April 28, 2024, 07:12:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanja  (Pročitano 5000 puta)

Van mreže eLeM

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pitanja
« poslato: Februar 05, 2013, 12:42:31 pre podne »
Evo ovako da počnem, novi sam na forumu, pa želim da mi pomognete oko kardia a i uopšte oko treninga(odnosi se na stomak).
1.Da li dobro trčati na prazan stomak ujutru, i da li je dobro pola h pre treninga trčati ?

2. Što se tiče ishrane, 1,5h pre treninga i odmah posle treninga treba jesti ?

3. Kako da nabijem još mišićne mase na trbušne mišiće?

Pretežno sam uveče oko 20h išao na trčanje, a u 21h počnem sa trbušnjacima.

To je bilo u vezi trbušnih mišića.

1. Kako da nabijem mišićnu masu na ruke ?

2. Da li odmah da idem u teretanu ili da krenem sa sklekovima, propadanjima, zgibovima ?

Moj izgled od pre nekoliko meseci..


Hvala unapred.




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanja
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2013, 06:34:11 pre podne »
dobro dosao

1.dobro je trcati na prazan stomak kada se skidaju kg ali sudeci po slici tebi to i ne treba

2.1.5 h pred trening je u redu da jedes a posto vidim da ti pojmovi tj PWM (post workout meal) nije poznat onda ti kazem da treba da jedes 30 min max posle treninga CVRST OBROK

3.mislim sine da to NE ZELIS jer trbusni zid je podlozan razvoju isto kao i ostali misici (mozda cak i lakse) a da imas SIROK strukk-ne bih bas rekao da ti je to cilj.

4.parcijalno dobijanje misicne mase (na ruke) NIJE MOGUCE iz razloga sto telo tezi kao balansau tj ne trpi dispbalans .Moze da dodje do toga da je jedan misc tj partija veca ili bolja od druge ali to je u odnosu na celokupno telo
znaci,mozes da razvbijas jedan misic do neke granice i kada telo vidi sginal da gubi balans ,zaustvlja razvoj misica koji se optercuje i tu je kraj
znam ja da svima obicno pred leto fale grudi i ruke,ali na zalost to en radi tako

5.pa ako imas uslove za teretanu-ti kreni ,ali pre toga bih rekao da ti je potrebna dobra edukacija ili da nadjes trenera
za zgibvoima,sklekovima i trbunsjacima ,ces sebe dovesti u zavidnu kondoiciju i nista vise
evenutalno ako do sada nisi nista radio,telo moze da reaguje sa nekim minimalnim pomacima u izgledu ali to nece biti nista znacjano

i na kraj
ti nama nisi rekao niti kako se hranis niti sta u stvari zelis (psim masu na rukama  :))

Van mreže eLeM

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanja
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2013, 07:46:27 posle podne »
Ova slika mi je posle 1mesec rada.
Svako veče trčanje i svako veče trbušnjaci, pre nikada nisam radio trbušnjake, ali sam aktivni fudbaler već dugo godina.

A posle nekoliko meseci, osetio sam da mi više "pločice" ne rastu, malo sam se sada i udebljao, kada sednem imam onako sala.. pa moram obavezno to skinuti..

Pretežno dođem kući do 20h, jedem, u pola 21h trčanje, u 21:10h počinjem sa trbušnjacima(raznim), završim oko 22h i jedem i tako 2 dana radim i 1 odmaram ...
A sada sam planirao da ubacim, i ujutru trčanje i vežbe za ruke(sklekovi, zgibovi, propadanja..)

Ishrana pretežno meso, riža, krompir...mleko znam veoma često da popijem u večernjim satima..


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanja
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2013, 07:49:34 posle podne »
sve je to super
i ako zelis da se nastavis baviti sa fudbalom,onda je ovo odlicna opcija

Van mreže eLeM

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanja
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2013, 12:07:14 pre podne »
Može li ko još da me posavjetuje, najkvalitniji trenutno odgovor je od onoga ko ima trenutno lepo oblikovane "pločice", interesujeme ishrana pretežno.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Pitanja
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2013, 01:46:28 pre podne »
hahaha koji si car boze dragi
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pitanja
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2013, 02:04:27 pre podne »
Jest vala, sta zna Pedja, on cak i nema plocice na stomaku. Njegov avatar je odradjen u fotosopu.

Van mreže eLeM

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanja
« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2013, 12:26:16 pre podne »
Pogrešno si me razumeo, mislio sam ima li još kakav savet da podeli s mnom. :)
Svaki savet je dobro došao. .)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanja
« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2013, 06:24:01 pre podne »
pa bas smo ti i dali adkevatne savete
e sada
jbg..malo je tesko dati savet i ohrabrenje nekome a da kaze reci koje si ti rekao
mislim,na ovome forumu mi tako to ne radimo