April 20, 2024, 06:59:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: problem tokom vezbanja  (Pročitano 10841 puta)

Van mreže Friend1

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
problem tokom vezbanja
« poslato: Decembar 12, 2012, 09:51:38 posle podne »
Imam jedan problem koji mi se desava cesto.
Radim samo bodyweight vezbe. Sklekova mogu do 40, zgibova 10ak..
Tipa kad radim sklekova, i kad se spustim skroz do kraja, da grudi skoro dotaknu pod i ostanem u tom polozaju nekoliko sekundi pocinje da mi drhte grudi i ruke, podrhtavaju. Ne znam sta je problem, kako mogu to da  ispravim, jer mnogo izgubim snage kad mi se to desi.Slicno je i kad radim trbusnjake sklopke, u zadnjih nekoliko ponavljanja noge pocinju da mi podrhtavaju.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2012, 12:11:23 pre podne »
Imam jedan problem koji mi se desava cesto.
Radim samo bodyweight vezbe. Sklekova mogu do 40, zgibova 10ak..
Tipa kad radim sklekova, i kad se spustim skroz do kraja, da grudi skoro dotaknu pod i ostanem u tom polozaju nekoliko sekundi pocinje da mi drhte grudi i ruke, podrhtavaju. Ne znam sta je problem, kako mogu to da  ispravim, jer mnogo izgubim snage kad mi se to desi.Slicno je i kad radim trbusnjake sklopke, u zadnjih nekoliko ponavljanja noge pocinju da mi podrhtavaju.

Prestani da radis sklekove.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2012, 06:31:18 pre podne »
nema snage i izdrzljivosti

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2012, 10:52:21 pre podne »
slab si  , nemas snage

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2012, 12:27:15 posle podne »
Trebalo bi da se jasnije definise smer ovog foruma, jer ovo sto covek radi ne spada ni u fitness.

Shvatam ja da svako od nas ima svoj trip, ali vecina se javi ovde sa konstatacijom da je njima DOVOLJNO ovo BW igranje i onda se cudom cude(ispamuju i bog i oca) sto nema reuzltata, pri tom da se neko slucajno nije drznuo da kaze kako su te vezbe za decu ili ne daj boze spomene kako rezultata nece ni biti bez teretane i tegova! 
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2012, 01:22:54 posle podne »
Imam jedan problem koji mi se desava cesto.
Radim samo bodyweight vezbe. Sklekova mogu do 40, zgibova 10ak..
Tipa kad radim sklekova, i kad se spustim skroz do kraja, da grudi skoro dotaknu pod i ostanem u tom polozaju nekoliko sekundi pocinje da mi drhte grudi i ruke, podrhtavaju. Ne znam sta je problem, kako mogu to da  ispravim, jer mnogo izgubim snage kad mi se to desi.Slicno je i kad radim trbusnjake sklopke, u zadnjih nekoliko ponavljanja noge pocinju da mi podrhtavaju.

Slichno se meni desava kada radim plank How To: Plank
Normalno je u misicima nema dovoljno snage pa gube stabilnost.

Vremenom se to sredi.

Van mreže Friend1

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2012, 08:51:57 posle podne »
OH
@Ishmerish Svako ima svoje misljenje, ne podcenjujem trening sa tegovima, ali eksplozivnost koja se stice u BW treningu u odnosu na trening sa tegovima je za mene presudna.
@Milosavljevic hvala na odgovoru, mozda je tu resenje..
Ja sam izabrao ovakav nacin treninga, pa sad da li se nekom svidelo ili ne...



« Poslednja izmena: Decembar 13, 2012, 08:56:00 posle podne Friend1 »

Van mreže middle_east_dude

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #7 poslato: Decembar 13, 2012, 09:52:12 posle podne »
ovo svakako nije do snage i izdrzljivosti

video sam 100 puta do sada

jos uvek nemam objasnjenje

nekad se desi i meni, nasumicno


podrhtavanje krece od samog pocetka izvodjenja vezbi

najrazlicitiji delovi tela, kod razlicitih ljudi

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #8 poslato: Decembar 13, 2012, 09:52:36 posle podne »
Eksplozivnost koja se stice BW u odnosu na bodibilding split je mozda prisutna, eksplozivnost koja se stice u odnosu na pravi trening sa tegovima koji tebi sluzi u ciljeve koje nisi naveo, je VISE NEGO SMESNA. Da bih te ubedio dacu ti definiciju eksplozivnost, ona dolazi iz fizike. Eksplozivnost=snaga/brzina.
 Pod brzinom se misli koliko brzo mozes da kontraktujes misice i opaljujes, kvalitet cija gornja granica zavisi od genetike (zato koliko god trenirao ne mozes stici bolta, pauela i blejka) ali ruku na srce, malo ko od prosecnih ljudi dostigne svoj prirodni limit sto se tice brzine, tako da tu gotovo sigurno ima prostora za dobitke.
Pod snagom se podrazumeva apsolutna snaga, kolicina maksimalne sile koju neuroni govore misicu pa pomeri a on je u mogucnosti da izvrsi. (laicki receno)
Sila (power) iliti eksplozivnost je produkt to dvoje.


E sad sta ti resis dalje da radis je tvoja stvar, zelim ti puno srece i uspeha.
Pozdrav
No curling in the squat rack!

Van mreže middle_east_dude

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #9 poslato: Decembar 13, 2012, 10:01:36 posle podne »
jedna od mogucnosti:

Your level of endurance (with respect to this type of tremor) is not just how much muscle you have, it also depends on your level of hydration, electrolyte balance, blood glucose level, amount of sleep, and muscle state. Your muscle state is affected by whether or not you have stretched and warmed up; and whether muscles have recovered from previous exertion.


no problem je sto se ovo desava i potpuno odmornim ljudima odmah nakon zagrevanja, sa malim kilazama...

i svakako nisu umorni... mozda dehidracija ili ovo ostalo spomenuto, ali zasto onda samo jedan deo tela drhti ??
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2012, 10:03:37 posle podne middle_east_dude »

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #10 poslato: Decembar 13, 2012, 10:04:11 posle podne »
jedna od mogucnosti:

Your level of endurance (with respect to this type of tremor) is not just how much muscle you have, it also depends on your level of hydration, electrolyte balance, blood glucose level, amount of sleep, and muscle state. Your muscle state is affected by whether or not you have stretched and warmed up; and whether muscles have recovered from previous exertion.



Ili sto bi google translate rekao :

Ваш ниво издржљивости (у вези са овом врстом тремор) није само колико мишића имате, то такође зависи од вашег нивоа хидратације, електролит баланс, ниво шећера у крви, количина сна, а мишићима држава. Ваш мишић стање утиче да ли или не сте протезао и загрејао, и да ли мишићи су се опоравиле од претходног напора.


:P


EDIT: A mozda da saceka malo duze pa ce da pocne ceo da drhti :) sigurno dolazi na neki nacin do zamaranje misica
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2012, 10:06:08 posle podne Slanina »

Van mreže Friend1

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #11 poslato: Decembar 14, 2012, 11:01:50 posle podne »
Nzm zasto..
Nije do premora misica, nije do dehidratacije, jedino ostaje da probam da sporije radim vezbu i ostanem u tom polozaju sto vise kako bi se telo naviklo..

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #12 poslato: Decembar 15, 2012, 04:40:02 posle podne »
Prijatelju da nebi dalje spamovali i bacali koske u pasulj, reci ti meni ko je tebi uzor?,
i onda mi pokazi dokaze da taj isti nije napravio to sto je napravio(od sebe,karijere....)uz pomoc teretane.

Ti slobodno pici te BW varijante, ali bih te zamolio da me(nas) ne ubedjujes u nesto ni samom tebi nije jasno, tj, da mi pricas o nekoj explozivnosti i ostalim(bez uvrede) nebulozama.

Sportski pozdrav  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2012, 05:23:29 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Friend1

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #13 poslato: Decembar 15, 2012, 06:25:47 posle podne »
Meni je uzor Nixazizu, Dusan i Lazar novovic. Niko od njih nije proveo ni dan u teretani a mogu da urade skoro bilo sta. Nixa je zivi dokaz,  radi sve vezbe kod kuce, jedino od pomogala sto koristi su bucice. Vezba veoma dugo ali zato ima snagu, masu i eksplozivnost. Pokazite mi jednog coveka iz teretane koji moze da uradi sklek na dva prsta a ima preko 90kg.

Van mreže Friend1

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: problem tokom vezbanja
« Odgovor #14 poslato: Decembar 15, 2012, 06:27:07 posle podne »
tako da moze da prica ko sta hoce i koliko hoce o teretani, nista tu nema lose, ali se sve to moze postici bez teretane.