April 30, 2024, 10:12:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Tricepsi  (Pročitano 4837 puta)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Tricepsi
« poslato: Oktobar 08, 2006, 06:50:29 posle podne »
Možete li mi preporučiti koje vježbe za triceps, jer želim malo promjenit program.
Za sada radim na Lat mašini, propadanje i s EZ šipkom (ako se tako kaže).

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Tricepsi
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2006, 07:08:40 posle podne »
propadanje,ne znam da li mislis na razboj ili....pa na latu mozes raditi potpuno isto samo kontra hvat ili na latu takodjer da radis sa spagom ,pa sa spagom iza glave,sto se tice ez sipke mozes raditi dizuci sa cela ,pa stojeci pa sjedeci(mijejaj sirinu hvatas,vidi sta ti odgovara naj vise),imas kombinacija koliko hoces,radi sa bucicama iza glave(jednu pa drugu ruku ili i jednu i drugu odjednom)pa mozes lezeci na klupi raditi sa bucicama,ma to je to otprilike,onako ukratko,ima toga jos pa proberes sta ti odgovara ... vidi sta ce ostali odgovoriti

evo i jedan solidan link pa pregledaj vjezbe

http://www.exrx.net/Lists/ExList/ArmWt.html#anchor122387
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2006, 07:14:10 posle podne Hare »

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Tricepsi
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2006, 08:29:33 posle podne »
bench sa uskim hvatom je dobar za masu tricepsa

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Tricepsi
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2006, 10:32:54 posle podne »
bench sa uskim hvatom je dobar za masu tricepsa

Odlicna vezba!
A na ovoj vezbi kad god povecam tezinu to mi je automatski za isto tolko povecanje na ravnom benchu. Znaci uznapredujem za 5kg tad ide i +5kg na bechu  8)

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Tricepsi
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2006, 07:22:39 pre podne »
propadanje,ne znam da li mislis na razboj ili....pa na latu mozes raditi potpuno isto samo kontra hvat ili na latu takodjer da radis sa spagom ,pa sa spagom iza glave,sto se tice ez sipke mozes raditi dizuci sa cela ,pa stojeci pa sjedeci(mijejaj sirinu hvatas,vidi sta ti odgovara naj vise),imas kombinacija koliko hoces,radi sa bucicama iza glave(jednu pa drugu ruku ili i jednu i drugu odjednom)pa mozes lezeci na klupi raditi sa bucicama,ma to je to otprilike,onako ukratko,ima toga jos pa proberes sta ti odgovara ... vidi sta ce ostali odgovoriti

evo i jedan solidan link pa pregledaj vjezbe

http://www.exrx.net/Lists/ExList/ArmWt.html#anchor122387

Kako izgleda taj kontra hvat na lat mašini (imam nešto na pameti al ne znam dal je to to)?
To s ES šipkom (dizanje sa čela) radim, ostale varijante sa ES šipkom nisam isprobavao a niti sa bućicama, no budem odma na prvom treningu kad budem radio triceps (srijeda).

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Tricepsi
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2006, 10:50:22 pre podne »
Moj savet-ne zaluđuj se sa hiljadu vežbi nego se drži tih osnovnih koje i sad radiš...naravno da treba ponekad nešto promeniti ali mani se raznih kontra,jednoručnih itd. itd ekstenzija na sajlama...

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Tricepsi
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2006, 03:11:04 posle podne »
Kužim, al ipak mi treba neka promjena jer sam smao radio te 2 vježbe a to je pomalo već dosadno i sl.

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Tricepsi
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2006, 09:49:39 posle podne »
bench sa uskim hvatom je dobar za masu tricepsa

Potpisujem!
Ja sipku spustam nesto nize od grudi,laktove kontrolisem-trudim se da mi budu sto uze telu.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže n0p

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 225
Odg: Tricepsi
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 16, 2006, 05:40:50 posle podne »
Da li je dobro radit isti trening bicepse i tricepse il ih odvojit?

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Tricepsi
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 16, 2006, 07:05:43 posle podne »
Da li je dobro radit isti trening bicepse i tricepse il ih odvojit?

Posto si pocetnik-odvoji.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Tricepsi
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2006, 12:40:21 pre podne »
Da li je dobro radit isti trening bicepse i tricepse il ih odvojit?

Posto si pocetnik-odvoji.
Kakve to ima veze što je početnik pa da mora da odvoji biceps i triceps?Onda bi trebalo da odvoji i kvadriceps i zadnju ložu?
Ja sam baš najbolji rezultat u treningu ruku napravio kada sam spojio ove dve mišićne partije...prvo uradim triceps i pošto su mi ruke napumpane biceps pogodim bolje nego ikada...ali opet,svako treba da pronađe šta mu najviše odgovara...i da ne preteruje sa brojem vežbi i serija...a biceps i triceps se može raditi zajedno bez obzira na staž...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Tricepsi
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 17, 2006, 10:29:32 pre podne »
Ja najvise volim da radim Biceps na Skotovoj klupi u kombinaciji tricepsa na sajli...uradim tako bas dosta serija, a ruka hoce da eksplodira... Mada ja bas i nisam persona koja bi mogla nekog da posavetuje kako se rade ruke, sudeci po dimenziji istih...

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: Tricepsi
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 17, 2006, 07:37:04 posle podne »
Da li je dobro radit isti trening bicepse i tricepse il ih odvojit?

Posto si pocetnik-odvoji.
Kakve to ima veze što je početnik pa da mora da odvoji biceps i triceps?Onda bi trebalo da odvoji i kvadriceps i zadnju ložu?
Ja sam baš najbolji rezultat u treningu ruku napravio kada sam spojio ove dve mišićne partije...prvo uradim triceps i pošto su mi ruke napumpane biceps pogodim bolje nego ikada...ali opet,svako treba da pronađe šta mu najviše odgovara...i da ne preteruje sa brojem vežbi i serija...a biceps i triceps se može raditi zajedno bez obzira na staž...

Svako od nas ima razlicit tempo i intenzitet treninga...Meni recimo ne bi odgovaralo da povezem biceps i triceps zajedno sa ledjima (na primer)...Ja sam jedno vreme dobijao grceve u podlakticama i podrhtavanja tricepsa (verovatno zbog pretreniranosti ruku) pa sam taj sistem batalio.
Ukoliko n0p hoce da biceps i triceps radi zajedno,neka radi samo njih na treningu-nista vise.

Pozdrav.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."