Jun 11, 2024, 06:14:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.192 poruka u 18.757 tema - 20.954 članova - Poslednji član: NotARobot
X3MShop banner

Autor Tema: KRATKI CIKLUSI  (Pročitano 13916 puta)

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
KRATKI CIKLUSI
« poslato: Jul 20, 2012, 12:59:37 posle podne »
Moj prijatelja,bivši profesionalni bodybuilder,danas privatni trener skrenuo mi je pozornost na kratke cikluse i  ideja mi se jako sviđa i izgleda mi kao najpametniji izbor za nekog tko ne planira izlaziti  na natjecanje,a želi izgraditi kvalitetnu muskulaturu.Dosta sam istraživao po stranim sajtovima i forumima i uglavnom mišljenja su oprečna i različita.Ljudi koji su  probali te kratke cikluse kažu da je dobra stvar, a oni teoretičari koji su bili samo na dugim ciklusima suprostavljaju se takvim ciklusima ali ni jedan od  njih nije rekao zašto nisu dobri ti kratki ciklusi,niti je to potkrijepio vlastitim primjerom,pa čak ni primjerom nekog poznanika.Tepšić u svojoj knjizi Doručak šampiona također navodi ovakve cikluse kao dobar izbor za rekreativce.
Ja ću pokušati navesti neke dobre stvari kratkih ciklusa za rekreativce,kakvih nas je na  ovom forumu vjerujem velika većina.
Pojam "kratki ciklus" podrazumijeva cikluse koji ne traju duže od 4 tjedna,a obično se preferira biti 2-3 tjedna na kemiji pa onda pauza. To bi izgledalo na primjer ovako...

...2 tjedna na kemiji pa 3 tjedna  pauza

...3 tjedna na kemiji pa 4 tjedna pauza
                            ili
....4 tjedna na kemiji 4-6 tjedana pauza

Prednosti kratkih ciklusa i zašto ih raditi

Dosta ljudi je iskusilo negativnu stranu dužih ciklusa u smislu zadržavanja dobijene misicne mase tokom ciklusa. Ako su 10-12 tjedana na kemiji pa naprave isto toliko pauzu,za to vrijeme izgube dosta mišića koje su dobili.To zna biti dosta deprimirajuće i frustrirajuće te se zna jako negativno odraziti na psihu kao i na sam trening i čitav pristup stavrima vezanim za trening.
Istina,dobitak na dugim ciklusima je znatno veci od onih kratkih ali opet uzmimo u obzir  da ako radimo kratke cikluse imamo  krate pauze između njih i ne gubimo mnogo dobivenog iz prethodnog ciklusa.
Iz mnogo primjera,ako cemo gledati na rezultate postignute u periodu od 12 mjeseci, pokazalo se da ljudi koji su tokom jedne godine radili cikluse u trajanju 4 tjedna pa onda 4-6 tjedana pauze na kraju imaju slične rezultate kao oni što su billi na ciklusima od 12 tjedana pa radili 12-14 tjedana pauzu.Logika nalaže da su oni koji su radili kratke cikluse imali manje nuspojava i izbjegli su takozvani "jo-jo" efekat koji baš i nije poželjan,vjerujem za nikoga.
Ustvari mnogo primjera je pokazalo da kroz godinu dana ovakvim učestalim kratkim ciklusima budu bolji rezultati i dobije se bolja mišićna masa naspram dugih ciklusa,kojih mozemo odraditi maksimalno 1-2 godisnje,ovisno o trajanu samog ciklusa i vremenu oporavka.
Također s kratkim ciklusima ćemo imati tokom čitave godine bolju krvnu sliku i odnos dobrog i lošeg kolesterola.Uzrokujemo manje stresa na jetru i učestalim pauzama dajemo joj vremena za dobar oporavak.Zdrava  jetra na kraće vrijeme može podnijeti dosta teža opterećenja,a oštećenja jetre nastaju u slučaju da je duže vremena izložena stresu i opterećenju.
Tokom kratkih ciklusa nije potrebno uzimati HCG jer nema opasnosti od atrofije testisa i oporavak HPTA je dosta kraći.Smanjujemo mogućnost retencije vode i ne moramo koristiti inhibitore aromataze i razne antiestrogene.Zna se dogoditi da nakon dužih ciklusa nivo estrogena ostane mjesecima povišen što je jako nepovoljno za prostatu.
Kratki ciklusi su također dobar izbor za one koji su osjetljivi na akne,gubitak kose,probleme s prostatom....Navedeni problemi se obično manifestiraju iz dva razloga a to su jačina doza i posebno duljina ciklusa.

Za koga kratki ciklusi nisu najbolje rješenje ?

Na temelju mojih istraživanja i proučavanja zaključio sam da su kratki ciklusi najbolja opcija za nas rekreativce,bolja od dužih ciklusa.Međutim ako se radi o natjecateljima i profesionalcima koji se natjecu na višim razinama ,kratki ciklusi vjerojatno nisu najbolji izbor jer profesionalci su stalno "on" ili  većinu godine,jer to je nažalost jedini način da bi se danas mogao napraviti ozbiljniji rezultat u profesionalnom BB.

Najbolje "oružje" za kratke cikluse

Kratki ciklusi su koncipirani na ideji da aktivna supstanca brzo uđe i počne djelovati u organizmu,jako okupira androgene receptore,prouzrokuje  dobitke u mišićnoj masi i  da se  počnemo čistiti prije supresije i prije nastanka nekih nuspojava.Ovakav pristup nalaže upotrebu injektivnih steroida sa brzim esterima ili orala koji se brzo čiste iz organizma,kao npr. Tetsosteron propionat,metan,anadrol,winstrol...(kombinacije ovih steroida )...
Neki preporučuju i trenbolon,ali ja ga ipah ne bih koristio  iz razloga što uzrokuje jaku supresiju i pretpostavljam duži oporavak,pa po meni nije prikladan za cikluse ovog tipa.(Ovo za trenbolon govorim na osnovu pročitanog i iskustva drugih,ne iz vlastitog iskustva)...
Sustanon,Deca i slični steroidi se  nameću kao nelogičan izbor za  ovakve cikluse.

Zaključak

Od jednog kratkog ciklusa nećemo sigurno dobiti enorman prirast mišićne mase ali dugoročno gledano uz nekoliko ovakvih ciklusa godišnje može se ostvariti odličan napredak uz navedene prednosti kao očuvanje zdravlja i izbjegavanje ozbiljnijih nuspojava i posljedica.Izbjeći ćemo depresiju i bezvoljnost u kojoj se dosta ljudi nađe u pauzama između dugih ciklusa.Te pauze obično traju 10-12 tjedana,kod rekreativaca.Poznajem slučajeve koji čak prestanu trenirati između ciklusa i totalno izgube svaki motiv za trening,međutim moje mišljenje je da za takve uopće nije teretana a pogotovo steroidi.
Znači,u malim koracima sigurnijim putem dolazimo do željenog cilja,manje su  pauze između ciklusa pa manje dobivenog gubimo i manji su padove raspoloženja i depresivna stanja  između ciklusa što je također jako bitna stvar.
Još ću samo nadodati da nisam radio ni jedan kratki ciklus već je ovo napisano na osnovu razgovora s nekim jako iskusnim ljudima i trenerima iz BB  miljea i dosta sam pročitao i informirao se putem interneta i ostale literature.
Drago bi mi bilo da malo prokomentirate vaše viđenje ove teme, a pogotovo ako je netko radio ovakve cikluse nek iznese svoje dojmove .
« Poslednja izmena: Jul 20, 2012, 01:03:24 posle podne tenislog »

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2012, 03:49:24 posle podne »
Ima i onaj cuveni od jednog tjedna! Ne znam sta mu je to trebalo u onom odlicnom stivu

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2012, 03:57:25 posle podne »
Ima i onaj cuveni od jednog tjedna! Ne znam sta mu je to trebalo u onom odlicnom stivu

Jedan tjedan nema smisla,po meni nekako najbolje 3-4 tjedna,al da izbjegnemo supresiju u potpunosti trebalo bi prekidati nakon 2 tjedna,jer od 2.tjedna počinje lagana supresija.Sad tu treba naći neki balans,možda bi 3 tjedna bilo najoptimalnije.

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2012, 04:08:02 posle podne »
Ja jos nisam upoznao nekog ko to radi. Mislim jesam ali su to ciklusi od 8 ned i sa brzim estrima. I ne bi bas rekao da ce rekreativac lako podneti 15omg prop i 3-4 drola. Poznajem ljude kojima je ovo u malom prstu i da radi sigurno nebi uzimali mesecima

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #4 poslato: Jul 20, 2012, 04:17:40 posle podne »
Ja jos nisam upoznao nekog ko to radi. Mislim jesam ali su to ciklusi od 8 ned i sa brzim estrima. I ne bi bas rekao da ce rekreativac lako podneti 15omg prop i 3-4 drola. Poznajem ljude kojima je ovo u malom prstu i da radi sigurno nebi uzimali mesecima

Milsiš 150 mg propa dnevno ili ?Nema potrebe za 150 mg propionata dnevno.Ja ako budem  radio kratke cikluse , 1.ciklus cu odradit sa 75 mg Test propionata dnevno i 30 mg metana,pa cemo vidit kako ce ici.Prije ciklusa ću dobar priming odradit.
Ne mogu ni ja tvrditi iz vlastitog iskustva da radi,jer nisam probao,ali mnogi kažu da je učinkovito na duže staze.

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #5 poslato: Jul 20, 2012, 04:38:48 posle podne »
Da. Pa poenta je regularan ciklus 8-10 ned sabiti u 4-5. Nije da nema osnove samo je veoma skupo i treba se izdrzati taj udar hormona

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #6 poslato: Jul 20, 2012, 04:41:47 posle podne »
I ja glasam za 150mg Propa... bar  ;D

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #7 poslato: Jul 20, 2012, 04:51:58 posle podne »
Bit će propuha u džepovima  :D :D

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #8 poslato: Jul 20, 2012, 06:05:35 posle podne »
Ja jos nisam upoznao nekog ko to radi. Mislim jesam ali su to ciklusi od 8 ned i sa brzim estrima. I ne bi bas rekao da ce rekreativac lako podneti 15omg prop i 3-4 drola. Poznajem ljude kojima je ovo u malom prstu i da radi sigurno nebi uzimali mesecima

Nema potrebe za 150 mg propionata dnevno
Pa sad ne mozes ovakve stavove pisati. Mozda za TEBE nema potrebe ali za nekog drugog mozda ima.
Frontload je ovde odgovor :D

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #9 poslato: Jul 20, 2012, 09:17:44 posle podne »
Kolko se secam a mrzi me pretrazujem kratki ciklusi vec bili tema na forumu.

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #10 poslato: Jul 20, 2012, 10:02:29 posle podne »
Mislim da je 2 nedelje prekratko za bilo sta ali 6 nedelja sa brzim stvarima je ok

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #11 poslato: Jul 20, 2012, 10:41:31 posle podne »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže tenislog

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2012, 10:55:21 posle podne »
Kolko se secam a mrzi me pretrazujem kratki ciklusi vec bili tema na forumu.

Da...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13488.msg179546.html#msg179546

Hvala ! Ma tražio sam ,al nisam uspio naći pa sam zato otvorio temu,moja isprika svima .

Van mreže R3nchi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #13 poslato: Avgust 21, 2012, 01:21:01 posle podne »
E da malo budem popljuvan.. Ovo mi je bas zanimljiva tema..,Kolko sam cuo vecina aas vrsi nakon 4 tjedna totalnu supresiju prirodnog testa... pa me zanima po ovoj metodi dal bi bilo ok radit cikluse 4 tjedna on 4 off... I sad ja sebi razmisljam laicki jos jednu stvar ako je rijec o tako ultra kratkih ciklusima moze li se mjesati 2 orala recimo??Da se recimo buba 3 tjedna dbol+winstrol.. Recimo 3 tjenda uzimat 30mg i jednog i drugog pa napravit pauzu 4 tjenda recimo???

Il da probam pa da vam javim efekte??

:D

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: KRATKI CIKLUSI
« Odgovor #14 poslato: Avgust 21, 2012, 03:44:46 posle podne »
E da malo budem popljuvan.. Ovo mi je bas zanimljiva tema..,Kolko sam cuo vecina aas vrsi nakon 4 tjedna totalnu supresiju prirodnog testa... pa me zanima po ovoj metodi dal bi bilo ok radit cikluse 4 tjedna on 4 off... I sad ja sebi razmisljam laicki jos jednu stvar ako je rijec o tako ultra kratkih ciklusima moze li se mjesati 2 orala recimo??Da se recimo buba 3 tjedna dbol+winstrol.. Recimo 3 tjenda uzimat 30mg i jednog i drugog pa napravit pauzu 4 tjenda recimo???

Il da probam pa da vam javim efekte??

Mogu se mesati orali, ali ta kura koju si napisao je skroz bezveze.