Mart 28, 2024, 05:06:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: X3M U SVEMIRU  (Pročitano 36921 puta)

Van mreže berisha semsedin

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 21, 2012, 09:19:52 pre podne »

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 21, 2012, 10:00:56 pre podne »
http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/348759/Dorcolac-u-timu-Neustrasivog-Feliksa

hahahaha, preteko si me bratac

fenomenalan, mali, text o, po meni, velikom čoveku i fotografu ...
Samsung NX1000

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 25, 2012, 09:40:10 pre podne »
redrag Vučković za B92: Kako je biti deo Red Bull Stratosa
JELENA TRAJKOVIĆ
Austrijanac Feliks Baumgartner pre deset dana je skokom sa 39.044 metra ispisao nove stranice istorije, a deo projekta Red Bull Stratos bio je i srpski fotograf Predrag Vučković. Čovek koji godinama prati ne samo hrabrog austrijskog padobranca, već i ostale ekstremne misije i najbolje sportiste koje finansijski i na svaki drugi način potpomaže Red Bull, i dalje je prepun utisaka posle skoka koji je prošle nedelje zadivio ceo svet.


 

© Predrag Vučković/Red Bull Content Pool
„Jako je teško opisati, sve to sada je još uvek sveže. Teško je naći reči za činjenicu da si bio deo jednog istorijskog projekta, mislim da će tek neke stvari da se slože u narednom periodu“.

Peđa je još prilikom odlaska u Rozvel izjavio da mu je sasvim dovoljno da sa rukama u džepovima prati taj skok, ali je kao aktivan učesnik projekta Red Bul Stratos ipak svestan da je prisustvovao istorijskom događaju.

„Većina prijatelja me pita odakle sam slikao Feliksa. Moj zadatak je bio da sačekam Feliksa da dođe na lokaciju, da ispratim njegov dolazak, odlazak do kapsule i poslednje provere, njegovo oblačenje i ulazak u kapsulu, bukvalno svaki njegov korak. Tog momenta kada je ušao u kapsulu, ja sam se povukao i otišao u helikopter i pratio sam njegovo lansiranje iz vazduha. Mi smo sinepleks helikopterom otpratili kapsulu do jedne određene visine i potom smo odleteli do potencijalnog mesta gde bi trebalo da on sleti. Na osnovu vremenskih uslova i svega ostalog dobili smo GPS koordinate i otišli smo na to mesto i tu smo čekali. Mi smo imali ekrane u helikopteru, u svakom momentu smo znali šta se dešava, imali smo i kontakt sa kontrolom misije. Mi smo ujedno bili zaduženi da prvi imamo vizuelni kontakt, i fotografski i snimateljski, sa Feliksom kada bude otvarao padobran. Posle toga, on je ušao u helikopter, zajedno smo otišli do kontole misije, gde je nastalo slavlje. Te fotografije tek treba da počnu da se objavljuju i biće deo istorije koju smo zajedno ispisali“.


© Predrag Vučković/Red Bull Content Pool
Realizacija samog skoka nije išla po planu, pošto su vremenski uslovi doveli do nekoliko odlaganja, pre konačnog ulaska u istoriju 14. oktobra. Mnogi su tada pominjali da je to samo marketinški trik, ali jedini Srbin koji je učestvovao u misiji sve to negira.

„Na prethodna dva skoka isto su nam se dešavala odlaganja. Mi smo prvi skok u martu uradili iz trećeg puta, u julu je bilo isto sa drugim skokom. Iskreno, bio bih iznenađen da smo sve odradili bez odlaganja. Možda je to potajno bilo očekivano da će se desiti. Čujem razne stvari, da je to bio samo marketing, da bi se držala pažnja, ali 100 odsto mogu da potvrdim da tako nije bilo. Jednostavno, problem su bili vremenski uslovi i prioritet je bio da sve bude bezbedno. Mi smo već dosta ušli u taj neki vremenski period koji može da bude nepredviđen sa vremenskim uslovima. U utorak, kada je skok odložen, mi smo dobili informaciju da bi mogao da bude u četvrtak, što se nije desilo, nedelje i ponedeljak, ili tek sledeća godina. Nikakav marketing nije postojao, samo priroda. Celo to odlaganje je, inače, najteži deo misije i psihički i fizički za ceo tim. Zato što, jednostavno, radite celu noć, od 22 časa, pa sve do 6.30 ujutro, i onda u to neko vreme sve se otkazuje, idemo na spavanje i sutradan sve ide od početka. To nam je najteže padalo“.


© Predrag Vučković/Red Bull Content Pool
Iako sam ističe da je odlaganje imalo uticaja na sve, kada je dato zeleno svetlo niko se više nije obazirao na to.

„U tom trenutku kada je sve krenulo osećao sam se isto kao i on. Nismo dozvolili da odlaganje utiče na nas. U momentu kada smo krenuli, sve ono što je bilo prethodnih dana je ostalo iza nas. Nije bilo prostora nizašta drugo“.

Na misiji Red Bull Stratos radilo se sedam godina, a samu realizaciju i obaranje tri rekorda svi su emotivno doživeli, posebno Baumgartner, koji je imao glavnu ulogu.


© Predrag Vučković/Red Bull Content Pool
„Uvek sam bio uz njega i sva ta njegova osećanja, znam kako su se smenjivala, kako je to prolazilo. I on je svestan toga šta je uradio i teško je to suzdržati, i emocije i bilo šta,. On je na konferenciji za štampu rekao mnogo emotivnih stvari koje su ga pratile, sigurno ga još uvek to drži emotivnije nego što to mi mislimo“.

Baumgartner je godinama unazad ikona ljubitelja ekstremnih sportova i BASE skokova, a pošto je misija Red Bull Stratos sa uspehom okončana, automatski je postao globalna atrakcija.

„Njega ceo svet sada juri za intervju, ali on će to odraditi do određene granice. Sam je izjavio da će biti pilot spasilačkog helikoptera i da će spašavati ljude i živeti bez interneta i telefona. Jednostavno, takav je čovek. On se sigurno povlači. Zna da se bavi veoma opasnim poslom, sve skokove koje je izvodio, jednostavno uvek može nešto nepredviđeno da se desi, ma koliko da si siguran i istreniran. Ovo je bio njegov životni san, ostvario ga je i zašto bi se dalje kockao sa životom. Vrlo je inteligentan i to što je rekao da se povlači, to je 99 odsto tako“.


© Predrag Vučković/Red Bull Content Pool
Svet austrijskog ekstremnog sportiste se pre deset dana u trenutku promenio, a da nije čovek koji je ovom misijom jurio popularnost i veliki novac, govori i činjenica kako je proveo dan posle skoka.

„Sledećeg dana, na lokaciju su došla dva autobusa sa novinarima koji su tu stigli iz raznih krajeva, na poslednju konferenciju za štampu u Rozvelu, a Feliks se nije pojavio. Niko nije mogao da ga dobije, jednostavno je nestao. Kasnije smo saznali da je sa majkom i devojkom otišao da provede dan privatno. Detalje niko ne zna“.

Peđa je do sada radio brojne sjajne projekte, ali je sigurno da je Red Bull Stratos najveća misija čiji deo je bio i da će teško bilo šta što će raditi u budućnosti to moći da nadmaši.


© Predrag Vučković/Red Bull Content Pool
„Radio sam mnoge teške ekspedicije, mnogo velike projekte i mogu slobodno da kažem da sam radio najveće Red Bull-ove projekte do sada, ali uvek se treba vratiti normalnom životu. Ovo je definitivno najveći projekat koji smo ikada radili, a baš smo između sebe pričali da je pitanje da li ćemo ikada dok smo živi ponoviti bilo šta slično. Ovo će sigurno ostati do nekog narednog perioda ili zauvek na vrhu stvari koje sam radio. Nikad se ne zna, uvek postoji dalje, ali realnost govori da će ovo ostati upisano kao nešto posebno. Zadovoljstvo je poznavati sve ljude koji su bili u misiji, od Džoa Kitindžera, pa do sporednih ljudi koje mnogi nisu imali priliku da vide. To su sve stariji ljudi sa velikim iskustvom i sigurno smo svi mi mlađi mnogo naučili od njih kroz ovaj projekat, od neke osnovne komunikacije do nekih ozbiljnih stvari. Biti član tog tima je više od zadovoljstva. To je velika čast, a saznanje da sam tamo dospeo samo zahvaljujući svojim fotografijama koje imam iza sebe, daje mi još veći motiv za budućnost“, rekao je Predrag Vučković za B92.

Za Feliksa Baumgartnera je karijera razumljivo završena skokokom sa 39 kilometara. Austrijski podobranac želi miran život u švajcarskim alpima bez telefona, internera i kamera. Za Peđu Vučkovića odmora nema, iako se ni on nije navikao na ovu medijsku pompu. Do kraja godine, kao jednog od najbljih fotografa Red Bulla očekuju ga putiovanja u Bugarsku, Kanadu, i zima u Los Anđelesu.

nadam se da ne smeta mr Big sto ja prenosim :)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #18 poslato: Novembar 01, 2012, 12:46:33 posle podne »
Morao sam. ;D


Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #19 poslato: Novembar 04, 2012, 11:01:41 posle podne »
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
« Poslednja izmena: Februar 08, 2013, 08:04:05 posle podne EXTREME »

Van mreže goranmakragic

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #21 poslato: Novembar 06, 2013, 10:15:16 posle podne »
Sve najbolje
 :D

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: X3M U SVEMIRU
« Odgovor #22 poslato: Septembar 23, 2014, 12:15:21 pre podne »
BMX W2D special project by Red Bull Photography and Predrag Vuckovic!
Specijalan projekat BMX Water to Dust je jako dugo pripreman ali je doslo vreme da ugleda suncevu svetlost. Obavezno pogledajte video sta je sve uradjeno za ovo fotografisanje.
Na ovom linku mozete pogledati celokupan projekat sa highlight fotografijama, video kao i making of slike http://www.redbullphotography.com/projects/bmx-w2d/

BMX Water to Dust on Vimeo

Pored ovog projekta takodje mozete pogledati i fotografisanje koje smo uradili za NOKIA telefone (sve snimano i fotografisano sa NOKIA Lumia 1020 mobilnim telefonom) http://www.redbullphotography.com/partners/partners-bmx-w2d/

RED BULL PHOTOGRAPHY - BMX W2D - Behind the Scenes