April 28, 2024, 08:51:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.105 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kriva kicma i teretana  (Pročitano 9315 puta)

Van mreže Toor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Kriva kicma i teretana
« poslato: Septembar 27, 2012, 05:28:38 posle podne »
Ovako napravio sam malu pauzu sa teretanom (privatne obaveze) sad me zanima mislim da imam krivu kicmu tj da mi je jedna lopatica kao malo spustena odnosno kad se pogledam u ogledalu sa boka kao da je taj dio ledja isturen prema van zanima me da li je dobro da i dalje idem u teretanu. Jos da dodam da imam prilocno ravna stopala i moj dosadasnji cardio je bio pretezno biciklom da li je pametno da trcim ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2012, 05:35:15 posle podne »
pa mozes da trcis sto da ne ,ako nemas prekomernu telesnu tezinu
a ovo oko kicme
prilcno je ovo nejasno
kako ti mozes da vidis svoja ledja u ogledalu?
mislim da sto kazu mladi "tripujes"

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2012, 05:55:33 posle podne »
Da li imas neki deformiteti kicme to mozes utvrditi tako sto odes kod dr.
I to se rjesava terapijom koja ciji je glavni dio vjezba i jos dosta toga.......
Sta ti hocu rec: posjeti ljekara kao prvo, a dalje ces vidjeti. Trenirati ne bi trebo prestati ali samo ako imas jako strucan nadzor, koji ce se voditi sa tim sta ti je dr. rekao.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Toor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2012, 06:48:04 posle podne »
Pedja mogu vidjeti ledja sa boka i vidi se nepravilnost na ljevoj strani takodjer kost koja se nalazi odmah ispod vrata (nezz joj ime) na ljevoj strani je dosta isturena prema naprijed. ovih dana planira da odem kod ortopeda pa cu da se i sa vama konsultujem sta kako dalje mislio sam da jacanjem ledjih i trbusnih misica da cu dosta popraviti stvar

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2012, 07:14:23 posle podne »
Mozda si samo opao na kilazi pa ti se cini to. Opet doktor najpreciznije moze da ti kaze u cemu je problem i da li ga ima uopste. Koja kost je tacno u pitanju, pogledaj na ovoj slici:


Van mreže Toor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2012, 09:26:21 posle podne »
Evo druze tu je i oznacena znaci na ljevoj (moje ljevo) kost je dosta izbocena

http://desmond.imageshack.us/Himg11/scaled.php?server=11&filename=diettogetripped.jpg&res=landing

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2012, 05:12:25 pre podne »
Evo druze tu je i oznacena znaci na ljevoj (moje ljevo) kost je dosta izbocena

http://desmond.imageshack.us/Himg11/scaled.php?server=11&filename=diettogetripped.jpg&res=landing

vidi
ti ili trolujes ili neznam sta?
davas nal sliku od nekog bodi bildera gde si ti oznacio ono sto an tebinije kao kod njega?
mislim,u opste ne rauzmem celu ovu pricu
dali mozes da stavis neke slike pa da se to vidi jer odista..ali iskreno na ovaj nacin

-na ljevoj strani takodjer kost koja se nalazi odmah ispod vrata (nezz joj ime) na ljevoj strani je dosta isturena prema naprijed.

-mislim da imam krivu kicmu tj da mi je jedna lopatica kao malo spustena odnosno kad se pogledam u ogledalu sa boka kao da je taj dio ledja isturen prema van

znaci
oznacavas nam KLJUCNU KOST a u prvom postu pricas o LOPATICIMA (tako se u narodu popularno zove deo na ledjima)

mnogo nelogicnosti

Van mreže Toor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2012, 02:51:27 posle podne »
Probao sam slikati ali to zbilja svojim fotoaparatom nemogu dobro da uslikam a bolji nemam tu sliku sam stavio samo da bi pokazao o kome djelu se radi, danas sam u klinici iso po uputnicu ortopedu i doktor opce prakese ili kako se vec zove mi je rekao da se moguce radi o nekom obliku kifoze ali posto je bio u zurbi samo mi je dao uputnicu za ortopeda i nije mi puno objasnio o mom stanju tako da sad cekam ortopeda. Ako je ko imo slicna iskustva bilo bi od velike pomoci

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2012, 07:02:40 posle podne »
Moze biti da je kifoza, ali neki pocetni stadijum jer da imas kifozu, imao bi i ogromnu grbu na ledjima i ne bi mogao da se uspravis. To ti je sve posledica loseg drzanja, a ukoliko ti ortoped ustanovi da jeste to u pitanju, ici ces na fizikalnu terapiju, a kod kuce ces raditi odredjene gimnasticke vezbe. No, dok ne slikas sebe i ne okacis ovde slike, niko ti nista o tome ne moze reci osim doktora koji ce te pregledati.

Van mreže Toor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2012, 12:36:48 pre podne »
Kemis to da mi je drzanje lose mogu i sam da potvrdim od malena su mi stopala ravna i uvjek mi je drzanje bilo lose, nadam se da nije nista ozbiljno jedino sto mogu primjetiti da mi je bilo puno lakse dok sam trenirao sad nazalost sam morao stati.

Van mreže aNaBoLiKa

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 454
  • il jedem...il spavam...il treninram
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2012, 12:53:27 pre podne »
teretana moze biti idealno sredstvo za ispravljanje nepravilnosti kicmenog stuba sa pravilnim treningom, u sto sam se ja licno uvjerio jer je moja cijela prica o teretani pocela tako sto sam sa 17 godina otiso kod ljekara zbog krive kicme i izbacenih lopatica, on me posavjetovo rekao mi da bi trebo poceti sa treninzima u teretani jer ce mi to pomoci a i bio sam previse mrsav, na 188 cm visine imo sam 65 kg.....sada su mi ledja prava kao strijela heh :)

Van mreže Toor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Kriva kicma i teretana
« Odgovor #11 poslato: Septembar 29, 2012, 01:36:56 pre podne »
Hehehehehe svaka cast mislim da je kod mene isti problem izbocenost lopatica ali vise cemo znati nakon strucnog pregleda nadam se da je nije prekasno jer imam 22 godine i moj razvoj je u velikoj mjeri zavrsen