Mart 29, 2024, 04:45:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Bol sa unutrasnje strane lakta.  (Pročitano 22821 puta)

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Bol sa unutrasnje strane lakta.
« poslato: Januar 21, 2013, 11:25:16 posle podne »
Molim pomoc.Naime,lakat me boli vec duze vrijeme sa unutrasnje strane(ali nije bas lakat nego mjesto gdje se spaja lakat sa podlakticom,sa unutrasnje strane(tetiva ili sta vec)).Evo slika  da ne objasnjavam oznacio sam crvenim.
Lakat me boli samo kad zategnem ruku.Smeta mi pri izvodjenju zgibova i u vjezbama gdje zatezem ruku.Bol nije jaka,podnosljiva je,ali se desava da mi se nekad pojaca,pa me strah da ne zeznem sta.Trazio sam po internetu,ima samo teniski lakat(bol sa vanjske strane) i golferski lakat(bol sa unutrasnje strane),ali nevjerujem da je kod mene golferski jer pri tome pise da se bol javlja pri stiskanju sake i nagllim trzanjem ruke,a kod mene je situacija samo da boli kad zategnem ruku.Ako je neko imao iskustva,ili zna o cemu se radi?
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 11:36:09 posle podne zoke »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2013, 06:03:46 pre podne »
ocigledno  je doslo do nategnuca neke tetive ili slicno
ali iz kog razloga ne odes kod lekara
kreme,mozda i neki lekovi,pauza verovatno od treninga itd...
nije bas pametno leciti se preko interneta za ovakve stari

Van mreže zoke

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2013, 09:21:43 pre podne »
Inace imao sam problema i sa ramenom jedno vrijeme pa sam koristio fastum gel i bol je prestala,pa cu probati opet sa njim,pa cemo vidjeti.
Sto se tice ljekara,nisam ni pomisljao na njeg jer mi nekako ova ozljeda izgleda premala,mozda se moze rijesiti,dace mi neku kremu,vjerovatno fastum gel kao i za rame i reci da odmaram.....Ja trenutno trenirati mogu,ali me samo strah da sta ne pogorsam.Ne smeta bol u 90% vjezbi.Samo me u zgibovima boli kad se objesim ili ovako kad zategnem ruku malo jace.Mozda da probam izbjegavati vjezbe gdje me lakat boli i da kupim neku kremu(tipa fastum gel)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2013, 09:51:15 pre podne »
pa kupi ti kremu
ima ih hvala Bogu koliko hoces
samo je pitanje koliko ce to da pomgone celoj prici

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2013, 09:06:41 posle podne »
Molim pomoc.Naime,lakat me boli vec duze vrijeme sa unutrasnje strane(ali nije bas lakat nego mjesto gdje se spaja lakat sa podlakticom,sa unutrasnje strane(tetiva ili sta vec)).Evo slika  da ne objasnjavam oznacio sam crvenim.
Lakat me boli samo kad zategnem ruku.Smeta mi pri izvodjenju zgibova i u vjezbama gdje zatezem ruku.Bol nije jaka,podnosljiva je,ali se desava da mi se nekad pojaca,pa me strah da ne zeznem sta.Trazio sam po internetu,ima samo teniski lakat(bol sa vanjske strane) i golferski lakat(bol sa unutrasnje strane),ali nevjerujem da je kod mene golferski jer pri tome pise da se bol javlja pri stiskanju sake i nagllim trzanjem ruke,a kod mene je situacija samo da boli kad zategnem ruku.Ako je neko imao iskustva,ili zna o cemu se radi?

Ja sam imao identican problem i to nije nimalo naivna stvar jer se bol povecava i moras da budes uporan u oparavku. Zapravo rec je o tetivi koja se "upalila" i moras prvo da prestanes da radis sve vezbe pri kojima te to boli npr mene je ruka bukvalno padala sama kada sam radio stojeci biceps sa olimp. sipkom!

Lediraj ruku 3-5 puta dnevno toliko da se koza zacrveni i da ne mozes da izdrzis hladnocu, obrsi ruku i namazi fastum gel i deep relief dobro utrljaj.. pred spavanje isto izlediras namazes fastum gel, deep relief i ihtiol kamfor i zamotaj u peskiric posto kamfor ima specificnu boju!
Pred trening stavi malo na unutrasnju stranu lakta malo ben gay i bas dobro dobro utrlaj, a posle treninga zelena konjska mast i isto dobro utrljaj! Mazi tako mesec dana i trebalo bi da vidis veliko poboljsanje posle kada bol prestane narednih par meseci idalje mazi pre ben gay a posle konju zelenu samo izbaci postupak lediranja.

Takodje bih ti preporucio da pijes i kompleksne preparate koji sadrze glukozamin sulfat i msn to je super za obnavljanje hrskavice zglobova i tetiva!

Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2013, 10:01:37 posle podne »
I ja imam slican problem, samo sto osetim bol u podlakticama povremeno, najvise kad radim biceps pregib dvorucnom sipkom... Nije nista preterano i neizdrzivo, ali opet... Ne mogu tacno recima da opisem u kom delu, ali sam siguran da nije misic to sto me boli, pa pretpostavljam da su tetive u pitanju....
Sta je bolje u ovom slucaju, da uzmem nesto od onih stvari za zastitu zglobova/tetiva sto prodaju u prodavnicama suplemenata ili taj fastum gel?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2013, 12:40:06 pre podne »
Izbaci pregib ravnom sipkom i radi sa ez.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2013, 10:10:46 posle podne »
Nisam gore naisao, ali sa ez sam i radio... Nista, odmoricu od pregiba nekoliko treninga, valjda ce da prodje...

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2013, 10:25:09 posle podne »
Citao sam malo na eng o tome, kazu da je cesta povreda... Danas me prilicno bolelo i kad sam radio grudi, tokom celog treninga, izgleda da cu morati komplet da odmorim od teretane?  :'(
Narocito me bole podlaktice kad ostavljam teg, evo otprilike gde:


ili je isto to samo sa unutrasnje strane, jebem li ga ne mogu lepo ni da odredim...

Moze li neka krema, nesto da pomogne u oporavku?

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Bol sa unutrasnje strane lakta.
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2013, 10:28:44 posle podne »
Probaj da smanjis malo tezine sa kojima radis , uzmi neku kremu i samo polako , i radi pravilne pokrete tj. bez cimanja . :)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !