Mart 28, 2024, 01:06:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Polaganje za A kategoriju  (Pročitano 3567 puta)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Polaganje za A kategoriju
« poslato: Oktobar 04, 2012, 11:36:10 posle podne »
Ja imam staru dozvolu, onu crvenu. Zanima me kako ide polaganje za A po tom novom zakonu i je li to uopste uvedeno?
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2012, 11:41:02 posle podne Stevcho »
No curling in the squat rack!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2012, 12:56:03 pre podne »
Nije jos stupio na snagu novi zakon, stupa od 25. oktobra i obuka ce biti sigurno 2x skuplja. Mada ako vec imas polozeno po starom zakonu, zasto bi polagao ponovo? ???

Van mreže ghoul

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 100
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2012, 01:03:03 pre podne »
Pa ja kapiram da nema A kategoriju? nisam ga ni ja najbolje razumeo

Do sada je bilo, ako imas svoj motor, odes u ljermontovu, uzmes L tablicu, platis 11000 din. i sam se obucavas 30 dana na svom motoru. Posle toga se prijavis u auto skolu i polazes testove i voznju.
Ako nemas svoj motor, ides u neku auto skolu koja ga ima, i obucavas se kod njih 8 casova i onda polazes.

Koliko sam skapirao po tom novom zakonu, ta L tablica bi trebalo da se ukine
nece biti biti valjda vise 8 casova u auto skoli, nego mnogo vise+teorijska nastava, svi casovi se snimaju i sve ce naravno kostati mnogo vise :D
Poslacu ti na PM ako ti treba kontakt auto skole gde ne moze da se padne voznja osim ako si retardiran pa napravis sudar :D malo je dalje, ali se vredi cimati, i polaze se na skuteru :)

Mada mislim da si zakasnio malo, i da auto skole vise ne primaju nikoga do tog 25.10 .. jer koliko sam video, ni oni ne znaju jos uvek sta i kako ce biti




Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:16:06 pre podne »
Ja muku mucim da nadjem za gospoju auto skolu za b na nbg dok je jos ovaj stari zakon, samo sam jedne govnare nasao sto su digli sa 25 na 43 hiljade posto nigde nema mesta. Ako neko slucajno zna neka pobeli info.
Men sana in corpore sano !

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:04:41 pre podne »
vec 3-4 godine plase ljude sa tim novim zakonom i novim nacinom polaganja ;D

ne znam da li ce ovaj put definitivno da stupi na snagu...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 05, 2012, 10:31:30 pre podne »
Hoce , to je izvesno, ne znam samo ko ce da plati 800evra voznju...
Men sana in corpore sano !

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 05, 2012, 05:16:28 posle podne »
Ja sam polozio voznju 26.i tada u mojoj skoli nisu primali nove polaznike. Dok je jedna poznanica upisala i imace na 40 redovnih jos 3casa voznje ,2predavanja o propisima i 3casa prve pomoci.To mu dodje neki postepeni prelaz na novi zakon. Definitivno ga uvode do kraja oktobra ili pocetka nove godine.
U pitanju je B kategorija
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2012, 05:18:51 posle podne Sljivko »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 06, 2012, 02:15:48 pre podne »
Hoce , to je izvesno, ne znam samo ko ce da plati 800evra voznju...
ja mislim da oni to u saradnji sa bus plusom 100%,mafija :) teze ka tome da vise niko nema dozvolu,pa da dignu cenu karte na 300din...

zao mi je mladjih generacija...ima se raspadnu dok skupe te pare za polaganje,pa onda jos i za kola... i trebaju ti teoriski casovi da se uvedu...ali brate 800 evra u ovo vreme,za jebenu dozvolu...

ne znam...pa i po starom se vise isplatilo da kupis dozvolu na mufte,nego da trosis vreme,zivce i novac(dodje ti skoro na isto finansiski)  na regularno polaganje...
kod nas se samo isplati krasti i muljati...ova zemlja kao da je kurs za prevare....ko se samo usudi da proba posteno ide u cosak da cvili! do daljnjeg...
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 02:19:42 pre podne Black&Decker »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 06, 2012, 09:21:46 pre podne »
Ja se secam kada sam pikao basket u Svici da je jedan momak isao u auto skolu i da je bila okruglo 3000franaka i nikad kraja koliko casova i teorije, nisam mogao da verujem. Nema veze sa temom, ovo sam reko cisto nako:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Polaganje za A kategoriju
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 06, 2012, 11:00:08 pre podne »
Nece biti 800 eura vec od 35 - 50 hiljada dinara u zavisnosti da li imas vec AM ili A kategoriju pa ne moras da vozis sve casove. Ovo se odnosi na B kategoriju, a verovatno i na sve ostale.