General Bodybuilding Discussion > Trening sa tegovima

Dominacija astme

<< < (8/8)

MrT:
Sve to ide zajedno, i vezano je za vlagu.

(ne polen, nego grinje, budj/plesan..)

BUKAS:
Pa onda je alergican na grinje. Vlaga je optimalan uslov za razvijanje istih, tako da moze samo da bude alergican na grinje. Inace vucem astmu od trece godine. Ventolin pumpica stalno uz mene. Imas posebnih lekova kojima se leci astma, odnosno zapaljenje bronhija a ova pumpica i slicni lekovi su za trenutno dejstvo, odnosno pomazu da se iste prosire. Alergo test i pokazace mu se. Meni je npr mnogo teze dok sam u Somboru a kad odem u Novi Sad mozda 3x ned mi treba ventolin.

ymir:

--- Citat: BUKAS  Septembar 06, 2012, 05:16:35 posle podne ---Pa onda je alergican na grinje. Vlaga je optimalan uslov za razvijanje istih, tako da moze samo da bude alergican na grinje. Inace vucem astmu od trece godine. Ventolin pumpica stalno uz mene. Imas posebnih lekova kojima se leci astma, odnosno zapaljenje bronhija a ova pumpica i slicni lekovi su za trenutno dejstvo, odnosno pomazu da se iste prosire. Alergo test i pokazace mu se. Meni je npr mnogo teze dok sam u Somboru a kad odem u Novi Sad mozda 3x ned mi treba ventolin.

--- Kraj citata ---

Aha, na grinje. I radio sam alegro test davno, ali jos se secam nepodnosljivog svraba :D E pa vidis, me bi bila losa ideja da koristim pumpicu kada vezbam. E i ja kada odem u Sombor uvati me astma obavezno, ma gde god van Bg-a mene vata.

SoldoVu:
Prrijatelju i ja imam astmu, i to sam rijesio Dugim i mugotrpnim kardio treninzima, i plivanjem. Tako 6-8 mjeseci muke i napadaja gušenja, sve dok se tjelo nije naviklo i poćelo otpor pružati.

Ognjen.:
Pozdrav , takodje imam astmu , nekako sam se provlacio do pre godinu dana dok nisam fest zaglavio posto sam treningom pokusao da se izlecim kad me je strefila alergija :D . Dakle moj ti je savet da se ponovo detaljno pregledas , uradis alergoloske testotove i da dobijes odgovarajucu terapiju. Ja koristim Simbicort turbohaler 2x dnevno vec godinu dana kao stalnu terapiju i mogu ti reci da sam zaboravio sta znaci astma . Takodje slazem se za ventolin No. 1. kad imas trenutnih problema . 

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju