April 25, 2024, 10:01:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: nedostatak vazduha  (Pročitano 40107 puta)

Van mreže RL11

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #15 poslato: Decembar 24, 2013, 08:00:20 posle podne »
Takođe, imao sam povredu kolena i 5 meseci pauze, inače igram košarku a pre povrede sam imao strašnu kondiciju. Sad kad sam se vratio istina malo sam se ugojio, jedva izdržim pola treninga, bol u grudima nepodnošljiv i vazduh ne dopire do pluća. Šta da radim? Kako da ponovo brzo uđem u kondiciju i 'probijem čep'? Hvala.

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #16 poslato: Decembar 24, 2013, 10:35:53 posle podne »
Pa ne mozes da probijes cep...To ti je tuzna istina sa kondicijom, duze mirovanje i performanse padaju.Sad najgore sto mozes da uradis je da pokusavas da radis iste trenige kao pre pauze, jer ces samo da slomis organizam.Sad mora pametno i polako, jbg strpljenja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #17 poslato: Decembar 25, 2013, 06:21:32 pre podne »
Takođe, imao sam povredu kolena i 5 meseci pauze, inače igram košarku a pre povrede sam imao strašnu kondiciju. Sad kad sam se vratio istina malo sam se ugojio, jedva izdržim pola treninga, bol u grudima nepodnošljiv i vazduh ne dopire do pluća. Šta da radim? Kako da ponovo brzo uđem u kondiciju i 'probijem čep'? Hvala.

Nema probijanja nkakvih cepova
smanjen ti je VO2
lagani ulazak i povrtak je jedino sto treba da radis jer od "probijanja cepa" pazi da ne ostane "cep" zaglavljen

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #18 poslato: Decembar 28, 2013, 01:07:53 posle podne »
5 meseci je i vise nego dovoljno da ispadnes skroz iz sistema , dovoljno je nekada i mnogo manje ...  nemoj nista da se cudis ... sad kreces on nule polako , strpljivo i sa planiranim treninzima osluskujuci telo  ... a ovo za "probijanje cepa", sam imao nazalost priliku da cujem od nekih trenera koji nase klince vode da postanu buduci sportisti ... (ne aludiram ni na koga sa foruma , odmah da se ogradim )

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #19 poslato: Decembar 28, 2013, 06:13:58 posle podne »
Dosta je rasprostranjen taj mit o probijanju cepova, upala itd...Kad odem s upaletinom na trening, normalno vezbe snage pokusavam da iskuliram ali me do sad svi trenineri kod kojih sam bio ubedjuju da se to "probija". Bas me zanima kako bi objasnili taj proces probijanja fizioloski sta se desava u organizmu.

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #20 poslato: Decembar 29, 2013, 04:01:50 posle podne »
Evolucija :D

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #21 poslato: Januar 13, 2014, 02:29:55 posle podne »
kada trcim imam blagu vrtoglavicu, i puls mi je pola sata nakon trcana i dalje veoma ubrzan da li su to simptomi nedostatka vazduha i ima li mozda jos neki simptom nedostatka vazduha? Gde da postujem ovu temu.. Mislim imam mali predlog da se osnuje stranica na forumu pod nazivom zdravlje :)?

Nema bila u grudima? Vilic?
Ubrzan puls je vrlo verovatno posledica nedostatka vazduha. Ako shvatis krvotok kao prugu sa vagonima (hemoglobin) i u te vagone pluca tovare kiseonik. Ako je da kazem sa disanjem tj. vazduhom sve u redu i vecina vagona je puna onda srce moze da radi umerenim tempom. Medjutim kada ti vezbas tvoje celije traze vise kiseonika i srce mora da pumpa brze da bi vise kiseonika moglo da se dopremi do celija. Ili ako imas nedostatak vazduh takodje manje kiseonika se vezuje za hemoglobin i srce opet mora da pumba brze da bi se postiglo punjenje celija.

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #22 poslato: Januar 13, 2014, 02:37:47 posle podne »
meni je dosta bolje sada,i dalje ne mogu lepo da disem..
a u hitnoj sam bio 3-4 puta,udarali inekciju u venu,ranisan.. mada nista nije pomoglo.
sada pokusavam da budem dosta smireniji i stvarno mi je bolje,persen redovno pijem 3x1 na dan(mada rekao sam slabo pomaze).
 hteo sam ja da posetim psihoterapeuta ali doktor kod koga sam bio rekao da ne idem jer dace mi odmah neke jake lekove,a nije to za moje godine. imam 21god,i taj doktor mi je zbog toga rekao persen da pijem samo.
samo kada pocnem da treniram,zapocnem ttrening sve ok,pocnem da stavljam tezine malo vise se opteretim sve se odmah vraca . to mi je veliki problem

A sta si od testova sve radio?

1. Jel radjen EKG?
2. Jel radjen test opterecenja?
3. Da li ti se taj bol u zeludcu tj. stomaku javlja pri vezbanju tj. naporu ili je stalno prisutan?

Van mreže Kiberneticar

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #23 poslato: Februar 27, 2014, 06:07:26 posle podne »
psihoterapeuti su ti pre svega psiholozi ... ti evedentno imas 'problem' u sebi koji se ispoljava na nacin kao sto opisujes ... ljudski um je mnogo komplikovan,Frojd je jos davno rekao da sve sto u toku zivota potisnemo u sebe tezi da na odredjeni nacin 'izadje iz tebe' ... da li ce to biti kroz pojavu tikova,nocnih mora,napada panike,povisenog protiska nije bitno,ali ono izadje,a svi smo mi nekad u zivotu nakon sto smo se mnogo iznervirali potisnuli to u sebe pa smo i sami videli koliko je to lose,bolje je sto kazu da udaris rukom u zid ili da se na neki drugi nacin motorno ispraznis nego da potisnes ...
dakle razgovor pre svega sa terapeutom ce po mom misljenju resiti tvoj problem,jer je evidentno da ga imas a evidentno je i da sa Persenom neces da ga resis,a taj problem ce tesko sam od sebe da prodje,dakle trebas prvo ti da imas veliku zelju da ga resis a ne da cekas prodje samo od sebe ...

doktorski saveti preko neta su jako osetljiva i nezgodna stvar tako da cu ja ovde da se ogradim i samo da ti preporucim sta treba da radis,pa ti vidi sta ces
pozdrav

Bratac, ako si prosao sve preglede, analize, ekg,uz .. i zdrav si onda se ne sekiraj. Ja sam imao slicne probleme kad mi se razboleo otac, prestao sam da treniram, upao u neki bedak,pusio kao kreten, na kraju cale umro a ja sve gore i gore, pritisak 150 stalno, vrtoglavice,napadi gusenja , i jedne noci zavrsim u urgentnom, mislili su da je infarkt, nemam vazduh,srce bije ,znojim se, kao da mi neko sedi na grudima, ispregledali me , ajsnuli mi bensedin i pedala gajbi.
Onda sam otisao pukao lovu i privatno sve uradio, osim skenera glave to sam preko veze. I kazu zdrav si ,to je od stresa i kao da pijem lekove i da nadjem psihijatra!
Razmisljam, sta da radim, da cirkam lekove i da idem kod psihijatra mi ne odgovara nikako, i odlucim da pocnem sa treninzima, pa ako cu da riknem od pritiska bolje da riknem ko covek nego da pijem lekove kao baba neka.
Zato ako si ZDRAV udri po treninzima,kondicionom , udri svom snagom.
Izvinjavam se na dugom postu,ali morao sam da pojasnim coveku.

Van mreže YoungStrong

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
  • Clear your mind of can’t.
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #24 poslato: Mart 05, 2014, 10:32:35 pre podne »
Moguce je da je na nervnoj bazi,
Mozda ublazis problem magnezijumom, smiruje puls i kompleksom B vitamina, koji su dobri za nervni sistem u smislu da te smiruju, izmedju ostalog. Probaj, moze ti makar malo olaksati stvari.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #25 poslato: Novembar 03, 2015, 03:00:21 posle podne »
Imam jedno pitanje pa cu iskoristiti ovu temu koja je otrpilike slicna mom da kazemo problemu, dakle
Ja nikad nisam radio konkretno masu / definiciju ,znaci preko cele god se hranim "cisto" generalno nekih 80% (umem ponekad da omrsim nesto slatko) e sad posto se dugo rokalo ovim tempom,naravno da se oradila masa koja je cak i vise nego sto sam ocekivao,ali ja sad ne znam da li se ovo tripujem ali se u poslednji period lose osecam,bas u smislu kao da mi nedostaje vazduha,u glavi kao da mi je neki pritisak nedostatak vazduha mantanje, znaci totalno retardirano nikad se nisam slicno osecao,logicki nabacio sam brzo veliku masu (nije sad to neka ne znam ti ja kakva masa) na telo koje nije spremno za to,
 e sad me zanima Da li ce ovo proci ili ipak moram na neku dijetu da se vracam u normalnu ili sta raditi,napominjem da kardio nisam uradio nikad za god i po dana sigurno a zadnji put sam trco do kladionice 200m, I iskreno ne bih na dijetu i ne bih da mrsavim i zato sam ono sad pomalo i razocaran

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #26 poslato: Novembar 03, 2015, 04:21:31 posle podne »
Koliko si dodao za koje vreme?
suck it up, buttercup

Van mreže hazaxel

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #27 poslato: Novembar 03, 2015, 08:53:14 posle podne »
pa zato si izbegavao kardio preko godinu dana? samo 10 minuta kardia, cak i da nije HIIT je dobro za organizam.
Ne bih da kritikujem, ali uradi i krvu sliku i izmeri protisak za svaki slucaj.
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2015, 08:57:05 posle podne hazaxel »

Van mreže x3mmmm

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 129
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #28 poslato: Novembar 04, 2015, 09:07:54 pre podne »
Ako uzimas trenbolon...od toga ti je...pogotovo enatat...ja trcim svako jutro godinama...a na tren enatatu kad sam nakon sto se popnem uz 10 stepenika se zadisem...

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #29 poslato: Jul 01, 2016, 08:24:34 pre podne »
Vidim stara tema al nema veze imam sličan problem. Kad radim metabolički kardio ili neki tip kružnog treninga, kao da mi se "skupi" grlo i ne mogu da dišem ne može vazduh do pluća, čak me hvata i panika, moram forsirano da dišem da bih probio taj "čep". Ne traje dugo, minut ali zaj.... osećaj.
I da, u treningu sam znači nisam početnik