April 20, 2024, 05:08:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena  (Pročitano 14181 puta)

Van mreže JohnDoe

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« poslato: Jul 20, 2012, 04:05:29 posle podne »
prevod jos jedog interesantnog clanka

U toku koriscenja testosterona povecana je sinteza proteina otprilike 50 puta, zavisno od doze i vremena koriscenja, ali mnogi bodibilderi zaborave da se sinteza kolagena smanjuje vise od 50 posto, cak 80 posto, sto znaci da je vasa sinteza kolagena kao u starca. A kolagen cini tetive, pa vezbaci povecavaju sansu za povredama ako nastave da forsiraju velike tezine.  Naravno pauza od testosterona dozvoljava normalizaciju sinteze kolagena. Zamislite da imate misice gorile a tetive jednog obicnog dekice.
Winstrol povecava sintezu kolagena. Tetive ce porasti, ali vase telo ce kompenzovati za to tako sto ce ih naciniti krhkim, slabijim i skonim povredama. Sportisti koji koriste manje ponavljaje, bejzbol igraci koji sprintaju iz mesta, za njih bi winstrol trebao biti poslednji na listi izbora. Mada mnogi vole wins jer ne dobijaju na telesnoj masi , veoma je opasan za one koji treniraju anaerobno. Tetive lako pucaju na winsu.
Supstance koje cu pominjati povecavaju sintezu kolagena ali povecavaju i integritet unakrsnog povezivanja kolagena, sto daje mnogo jace tetive.
Mozete isplanirati ciklus koji ce i pojacati vase tetive i povecati vase misice u isto vreme.
Deka, boldenon, anavar i primobolan kao sto vec znate mogu da povecaju misicnu masu, a da pritom povecaju sintezu kolagena i time olaksaju vas ciklus u kome vec koristite steroide kao sto su sustanon, test e, test c.
Da bi ste sastavili ciklus za misicnu masu i vase tetive morate bazirati vas ciklus na ovim supstancama Boldenon, Deka, Anavar, ili Primobolan. Testosteron se koristi u manjim dozama (fizioloskim) od oko 100-200 mg nedeljno ali ne vise od toga. Time cete odrzati normalne nivoe testosterona u krvi, jer ce ostale supstance smanjiti proizvodnju prirodnog testosterona. Testosteron u dozama vecim od navedenih (oko 200mg nedeljno) ce negativno uticati na sintezu kolagena.
Deka  u dozama od 3 mg po kg nedeljno  povecava nivoe procollagen III za 270 procenata vec u drugoj nedelji. Procollagen III je primarni indikator promene sinteze kolagena.  Kao sto vidite deka je veoma dobra za povecanje i misicne mase i sinteze kolagena. Jedino sto vam ne daje je erekcija. 
Primobolan pri dozama od 5 mg po kg povecava sintezu kolagena za otp. 180 procenata.
Boldenon pri dozi od 3 mg po kg uvecava procollagen III za otp 340 procenata.
Oxandrolon kao brzo delujuc koriscen je u svrhe oporavka kad je vreme bilo u pitanju, na mnogim pacijentima.
Hormon rasta je ubedljivo najbolji kad je povecanje sinteze kolagena u pitanju. Povecava sintezu  na zanimljiv nacin – sto vise koristite to vise povecava. Testiran je u kratkorocnim i dugorocnim studijama. HGH u dozi od 6 iu dnevno povecava sintezu kolagena 250 procenata u ostecenim kolagenim strukturama. Zakljucak je da HGH povecava biomehanicku snagu ostecenih kolagenih struktura tako sto povecava depoziciju kolagena u kolagenim strukturama.

Bold, primo, anavar i deka su veoma dobri, svi oni povecavaju vise biomarkera sinteze kolagena ( tip III, II, I prokolagen markeri) . HGH jednostavno to radi mnogo vise.
Poenta svega ovoga je da koriscenje ovih supstanci u navedenim dozama uz dozu testosterona za odrzavanje, povecava sintezu kolagena i misicnu masu. Dobitak na misicnoj masi nece biti toliko dramatican kao sa jakim dozama testosterone. Ali cilj ovog clanka je da pokaze da  se moze uvecati misicna masa uz povecanje sinteze kolagena, tj odrzanje elasticnosti tetiva i ostalih kolagenih struktura.

Van mreže nidza123

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2012, 07:44:25 pre podne »
interesuje me da li poceti sa testom od prve nedelje bolda i ici svih 10 nedelja,zatim ako bold ide jednom nedeljno 300mg moze li i test jednom nedeljno, i zanima me treba li pct

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2012, 10:25:06 pre podne »
Koliko vidim nisi upucen dovoljno. Ko kaze da bolda ide jednom nedeljno 300mg? Ovde se pise o sintezi kolagena i zastiti tetiva a ne o konkretnom ciklusu! Lepo se informisi pa onda lepo isplaniraj sta kako koliko...

Van mreže nidza123

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #3 poslato: Avgust 26, 2012, 09:44:57 pre podne »
zato sto imam bold 1ml/300mg i mislio sam da je najbolje ici jednom nedeljno,a da sam apsolutno upucen u te stvari ne bih trazio savete od vas. U svakom slucaju hvala

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #4 poslato: Avgust 26, 2012, 11:48:39 pre podne »
2x. raspodeli doze.

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2012, 04:58:10 posle podne »
zato sto imam bold 1ml/300mg i mislio sam da je najbolje ici jednom nedeljno,a da sam apsolutno upucen u te stvari ne bih trazio savete od vas. U svakom slucaju hvala

A koliko testa nedeljno i koliko bolde? Da si dovoljno citao i pratio bio bi dosta upuceniji a ne da krenes u nesto potpuno nepoznato.

Van mreže nidza123

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2012, 10:47:29 posle podne »
stvarno te ne razumem ja sam trazio savet od nekoga ko je iskusniji u poznavanju aas i ne znam zasto uopste pises ako nemas zelju da pomognes

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #7 poslato: Avgust 27, 2012, 10:19:28 pre podne »
stvarno te ne razumem ja sam trazio savet od nekoga ko je iskusniji u poznavanju aas i ne znam zasto uopste pises ako nemas zelju da pomognes

Prijatelju ja tebe ne razumem. Sta ocekujes. Neko da ti napise tako i toliko i ti samo to odradis. Ne idu stvari bas tako. Nego citas edukujes se, kapiras neke stvari ako ti nesto nije jasno pitas pa onda odlucis a ne samo pucaj nebitno sta kako i koliko. Nisam ja kompetentan da ti pomognem jer postoje ljudi koji se razumeju 100X vise ali niko nece da ti da sve na tacni. Samo te usmeravam u kom pravcu treba da krenes. Pozz

Van mreže nidza123

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #8 poslato: Avgust 27, 2012, 11:04:02 pre podne »
konacno se razumemo ja sam resio da uzmem 300mg bolda 10 nedelja jer imam problema sa tetivama i ligamentima i trazio sam savet koliko testa da uzmem da odrzim prirodni nivo da li je 200mg dovoljno a tebi svakako hvala na trudu

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #9 poslato: Avgust 27, 2012, 11:34:05 pre podne »
Zasto bold a problem sa tetivama? I sta ocekujes sa tom mizernom dozom testa?

Van mreže nidza123

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #10 poslato: Avgust 27, 2012, 03:26:08 posle podne »
pa koliko testa da uzmem nedeljno uz bold da odrzim nivo testa na normali

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2012, 04:48:30 posle podne »
Nidzo care hoces da zamenis svoj testosteron vestackim zbog bola u tetivama???? Uzmi glucosamin i ne brini

Van mreže Becks

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2012, 06:21:25 posle podne »
Da li je to kura samo zbog bola u tetivama ili hoces i da dobijes koji gram misica? 200mg testa je dovoljno za libido ako na to mislis.

Van mreže nidza123

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2012, 08:08:13 posle podne »
prvo hvala na odgovorima sad mi je nesto jasnije,drugo glukozamina sam pojeo na tone ali vucem hronicnu povredu ramena i ne pomaze nista kod pojedinih vezbi pa sam se zato teska srca odlucio za aas mada jos razmisljam

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povecanje misicne mase i sinteze kolagena
« Odgovor #14 poslato: Avgust 28, 2012, 06:20:16 pre podne »
prvo hvala na odgovorima sad mi je nesto jasnije,drugo glukozamina sam pojeo na tone ali vucem hronicnu povredu ramena i ne pomaze nista kod pojedinih vezbi pa sam se zato teska srca odlucio za aas mada jos razmisljam

jesio probao sa nekim preparatom koji DIREKTNO utice na povrede jer glucosamin sluzi vise kao prevencija?
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30011

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30010

veruj mi