Mart 28, 2024, 07:16:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Lensu oduzete titule sa Tura  (Pročitano 88359 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Lensu oduzete titule sa Tura
« poslato: Oktobar 23, 2012, 10:20:12 pre podne »
Armstrongu oduzete titule sa "Tura"
IZVOR. B92 | JT
Bivši američki biciklista Lens Armstrong ostao je bez sedam titula sa trke "Tur d’Frans", odlučila je Međunarodna biciklistička unija (UCI).


 

Beta
Prvi čovek UCI Pet Mekvejd objavio je odluku na konferenciji za medije u Ženevi, a ona je doneta na osnovu dokaza koje je prikupila Anti-doping agencija SAD o Armstrongovom dopingu tokom cele karijere.

Mekvejd je, takođe, objavio da je Armstrongu izrečena doživotna suspenzija i dodao:

"Za Lensa Armstronga više nema mesta u biciklizmu, on zaslužuje da bude zaboravljen"

Vladajuće telo svetskog biciklizma na taj način je samo potvrdio odluke Anti-doping agencije SAD.

„Došli smo toliko daleko u borbi protiv dopinga da bismo se vraćali u prošlost“, istakao je Mekvejd, „Biciklizam ima budućnost. Ovo nije prvi put da se ovaj sport našao na raskrsnici i da mora da kreće od nule“, rekao je Mekvejd, „Kada sam postao predsednik 2005. godine, rekao sam da mi je borba protiv dopinga prioritet. Tada sam priznao da u biciklizmu postoji kultura dopingovanja, ali od tada je ovaj sport prošao kroz mnogo toga. Žao mi je jedni što nismo mogli da uhvatimo sve i da ih izbacimo iz ovog sporta“.

Prošlog meseca, Mekvejd je rekao da UCI nema razloga da uloži žalbu na odluku Anti-doping agencije SAD, ali da će sačekati obrazloženje slučaja pre donošenja konačne odluke.

Izveštaj tog tela, koji je objavljen prošle nedelje, broji 1.000 strana i sadrži svedočenja o doping šemi koja je Armstrongu pomogla da bude dominantan na „Turu“ od 1999. do 2005. godine. U tom izveštaju se, takođe, bivši američki biciklista optužuje da je bio vođa najsofisticiranijeg doping programa u istoriji sporta.

Za razliku od prethodnih slučajeva kada su pobednicima najprestižnije trke na svetu oduzete titule i dodeljene vicešampiona, sa Armstrongovim titulama takav neće biti slučaj. Direktor „Tura“ Kristijan Prudom već je rekao da te titule neće biti dodeljene nikome, zbog toga što je ta era biciklizma u potpunosti ostala u senci dopinga.

Armstronga je Anti-doping agencija SAD u avgustu suspendovala i izbrisala mu sve rezultate koje je postigao 1998. godine, kada je odlučio da se ne bori protiv optužbi koje su iznete protiv njega. Od tada brojni biciklisti su priznali doping, a pošto su sarađivali dobili su daleko blaže kazne u poređenju sa Armstrongovom. Bivši američki biciklista, koji je godinama bio heroj zbog toga što je pobedio rak, a potom bio potpuno dominantan na „Turu“, od tada je ostao bez svih sponzora, u poslednjoj nedelji i bez „Najkija“.

Uprkos optužbama, Armstrong je i dalje isticao da nikada u životu nije pao na doping testu, ali se poslednjih dana mnogo spekuliše da bi uskoro mogao sve da prizna. U slučaju da to učini, biće optužen za krivokletstvo, pošto je više puta pod zakletvom istakao da se nikada nije dopingovao. Svakako, posle odluke UCI, pretrpeće finansijske posledice, a možda i pojedine tužbe.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2012, 10:36:57 pre podne »
kakvo licermeje u pm
ali dobro
verovatno ce vreme pokazati u cemu je fora i ovde
kao kod marion jones.
sta ce jadnica
setila se da przina kada je grzila savest :D

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2012, 10:45:44 pre podne »
Meni je ovo ipak sok veliki da su ga nagazili, covek je jedna od najvecih sportskih legendi ikada i inspiracija milionima ljudi...
Men sana in corpore sano !

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2012, 10:47:24 pre podne »
Ajde sad da vidimo kako je Phelps osvojio tone zlata ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2012, 10:49:35 pre podne »
Ajde sad da vidimo kako je Phelps osvojio tone zlata ;D

pa jeo 12 hiljada kalorija dnevno- to znamo..
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2012, 11:03:12 pre podne »
Ajde sad da vidimo kako je Phelps osvojio tone zlata ;D

to se ne pika :D

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2012, 12:14:47 posle podne »
Upropastise coveku zivot i ko zna koliko hiljada sati treninga i rizika,jer su se setili da se igraju pravde.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2012, 12:43:02 posle podne »
Jbg, ili je krenuo da vodi svoju politiku ili kasni sa ratom atletskom savezu...

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2012, 02:36:30 posle podne »
Jbg, ili je krenuo da vodi svoju politiku ili kasni sa ratom atletskom savezu...
Ili je mozda dobio gomilu kesa od nekog da to prizna..ko ce ga znati..
Steta samo sto ruse coveka koji je godinama bio simbol borbe protiv teske bolesti i uzor milionima..

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2012, 04:35:38 posle podne »
Ja kada sam saznao za oduzimanje titula sa tura,osecao sam se lose,tj.bilo mi je krivo,zbog toga sto sam kao manji gledao trke samo zbog njega.
Jer kao sto je neko napisao...rec je o sportskoj ikoni,I zato je ovo sve vrlo ponizavajuce.
Al jbg...kako sejes,tako I zanjes.


Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2012, 10:50:32 posle podne »
Nebeski narod:-) cia i mi6 nam nisu do kolena zajedno
Men sana in corpore sano !

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:03:47 posle podne »
Nebeski narod:-) cia i mi6 nam nisu do kolena zajedno
Hah  ;D
Da li je moguce da moramo biti upleteni u svako s...e i sad treba da buemo ponosni na ovu
sramnu glupost  ::)

dragan vg-ne znam zasto si razocaran-pa svi se dopinguju a zasto s vremena na vreme iskrsne
nesto ovako "senzacionalno"nikada necemo saznati.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 28, 2012, 02:11:40 posle podne »
kaka kurva ebt, kucni su prijatelji navodno i ona ga namesti ovako?!?
ccc
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Lensu oduzete titule sa Tura
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2012, 02:28:01 posle podne »
Bas nam je osvetlala obraz  :D