April 28, 2024, 05:20:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.104 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu  (Pročitano 2522 puta)

Van mreže mladja037

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« poslato: Avgust 19, 2012, 06:37:44 posle podne »
Ovako, imam 21 godinu, visok sam 183...imam 88kg...sturidam...dosta vremena provodim sedeci citajuci..itd...
Resio sam to malo da promenim od trenutka kada sam primetio da mi je stomak pozamasan... Nikada nisam imao problema sa time..(nisam imao ni plocice).. u principu bio sam na +0... Krenuo sam u teretanu...i bas redukovao ishranu.
Teretana: Vozim biciklu...pa odradim seriju trbusnjaka..pa malo traka za trcanje...pa serija trbusnjaka...
Ishrana: Studentski restoran ne radi! :p Tako da sam `pripremam` hranu...obilazim pekare, kafice...ne pijem coca-colu...uopste ne pijem nista gazirano.... Smanjio sam unos hleba...pojedem pola parceta razanog hleba za jedan obrok... izbacio sam pljeskavice...itd... Posle jedno dve nedelje... Primecujem polako da mi se stomak smanjuje...
Ali uz velika odrizacanj (znam da ovo nece da vam se svidi): Imam samo dva-tri obroka dnevno... i to... npr...kada ustanem...pojedem dva jaja...za rucak kuvani krompir....za veceru med na pola parceta hleba ili jedan krastavac... Uz to svakoga dana pijem limunadu pre podne..a uvece pred spavanje zeleni caj...

Interesuje me koliko gresim (posto znam da gresim) u ishrani...kao student nemam sad nekih finansijskih mogucnosti za losose cuda itd...vec za normalnu hranu...navikao sam organizam na malo hrane tak oda mi sada to nije problem...

Pored toga, sto se tice teretane..otisao sam kao s marsa da sam pao...niti znam sta da radim..niti bilo sta drugo... Sta mi savetujete da radim da bih skinuo stomak..na normalu.. (necu od sebe da pravim nekog bodibildera, nego normalnog decka..koji nece da ima stomacic) :) 

Stose tice kardio treninga..to mi je malo teze..posto sam kao mali imao astmu i nemam bas buno kondicije tj. brzo se umaram...pri trcanju...


Svi saveti su dobrodosli.

Hvala unapred.

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2012, 09:36:03 posle podne »
Uf Mladjo ti bas nista ne znas ;D
Moras malo da "precesljas" forum, nije poenta da gladujes vec da jedes pravilno, pa zato citaj podforume ishrana i trening onda postavi plan ishrane i treninga pa cemo ti ga korigovati ako bude trebalo.... A sto se teretane tice pitaj nekog trenera ili vjezbaca da ti pokaze osnove za pocetak... jbg moras se malo potruditi sve sto ti treba je na forumu samo ga malo "precesljaj"....

Van mreže Stefan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 19, 2012, 09:39:31 posle podne »
Po mom misljenju, mnogo gresis.

Citat
Ishrana: Studentski restoran ne radi! :p Tako da sam `pripremam` hranu...obilazim pekare, kafice...ne pijem coca-colu...uopste ne pijem nista gazirano.... Smanjio sam unos hleba...pojedem pola parceta razanog hleba za jedan obrok... izbacio sam pljeskavice...itd... Posle jedno dve nedelje... Primecujem polako da mi se stomak smanjuje...
Ali uz velika odrizacanj (znam da ovo nece da vam se svidi): Imam samo dva-tri obroka dnevno... i to... npr...kada ustanem...pojedem dva jaja...za rucak kuvani krompir....za veceru med na pola parceta hleba ili jedan krastavac... Uz to svakoga dana pijem limunadu pre podne..a uvece pred spavanje zeleni caj...

Interesuje me koliko gresim (posto znam da gresim) u ishrani...kao student nemam sad nekih finansijskih mogucnosti za losose cuda itd...vec za normalnu hranu...navikao sam organizam na malo hrane tak oda mi sada to nije problem...

Gresis ovde, bas dosta. Od toga "obilazim pekare", "imam samo dva tri obroka dnevno", "med sa pola parceta hleba"...Ne valja nista od ovoga. Kao prvo, i ja sam u slicnoj situaciji kao ti, student, nedostatak kesa, ali skupi se nekako kes makar za normalnu ishranu. Zatim, ugljeni hidrati koji tebi trebaju su bas jeftini, cak ce te to jeftinije izaci nego obilasci pekara i slicno. Npr., 1kg ovsenih - 130. dinara, 1kg pirinca - 150. dinara, 1kg krompira - oko 30 dinara je cini mi se. Za 300 dinara, dobijes ugljenih hidrata za 4-5 dana. Sto se tice proteina, najisplativije ti je belo meso, onda uvece pred spavanje ella.(nikakvi lososi i slicno :) )To je da se kaze i najskuplji deo, ali ni blizu toliko strasno koliko neki misle.

Onda ovo 2-3 obroka - ne valja. Neki optimum za broj obroka je oko 5, prakticno da jedes na oko svaka 3 sata.Na ovaj nacin sto ti radis, samo kontra efekat pravis.

Hleb izbacuj, med izbacuj. Imas na ovom forumu bas dosta jelovnika, nekoliko dobrih dijeta(rotacije, keto...) citaj i prilagodi to sebi.

Citat
Pored toga, sto se tice teretane..otisao sam kao s marsa da sam pao...niti znam sta da radim..niti bilo sta drugo... Sta mi savetujete da radim da bih skinuo stomak..na normalu.. (necu od sebe da pravim nekog bodibildera, nego normalnog decka..koji nece da ima stomacic) :) 

Stomak se ne skida pri vezbanju, nego od ishrane. Tako da vrati se na prethodno. A za vezbe, za pocetak idi kruzne treninge, kad steknes kondiciju, mozes neki od programa, tipa grudi-biceps, ledja-triceps, noge i ramena ili vec neku drugu kombinaciju.

Ja sam ti ovde napisao neke najosnovnije stvari, smernice, sve ovo imas detaljno na forumu ispisano, citaj i naucices dosta stvari.


Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2012, 11:55:32 pre podne »
Svi pricaju da kad mrsavimo mrsavimo svugde na celom telu sad npr na butinama skines 1 cm a na celu 1 mm...e pa onda ne kontam ovo ako bi radili kardio onda bi ipak trebalo da se mrsavi i na stomaku bez obzira dal je nekome ishrana toliko pravilna vec najvise od kardia npr ako vise potrosis nego sto uneses onda bi majku mu trebalo i stomak i sve ostalo da mrsavi????

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2012, 01:35:03 posle podne »
samo ti nastavi da treniras i sve ce doci na mesto.  nemoj da se opterecujes sa time. Potrebno je vreme i volja.

Van mreže vinnie38

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 320
Odg: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« Odgovor #5 poslato: Septembar 18, 2012, 10:39:19 pre podne »
samo ti nastavi da treniras i sve ce doci na mesto.  nemoj da se opterecujes sa time. Potrebno je vreme i volja.

Slažem se potpuno. Zajedno sa onim, šta ti lepo objasnio Stefan oko hrane i več si na konju :)

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Apsolutni pocetnik - prvi treninzi i prva dijeta u zivotu
« Odgovor #6 poslato: Septembar 18, 2012, 12:27:37 posle podne »
Osnova zdrave ishrane i pre svega mrsavljenja su ti kvalitetna 5 obroka.
Citaj, istrazuj po forumu, sta te bude interesovalo i zanimalo a da ne nalazis - pitaj.
Sto se UH tice, 200gr pirinca dnevno, mozes i ovsene, krompir... Pogledaj tabilice, vidi koliko UH ima na 100 gr i po tome se usmeri.
Sto se proteina tice, jedi sto vise cistog mesa, nikako mesne preradjevine.
I veruj mi, mrsavi se hranom ne gladovanjem.
Skidaju se i dodaju kilogrami u kuhinji na prvom mestu a tek onda u teretani.
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"