April 28, 2024, 01:41:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ledja  (Pročitano 3337 puta)

Van mreže zlajson

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ledja
« poslato: Septembar 19, 2012, 05:49:13 posle podne »
Imam problem sa ledjima... Imao sam problem sa zdravljem i od toga mi je kriva kicma kao i od dugog lezanja u bolnici, 8 meseci. Od 8og marta idem kod tarapeuta, ledja su ispravljena koliko toliko, misici dovedeni u normalu i dobio sam dozvolu za rad u teretani. E sad imam pitanje da li da krenem u teretanu kad skroz ispravim kicmu ili sad da idem i da radim neke vezbe koje mogu u ovom stanju ? Bio sam danas na jednom treningu i decko koji radi kao trener mi je rekao da jos ne bi trebao da krenem sa tegovima. I koji je najbolji nacin za ispravljanje ledja, plivanje? Ledjno i kraul ? Da napomenem da sam pre te bolesti vezbao u teretani nekih godinu dana, ali nazalost nista od toga. Hvala

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Ledja
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2012, 05:54:47 posle podne »
Ja znam par likova koji su prvo morali da isprave kicmu pa da krenu u teretanu, tako da bi i tebi to bilo najbolje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ledja
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2012, 05:55:46 posle podne »
zlajo
taj momak koji ti je rekao DA JOS NIJE VRME ZA TEGOVE je u pravu
treba da udjes lagano u rehabiltaciju kroz razno razne vezbice i + plivanje koje su naglasio ali isto u ogranicenom vremenau i ogranicenim intezitetom
tvoje telo nije spremno za nikakav stres sada koji bi izavalo vezbanje sa tegovima i za to ga treba pripremiti
kroz 21-30 dana ces sigurno moci da krenes sa vezbama i odredjenim tezniama ali sada siguraan sam da ne
ali raditi na prazno u teretani i priprmati telo to sigurno DA

Van mreže zlajson

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ledja
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2012, 06:00:49 posle podne »
Ok. hvala... Da napomenem da idem i na trcanje, radim sklekove, trbusnjake, zgibove kod kuce. Koliko toliko sam u treningu, i idem na plivanje oko mesec dana, ne bas svaki dan ali trudim se 4x nedeljno da odem po sat, sat i po isplivam. Nisam mogao na noge jedno vreme da stanem, sad dokle sam dogurao je odlicno kako je bilo, ali znate kako, mlad sam, pun energije pa malo i nestrpljiv :) Prilikom operacije zadnje su mi izvadjene obe nadbubrezne zlezde pa ne znam koliko bi smeo da se forsiram ... Hvala na odgovorima

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ledja
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2012, 06:03:58 posle podne »
onda su stvari mnogo jasnije
neznam iz kog razloga ti je onda rekao taj da ne smes da radis sa tegovima?
ja sam shvatio da si ti neki dan izasao iz bolnice
a ti si u trenigu vec ihaaaaaa
ja bih ipak bio u ubedjenju da nadjes nekog strucnijeg i da sa njim udjes u trenazni proces sa tegovima

Van mreže zlajson

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ledja
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2012, 06:09:50 posle podne »
Izasao sam iz bolnice 7og februara, od 8og marta sam kod fiziotarapeuta, posao sa njim sam zavrsio pre jedno 20ak dana... Ali vidi se da sam kriv. Za jedno mesec dana cu da pocnem sa teretanom, sad cu da forsiram plivanje, koliko god mogu pa cemo videti sta ce biti :) nagoio sam se 20kg pa smrsao isto toliko mozda koji kg vise pa ima sala dosta, treba to zategntuti. Jel potrebno sad ici na dijete, korigovati ishranu, ili kad udjem u neki duzi trenazni proces ??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ledja
« Odgovor #6 poslato: Septembar 19, 2012, 06:14:36 posle podne »
ja bih isao odmah na neki blagi vid low carb dijete da skine sta se moze skinuti sa tim i sa tom fizickom aktivnosti koju imas
zasto da ne iskoristis to ako si vec fiz aktivan
kasnije ona menjati sistem dijete