April 25, 2024, 08:49:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: nedostatak vazduha  (Pročitano 40106 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #30 poslato: Jul 01, 2016, 08:40:53 pre podne »
iskreno vrlo je moguce da ti je to samo u glavi, pogotovo sto te hvata panika... ali to stvarno moze da bude od hljade i jednog razloga pored ovoga sto si spomenuo, ako si bio pusac, ako je teretana slabo provetrena a krcata, pa ste istrosili kiseonik, ako si se najeo pred trening pa te zeludac u nekom trenutku pritisnuo nezgodno i gomile drugih medicinskih razloga... znaj samo da sto se vise tripujes, sta god da je, to ce efekti biti jaci i duzi :)

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #31 poslato: Jul 01, 2016, 09:27:23 pre podne »
Ma prvo fizički mi se stegne grlo pa posle dodje panika ali sam uspeo da je iskontrolišem, forsirano duboko dišem pokušam da ne mislim na to.
Fizički sve ok, nikad nisam bio pušač. Ne znam dal si probao ovakav trening, stvarno je ubitačan možda ja na njega tako reagujem jbmliga.
Osećam da mogu još recimo jedan krug ali zbog ovog problema gasim se. Ajde prvi krug recimo kad završim najmanje me stegne ( što je i logično) ali tamo četvrti već ne mogu da se sastavim ni pola kruga

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #32 poslato: Jul 01, 2016, 11:50:06 pre podne »
a , mislis na giga setove , da to moze da ti se desi i moze da bude jako neprijatno, mozes da ti pozli bez problema ,na taj trening jbg moras da se naviknes, dolazi do skoka pulsa i pritiska , koriguj tezine i pauze izmedju krugova za pocetak , moj ti je savet da u pocetku ubacis i malo kardia kako bi povecao aerobnu kondiciju, neki hiit kardio

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #33 poslato: Jul 01, 2016, 12:04:11 posle podne »
Ne znam stvarno šta su gigasetovi, ovo radim sa momcima sa MMA jednom nedeljno, svaki trening različite vežbe da se telo ne navikne, 10 - tak vežbi od bodyweight pa do nabačaja  ima svega, bez pauze izmedju. Ma u formi sam radim ovo dosta dugo

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #34 poslato: Jul 01, 2016, 12:17:05 posle podne »
to je funkcionalan trening, pa telo ce ti se tesko navici na tu vrstu treninga ako radis samo jednom nedeljno , pravi pauze recimo do min. ili po potrebi pa vremenom smanjuj iste, nema druge... 

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #35 poslato: Jul 01, 2016, 12:41:32 posle podne »
Nemam vremena za više, radim ja i druge treninge a i bojim se da se ne pretreniram.
Uradimo ceo krug bez pauze izmedju vežbi  pa minut pauza. Ja moram dužu pauzu, dva minuta.
Perverzija kad momak odradi ceo krug ekstra brzo sa GAS maskom na glavi, ja naravno ne smem ni da pomislim na tako nešto.
Vidiš, kod kardio treninga na boksu ako si video nekad ceo trening gde se radi shadow, džak, pogača, sparing... tu mi riknu pluća kod jakog treninga ali mi se ne steže grlo

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #36 poslato: Jul 07, 2016, 01:31:38 posle podne »
Evo epiloga ovog problema posle višemesečnog obilaska lekara.
Prvo je bilo dal je srce, pa test opterećenja, sve ok. a i ja sam znao da je sve ok. što se toga tiče
Najuži izbor je ušla astma jer su slični simptomi gušenja ali ja astmu nemam to su ustanovili.
E konačno je ovako: bronhospazmija uzrokovana naporom plus hiperventilacija... preporučen mi je lek za astmatičare koji se uzima pre napora. Koliko vidim neki kortikosteroid, znači uzeću ipak malo dopinga  ;D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #37 poslato: Jul 07, 2016, 01:39:33 posle podne »
ja to ne bih uzimao ako mi bas ne treba jer je to uvod za astmu ... ja bih sacekao malo bio strpljiv , mozda simptomi prodju ... to sve moze da bude na psihi , da li si koristio kofein ili neki pre workout kada ti se to desavalo ?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #38 poslato: Jul 07, 2016, 02:05:41 posle podne »
Ma gde da prodje kad me to muči ni ne mogu da se setim od kada, kad god dovedem telo u to stanje napora.
Kako sam razumeo lekara to je trenutno stanje kad dobijem kao astmatični napad a uzrok jbmliga ne zna ni on.
Na to se nakačila i hiperventilacija verovatno jer forsirano duboko dišem pa to dovodi do promene ugljendioksida u krvi...
Ne postoji izlečenje već ovaj inhalant što mi je prepisan.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #39 poslato: Jul 07, 2016, 02:13:44 posle podne »
A da, ne uzimam ništa ni pre ni posle ni za vreme treninga, kofein samo kroz kafu.
Po mojoj filozofiji ne treba mi ništa jer nisam profi, samo dobra ishrana.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #40 poslato: Jul 07, 2016, 03:10:07 posle podne »
pa to je najgore kada dobijes neki lek prepisan a ne dobijes dijagnozu sta i kako i zasto ti se desava.. jesi snimao pluca?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #41 poslato: Jul 08, 2016, 11:21:57 pre podne »
Nisam snimao, bio kod pulmologa poslušao me kaže dobro je sve.
Što duže čitam o ovome to sam ubedjen da je to to, jednostavno upotrebiću lek sada prvom prilikom pre treninga pa ćemo videti

Van mreže Cobralione

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #42 poslato: Avgust 03, 2016, 09:21:21 posle podne »
Evo epiloga ovog problema posle višemesečnog obilaska lekara.
Prvo je bilo dal je srce, pa test opterećenja, sve ok. a i ja sam znao da je sve ok. što se toga tiče
Najuži izbor je ušla astma jer su slični simptomi gušenja ali ja astmu nemam to su ustanovili.
E konačno je ovako: bronhospazmija uzrokovana naporom plus hiperventilacija... preporučen mi je lek za astmatičare koji se uzima pre napora. Koliko vidim neki kortikosteroid, znači uzeću ipak malo dopinga  ;D


Da..ja imam astmu u naporu...strasno...meni su propisali lijek i nisu mi nista rekli o stetnosti toga lijeka,vec inhalator dali tj,pumpicu i 60 min prije napora mi receno...ovdje sam saznao da to nosi dosta rizika po zdravlje,sto da kazem osim da nas doktori unistavaju sa drugim lijekovima...dali uzimas to i dali si primjetio neka losa dejstva sa tim? Jer eto,ovdje na forumu je pisano o tome da je opasno i da se ne preporucuje da se uzima,pa valjda ako netko zna koji drugi inhalat ili lijek mozemo da mi astmaticari uzimamo...
inace ja imaam slicne simptome u mome sportu...nakon par jacih sprinteva,duela,zadisem se...puls mi se digne...i moram da stanem...sitna bol u grudima tj jednostavno se borim sa zrakom,nedostatak energije,lupanje srca.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #43 poslato: Avgust 04, 2016, 05:57:06 pre podne »



Da..ja imam astmu u naporu...strasno...meni su propisali lijek i nisu mi nista rekli o stetnosti toga lijeka,vec inhalator dali tj,pumpicu i 60 min prije napora mi receno...ovdje sam saznao da to nosi dosta rizika po zdravlje,sto da kazem osim da nas doktori unistavaju sa drugim lijekovima...dali uzimas to i dali si primjetio neka losa dejstva sa tim? Jer eto,ovdje na forumu je pisano o tome da je opasno i da se ne preporucuje da se uzima,pa valjda ako netko zna koji drugi inhalat ili lijek mozemo da mi astmaticari uzimamo...
inace ja imaam slicne simptome u mome sportu...nakon par jacih sprinteva,duela,zadisem se...puls mi se digne...i moram da stanem...sitna bol u grudima tj jednostavno se borim sa zrakom,nedostatak energije,lupanje srca.
Poslusaj slobodno lekara, meni je pumpica spas. Poceo sam da racunam zivot pre nje i posle nje.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: nedostatak vazduha
« Odgovor #44 poslato: Avgust 04, 2016, 06:27:20 pre podne »
Evo epiloga ovog problema posle višemesečnog obilaska lekara.
Prvo je bilo dal je srce, pa test opterećenja, sve ok. a i ja sam znao da je sve ok. što se toga tiče
Najuži izbor je ušla astma jer su slični simptomi gušenja ali ja astmu nemam to su ustanovili.
E konačno je ovako: bronhospazmija uzrokovana naporom plus hiperventilacija... preporučen mi je lek za astmatičare koji se uzima pre napora. Koliko vidim neki kortikosteroid, znači uzeću ipak malo dopinga  ;D


Da..ja imam astmu u naporu...strasno...meni su propisali lijek i nisu mi nista rekli o stetnosti toga lijeka,vec inhalator dali tj,pumpicu i 60 min prije napora mi receno...ovdje sam saznao da to nosi dosta rizika po zdravlje,sto da kazem osim da nas doktori unistavaju sa drugim lijekovima...dali uzimas to i dali si primjetio neka losa dejstva sa tim? Jer eto,ovdje na forumu je pisano o tome da je opasno i da se ne preporucuje da se uzima,pa valjda ako netko zna koji drugi inhalat ili lijek mozemo da mi astmaticari uzimamo...
inace ja imaam slicne simptome u mome sportu...nakon par jacih sprinteva,duela,zadisem se...puls mi se digne...i moram da stanem...sitna bol u grudima tj jednostavno se borim sa zrakom,nedostatak energije,lupanje srca.

ti zaista pocinjes sada vec da odlazis tamo gde ne treba
NIKO OVDE NIJE REKAO DA JE STETNO NESTO STO TI JE LEKAR PREPISAO!!!
Pre svega tebi da je lekar proepisao taj lek,onda uz to je moralo da ide gomila porpatne dokumatezije koju ce tvoj klub da prilaze prlikom savke utakmice posto PADAS NA DOPING KONTROLU ukoliko ti taj lek ne sluzi u zdrastvene svrhe!!!!!

Kao drugo
ti si se raspitviao sa CLENBUTREROL,lek koji nije registrovan ni kod nas ni kod vas,a mi smo ti rekli da o tome treba da razmislis,posto on moze da nosi niz NEAGTIVNIH EFKEATA

Zadnji put te upozoravam da ovakve stvari ne pises,jer i ukoliko se ja ovde raspiesm o budem qvotao sve tvoje potrage o hemiji pod izgovrom pre da poboljsas sporstske rezulate,a onda si od jednom asmaticar,a gledajuci tvoje slike na FB ne bih rekao da bas imas iskustva u bilo cemu