April 27, 2024, 02:08:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: No reaktori i amino kiseline  (Pročitano 7953 puta)

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
No reaktori i amino kiseline
« poslato: Septembar 22, 2012, 12:24:32 pre podne »
Poz svima,pocetnik sam u ovom sportu pa i
 u uzimanju suplimenata.Do sada sam uzimao samo kreatin monohidrat,a planiram da uzmem neki od NO reaktora.Zanima me dali sa reaktorom mogu uzimati amino ili glutamin posto mi je protein skuplja solucija :-/ .Ako da koje bi to amino kiseline bile,kako da ih uzimam,mislim u kojoj kolicini.Hvala vam svima unapred

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #1 poslato: Septembar 22, 2012, 12:34:43 pre podne »
druze citaj malo pre kupovine... protein i no reaktor su dve razlicine stvari

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #2 poslato: Septembar 22, 2012, 12:42:05 pre podne »
Ma znam to  :D Mislio sam da No kombinujen sa amino kiselinama,posto mi je No+protein malo skuplja opcija.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2012, 08:41:12 pre podne »
drugar, malo si pobrkao loncice...

Prvo je bitno da znas sta uopste zelis od tih suplemenata, a drugo da znas sta je prioritet u odnosu na nesto drugo...

Whey je osnova, a posle toga tek razmisljas o ostalim stvarima ako ima viska para - u ovom slucaju No ili ak...

procitaj forum jos malo pre nego sto se odlucis na kupovinu, sve je jako lepo objasnjeno...  ;)

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2012, 08:57:14 pre podne »
ok hvala ti  :)

Van mreže BicepsPeak INtenSitY™

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2012, 05:49:30 posle podne »
kolko ja znam whey ti nije skuplja solucija,2800din od twinlaba 800g a amino od twinalaba isto 28e,mada twinlab nije neki whey po men i mnogima...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2012, 06:12:20 posle podne »
mada twinlab nije neki whey po men i mnogima...

Razlog?

Van mreže BicepsPeak INtenSitY™

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2012, 06:31:33 posle podne »
mada twinlab nije neki whey po men i mnogima...

Razlog?

razlog zato sto kad izracunas ispada oko 75% wheya,jedna mjerica 20g,a olimp ili gold standard 85 ili vise %,kad vec kupujes kupi kvalitetno,zato Olimp ima 30g u jednoj mjerici,a ovaj gold 35g

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2012, 06:40:22 posle podne »
a ne znam sta kome znaci 800 grama wheya... Pa 2 merice dnevno i nemas ga za 2 nedelje... Ja sad gledam onaj Dymatize od 4ipo kila da uzmem i da sam miran mesec ipo dva. A No reaktor bi uzeo posle wheya, pa ako vec hoces masu posle nekih hidrata, kreatina... Pa bi i tad dodao omega 3 i beta alanin a nebi isao na No reaktore
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2012, 06:56:40 posle podne »
razlog zato sto kad izracunas ispada oko 75% wheya,jedna mjerica 20g,a olimp ili gold standard 85 ili vise %,kad vec kupujes kupi kvalitetno,zato Olimp ima 30g u jednoj mjerici,a ovaj gold 35g

A jesi li mozda uporedio i cenu kad vec uporedjujes tako? TwinLab ima sasvim korektan odnos cena-kvalitet i to se ne moze osporiti. ;)

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2012, 09:33:39 posle podne »
Pa dobro,ja sad vec odlucio da kupim NO...cijena je oko 6000din jos kada bis uzeo whey od 2,5kg mnogo me izadje...zato sam i postavio ovu temu da mi kazete dali su amino k. dobra zamjena za whey ili bolje glutamin.
Za sledeci put cu se potruditi da kupim whey,njega prvo pa onda sve ostalo... :D

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2012, 10:20:09 posle podne »
Ja sad gledam onaj Dymatize od 4ipo kila da uzmem i da sam miran mesec ipo dva.

Ih brate. Meni kanta od 2kg wheya traje skoro 2 meseca. Jedino ako ga pijes po 100g dnevno pa da potrosis 4kg za 2 meseca. :D Mada ne vidim sto bi toliko trosio, 50g dnevno je i vise nego dovoljno.

Pa dobro,ja sad vec odlucio da kupim NO...cijena je oko 6000din jos kada bis uzeo whey od 2,5kg mnogo me izadje...zato sam i postavio ovu temu da mi kazete dali su amino k. dobra zamjena za whey ili bolje glutamin.
Za sledeci put cu se potruditi da kupim whey,njega prvo pa onda sve ostalo... :D

Whey je osnovna stvar, ako ti ostane jos novca, uzmes i BCAA. Tek posle toga ako i dalje imas novca na raspolaganju onda ide kazein, mesane AK, kreatin, no. Bar ja tako odredjujem prioritet.

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2012, 10:52:16 posle podne »
Savet, sve pare koje imas daj na protein !
posle toga na kreatin ( naravno ako nisi u fazi rezanja)
a tek onda na ostale stvari.
Protein je gradivna materija, ne mozes da "zidas" bez njega. Za 6500 imas amino whey od 3.5kg 125-128 doza kad se preracunas znaci ukupno 300 godina. Ako ides na no reaktore (zato sto je odradio ortaka) bez proteina je glupo, kao da ides u teretanu da gledas druge kako dizu tegovi i ocekujes da ces da napredujes kao oni.
To da li je merica 20-22-23 gr proteina je skroz nevazno

Amino kiseline ne mogu da budu zamena za whey, takodje whey ne moze da zameni cvrste obroke (dobro bukvalisti ne mislim na tu varijantu)

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30314
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2012, 10:54:17 posle podne Nenad018 »
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže BicepsPeak INtenSitY™

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
  • GO HARD OR GO HOME
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2012, 11:13:58 posle podne »
razlog zato sto kad izracunas ispada oko 75% wheya,jedna mjerica 20g,a olimp ili gold standard 85 ili vise %,kad vec kupujes kupi kvalitetno,zato Olimp ima 30g u jednoj mjerici,a ovaj gold 35g

A jesi li mozda uporedio i cenu kad vec uporedjujes tako? TwinLab ima sasvim korektan odnos cena-kvalitet i to se ne moze osporiti. ;)
da,samo sto je Olimp 60 a twinlab 55e kako gdje,ja uzmem za 120e 4kg Gold standarda i miran sam,najbolji izbor i najkvalitetniji kad imas pare,po meni.

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: No reaktori i amino kiseline
« Odgovor #14 poslato: Septembar 30, 2012, 11:15:44 posle podne »
amino whey je stvarno jeftin :o gledao sam neke u panu od 2,20kg cijena im ide od 5500 pa preko 7000...znaci ipak je bolje da uzmem protein,plus kreatin uklapa mi se u budzet...nego koji mi multi vitamin preporucujete posto i njega planiram da kupim?