April 29, 2024, 02:22:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa koljenom  (Pročitano 1882 puta)

Van mreže konektorr

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Problem sa koljenom
« poslato: Decembar 21, 2012, 04:31:50 posle podne »
kao prvo, izvinjavam se ako sam promasio sekciju na forumu. Nadam se da cu dobiti nekekav odgovor. Imam problem sa koljenom. Prije dva dana sam imao taj dogadjaj da je prijatelj skocio na mene, obojica smo pali i tu mi je iskocilo koljeno ili sta vec. Otisao sam u hitnu i utvrdili su da mi je pukao lijevi medijalni i prednji ukrsteni ligament. Stavili su mi longetu i kontrola za 7 dana kod ortopeda.Da li je moguce da je ustanovljena pogresna dijagnoza, posto me koljeno apsolutno nikako ne boli cak ni kad se oslonim na tu nogu?

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Problem sa koljenom
« Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2012, 04:41:13 posle podne »
To sto te ne boli ne znaci da ligamenti nisu pokidani.
Imao sam slicnu povredu.
Radi onako kako ti doktori kazu langeta pa gips ili kako vec bude, al nemoj se praviti pametan i nesto na svoju ruku raditi.
Poslije skidanja svega (langeta-gips) odradi terapije kako ti budu prepisane.
Znam nekoliko ljudi koji su imali istu povredu i sami skinuli langetu, pravili se pametni jer ih nije vise bolilo i povreda se nakon toga vracala konstantno.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže konektorr

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Problem sa koljenom
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2012, 04:55:35 posle podne »
svakako sam ih mislio poslusati. Idem na kontrolu za par dana i tu ce da mi zakazu magnetnu rezonancu da se sigurno utvrdi da li su pokidani ligamenti.
Citao sam po raznim forumima i svugdje pise da je kidanje ligamenata praceno podlivom krvi i snaznim bolovima. Ja sam imao otok ali ne i te podlive. Boljelo me je samo prvih 5min. Na rentgenu mi je sve uredno.

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Problem sa koljenom
« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2012, 08:03:00 posle podne »
Niko ti ne moze reci skini i nije ta povreda,ko moze da zna bolje od doktora specijaliste covek nije za dz 10godina bacio na ucenje..tako da sslusaj doktore
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže konektorr

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Problem sa koljenom
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2012, 11:52:11 pre podne »
hvala ljudi na odgovorima. Ako je jos neko imao slicna iskustva neka napise ovdje, a kontrola mi je sad u utorak, pa cu da napisem sta su mi rekli.

Van mreže mercurial

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Problem sa koljenom
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2012, 12:40:33 posle podne »
Ja sam povredio ledja cetiri puta, koleno jednom i vrat dvaput. Za koleno sam bio kod doktora koji mi je rekao da odmaram i dao mi neke vezbe da radim. Posle 7 meseci mi nista nije bilo bolje, tj mozda malo, dok nisam otisao kod Seleta u visnjicu.Covek mi svaki put tacno isprica sta mi je, zasto me boli i namesti me za 10 minuta. Ako si iz Beograda, idi u subotu i zakazi, da covek vidi sta je. Zadnji put mi je rekao da doktori masovno kod njega dovode svoju decu da ih namesti, jer... Da, jasno ti je...

Vecina ljudi ce ti reci da ne ides jer ko zna ko je to i sta on da mi dira kicmu/ledja stagod, ali na tebi je da odlucis. Meni je keva bila nepokretna a drug trebalo da ide na operaciju diska, pa ih je sele spasao. Ko ne vidi nece verovati pa nisam ni ja dok nisam prvi put otisao.