Mart 29, 2024, 04:12:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: POCETNICA  (Pročitano 14384 puta)

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
POCETNICA
« poslato: Decembar 06, 2012, 11:48:24 posle podne »
Nadam se da mi neko moze dati neki savjet tek sam pocela da vjezbam idem na aerobik i pilates,a nakon 2 mjeseca zelim da predjem u teretanu i da uzmem trenera.
Nemam namjeru da smrsam,nego mozda cak i da se udebljam imam 170 i 56 kg i izgledam dosta mrsavo,zelim malo da se zategnem i ojacam misice ruku i stomaka.
Svaki savjet je dobro dosao,jer ja doslovce veze nemam sa treniranjem.
Zanima me koje dodatke ishrani da koristim,sta da jedem a sta da izbjegavam i kako to ide sve u teretani.
Hvala unaprijed.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: POCETNICA
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2012, 05:55:40 posle podne »
Pa za pocetak citaj forum.
A ako uzmes dobrog trenera njega mozes sve pitati.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: POCETNICA
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2012, 06:02:13 posle podne »
Klasika, jedi proteinsku hranu, kompleksne ugljene hidrate, zdrave masti...kolicine i izvore ovih namirnica mozes naci na forumu...

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: POCETNICA
« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2012, 09:03:19 posle podne »
A da li smijem da pijem ove preparate istovremeno,koji biste preporucili?

http://www.amino.ba/index.php?dispatch=checkout.cart

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: POCETNICA
« Odgovor #4 poslato: Decembar 07, 2012, 09:32:56 posle podne »
Nisi dobro link prenijela...tj. jesi, ali nisi...ne mogu ja vidjeti sta je u tvojoj "korpi"...

Preporuka zavisi od novcanog stanja, koliko zelis KM izdvojiti i tako...Osnova je neki whey protein, ostalo manje vise koliko novca imas na raspolaganju...

Van mreže suncica

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: POCETNICA
« Odgovor #5 poslato: Decembar 07, 2012, 10:39:56 posle podne »

Whey Gainer Dibencozide Pozitivno je visoko kalorijski protein i ugljeno hidratski nutrijent obogaćen vitaminima i mineralima. On se temelji na visokoj kvaliteti Koncentrata proteina sirutke (BV = 104) i pravilnom sastavu mono i polisaharida. Dodatno je obogaćen sa ogromnom dozom dibencozide, koji podupire metabolizam i olakšava povećanje snage i mišićne mase. Zbog pažljivo odabranog omjera ugljenih hidrata i proteina sirutke. Osigurava brz rast snage i mase, pri tome ne uzrokuje nepotrebno taloženje masnog tkiva. Pravilna mješavina ugljenih hidrata različitog glikemijskog sastava (tzv. "dobri ugljikohidrati") osigurava stalnu i jedinstvenu opskrbu potrebnom energijom.Bogati sastav vitamina i minerala osigurava pravilan metabolizam proteina i ugljenih hidrata. Whey Gainer Dibencozide Pozitivno se preporučuje sportistima u svim disciplinama, posebno body- builderima.


NAČIN UPOTREBE

Razmutiti 50 g (2,5 mjere) proizvoda u 200 ml vode ili obranog mlijeka. Koristite nakon treninga. 1-2 puta dnevno kao zamjena za obrok



Ultra Energy je nova generacija energestkih proizvoda modernog sastava.Stimuliše i intenzivira fizičku i mentalnu efikasnost tijela u periodu povećane fizičke i mentalne potrošnje. Ultra Energy takođe poboljšava koncentraciju, opšte stanje i ubrzava metabolizam.

Proizvod Ultra Energy sadrži energizirajuću mješavinu aktivnih tvari i vitamina koji pomažu sagorjevanju tjelesne masnoće te oživljavaju tijelo i olakšavaju proces pamćenja.

Ekstrakt ginsenga sadrži aktivne tvari,tzv. ginsenozide,koji pomažu snaženju imunološkog sustava,oživljavaju tijelo,te pomažu naći ravnotežu nakon psihičkog ili fizičkog stresa.

Kofein potiče metabolizam, pomaže gubitku tjelesne masnoće,daje više energije i omogućuje učinkovitiji trening.

Taurin potiče iztlučivanje serotonina i time smanjuje umor.

Vitamini skupine B imaj važnu ulogu u metabolizmu čime tijelu osiguravaju više energije.
UPOTREBA:
1-2 kapsule uzmemo 30 minuta prije treninga.



Kreatin Monohidrat  je osim raznih proteinskih dodataka prehrani vjerovatno najčešće upotrbljavani dodatak prehrani sportista. Pozitivno utieče na povećanje izdržljivosti mišića a u kombinaciji s treningom s opterećenjem na povećanje mišićne mase, a osim toga  utiče i na bolje djelovanje mozga. Kreatin je tvar, koja se nalazi u vašem tijelu, i to se čak  95% kreatina nalazi u mišićnom tkivu skeletnih mišića. Pomaže naročito kod generisanja energije za rad mišića. Sastoji se od tri aminokisjeline, arginina, glicina i metionina.

Unosom kreatina monohidrata pomažemo povećanju volumena mišićnih ćelija odnosno  mišićne mase, jer veća količina kreatina u mišićima znači veću količinu vode u ćelijama, koja omogućava pristup hranjivim materijama te potiče anabolne procese u ćelijama mišića. Učinak je vidljiv već nakon nekoliko dana. Jedna od njegovih pozitivnih karakteristika je i mogučnost skladištenja energije. U obliku kreatin fosfata omogućava obnavljanje i  sintezu ATP-a, odnosno neposrednog izvora energije, koja se troši s obzirom na količinu kreatin fosfata. Kada ovog izvora nestane, tijelo počinje energiju proizvoditi na drugi način kod kojeg se u mišićima stvara mliječna kiselina, koja uzrokuje  bolove u mišićima.
 OLIMP CREATINE POWDER namjenjen je onima, koji žele veću snagu, izdržljivost i brzinu, a i onima koji žele povećati mišićnu masu.

Kontam da ovo sve uzmem valjda nije previse  :o

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: POCETNICA
« Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2012, 04:41:06 pre podne »
Kreatin je ok...

To gore nije najbolji izbor sto se tice wheya, treba izbjegavati proizvode koje sadrze rijec "gainer" jer su uglavnom pune secera... Ovaj ultra energy ne znam za sta je, djeluje mi kao nekakav "all in one" proizvod, bolje uzmi neke kompleksne vitamine i  sredi ishranu i bice sve ok...


Nadam se da ti je ishrana ok...
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 04:43:10 pre podne tenssa »

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: POCETNICA
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2012, 11:30:05 pre podne »
Po meni, i najbolji gejner i najbolji sagorevac jesu pravilna ishrana, sve ostalo je tu da pripomogne. Imas sasvim lepu visinu i tezinu na nju, opali po kvalitetnom treningu (nema kuckanja poruka i sl) i jos boljoj hrani, kao sto ti je vec savetovano. Ona ce ti dati i dovoljno energije i sve sto treba. Samo dodaj omega 3 i multivitamin, mozda magnezijum. I whey posle treninga. Ja dodajem i deks i glutamin. Ne mos` omasiti.
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže athens

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: POCETNICA
« Odgovor #8 poslato: Januar 19, 2013, 10:01:49 posle podne »
ja se nadam da nece smetati ako ovde postavim pitanje da ne pravim novu temu :) Visoka sam 167 i imam 47 kg, godina 21 i u zadnje vreme mi je to pocelo uzasno da smeta jer se osecam preemrsavao. Pre 2 god sam imala 51 kg stalno al zbog raznog stresa u vezi fakulteta to je spalo na 47kg i evo vec 2god ni kg gore ni dole. Planirala sam da pocnem prvo sa nekim kucnim vezbama jer mi je malo glupo da idem u teretanu odmah jer ne znam apsolutno nista,pa onda lagano da se krenem sa teretanom. Jel mi moze neko preporuciti za pocetak neke vezbe kod kuce( moze i sa tegicima posto imam kod kuce od 2 i 4kg) i sta da unesem u ishranu? Ja se izvinjavam ako je o ovom vec pisano nisam uspela da nadjem bas sve. I da jos dodam tegova se uopce ne bojim cak jedva cekam da uspem da radim vezbe sa vecim kilazama ;D
hvala
« Poslednja izmena: Januar 19, 2013, 10:04:40 posle podne athens »

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: POCETNICA
« Odgovor #9 poslato: Januar 19, 2013, 10:11:54 posle podne »
Ja bih na tvom mestu krenula u teretanu, sta te briga sto ne znas sta i kako, pa svaki ekspert je nekada bio pocetnik.
A na forumu imas o pravilnoj ishrani dosta toga, s tim sto ti treba da trazis tekstove o zdravom gojenju. Osnova je povecanje unosa proteina i ugljenih hidrata uz adekvatan unos zdravih masti (tipa badem i masl ulje) i potpuno ogranici losu hranu, to ce ti napraviti salo oko struka i butki, bez obzira koliko mrsava bila.
Puno uspeha zelim.  ;)
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže athens

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: POCETNICA
« Odgovor #10 poslato: Januar 19, 2013, 10:18:34 posle podne »
hvala:) ma meni ishrana stvarno nije problem vise je to genetski svi u porodici su mi mrsavi samo sam ja zahvaljujuci stresu to jos vise smanjila. Od hrane stvarno ne pazim sta jedem ni koliko i apsolutno nemam pojma kako salo izgleda ( bar na mom telu) al sad zelim to sve u potpunosti da promenim i da dodjem na kilazu 56-57 kg a da to nije salasto. I hvala sad cu pretrazit te tekstove :D