General Bodybuilding Discussion > Trening sa tegovima

Dominacija astme

<< < (3/8) > >>

ymir:

--- Citat: MrT  Septembar 02, 2012, 06:09:30 posle podne ---Ako te u kuci na selu hvata, moze biti nesto tipa budj/plesan/grinje/vlaga... mislim sve se to svodi na isto manje/vise - "vladavina vlage".
Probaj prvo sa kofeinom, da, to je najlakse. Ako vidis napredak, bice da je alergija - e sada da li je dovoljan kofein ili efedrin ili mora nesto drugo, to je pitanje. Bilo dovoljno ili ne, ako je alergija u pitanju, koriscenje bilo cega da bi se uradio trening je najveca gluposto koju mozes raditi. Jednom/dvaput/triput za probu, da istrazis sta je u pitanju OK - ali da uzimas nesto ozbiljnije od kofeina, umesto da promenis teretanu, nakon sto nadjes sta ti stvara problem je glupost. Mucis telo. Efedrin nece umanjiti histamin, vec ce povecati pritisak, delovati da se izbaci sluz, ali nazalsot kada treniras, samo ce se vise i vise IgE i histamina luciti - to sto ces za jedan trening smanjiti astmu, na duze staze moze samo da napravi veci problem.

Ako je u pitanju zagusenost od kardio sprava, moras naci teretanu gde su skroz odvojene od delova za trening sa tegovima.
Ako je od vlage, tu neces daleko stici... ako se ne ventilira/kimatizuje teretana, vlage ce biti koliko hoces. Ako se klimatizuje, nece je biti toliko, ali ce klima uredjaji (bilo obicni, bilo ventilacioni sistemi) da stvaraju vlagu (zvuci glupo, ali kada klima uredjaj postigne zeljenu temperaturu/situaciju, on pocinje da vraca vlagu, zaostalu u uredjaju, nazad u prostoriju i to je gore nego vlaga koja se povremeno luftira).

Znaci, ako je vlaga... trazi teretane koje su na visim spratovima i imaju sto bolje klima uredjaje. Ali ne ocekuj da ces daleko stici, i sa efedrinom i sa Berodualom ili slicnim i jacim cak... oni mogu samo da umanje efekat histamina, ali ne mogu spreciti da se stvara.

--- Kraj citata ---

Vidim ja da je vlaga. Ako je alergija onda bi trebalo na zimu da mi bude bolje. Ja menjam 3 teretane stalno, zavisi od para i drugih stvari. Isao bi na kofein, a na nesto ozb. samo da probam. Mada ja mislim da tu igra ulogu i kondicija, jednostavno moram da treniram i treniram da povecavam pluca.

MrT:
Tako je, kako ide zima, sve te alergija vezane za vlagu se smanjuju, ali ne i nestaju. Imam cesto problema recimo kad dodje neko ko jaknu nije prao godinama :( Nakuplja se znoj, sneg, svakakva vlaga i problematicni mikroorganizmi...

Moje licno iskustvo je da sto se vise vezba, ako je jaca alergija, sve je gore i gore - u smislu, ti ces popiti kofein/efedrin, koji ce samo smanjiti SIMPTOM (sluz) ali ne i razlog (alergija) ili problem (histamin/IgE). Bolje je ne raditi kada se oseti astma, nego stalno uzimati neki stimulant, makar on bio samo kofein. On ipak utice na mnogo sto sta, i vremenom ce ti telo traziti vise i vise da bi bilo efekta.
Posto se vlaga nece smanjivati (nista se ne radi po tom pitanju u celom svetu..), tesko da ce i ljudi koji imaju alergije vezane za vlagu imati pobosljanje :(
Prolazim Skadarlijom cesto, kao i ulicama okolo - moram da idem sredinom ulice, jer same zgrade BAZDE na vlagu, i zatvaraju mi disajne puteve - tako da znam kako je ;)

Ja iskreno sumnjam da ti je alergija, jer je logicnije da se javlja na aerobnim a ne vezbama snage. Sem ako ne radis po 30 ponavljanja po seriji :)

ymir:

--- Citat: MrT  Septembar 02, 2012, 10:07:47 posle podne ---Tako je, kako ide zima, sve te alergija vezane za vlagu se smanjuju, ali ne i nestaju. Imam cesto problema recimo kad dodje neko ko jaknu nije prao godinama :( Nakuplja se znoj, sneg, svakakva vlaga i problematicni mikroorganizmi...

Moje licno iskustvo je da sto se vise vezba, ako je jaca alergija, sve je gore i gore - u smislu, ti ces popiti kofein/efedrin, koji ce samo smanjiti SIMPTOM (sluz) ali ne i razlog (alergija) ili problem (histamin/IgE). Bolje je ne raditi kada se oseti astma, nego stalno uzimati neki stimulant, makar on bio samo kofein. On ipak utice na mnogo sto sta, i vremenom ce ti telo traziti vise i vise da bi bilo efekta.
Posto se vlaga nece smanjivati (nista se ne radi po tom pitanju u celom svetu..), tesko da ce i ljudi koji imaju alergije vezane za vlagu imati pobosljanje :(
Prolazim Skadarlijom cesto, kao i ulicama okolo - moram da idem sredinom ulice, jer same zgrade BAZDE na vlagu, i zatvaraju mi disajne puteve - tako da znam kako je ;)

Ja iskreno sumnjam da ti je alergija, jer je logicnije da se javlja na aerobnim a ne vezbama snage. Sem ako ne radis po 30 ponavljanja po seriji :)

--- Kraj citata ---

Pa pazi ovo ja ovako nemam problema, mislim mozda imam ali ih ne provaljujem sem kada treniram ili sam u selu. Kardio kada sam radio, trcanje konkretno, 7-8min. trcim i to je plafon, posle 10min, pa 15, pa 20 i kada zavrsim malo odmorim i dodjem sebi.
A sto se tice ponavljanja, pa recimo kada radim cucanj ja se zagrejem sa 20 ponavljanja i ona su mi mnogo laka u odnosu na vecu kilazu od 10 ponavljanja. Jbg. pluca se nisu razvila i to je to. Kofein cu uzimati ali samo 2 puta nedeljno da bi se telo sto sporije privikavalo na njega.

MrT:
Vidi koji je tip astme najbolje (nadaj se da nije alergija na vlagu, to se nece poboljsavati skorijih godina... i ne mozes je izbeci u Srbiji - mogao bi u Dubaju, Egiptu i slicno :))

Jesam te dobro razumeo, ne mozes da trcis preko 7-8 minuta zbog astme ili? Moze biti da je do uredjaja kao sto rekoh ;)

ymir:

--- Citat: MrT  Septembar 03, 2012, 01:31:38 pre podne ---Vidi koji je tip astme najbolje (nadaj se da nije alergija na vlagu, to se nece poboljsavati skorijih godina... i ne mozes je izbeci u Srbiji - mogao bi u Dubaju, Egiptu i slicno :))

Jesam te dobro razumeo, ne mozes da trcis preko 7-8 minuta zbog astme ili? Moze biti da je do uredjaja kao sto rekoh ;)

--- Kraj citata ---

Imam bronhilnu i alergijsku ja mislim. E pa jbg. sta valja u Srbiji sem zena i izlazaka :)
Pa pre nisam mogao sada 20-25min. max.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju