April 28, 2024, 07:07:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev  (Pročitano 4475 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« poslato: Septembar 26, 2006, 02:15:59 posle podne »
Milos Sarcev je postavio slijedeci komentar kako na svom, tako i na nekim drugim bodibilding forumima, a tice se sudjenja...

MILOS SARCEV::

Zelio bih da obavjestim sve da rezultatske liste sa Santa Susana IFBB PRO Invitational NIJESU TACNE!

Posto smo MI TAKMICARI trazili mnogo puta da dobijemo KOMPLETNE LISTE SA REZULTATIMA SVAKOG SUDIJE - sada je moguce savrseni trenutak da vidimo sta se zaista desava na IFBB profesionalnim takmicenjima, a tice se sudjenja.

Trazio bih da IFBB postavi INDIVIDUALNE SUDIJSKE REZULTATE svakog sudije - kako bih dokazao sa se desila greska prilikom sabiranja poena.

Takodje moramo da posmatramo i analiziramo nacin na koji sudije sude... Nakon svega oni su istrenirani profesionalci angazovani da rade taj posao i nebi trebali da imaju nikakav problem da postave svoje ime ispod rezultata koje dodijele i da stanu iza svojih odluka.

U svijetlu sudijskog debakla na proslogodisnjoj Olympiji kao i brojnih gresaka na skorasnjim takmicenjima, zelio bih da istaknem greske koje se mogu sprijeciti AKO postanemo odgovorni za svoje postupke.

EDIT - Naknadno dodato:

Jos od Milosa:

JOS VAZNIJE - Sve vas informisem da je neophodno skupiti sve sudijske liste, od svakog pojedinacnog sudije i da se nakon toga oni prezentuju javnosti, kako bi ih svi mogli vidjeti.

#1 - Sudije moraju poceti biti odgovorne za svoje odluke i trebale bi (radje ONI MORAJU) da elaboriraju svaki pojedinacni plasman takmicara. Ako bih ja bio sudija i dodijelio Dennisu prvo mjesto vjerujte da se ne bih krio u misiju rupu ne zeleci da objasnim zasto sam ga smatrao boljim od ostalih...
U sjajnim sam odnosima sa velikim brojem takmicara - ali sam takodje sam vrlo iskren sa njima...
Kada sam mogao reci da je Dorianu 1997.godine poklonjena pobjeda na MR.O i da ga je Nasser trebao pobjediti - poslao sam mu fax sa detaljnim objasnjenjem zasto sam tako mislio (analiza: poza po pozu, runda po rundu... )
Sigurno je da ce u bodibildingu uvijek postojati odredjena kolicina subjektivnosti...ali i postoji dovoljno objektivnih cinjenica koje se moraju uzeti u obzir...

#2 - Zvanicnici koji su prebrojavali rezultate treba da shvate da iako nove sudijske liste nemaju posebne kolumne za PRVU RUNDU (simetrija) i DRUGU RUNDU (muskularnost) - postoji nova kolumna (PRVA RUNDA + DRUGA RUNDA) gdje bi se rezultati prve dvije runde sabrali, tako da bi ukupan rezultat obije runde trebao biti ukljucen.
Kao primjer - da su sve sudije dale prvo mjesto Pacu u obadvije runde on bi morao imati ukupno minimum 10 poena.
Zvanicno on je imao 7!!!
Isto vazi za sve ostale takmicare.
Stoga mi se cini da umjesto sto su zvanicnici (ovog puta NE SUDIJE) dodali poene iz runde simetrije poenima iz runde muskularnosti, da su upisali samo JEDAN rezultat od ove dvije runde - sto je katastrofalna greska... I sto cini da rezultati nijesu precizni!

U istoriji mnogih sportova - kada se je greska primjetila - mnogo puta su korekcije napravljene NAKON sto je shvaceno da postoji problem. Cak na Olympiji 1997. nesto slicno se dogodilo.... 1998. u Njemackoj sam prozvan da primim trofej za 4-to mjesto....Chris Cormier je bio peti... tek kasnije je shvaceno da je doslo do greske i ja sam morao vratiti svoj trofej, dobio manje novca...izgubio plasman...
Ja sam to prihvatio bez problema...
Ljudski je grijesiti i svima nam se to moze desiti.
Medjutim kada se shvati da je doslo do greske, i to vrlo brzo - moramo djelovati odmah...

Mozemo poceti tako sto ce mo zatraziti od IFBB-a da dostavi SVE LISTE REZULTATA (vjerujem da je 7 sudaca sudilo ovo takmicenje)!
Bicu vrlo srcan da ja saberem rezutate umjesto njih.
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2006, 09:09:13 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Dule_Madzarovic

  • VIP
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 299
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2006, 04:51:15 posle podne »
 :D...nije ovo ni prvi a bogami ni poslednji put..... :lol:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2006, 05:14:46 posle podne »
sramota

Van mreže Milos Sarcev

  • VIP
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 177
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2006, 05:28:45 posle podne »
Sve sto sam tvrdio je dokazano (tokom Evropske turneje).
Jedan od Evropskih sudija je odstampao pravila sudjenja sa ifbb.com i doneo da meni i jos nekim sluzbenicima IFBB-a iz Amerike potvrdi da po pravilu prva i druga runda treba da imaju SAMO JEDAN zbir poena (kao da se racuna samo jedna runda).
Ponosno je otvorio njegovu "knjigu pravila" i onda procitao da se nakon predizbora sabere broj poena i stavi se u jednu rubriku!!!

Nakon sto je podrugljivo rekao - " a ko je sad lud...i ko je pogresio?"...ja sam mu rekao da nastavi da cita...

Sledece je doslo da ta jedna rubrika koja se koristi je ZBIR poena iz prve runde (simetrija) i druge runde (muskularnost) i pretstavlja 50% poena...gde bi 25% bila simetrija i 25% muskularnost.

Treca runda je slobodno poziranje koje takodje nosi 25% ukupnih poena...i konacno cetvrta runda je finalni "posedown" (finalno poredjenje) gde sudije jos jednom klasifikuju pojedince koji su uspeli da se plasiraju u prvih 5 (ili ponekad 6)....

Sve u svemu - sudijska lista iz Santa Suzane je NEPOTPUNA i time netacna....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2006, 07:12:47 posle podne »
UFFFFFFFFFFF...KADA BI BAR NEKO OVIM NASIM PLAJVAZIMA NAGLASAVAM REC "POKUSAO"OBJASNITI STA ZNACI..1 RUNDA..2 RUNDA ITD....ITD....A NE DA JEDNIM POTEZOM OLOVKE UPISU..

1 MESTO.

2 MESTO

3 MESTO...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2006, 10:26:35 posle podne »
Sjajan info od Milosa, vidite kako i na najvisem nivou ima problema... Ali Milos je digao svoj glas, ovo je objavljeno i svi su vidjeli, kad neko sa autoritetom poput njegovog na tako nesto ukaze ipak vjerujem da se takve i slicne stvari nece ponavljati... Dok naravno, na Balkanu drugi vjetrovi duvaju... Ali avaj valjda ce se i tu nesto mijenjati...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2006, 10:53:16 posle podne »
Sjajan info od Milosa, vidite kako i na najvisem nivou ima problema... Ali Milos je digao svoj glas, ovo je objavljeno i svi su vidjeli, kad neko sa autoritetom poput njegovog na tako nesto ukaze ipak vjerujem da se takve i slicne stvari nece ponavljati... Dok naravno, na Balkanu drugi vjetrovi duvaju... Ali avaj valjda ce se i tu nesto mijenjati...

Da je vise ovakvih kao Pedjos mogle bi se promene ocekivati i na Balkanu, ovako hmmmmm.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2006, 11:26:40 posle podne »
Jbg stari mozda i jedan covjek moze da pokrene neke stvari, evo gledaj ovog "ludog" Priesta sve ti se cini naopako i da radi protiv sebe, ali sta znas sta buducnost nosi... ja ne vidim tu neku veliku filozofiju... das sport u ruke pravim sportistima i ljudima koji ce da daju tom sportu koji ih je podigao a ne nekome ko mora pod stare dane da vara da bi zaradio neku sicu...

Evo bila je nedavno prica na TV-u o pokrecanju BB saveza u CG, trebaju nam tri kluba i da ljudi odavde mogu da ucestvuju na medjunarodnim takmicenjima, pazi zasto recimo ne ponuditi vrhuske uslove recimo Pedji Petrovicu (njega sam uzeo kao pr. moze bilo ko drugi, ali da ima nesto u glavi) da se takmici za CG, odradi takmicarsku karijeru i nakon toga ga ukljucis kao vodeceg u savezu.. I BUM za 5-10 godina CG dobije sampione, ili makar neku reprezentaciju koju ces sa ponosom pratiti u svijet...
Govori se kako za BB treba novca da bi se takmiclio, ali pazi koji su to novci za drzavu... nikakvi... a imas medalju sa takmicenja, predstavljaju te u svijetu i sta god hoces...

Nevjerovatno je sta se sve radi, mislim da nista nije toliko slozeno, pogotovo kada su individualni sportovi u pitanju, ali samo treba iscistiti sistem od pijavica i sve bi bilo kao bombona...
Pricaju bile nagrade...te nagrade cu ja skupiti od jednog sponzora i napraviti takmicenje u CG, to moze svako ko ima imalo mozga, ali kada treba da se utali XYZ likova onda parica hvali....Za kakve sve "akcije" i idiotluke daju sponzori pare po CG, a tek sta bi dali za neku sportsku manifestaciju...pa jos recimo Prvi CG open u BB...

Nego odoh u OFF zestoko! Pa da bataljujem!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Nepotpuni rezultati na Santa Susana IFBB PRO by M.Sarcev
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2006, 11:45:19 posle podne »
Jbg stari mozda i jedan covjek moze da pokrene neke stvari, evo gledaj ovog "ludog" Priesta sve ti se cini naopako i da radi protiv sebe, ali sta znas sta buducnost nosi... ja ne vidim tu neku veliku filozofiju... das sport u ruke pravim sportistima i ljudima koji ce da daju tom sportu koji ih je podigao a ne nekome ko mora pod stare dane da vara da bi zaradio neku sicu...

Evo bila je nedavno prica na TV-u o pokrecanju BB saveza u CG, trebaju nam tri kluba i da ljudi odavde mogu da ucestvuju na medjunarodnim takmicenjima, pazi zasto recimo ne ponuditi vrhuske uslove recimo Pedji Petrovicu (njega sam uzeo kao pr. moze bilo ko drugi, ali da ima nesto u glavi) da se takmici za CG, odradi takmicarsku karijeru i nakon toga ga ukljucis kao vodeceg u savezu.. I BUM za 5-10 godina CG dobije sampione, ili makar neku reprezentaciju koju ces sa ponosom pratiti u svijet...
Govori se kako za BB treba novca da bi se takmiclio, ali pazi koji su to novci za drzavu... nikakvi... a imas medalju sa takmicenja, predstavljaju te u svijetu i sta god hoces...

Nevjerovatno je sta se sve radi, mislim da nista nije toliko slozeno, pogotovo kada su individualni sportovi u pitanju, ali samo treba iscistiti sistem od pijavica i sve bi bilo kao bombona...
Pricaju bile nagrade...te nagrade cu ja skupiti od jednog sponzora i napraviti takmicenje u CG, to moze svako ko ima imalo mozga, ali kada treba da se utali XYZ likova onda parica hvali....Za kakve sve "akcije" i idiotluke daju sponzori pare po CG, a tek sta bi dali za neku sportsku manifestaciju...pa jos recimo Prvi CG open u BB...

Nego odoh u OFF zestoko! Pa da bataljujem!

Sve je to kako kazes "jednostavno" i da nema puno filozofije, ali da li je............. Ko zna, mozda neke promene i vidimo, 10, 20 godina, ko zna, mozda se jednog dana nesto i promeni, negde i neko mora poceti, videcemo. Vidis da glava IFBB smrdi pa sto ne bi i rep.