April 25, 2024, 10:47:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: nedostatak vazduha  (Pročitano 40109 puta)

Van mreže dejaNumber1

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
nedostatak vazduha
« poslato: Avgust 07, 2012, 02:12:07 posle podne »
kada trcim imam blagu vrtoglavicu, i puls mi je pola sata nakon trcana i dalje veoma ubrzan da li su to simptomi nedostatka vazduha i ima li mozda jos neki simptom nedostatka vazduha? Gde da postujem ovu temu.. Mislim imam mali predlog da se osnuje stranica na forumu pod nazivom zdravlje :)?

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #1 poslato: Avgust 07, 2012, 03:18:28 posle podne »
Meni se to desava samo u teretani posto je zagusljivo a pogotovo sad leti tad i ne trcim, cekam da prodju ove vrucine :P

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #2 poslato: Avgust 08, 2012, 12:21:44 posle podne »
Mozda su simptomi nedostatka kondicije :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #3 poslato: Avgust 08, 2012, 12:34:41 posle podne »
Mozda su simptomi nedostatka kondicije :)

nisam hteo da pisem ali evo..ima ko hoce umesto mene
odlicna konstatcija buraz

Van mreže MirkoPG

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2012, 02:08:51 posle podne »
a mozda i ako si pusac ;)
...idemo treninzi ko nekad...

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2012, 02:22:14 posle podne »
a mozda i ako si pusac ;)

Tesko da je od pusenja tako primetno, slazem se da je svako drugaciji no moj primer bi bio sledeci:
Nikad ispod kutije na dan i veoma malo kondicije(trcim svake prestupne), pa nemam problema, eventualno kad napadnem noge manijacki osetim nedostatak vazduha.

Medjutim kad zahebem disanje onda zna da me klepi trenutna vrtoglavica.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2012, 12:32:35 posle podne »
Ne znam meni je zbog nedostatka kiseonika u teretani a jos i ako stanu tu neki da rade vezbe pa onako znojavi smrde na sve strane tad ocu se preturim samo, dok npr napolju dok trcim mogu mnogo duze i nemam problema sa disanjem

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #7 poslato: Avgust 09, 2012, 01:06:44 posle podne »
Moze da bude i na nervnoj bazi.

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2012, 01:31:18 posle podne »
naravno da moze da bude na nervnoj bazi..
ja imam taj problme vec godinu dana,nazalost simptomi su se ove godine,tacnije pre 3 meseca znatno pogorsali.
nedostatak vazduha,gusenje,osecaj kao da imam nesto u grlo u ne mogu to da izbacim ni progutam,u zeludcu cudan osecaj kao neko grcenje.
radio sam sve moguce analize kao i snimanja,nema nista.. zdrav sam kao dren!
nisam mogao nocima da spavam,nisam mogao da jedem nista po celi dan,nisam mogao da treniram(mada i dalje jos uvek ne treniram jer ne mogu,kada pocnem odmah pocinje gusenje itd).
izgubio sam 12kg misica!
doktori rekli da je na nervnoj bazi sve to,imao sam terapiju jedino za zeludac posto se javila manja neka upala upravo od toga.
i da,pijem persen 3x1 na dan,i msm da slabo pomaze.

ako neko ima ovakve ili slicne probleme i uspeo je sve da resi,molim za savet. pozdrav

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #9 poslato: Avgust 10, 2012, 09:48:56 pre podne »
naravno da moze da bude na nervnoj bazi..
ja imam taj problme vec godinu dana,nazalost simptomi su se ove godine,tacnije pre 3 meseca znatno pogorsali.
nedostatak vazduha,gusenje,osecaj kao da imam nesto u grlo u ne mogu to da izbacim ni progutam,u zeludcu cudan osecaj kao neko grcenje.
radio sam sve moguce analize kao i snimanja,nema nista.. zdrav sam kao dren!
nisam mogao nocima da spavam,nisam mogao da jedem nista po celi dan,nisam mogao da treniram(mada i dalje jos uvek ne treniram jer ne mogu,kada pocnem odmah pocinje gusenje itd).
izgubio sam 12kg misica!
doktori rekli da je na nervnoj bazi sve to,imao sam terapiju jedino za zeludac posto se javila manja neka upala upravo od toga.
i da,pijem persen 3x1 na dan,i msm da slabo pomaze.

ako neko ima ovakve ili slicne probleme i uspeo je sve da resi,molim za savet. pozdrav


Sjecam se prije nekole godine moj brat (tada je imao 15-16 godina) odjednom utripovao  da ne moze da guta hranu,gusi se covjek,neka knedla mu u grlu,tako je bilo danima,dok jednog dana nije zavrsio u hitnoj jer "nije" mogao da dise,radio sve pretrage i sve odlicno,posle toga valjda kad se uvjerio da je zdrav proslo je samo od sebe :)

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #10 poslato: Avgust 10, 2012, 09:59:59 pre podne »
ne vidim razlog zasto ne bi posetio psihoterapeuta i zatrazio pomoc ... kod nas je to taboo tema i nesto cega se ljudi stide a istina je da se na Zapadu mnogi problemi resavaju tako ...
sto se tice Persena on je jako slab jer je napravljen je od biljaka i ne stvara zavisnost,ali ako ti to ne pomaze verovatno ti treba neka druga terapija ...

ovo ti ne pisem kao neki laik vec kao student 6e godine medicine ...

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #11 poslato: Avgust 10, 2012, 03:31:30 posle podne »
naravno da moze da bude na nervnoj bazi..
ja imam taj problme vec godinu dana,nazalost simptomi su se ove godine,tacnije pre 3 meseca znatno pogorsali.
nedostatak vazduha,gusenje,osecaj kao da imam nesto u grlo u ne mogu to da izbacim ni progutam,u zeludcu cudan osecaj kao neko grcenje.
radio sam sve moguce analize kao i snimanja,nema nista.. zdrav sam kao dren!
nisam mogao nocima da spavam,nisam mogao da jedem nista po celi dan,nisam mogao da treniram(mada i dalje jos uvek ne treniram jer ne mogu,kada pocnem odmah pocinje gusenje itd).
izgubio sam 12kg misica!
doktori rekli da je na nervnoj bazi sve to,imao sam terapiju jedino za zeludac posto se javila manja neka upala upravo od toga.
i da,pijem persen 3x1 na dan,i msm da slabo pomaze.

ako neko ima ovakve ili slicne probleme i uspeo je sve da resi,molim za savet. pozdrav


Sjecam se prije nekole godine moj brat (tada je imao 15-16 godina) odjednom utripovao  da ne moze da guta hranu,gusi se covjek,neka knedla mu u grlu,tako je bilo danima,dok jednog dana nije zavrsio u hitnoj jer "nije" mogao da dise,radio sve pretrage i sve odlicno,posle toga valjda kad se uvjerio da je zdrav proslo je samo od sebe :)

ista priča, drug iz teretane, 29god.
sve isto, završio u hitnoj, isti simptomi
sva sreća isti završetak, rekli mu zdrav si, opusti se, i to je bilo to sa njegovim problemima

mislim da je @Mickey Rourke dao pravi savet

Van mreže Dejan Petkovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #12 poslato: Avgust 10, 2012, 04:34:25 posle podne »
meni je dosta bolje sada,i dalje ne mogu lepo da disem..
a u hitnoj sam bio 3-4 puta,udarali inekciju u venu,ranisan.. mada nista nije pomoglo.
sada pokusavam da budem dosta smireniji i stvarno mi je bolje,persen redovno pijem 3x1 na dan(mada rekao sam slabo pomaze).
 hteo sam ja da posetim psihoterapeuta ali doktor kod koga sam bio rekao da ne idem jer dace mi odmah neke jake lekove,a nije to za moje godine. imam 21god,i taj doktor mi je zbog toga rekao persen da pijem samo.
samo kada pocnem da treniram,zapocnem ttrening sve ok,pocnem da stavljam tezine malo vise se opteretim sve se odmah vraca . to mi je veliki problem

Van mreže Mickey Rourke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2012, 08:15:47 posle podne »
psihoterapeuti su ti pre svega psiholozi ... ti evedentno imas 'problem' u sebi koji se ispoljava na nacin kao sto opisujes ... ljudski um je mnogo komplikovan,Frojd je jos davno rekao da sve sto u toku zivota potisnemo u sebe tezi da na odredjeni nacin 'izadje iz tebe' ... da li ce to biti kroz pojavu tikova,nocnih mora,napada panike,povisenog protiska nije bitno,ali ono izadje,a svi smo mi nekad u zivotu nakon sto smo se mnogo iznervirali potisnuli to u sebe pa smo i sami videli koliko je to lose,bolje je sto kazu da udaris rukom u zid ili da se na neki drugi nacin motorno ispraznis nego da potisnes ...
dakle razgovor pre svega sa terapeutom ce po mom misljenju resiti tvoj problem,jer je evidentno da ga imas a evidentno je i da sa Persenom neces da ga resis,a taj problem ce tesko sam od sebe da prodje,dakle trebas prvo ti da imas veliku zelju da ga resis a ne da cekas prodje samo od sebe ...

doktorski saveti preko neta su jako osetljiva i nezgodna stvar tako da cu ja ovde da se ogradim i samo da ti preporucim sta treba da radis,pa ti vidi sta ces
pozdrav

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #14 poslato: Avgust 12, 2012, 04:50:31 posle podne »
Mozda su simptomi nedostatka kondicije :)
Mante se filosofije, lepo vam covek napiso, kondicija slaba a planovi veliki, za sve treba vremena