Mart 29, 2024, 12:59:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu  (Pročitano 3227 puta)

Van mreže DunavBoy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu
« poslato: Avgust 24, 2012, 10:58:39 posle podne »
 
      nedavno sam citajuci neke tekstove po Internetu naisao na stvar koja me je zacudila -- u isto vreme kada je Gichin Funakoshki kretao sa formiranjem shotokana, koji verovatno da je svako dete na planeti (sem u Koreji i Kini) kadtad treniralo makar na po mesec dana ,  postojali su i drugi majstori karatea koji su nezavisno od njega imali svoje varijante sportskog karatea.  prvi koji mi pada na pamet jeste tvorac Goju Ryua (ne sinonima za Uechi, sto neki koriste, vec ovaj sportski Goju Ryu sto je jako slican Shoto Kanu)

       da li iko ima predstavu kako to da smo svi culi za ime Gichina Funakoshija a niko od nas za ostale autore,tj prakticare, koji su u isto vreme radili skoro istu stvar kao i on, nezavisno od njega?   tj koji su razlozi za to ? Svima nam je kadtad servirana prica da je Funakoshi tvorac sportskog karatea i da pre njega niko slicne stvari nije radio na taj nacin , a onda se ispostavi da je bilo i drugih u njegovo vreme koji se nisu 'uspesno plasirali na trziste'.   ne znam nista o njegovoj biografiji , ako je covek bio rodbinski povezan sa funkcionerima japanske carevina to bi jako puno toga objasnilo .   nazalost, kao i danas, i ranije je ''sport'' makar u varijanti tuche  i politika i biznis bio prilicno povezan.  mislim da je najbolja ilustracija toga da je nedavno MMA zabranjen na Tajlandu kao 'nehuman sporta'   (a ne kao konkurencija za 'humani sport i klubove'  Muay Thai klubove i opadanje popularnosti Muay Thaia u drzavi).....ako neko ista zna o ovome...

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2012, 11:07:46 pre podne »
Ajde nađi neki drugi forum pa tamo troluj i filozofiraj.

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2012, 07:10:09 posle podne »
joj jarane kad imas nuznik neznam sto seres po forumu  :'(

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu
« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2012, 11:52:59 pre podne »
Ja mislim da trebas kontaktirati Jean Claud Van Damea.....on ti to zna sve....il Chuck Norisa jos bolje...

Van mreže dr Sasa

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2012, 05:25:45 posle podne »
Ja mislim da trebas kontaktirati Jean Claud Van Damea.....on ti to zna sve....il Chuck Norisa jos bolje...

Ma Stiven Sigal je TATA  8)

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: karate: Japan u 1930im, odnos Gichina Funakoshija i drugih sportista u Japanu
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2012, 07:10:57 posle podne »
jebi ga, stiven sigal je majstor aikidoa...
The training is nothing, will is everything.