g ovsenih..bilo u vodi mleku ili stepu...svejedno mi...  a masti...znate da sam 2 nedelje jeo kanticu pavlake od 3.2 svaki dai nista..opet ja na 77 kila sa 184 cm... ugojim se nekad na 80..pa padnem cim ukinem nesto u ishrani..zbog deficita u parama...
ЖАНДАРМЕРИЈА У СРЦУ, ЗАУВЕК !

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #13 poslato: Jul 09, 2012, 04:59:41 posle podne »
vidi, moras da napravis ishranu koja odgovara tebi, tj koja daje rezultate
ako to znaci da jedes 500gr uh, onda jedes 500gr uh, moras da se pronadjes, cista empirija
pavlaka ti ovdje nece pomoci, maslinovo, kostunjavo i moega 3, hoce
uh se na masi jedu od 3-10gr po kg tjelesne tezine, pa sad...nadji sebe
i rekoh ti, istrajnost je kljuc

ps
nemoj da unosis vise od 150gr uh po obroku, iritira se pankreas jako, pa se sve zivo poremeti

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Milic Goran.. vasa pomoc sugestije kritike...
« Odgovor #14 poslato: Jul 09, 2012, 06:05:18 posle podne »
zamisli da ja koji zavrsavam el.tehniku odem na neki forum da pitam kako da zavrnem sijalicu u sijalicno grlo, a pritom radim kao projektant el.instalacija.

Pa i ne uce te da zavrnes sijalicu.