April 25, 2024, 12:03:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ako bi mogla mala pomoc?  (Pročitano 10138 puta)

Van mreže Mare bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Ako bi mogla mala pomoc?
« poslato: Jul 23, 2012, 05:14:06 pre podne »
E pa ovako treniram boks sad ce 3 godine sa prekidima, planiram da konacno krenem da se takmicim amaterski, visok sam 189 imam trenutno 79 kg da bih dosao na takmicarsku kilazu moram da skinem jos 4 kg ali je problem sto sam se vec spustio sa 85 na 79 i sve je teze gubljenje kilograma a moraju i misici da ostanu :D (u prevodu samo salo treba da izgubim i nepotrebnu vodu tj da se izdefinisem ko besan :) ) pa me interesuje ako bi neko mogao da mi da neki koristan savet da li postoji neki sagorevac koji nije stetan po zdravlje (neki su mi predloili animal cuts i red zone burner) ili mozda neki rezim ishrane,treninga koji bi mogli da mi pomognu u ostvarivanju cilja? ja se unapred izvinjavam ako sam pogresio mesto za ovaj topic srdacan pozdrav od novog clana :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2012, 09:17:44 pre podne »
Nisi napisao jel imas neki rok za taj poduhvat? Meltdown ti je jako dobar sagorevac mada imas solidan izbor . Pogledaj u podforum suplementi , videces puno korisnih tema mada je ishrana br 1 .
Men sana in corpore sano !

Van mreže Mare bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2012, 03:09:47 posle podne »
Nemam odredjeni rok necu se takmiciti sve dok ne spadnem na srednju kategoriju upravo zato mi treba ishrana,rezim treninga ili sagorevac kapiram da je ok vremenski period od mesec dana naravno uz jake treninge i jos jedna stvar imam 21 god i ustanovili su mi da imam sportsko srce a cuo sam da sagorevaci ubrzavaj rad srca? upravo zato sam hteo da se raspitam da li postoji neki sagorevac koji ne narusava zdravlje novac nije bitan kad je zdravlje u pitanju ako bi jos neko mogao neki savet da mi uputi bio bi mu veoma zahvalan :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2012, 06:04:55 posle podne »
Suplementi ne mogu naskoditi zdravlju, cak suprotno mogu ga poboljsati.
Znaci sagorjevac ti nece stetit ako ga pravilno koristis.
Kakv ti je nacin prehrane trenutno, kako siknuo ove kg sa 85 na 79?
I ako zelis da sacuvas sto vise misicne mase uzmi BCAA,
a burnere pogledaj ovdje: http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=190
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Mare bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2012, 06:58:12 posle podne »
Iskren da budem nikad nista nisam uzimao tako da ne znam na sta konkretno mislis kada kazes da ga pravilno koristim ( pretpostavljam redovni treninzi i korigovana ishrana? ) sa 85 na 79 sam skinuo za relativno kratko vreme znaci nekih mesec i po dana malo sam pojacao treninge i ubacio trcanje (kuperov sam trcao par puta, za 12 min nesto preko 2400m sto i nije neki rezultat ali nije ni lose kolko sam video klasifikovano je kao pred najbolja forma ) ishranu nisam nesto sredio mozda za nijansu manje kolicinski inace mi je jako brz metabolizam, u sustini imam jako losu ishranu i to mi je najveci problem ( recimo pojedem 8 przenih jaja sa pola belog hleba sa sve zumancem s tim sto sam sad smanjio zato sto beli hleb ne valja a zumance je masno do maksimuma :D ) hvala za link svakako cu pogledati i imam jos jedno pitanje malo ce ti biti smesno ali ja ne znam na sta mislis kad kazes BCAA? kao sto rekoh nikad nista nisam uzimao i ne baratam bas najbolje sa nazivima i skracenicama :)

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2012, 09:01:11 posle podne »
BCAA-Amino kiseline razgranatog lanca.Sacinjene su od tri aminokiseline:leucin,izoleucin i valin.

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #6 poslato: Jul 25, 2012, 02:02:21 pre podne »
jedes kajganu,tj omlet, od vise jaja?  to mozes svaki dan ALI  -----   uzmi 1 zumance, i kolko god hoces belanaca. postoje razna misljenja (zumance je opasno  i zumance je jako zdravo)  ti se drzi najbezbednijeg--- uzmi 10 jaja,  baci 9 zumanaca, i jedi takvu kajganu.  Drugo, hleb?  Crni i polubeli   hleb je zdraviji i manje goji od belog.  Drugo , bajat hleb (bajat, dobro sam napisao)  manje goji od normalnog hleba.  U cemu je stvar --- ja zaista ne znam.  nekad je postojalo nesto sto se zvalo ''dvopek'' (to je isuseni izgoreli hleb , tj tost koji se sasusi) i njega su npr istrazivaci Afrike i Antartika i Sibira redovno jeli i nosili. Moze da izdrzi po par meseci da se ne ukvari a pritom je jako zdrav.

       ovo za BCAA  --  ljudi su potpuno u pravu , ja skoro 4 puta nedeljno pijem BCAA. ALI  -- BCAA pomesaj sa nekom narandzom ili proteinom ili secerom ,  od BCAA moze da ti dodje da povracas.

        znas i sam bolje od mene  ---  jedna dozna proteina (casica proteina)  ima oko 25-30gm proteina, a tolko ima  i 10 belanaca.  Dnevno ne mozes da pojedes 30 belanaca (mozda i mozes) ako imas pare , kupi proteine . I raspitaj se kod ljudi za sta sluzi Kazein, on se pije pred spavanje, dobar protein ali mislim da nije za tebe.

       a ono sto ti niko nece reci otvoreno:  najjeftiniji i najbolji protein u palankama i selima jeste  konjska *perma.  To je cist protein i dosta profesionalnih sportista ga je ranije koristilo.  Znam da zvuci ludacki. to je SFRJ varijanta , po SAD su sportisti ranije  jeli kuvanu govedinu (ne teletinu, govedinu).  Ali ponavljam -- ako imas pare , pij shejkove od proteina , ja ne volim meso (sem ribe i piletine)  pa svaki dan za dorucak jedem Whey protein shejk sa malo BCAA za slucaj da mi je to jedini obrok u toku dana
         I PONAVLJAM  --- PITAJ ISKUSNIJE,  POGOTOVU LJUDE KOJI SU BELI MANTILI A BAVE SE SPORTOM.  JA NISTA NE ZNAM I OVO SU STVARI KOJE SAM PROBAO NA SVOM TELU , ODAKLE ZNAM STA RADI NA TVOM ORGANIZMU. JA IONAKO NISAM BOKSER VEC ATLETICAR,REKREATIVAC

Van mreže Mare bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #7 poslato: Jul 25, 2012, 02:43:46 pre podne »
Ma brate verovao ili ne jedem "na oko" haha ranije nisam znao da je sve toliko nezdravo tako da se trudim da smanjim sve to(beli hleb,zumance) ali zato svako vece palacinke,pljeskavice,pice e to je pravi problem, srecom u kaficu redovno pijem limunade i kiselu a ne ono sra** od koka kole i ostale gluposti :) hteo bi neki sagorevac upravo pa da bi ishranu korigovao (kolko sam skapirao ne moze sagorevac bez ishrane) da ne bi pare bacio za dzabe vec sam napravio neki uzi izbor jos malo cu da se posavetujem i napravicu odluku, do tad cu da nastavim sa treninzima, hvala svima na ovoj informaciji za BCAA verujem da ce mi dosta pomoci, sto se tice konjske *perme to cu preskociti ali hvala za trud brate dosta si se ti raspisao :D hvala ljudi svima, ako ima jos neko nesto da doda samo napred cenio bi svaki savet! :))

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2012, 02:25:45 posle podne »

       a ono sto ti niko nece reci otvoreno:  najjeftiniji i najbolji protein u palankama i selima jeste  konjska *perma.  To je cist protein i dosta profesionalnih sportista ga je ranije koristilo.  Znam da zvuci ludacki. to je SFRJ varijanta , po SAD su sportisti ranije  jeli kuvanu govedinu (ne teletinu, govedinu).  Ali ponavljam -- ako imas pare , pij shejkove od proteina , ja ne volim meso (sem ribe i piletine)  pa svaki dan za dorucak jedem Whey protein shejk sa malo BCAA za slucaj da mi je to jedini obrok u toku dana
         I PONAVLJAM  --- PITAJ ISKUSNIJE,  POGOTOVU LJUDE KOJI SU BELI MANTILI A BAVE SE SPORTOM.  JA NISTA NE ZNAM I OVO SU STVARI KOJE SAM PROBAO NA SVOM TELU , ODAKLE ZNAM STA RADI NA TVOM ORGANIZMU. JA IONAKO NISAM BOKSER VEC ATLETICAR,REKREATIVAC

Brat,da nisi promasio podforum i temu?Nisu ovo "jutranje posalice"
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2012, 04:24:15 posle podne »
Kao prvo i osnovno i najvaznije; NEMOJ SLUSATI OVAKVE SVAJETE bili oni uzivo ili na netu.
jedes kajganu,tj omlet, od vise jaja?  to mozes svaki dan ALI  -----   uzmi 1 zumance, i kolko god hoces belanaca. postoje razna misljenja (zumance je opasno  i zumance je jako zdravo)  ti se drzi najbezbednijeg--- uzmi 10 jaja,  baci 9 zumanaca, i jedi takvu kajganu.  Drugo, hleb?  Crni i polubeli   hleb je zdraviji i manje goji od belog.  Drugo , bajat hleb (bajat, dobro sam napisao)  manje goji od normalnog hleba.  U cemu je stvar --- ja zaista ne znam.  nekad je postojalo nesto sto se zvalo ''dvopek'' (to je isuseni izgoreli hleb , tj tost koji se sasusi) i njega su npr istrazivaci Afrike i Antartika i Sibira redovno jeli i nosili. Moze da izdrzi po par meseci da se ne ukvari a pritom je jako zdrav.

       ovo za BCAA  --  ljudi su potpuno u pravu , ja skoro 4 puta nedeljno pijem BCAA. ALI  -- BCAA pomesaj sa nekom narandzom ili proteinom ili secerom ,  od BCAA moze da ti dodje da povracas.

        znas i sam bolje od mene  ---  jedna dozna proteina (casica proteina)  ima oko 25-30gm proteina, a tolko ima  i 10 belanaca.  Dnevno ne mozes da pojedes 30 belanaca (mozda i mozes) ako imas pare , kupi proteine . I raspitaj se kod ljudi za sta sluzi Kazein, on se pije pred spavanje, dobar protein ali mislim da nije za tebe.

       a ono sto ti niko nece reci otvoreno:  najjeftiniji i najbolji protein u palankama i selima jeste  konjska *perma.  To je cist protein i dosta profesionalnih sportista ga je ranije koristilo.  Znam da zvuci ludacki. to je SFRJ varijanta , po SAD su sportisti ranije  jeli kuvanu govedinu (ne teletinu, govedinu).  Ali ponavljam -- ako imas pare , pij shejkove od proteina , ja ne volim meso (sem ribe i piletine)  pa svaki dan za dorucak jedem Whey protein shejk sa malo BCAA za slucaj da mi je to jedini obrok u toku dana
         I PONAVLJAM  --- PITAJ ISKUSNIJE,  POGOTOVU LJUDE KOJI SU BELI MANTILI A BAVE SE SPORTOM.  JA NISTA NE ZNAM I OVO SU STVARI KOJE SAM PROBAO NA SVOM TELU , ODAKLE ZNAM STA RADI NA TVOM ORGANIZMU. JA IONAKO NISAM BOKSER VEC ATLETICAR,REKREATIVAC

E dalje, citaj podforum nutrition, sastavi jelovnik....
Ako ne namjeravas srediti ishranu nemoj ni uzimati burner, NECE POMOCI   ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2012, 04:32:29 posle podne »

       a ono sto ti niko nece reci otvoreno:  najjeftiniji i najbolji protein u palankama i selima jeste  konjska *perma.  To je cist protein i dosta profesionalnih sportista ga je ranije koristilo. 

May I recommend skydiving without a parachute?
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Mare bbdk

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2012, 06:38:11 posle podne »
@newbody Upravo zato i zelim da krenem sa sagorevacima da bi MORAO da promenim ishranu (da ne bi bacio pare za dzabe i da bi sebe ispostovao) posto bez toga mi nije realno da cu skroz izbaciti iz upotrebe pice, pljeskavice taman 2 muve jednim udarcem :) hvala za smernicu gde mogu da pogledam ishranu sad cu se baciti na to. p.s uzi izbor mi je meltdown i red zone burner pa ako neko ima preporuku neka napise u svakom slucaju hvala na velikoj pomoci svima :*

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2012, 09:41:37 posle podne »
Brate sve je to u redu al gde da nadjem konja u gradu, mozda onaj romski ispod mosta kod Ade.

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2012, 10:47:39 posle podne »
Samo pazi mozda sperma romskog konja ima manje proteina od ovog iz palanke ::)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Ako bi mogla mala pomoc?
« Odgovor #14 poslato: Jul 26, 2012, 11:29:28 pre podne »
od crnog konja je za PWM,od braon moze u toku dana,a od belog pred spavanje...Proverena informacija
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!